Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

To co pisze Darkonza i jego pogląd na historię jest w pełni zgodny z paradygmatami postmodernistycznej lewicy:

- nie ma faktów obiektywnych / prawdy obiektywnej (materialnej) - to opisujący rzeczywistość je tworzy, innymi słowy, człowiek jest miarą wszystkiego (jak mawiali sofiści), papier wszystko przyjmie więc fakty są zależne od ideologii cywilizacji;

- nie ma lepszych i gorszych cywilizacji; po prostu wygrywa ten kto ma władzę i siłę i może gnębić mniejszości; chrześcijaństwo nie zwyciężyło dlatego, że najlepiej wpisywało się w prawo naturalne świata, ale dlatego że podbiło innych / wyprało mózgi prostaczkom;

- nie ma obiektywnej moralności, którą odkrywamy, moralność jest relatywna i przy odpowiednich warunkach można ją dowolnie kształtować oddziaływaniami kulturowymi; dlatego również dobrze tak jak teraz jesteśmy cywilizowanymi ludźmi chroniącymi wolność własność i życie moglibyśmy być wszyscy wyznawcami latającego potwora spaghetti (lub innymi barbarzyńcami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy socjalne są ważne w Unii - tak jak prawo anty przemocowe

 

Nota bene niestety znam osobiście kolesia, który za chwile zostanie sędzią TK

Wg niego ustawa która zabrania bicia dzieci to zamach na ojcostwo. On chyba nadal nie puszcza swojego syna do szkoły bo uważa koedukacyjne szkoły za niszczenie polskiej rodziny i robienie z facetów homoseksualistów

 

To znaczy poznałem go kilka lat temu bo mieliśmy wspólnego znajomego i tak dziwacznych teorii nie słyszałem nigdy. A facet teraz bedzie sędzią TK

 

To co pisze Darkonza i jego pogląd na historię jest w pełni zgodny z paradygmatami postmodernistycznej lewicy:

 

- nie ma lepszych i gorszych cywilizacji; po prostu wygrywa ten kto ma władzę i siłę i może gnębić mniejszości; chrześcijaństwo nie zwyciężyło dlatego, że najlepiej wpisywało się w prawo naturalne świata, ale dlatego że podbiło innych / wyprało mózgi prostaczkom;

 

No powiem ci szczerze niezła bzdura

 

Jak rozumiem to że Obodryci i Wieleci zostali zniszczeni a Polanie przetrwali nie ma nic wspólnego z tym ,że ci pierwsi byli do końca zadeklarowanymi poganami a Polacy chrzest przyjęli

 

Większość Słowian przyjęła chrzest nie z umiłowania do Boga ale bo w dobie średniowiecza albo wchodziłeś do tej grupy albo byłeś niszczony notorycznymi krucjatami. Dobrowolności tam nie było.

 

No z tym wypraniem mózgu to akurat bzdura. Ale to ,że chrześcijaństwo nie działało na zasadzie wolnego rynku tylko było narzucane siłą to już inna bajka

Ba gdyby nie islam i jego poszanowanie ksiąg greckich, rzymskich itp to chrześcijaństwo zdusiłoby rozwój medycyny i astronomii na wiele lat.

 

Naprawdę nie wiem jak chcesz udowodnić, że w Europie nie niszczono krajów które były antypapieskie ( mówię o dobie średniowiecza).. Przecież Hr. Tuluzy zostało zmiażdżone tylko dlatego że zamiast katolików popierano tam katarów .. Masz rację Hr Tuluzy stało się katolickie bo najlepiej wpisywało się to w prawo naturalne świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy socjalne są ważne w Unii - tak jak prawo anty przemocowe

 

Nota bene niestety znam osobiście kolesia, który za chwile zostanie sędzią TK

Wg niego ustawa która zabrania bicia dzieci to zamach na ojcostwo. On chyba nadal nie puszcza swojego syna do szkoły bo uważa koedukacyjne szkoły za niszczenie polskiej rodziny i robienie z facetów homoseksualistów

 

To znaczy poznałem go kilka lat temu bo mieliśmy wspólnego znajomego i tak dziwacznych teorii nie słyszałem nigdy. A facet teraz bedzie sędzią TK

 

 

Która ustawa zabrania bicia dzieci? Mówisz o konwencji antyprzemocowej? A w opinii na temat koedukacyjnych szkół nie jest odosobniony. Zresztą, co za różnica jakie ma poglądy na sprawy, którymi nie zajmuje się zawodowo, facet jest doktorem habilitowanym prawa, ma kwalifikacje i tyle.

 

BTw, jak to możliwe, że takich teorii do tej pory nie słyszałeś, przecież to są tezy Korwina, które głosi odkąd na ziemi pojawiły się dinozaury:)

Ale Niemcy bez Polski przeżyją a Francja tym bardziej bo ich wkurwienie rośnie po tym jak ucieliśmy Caracale a teraz Macierewicz z Trumpem nie jest w stanie wynegocjować żadnego offsetu.

 

 

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Francja i Niemcy spowolnią swój wzrost gospodarczy, tylko po to, żeby zrobić na złość Polsce. Co to w ogóle za polityka robienia na złość Polsce? Jak na razie to we Francji rośnie wkurwienie Francuzów na Macrona. Takiego spadku popularności to nie miał nawet Hollande.

 

 

 

Sęk w tym, że zmiany w sądownictwie wpływają negatywnie na stosunki handlowe bo nasi partnerzy w Unii przestają ufać naszym sądom. Na razie to nie jest problem ale jak za chwilę będzie trzeba jeździć po sądach w Rumunii Francji czy Holandii by dochodzić swoich praw to będzie słabo

JA wiem, że to się niektórym tu wyda dziwne ale jak Pis w 06 dyskutował o karze śmierci to w wielu dyskusjach handlowych się to pojawiło i traktowano nas jak dzikusów

Unia ma pewne normy cywilizacyjne i na pewne akcje po prostu nie ma zgody i nie tylko na poziomie rządowym ale w normalnych relacjach . Norwegowie się wkurzyli jak PiS zażądał by pieniądze dla organizacji pozarządowych szły do rządowego Instytutu Wolności który będzie je rozdzielał

 

 

Pełna zgoda. Dlatego na działania totalnej opozycji, która dla paru stołków rozpieprza nam dobrą opinię na zewnątrz patrzę ze szczególną pogardą.

 

Jeśli chodzi o sądownictwo to weszła jedna ustawa i to dobra ustawa, a koło dupy nam narobiono co nie miara. 

 

Norwegia nie należy do UE akurat, a Unia to również my.

 

 

 

Nie da się być  w Unii w której akceptujemy tylko co nam pasuje a np walkę z emisją CO2 już nie. Albo można dyskutować czy Unia powinna narzucać relokację tylko że Unia robi to bo Grecja z Włochami tego sami nie uciągnie. Trzeba im pomóc . A Polska ani nie wspiera finansowo ani logistycznie ani nie chce przyjąć

 

O właśnie, dyskusja to jest to. A nie narzucanie z góry określonych mechanizmów, kombinowanie z Europą dwóch prędkości, jak chcieli się sami rozwijać, to trzeba było nie zapraszać 3/4 Europy do wspólnoty. Na razie te złe stosunki z całą Europą są mocno wyolbrzymione i przede wszystkim dość futurystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ustawa jest zła Fluber bo narzuca wybór sędziów przez ministra... I firmy zewnętrzne boją się że to już nie będzie bestronny sąd

 

I taka akcja jak ta w przypadku Polic powoduje niezły bajzel

 

A kto mówi o robieniu na złość. Ja mówię, o delegowaniu pracowników. Francja wprowadzi te zmiany a my sami odebraliśmy sobie prawo do wpłynięcia na ostateczny kształt tego prawa unijnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ustawa jest zła Fluber bo narzuca wybór sędziów przez ministra... I firmy zewnętrzne boją się że to już nie będzie bestronny sąd

 

I taka akcja jak ta w przypadku Polic powoduje niezły bajzel

 

A kto mówi o robieniu na złość. Ja mówię, o delegowaniu pracowników. Francja wprowadzi te zmiany a my sami odebraliśmy sobie prawo do wpłynięcia na ostateczny kształt tego prawa unijnego

Jakich sędziów przez jakiego ministra? Chodzi Ci o prezesów sądów? Nie narzuca, bo decyzję ministra może zawetować KRS. Nie mówiąc o tym, że prezesów sądów do tej pory też powoływał Minister Sprawiedliwości, tylko wtedy wybór mógł zablokować samorząd sędziowski.

 

Zmieniło się tylko to, że organem blokującym decyzję o tym, kto będzie prezesem sądu będzie KRS, a nie samorząd sędziowski.

 

Szkoda, że czytasz przekaz skierowany na Zachód i psucie opinii Polsce i powtarzasz takie głupoty, jak "ustawa narzuca wybór sędziów przez ministra". Firmy się boją, że nie będzie bezstronnych sądów, bo tysiące ludzi powtarza kłamstwa opowiadane przez opozycję. 

 

Mówisz o tym, że Macron robi objazd po Europie, żeby zablokować unijną dyrektywę, której jeszcze nie ma? To jest to niesamowite wydarzenie, które ma nam spędzać sen z powiek? Macron jeźdżący po prośbie po Rumunii i Bułgarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luki

Nie miałem pojęcia o poglądach "postmodernistycznej lewicy" nawet nie wiedziałem że taki twór jest wydzielony ale musze się w większości z tymi twierdzeniami zgodzić.

 

Pokazanie w TV gołej męskiej piersi, bez ograniczeń wiekowych.

Obcięcie facetowi głowy z tryskająca po ścianach krwią, od lat 12

Pokazanie nagiej piersi kobiecej od lat 18 czy tam 15 - nie wiem nawet bo to sie chyba zmienia i zależy od kraju.

 

Jak spojrzeć na to na zimno i bez emocji  to takie stopniowanie mógł wymyślić tylko pacjent psychiatryka w ciężkim stanie. Z przyzwyczajenia jednak wiekszość uważa je za normalne choć za wiele normalności w tym raczej nie ma.

I jak mówimy o obiektywiźmie to niech każdy powie jak te ograniczenia obiektywnie powinny wyglądać, myślę ze każdy będzie obiektywny inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Fluber przecież wiesz doskonale że w Europie nie dzieje się coś nagle.

Najpierw trzeba przygotować grunt pod zmiany a potem je wprowadzić I to Macron robi. I nie po prośbie a przekonać ich do swojej opcji

 

Masz mega dziwaczne podejście do negocjacji. Pewnie wolisz tak jak PiS hardo z podniesioną głową to nic,ze bez sensu - ważne ,że się nie ugieliśmy.

Tylko gdzie w tym skuteczność?

Bo już kpisz, że Macron jedzie po prośbie do Bułgarii

 

Ale wiesz ,że jak wejdzie to jak chce Francja i Niemcy to polski ZUS straci kilka ( bodajże 5) mld a zyska francuski czy niemiecki . I będzie trzeba tę dziurę załatać jakoś

 

To podałem zresztą jako przykład.

 

A z tymi wiadomościami to żartujesz? Ty myślisz że ci ludzie mają ode mnie taką wiedzę czy taki przekaz mają w swoich gazetach. I one też nie przychodzą do mnie ale prostu jakiś Francuz Belg Rumun piszę analizę do swojej gazety, telewizji a jeśli mają taki przekaz to chyba wina rządu a nie opozycji

 

Poza tym to nie jest tak jak piszesz. Tzn jakoś nie widziałem zapisów by minister zasięgał opinii KRS przy powoływaniu

Jedynie przy odwołaniu musi zasięgnąć ale respektować tylko jeśli 2/3 składu się sprzeciwi

Po drugie w ciągu pierwszych 6 miesięcy może sobie zrobić co chce tzn odwołać bez podania przyczyny a to juz nawet jest złamanie kodeksu pracy ( i wtedy nie musi zasięgnąc opinii KRS)

Po trzecie może w ramach kary odebrać dodatki funkcyjne ale tu znów moim zdaniem jest łamane prawo pracy bo taki dodatek nie jest premią za wyniki a częścią wynagrodzenia

Delegowanie sędziego do innej pracy to też jest idealny sposób na zatory

 

Możesz mi pokazać konkretny zapis o tym, że przy powołaniu musi zasięgnąć opinii KRS? Bo mogłem coś przeoczyć

No i pamiętaj że w starej ustawie w sądach rejonowych środowisko samo powoływało prezesów

W obecnej przejrzałem artykuły od 22 do 30 i nie spotkałem ani jednego stwierdzenia ,że KRS opiniuje powołanie prezesów

 

Przykładowo

Art. 24. § 1. Prezesa sądu okręgowego powołuje Minister Sprawiedliwości spośród sędziów sądu apelacyjnego, sądu okręgowego albo sądu rejonowego. Po powołaniu prezesa sądu okręgowego Minister Sprawiedliwości przedstawia go właściwemu zgromadzeniu ogólnemu sędziów okręgu.
§ 2. Wiceprezesa sądu okręgowego powołuje Minister Sprawiedliwości spośród sędziów sądu apelacyjnego, sądu okręgowego albo sądu rejonowego, na wniosek prezesa tego sądu

 

Więc możesz mi powiedzieć skąd masz info o KRS skoro go nie ma w ustawie?


Przeczytałes ją w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych delegacjach slysze od dwoch miesiecy a to dopiero proba negocjacji. A jakie xapisy sa w tej chwili? Przeciez tej dyrektywy nie ma to jak liczysz te piec milisrdow? Francuzi na pewno podziekuja xa drozsze uslugi macronowi. O zapisie czytalem w gazecie prawnej i podobno jest to w usyawie o krs a nie o sadach. Duda zawetowal i obowiazuje stara ustawa. I wciaz dotyczy to prezesow a nie sedziow jak pisales wczesniej.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Trzeba jasno powiedzieć, że po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku

Staraj się fluber, staraj.

 

 

 

Chociaż ten cytat jeszcze lepszy. Zbychu Ziobro odpowiada na pytanie dziennikarza:

 

Chciałbym zacząć od wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy i zastrzeżeń, które miał prezydent wobec ustaw. Pojawiło się tam kilka wątków. Zacznijmy od pierwszego. Nadzór nad Sądem Najwyższym. To było konieczne, aby Prokurator Generalny nadzorował SN?

 

Sprecyzujmy – nie Prokurator Generalny, a minister sprawiedliwości. To dwa odrębne urzędy mające różne zadania, które łączy jedna osoba.

I zapewne Ziobro Prokurator nie ma żadnego wpływu na Ziobrę Ministra, jak w typowej schizofrenii. :panda::moon::onthego: 

 

Na razie chyba numer jeden do Złotych Ust 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nota bene niestety znam osobiście kolesia, który za chwile zostanie sędzią TK

Wg niego ustawa która zabrania bicia dzieci to zamach na ojcostwo.

 

no i ma rację, nie mówie żeby bić, ale postraszyć bachora pasem czasami trzeba jak przegina, może nie córkę, ale syna już bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ustawa o sądach weszła w zycie i to o niej pisałeś ,że jest super fajna

 

A w niej jasno i wyraźnie jest napisane że prezesów minister powołuje jak leci bez pytania kogoś o zgodę a w starej musiał sie pytać najpierw zgromadzenia a potem KRS

Więc jest jak pisałem ( tzn skrót myślowy że chodziło o prezesów którzy też są sędziami a wyszło ,że każdego )

 

Ogólnie mam prośbę skoro ustawa weszła w życie to przeczytaj ją ( ja tak zrobiłem kilka dni temu) zanim zaczniesz pisać na forum i to na podstawie gazety prawnej

W tej chwili prezesów sądów może sobie powołać minister jak chce bez pytania kogoś o zgodę i to budzi wątpliwości

 

A co do delegacji to mniej więcej jest tak jak zminimalną stawką godzinową

 

Rok temu ochrona robiła czasem i za 4 złote na godzine . Dziś za 13 i jakoś nie widze tłumu tych co podziękowali rządowi Pis za droższe usługi

Podobnie będzie z usługami we Francji. Raczej zostanie to uznane za pozytywną zmiane tak jak i w Polsce się stało

Dziś możesz dać minimalną stawkę godzinową delegowanemu Polakowi i wszystkie podatki płacisz w Polsce wg tej stawki. A więc Zus , chorobowe i podatki

Wg propozycji Macrona ma być tak ,że stawki mają być zgodne z układami zbiorowymi dla danej branży a więc nie minimum i skoro praca jest wykonywana w danym kraju to tu mają zostac składki ZUS i podatki. A zdrowotne to nie jestem pewien bo chyba w kraju pierwotnym bo jednak tam będzie się leczył jakby co

Delegowanych jest 0,5 mln Polaków . Może sobie łatwo policzyć ile oni płacą do Zusu przy minimalnej pensji


no i ma rację, nie mówie żeby bić, ale postraszyć bachora pasem czasami trzeba jak przegina, może nie córkę, ale syna już bardziej

Uderzenie dziecka to pokaz słabości rodzicielskiej a nie wychowanie.. Bijesz bo nie dajesz sobie rady i wylewasz frustracje swoje

 

I tak nadal nie wiem w jaki sposób to ujmuje ojcostwu

Nigdy nie uderzyłem swojej córki. I nie widze powodu by się czuć z tego powodu gorszym ojcem od tego co bije. A pan kandydat do TK się czuje zagrożony jako ojciec że nie może bić swoich dzieci. To akurat mówi publicznie

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ma rację, nie mówie żeby bić, ale postraszyć bachora pasem czasami trzeba jak przegina, może nie córkę, ale syna już bardziej

 

A nie lepiej zabrać srajfona, quada czy coś tam teraz Brajanki mają?

 

Hitler i Stalin w dzieciństwie dostawali regularny wpierdol i raczej na dobre im to nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zabrać srajfona, quada czy coś tam teraz Brajanki mają?

 

Hitler i Stalin w dzieciństwie dostawali regularny wpierdol i raczej na dobre im to nie wyszło.

 

 

pierwsza sprawa to bachor nie powinien mieć ajfona czy quada bo jest zwyczajnie za mały na to

 

druga sprawa to ely3, pisze przecież, że córki się nie powinno bić, jedynie syna w ostateczności, więc tu nie pierdol, że swojej córki nie bijesz bo to nas nie obchodzi

 

trzecia sprawa ely3 to co ty za głupoty tu wypisujesz, Norwegia w UE, jakiś lament o lamusa Macrona, napisz może, że dzięki UE możemy podrózować po europie fluber cie punktuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uderzenie dziecka to pokaz słabości rodzicielskiej a nie wychowanie.

To tez sposób porozumiewania się z istotą która nie ma świadomosci lub ma ja na bardzo ograniczonym poziomie.

Nie mozesz powiedzieć "nie pchaj rąk w ogień" bo nie zrozumie. Możesz dać klapsa jak będzie ręce do ognia wyciągać, za pierwszym razem, za drugim i za trzecim i czwarty raz tego nie zrobi. Ból to komunikacja z podświadomoscią i trafia o wiele lepiej niż słowa równiez do dorosłych osobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.