Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Macron moze być kolejnym chłopakiem Angeli tak jak moze nim byc Tusk

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1065772,taktyka-wobec-polski-zly-macron-dobra-merkel.html

Bardzo możliwe, że to taktyka Angeli, ale jeżeli tezy z artykułu są prawdziwe, to cieszę się, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, a nie w strefie Euro.

 

 

Gwałt to jedna z najgorszych rzeczy jaka może spotkać człowieka. Dlatego gwałcicielom powinno się na starcie łep odcinać, a nie okrutnika wypuszczać na wolność po 20 latach.

 

Paradoksalnie jeśli chodzi o gwałt, to myślę, że większość Polaków zgodziłaby się w tej kwestii z prawem, które obowiązuje w krajach muzułmańskich, a które gwałt najczęściej karze śmiercią. Gorzej, że jest dość duża grupa imamów, która uznaje, że to obowiązuje tylko w stosunku do gwałtów na muzułmankach, a gwałt na niemuzułmance jest jak najbardziej spoko. Takich poglądów też bym oficjalnie w UE zabronił i takich imamów z miejsca deportował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że to taktyka Angeli, ale jeżeli tezy z artykułu są prawdziwe, to cieszę się, że jesteśmy tu gdzie jesteśmy, a nie w strefie Euro.

Jak chcesz miec prawdziwy powód do radości że nie jestes w strefie Euro to przeczytaj to

http://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1066140,grek-maluje-ponury-obraz-europejskich-elit.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec prawdziwy powód do radości że nie jestes w strefie Euro to przeczytaj to

http://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/1066140,grek-maluje-ponury-obraz-europejskich-elit.html

Gdybyśmy mieli Euro w czasie światowego kryzysu to moglibyśmy rzeczywiście skończyć, jak Grecja.

 

Swoją droga bardzo fajny przykład, jak duże kraje mogą obchodzić unijne przepisy, a jak u nas zabrania się wspierania pewnych gałęzi przemysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba, bo w każdej dostatecznie dużej grupie znajdzie się jakiś procent, który będzie popełniał przestępstwa. sęk w tym, że sprowadzając nielegalnych imigrantów zwiększa się prawdopodobieństwo tego, że padnie się ofiarą zabójstwa/gwałtu, ponieważ oni są mentalnie na innym poziomie cywilizacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba, bo w każdej dostatecznie dużej grupie znajdzie się jakiś procent, który będzie popełniał przestępstwa. sęk w tym, że sprowadzając nielegalnych imigrantów zwiększa się prawdopodobieństwo tego, że padnie się ofiarą zabójstwa/gwałtu, ponieważ oni są mentalnie na innym poziomie cywilizacyjnym.

Do tego dochodzi islam, który wręcz każe zabijać niewiernych, czyli Chrześcijan, Żydów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dasz taki przykład poparty cytatem z Koranu?

O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!

 

Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą.

 

Ci, którzy wierzą (w Allaha), walczą (qui tal- z bronią) na drodze Allaha, a ci, którzy nie wierzą, walczą na drodze Saguta. Walczcie więc z poplecznikami Szatana.

 

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

 

To nie wy ich zabijaliście, lecz Allah ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzucałeś, lecz to Allah rzucił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich. A kto z was bierze ich sobie za przyjaciół, to sam jest spośród nich. Zaprawdę, Bóg nie prowadzi drogą prostą ludu niesprawiedliwych!

 

Zaprawdę, gorsi od zwierząt u Boga są ci, którzy odrzucili wiarę i nie wierzą.

 

 

Ci, którzy wierzą (w Allaha), walczą (qui tal- z bronią) na drodze Allaha, a ci, którzy nie wierzą, walczą na drodze Saguta. Walczcie więc z poplecznikami Szatana.

 

I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili – Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. – I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie, dopóki oni nie będą was tam zwalczać. Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich! – Taka jest odpłata niewiernym!

 

To nie wy ich zabijaliście, lecz Allah ich zabijał. To nie ty rzuciłeś, kiedy rzucałeś, lecz to Allah rzucił.

 

wyrwane z kontekstu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrwane z kontekstu !

 

Niestety, nie wszyscy imamowie tak sądzą, a efekty ich nauczania wszyscy widzimy. Islam jest w dużej części w etapie chrześcijańskiego średniowiecza, gdzie takie cytaty biblijne, jak ten, traktowano często dosłownie, a nie w przenośni:

 

Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: "Chodźmy, służmy bogom obcym", bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - 9 nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstw Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biblii nie ma słowa o zabijaniu niewiernych?

 

Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27)

 

Nie jestem autorytetem w sprawie Biblii, nie zweryfikowałem, to tylko z googla, ale jest tego sporo. Może ktoś zweryfikuje?

 

Takie były czasy, że religie walczyły o rząd dusz. Nie jestem przeciwnikiem chrześcijaństwa, chodzę do kościoła jak mam potrzebę, nie jestem wybitnym katolikiem, mam swoje grzechy, ale jest coś takiego jak obiektywizm, zwłaszcza w odniesieniu do czasów dawno minionych.

 

A to taka humoreska, zwłaszcza początek, bo później też jest o zabijaniu.

http://strona0biblii.republika.pl/slowa_b.html

To tylko pokazuje jak inne to były czasy i jak przydałby się upgrade Słowa Bożego.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biblii nie ma słowa o zabijaniu niewiernych?

 

Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach (Jezus Chrystus) – (ŁK 19,27)

 

Nie jestem autorytetem w sprawie Biblii, nie zweryfikowałem, to tylko z googla, ale jest tego sporo. Może ktoś zweryfikuje?

 

 

Ja to chętnie zweryfikuję, bo jest to mój ulubiony cytat pokazujący głupotę niektórych ateistów, którzy wrzucają go przy pierwszej dyskusji o tym, że Stary Testament był pełen przenośni i trzeba go czytać przez pryzmat Nowego, który w pewien sposób interpretuje Stary. Wtedy ateiści wrzucają ten cytat Jezusa Chrystusa i robią szach mat, potem inni ateiści tzw. poszukujący czytają go i okopują się w swoim ateiźmie na wieki, bo jak Jezus mógł powiedzieć coś takiego.

 

Wrzucony przez Ciebie cytat, to fragment przypowieści o minach. Wrzucę całą tę przypowieść:

Gdy słuchali tych rzeczy, dodał jeszcze przypowieść, dlatego że był blisko Jerozolimy, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi.

12 Mówił więc: «Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić.

13 Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: "Zarabiajcie nimi, aż wrócę".

14 Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: "Nie chcemy, żeby ten królował nad nami".

15 Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał.

16 Stawił się więc pierwszy i rzekł: "Panie, twoja mina przysporzyła dziesięć min".

17 Odpowiedział mu: "Dobrze, sługo dobry; ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny, sprawuj władzę nad dziesięciu miastami!"

18 Także drugi przyszedł i rzekł: "Panie, twoja mina przyniosła pięć min".

19 Temu też powiedział: "I ty miej władzę nad pięciu miastami!"

20 Następny przyszedł i rzekł: "Panie, tu jest twoja mina, którą trzymałem zawiniętą w chustce.

21 Lękałem się bowiem ciebie, bo jesteś człowiekiem surowym: chcesz brać, czegoś nie położył, i żąć, czegoś nie posiał".

22 Odpowiedział mu: "Według słów twoich sądzę cię, zły sługo! Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym: chcę brać, gdzie nie położyłem, i żąć, gdziem nie posiał.

23 Czemu więc nie dałeś moich pieniędzy do banku? A ja po powrocie byłbym je z zyskiem odebrał".

24 Do obecnych zaś rzekł: "Odbierzcie mu minę i dajcie temu, który ma dziesięć min".

25 Odpowiedzieli mu: "Panie, ma już dziesięć min".

26 "Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.

27 Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach"».

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chętnie zweryfikuję, bo jest to mój ulubiony cytat pokazujący głupotę niektórych ateistów, którzy wrzucają go przy pierwszej dyskusji o tym, że Stary Testament był pełen przenośni i trzeba go czytać przez pryzmat Nowego, który w pewien sposób interpretuje Stary. Wtedy ateiści wrzucają ten cytat Jezusa Chrystusa i robią szach mat, potem inni ateiści tzw. poszukujący czytają go i okopują się w swoim ateiźmie na wieki, bo jak Jezus mógł powiedzieć coś takiego.

 

Wrzucony przez Ciebie cytat, to fragment przypowieści o minach. Wrzucę całą tę przypowieść:

Gdy słuchali tych rzeczy, dodał jeszcze przypowieść, dlatego że był blisko Jerozolimy, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi.

12 Mówił więc: «Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić.

13 Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: "Zarabiajcie nimi, aż wrócę".

14 Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: "Nie chcemy, żeby ten królował nad nami".

15 Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał.

16 Stawił się więc pierwszy i rzekł: "Panie, twoja mina przysporzyła dziesięć min".

17 Odpowiedział mu: "Dobrze, sługo dobry; ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny, sprawuj władzę nad dziesięciu miastami!"

18 Także drugi przyszedł i rzekł: "Panie, twoja mina przyniosła pięć min".

19 Temu też powiedział: "I ty miej władzę nad pięciu miastami!"

20 Następny przyszedł i rzekł: "Panie, tu jest twoja mina, którą trzymałem zawiniętą w chustce.

21 Lękałem się bowiem ciebie, bo jesteś człowiekiem surowym: chcesz brać, czegoś nie położył, i żąć, czegoś nie posiał".

22 Odpowiedział mu: "Według słów twoich sądzę cię, zły sługo! Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym: chcę brać, gdzie nie położyłem, i żąć, gdziem nie posiał.

23 Czemu więc nie dałeś moich pieniędzy do banku? A ja po powrocie byłbym je z zyskiem odebrał".

24 Do obecnych zaś rzekł: "Odbierzcie mu minę i dajcie temu, który ma dziesięć min".

25 Odpowiedzieli mu: "Panie, ma już dziesięć min".

26 "Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.

27 Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach"».

Tak jak pisałem, nie jestem specjalistą, to pierwsze co znalazłem w sieci. Chodzi mi o odpowiedź na pytanie - czy w Biblii nie ma słowa o zabijaniu niewiernych? Bo to trochę inne czasy były. Czepianie się do czegoś co było napisane ponad 1000 lat temu to tak troszkę nie fair. Można wrzucać cytaty, ale chyba nie ma wśród nas specjalisty od Koranu by móc to zweryfikować, czy wyrwane z kontekstu czy aktualne, czy przekazywane teraz w meczetach czy zapomniane.

Nie chodzi o to, że czegoś bronię, ale po prostu wydaje mi się, że nie potrafimy tego tak wprost porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie jestem specjalistą, to pierwsze co znalazłem w sieci. Chodzi mi o odpowiedź na pytanie - czy w Biblii nie ma słowa o zabijaniu niewiernych? Bo to trochę inne czasy były. Czepianie się do czegoś co było napisane ponad 1000 lat temu to tak troszkę nie fair. Można wrzucać cytaty, ale chyba nie ma wśród nas specjalisty od Koranu by móc to zweryfikować, czy wyrwane z kontekstu czy aktualne, czy przekazywane teraz w meczetach czy zapomniane.

Nie chodzi o to, że czegoś bronię, ale po prostu wydaje mi się, że nie potrafimy tego tak wprost porównać.

 

Zakładam, że w ST jest tego sporo. W NT Bóg jest mocno emo i brzydzi się przemoco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, nie jestem specjalistą, to pierwsze co znalazłem w sieci. Chodzi mi o odpowiedź na pytanie - czy w Biblii nie ma słowa o zabijaniu niewiernych? Bo to trochę inne czasy były. Czepianie się do czegoś co było napisane ponad 1000 lat temu to tak troszkę nie fair. Można wrzucać cytaty, ale chyba nie ma wśród nas specjalisty od Koranu by móc to zweryfikować, czy wyrwane z kontekstu czy aktualne, czy przekazywane teraz w meczetach czy zapomniane.

Nie chodzi o to, że czegoś bronię, ale po prostu wydaje mi się, że nie potrafimy tego tak wprost porównać.

 

W Biblii są cytaty dotyczące zabijania niewiernych, jeżeli czytać je dosłownie i są one zapisane w Starym Testamencie (najbardziej kontrowersyjny podałem wyżej). W Nowym Testamencie takich cytatów nie znajdziesz, ponadto Jezus wyraźnie wyjaśnia w jaki sposób należy traktować bliźniego swego. 

 

Ponadto w Starym Testamencie jest dość dużo wojen, z których to czasów te najbardziej kontrowersyjne cytaty pochodzą.

 

Jak chcesz pogłębić temat to polecam przeczytać to:

http://episkopat.pl/nie-bedziesz-zabijal-katecheza-na-temat-v-przykazania-dekalogu-katedra-poznanska/

 

Jest też tam odniesienie do najpoważniejszego zarzutu wobec Starego Testamentu, czyli stosowania tzw. prawa cheremu.

 

Problem z Koranem jest taki, że nie jest interpretowany, tak jak Biblia ( Jezus określa, w jaki sposób powinno się interpretować Stary Testament), a drugi problem jest taki, że muzułmanie są zdecydowanie gorzej wykształceni, a im gorsze wykształcenie, tym bardziej dosłownie bierze się pewne słowa i wynikają później z tego problemy. W Europie Zachodniej jesteśmy jako zbiorowość na tyle wykształcenie, że rozumiemy iż Bóg nie każe nam zabijać niewiernych, natomiast do muzułmańskich, często analfabetów, bardzo łatwo dociera dosłowne rozumienie Koranu, w efekcie czego wielu z nich dopuszcza się tego, czego się dopuszcza.

 

Ponadto islam jest dość mocno zdecentralizowany w stosunku do chrześcijaństwa, w związku z czym mamy na różnych terenach różne interpretacje, w chrześcijaństwie ( tym, które podlega papieżowi ) jest tego dużo mniej, a każdy kto się nie podporządkowuje nauczaniu papieża stawia się automatycznie poza KK. A w islamie ci najwięksi przywódcy miewali różne opinie na temat interpretacji islamu, że przypomnę chociażby postać ajatollaha Chomeiniego

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macron moze być kolejnym chłopakiem Angeli tak jak moze nim byc Tusk

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1065772,taktyka-wobec-polski-zly-macron-dobra-merkel.html

Albo i nie. Tak się właśnie zastanawiałem, za co Macron chce przehandlować delegowanych pracowników, bo przecież te rozwiązania dla Czechów, czy Słowaków są niekorzystne, więc za frajer tego nie poprą. No i już się okazało za co. 

 

Otóż Macron przehandlował delegowanych pracowników za... relokację uchodźców:)

 

Wesoło, wbrew pozorom Macron zaczął się zachowywać, jak PIS, dba o interesy Francji i ma w dupie interesy UE. Czuję ochłodzenie na linii Paryż  Berlin.

 

http://www.dw.com/pl/die-welt-ostro-o-macronie-zachowa%C5%82-si%C4%99-jak-nacjonalista/a-40263286

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówi, że karą za pedalstwo jest śmierć i że pedały sami na siebie tę śmierć ściągnęli. kojarzysz?

 

Kpł 20:13

Ale w świetle Nowego Testamentu to przestało być aktualne. Stary Testament trzeba czytać w odniesieniu do tradycji żydowskiej, czasów w jakich go tworzono, stopnia rozwoju ludzi, do których go kierowano z uwzględnieniem tego, żeby naukę mógł z tej księgi wyciągnąć człowiek ówczesny i dzisiejszy.

 

Księga kapłańska to jakby zbiór praw w państwie opartym na starotestamentalnym prawie. KK prawie żadnych z tych praw nie stosował i nie stosuje, bo opiera się na nauce Jezusa.

 

W chrześcijaństwie nie można czytać wszystkiego dosłownie i kierować się zasadą Sola Scriptura, interpretacja KKK jest wiążąca.

 

KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane" (Kongregacja Nauki Wiary, dekl. Persona humana)Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.

 

KKK 2358 Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.

 

KKK 2359 Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzki dziś poranek miałem i może jakiś przytępiony jstem ale nie wiem w jaki sposób 12 do 26 jest usprawiedliwieniem tego co zawiera 27.

Dla mnie o ciulowo wygląda też co ludzie myślą o Jezusie w 21 i co on potwierdza w 22.

No a 26 to w sumie zielone swiatło dla turbokapitalizmu, a rozdawnictwo socjalne jest przeciwko temu czego chciał Jezus.

 

p.s. Nigdy nic dobrego z tego nie wynika jak czytam cokolwiek z Biblii

 

p.s.1 Dobra, doszedłem do siebie, zrozumiałem i wycofuję wszystkie obiekcje

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.