Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma zamiaru udowadniać że na polskich ziemiach mieliśmy wielką cywilizację.

 

No i właśnie nie wiem, czy to dzisiejsi historycy wszystko czego rzymianie nie podbili nazywają Germanami, czy może dla rzymian wszystko czego nie byli w stanie zdobyć nazywali Germanią.

Wszyscy się jakos przyzwyczaili że ta dzika Germania opierała się Imperium gdy inne cywilizowane krainy padały jak muchy, musieli być nieźli Ci germanie. Moze dlatego że od dawna stawali dzielnie przeciwko innej potędze atakującej na drugim froncie o wiele wcześniej zanim kto o jakimś rzymskim imperium pomyślał.

 

Wolę porównywać np. z Mieszkiem I który dla naszej historii wydaje sie poczatkiem cywilizacji na tych ziemiach a całe jego wojsko liczyło z 3000 ludzi

1000 lat temu.

Tu mamy starcie porównywalnych armii ponad 3000 lat temu. Ciezko wiec uważać że Mieszko był jakimś przełomem, to był po prostu poczatek spisywanej historii a nie sam poczatek historii.

Wcześniejsze 2000 lat mogło być na podobnym cywilizacyjnie poziomie tylko że nikt tego nie opisał, albo po prostu wszystko co zapisano zniszczyło chrześcijaństwo jako pogańskie relikty

Był przełomem, bo był początkiem spisywanej historii. Tak - nikt nie neguje, że od tysięcy lat ktoś żył na terenie współczesnej Polski. Miały miejsce różnego rodzaju wojny, plemiona, królowie i przemijające imperia. Bardziej prawdopodbne, że nie słowiańskie, a germańskie albo o nieokreślonej etniczności, która już dawno wyginęła bez śladu po niej. 

Jakoś pismo klinowe wikingów przetrwało. Przetrwały po chrześcijaństwie ślady pogańskich Trojan, Egipcjan, Kartagińczyków. Jedyne tylko zły papież w trwającym 2000 lat spisku na cały glob zniszczył ślady imperium lechickie i jego husarii na latających motocyklach z lancami świetlnymi. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkonza no to masz porównanie cywilizacji całkiem niezłe. Poganie przez 2000 lat nie zrobili nic i wymarli, chrześcijaństwo przez 1000 lat dokonało co najmniej kilku przełomów cywilizacyjnych.

No tak, choćby to że zaczęto tą historię spisywać, już to jest wielkim osiągnięciem chrześcijaństwa. Dzis jest postrzegane jako konserwa, wtedy to była nauka i high-tech.

Nie wiem, nie znam się, dla mnie archeologia to Indiana Jones....ale to co żeś sam napisał to właśnie brzmi jak przełom (początek spisywanej historii) :grin:

Historia dla nas zaczyna się wtedy gdy mamy o niej jakies zapiski a nie wtedy gdy coś już istniało. Nie mielisy zapisków o bitwie o której mowa wiec dla nas nie istniała mimo ze sie wydarzyła i była spora jak na tamte czasy i te tereny.

 Jedyne tylko zły papież w trwającym 2000 lat spisku na cały glob zniszczył ślady imperium lechickie i jego husarii na latających motocyklach z lancami świetlnymi. 

Śladów imperium lechickiego to może papież nie zniszczył ale wiadomo ze pogan i pogańskie miejsca kultu tępiono bezlitośnie, a wiec i przedchrześcijańskie elity również.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No historia dla nas zaczyna się wtedy gdy mamy o niej jakies zapiski a nie wtedy gdy coś już istniało. Nie mielisy zapisków o bitwie o której mowa wiec o nas dla nas nie istniała mimo ze sie wydarzyła i była spora jak na tamte czasy i te tereny.

 

Nie rozumiem a propos czego to

 

Napisałeś, że moment w którym dana społeczność zaczyna spisywać swoje dzieje (czyli ma ku temu możliwości + mocno zboostowana zostaje świadomość społeczna) nie jest żadnym przełomem cywilizacyjnym - co generalnie brzmi jak bzdura. Tego się przyczepiłem a Ty mi piszesz, że lepiej znamy historię na temat której mamy zapiski. dafuq?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem a propos czego to

 

Napisałeś, że moment w którym dana społeczność zaczyna spisywać swoje dzieje (czyli ma ku temu możliwości + mocno zboostowana zostaje świadomość społeczna) nie jest żadnym przełomem cywilizacyjnym - co generalnie brzmi jak bzdura. Tego się przyczepiłem a Ty mi piszesz, że lepiej znamy historię na temat której mamy zapiski. dafuq?

 

Chodzi mi o to że dana kultura/cywilizacja moze byc na jakimś poziomie zaawansowania i przybywają do tej kultury jacyś obcy wysłannicy którzy zaczynaja spisywac również jej dzieje.

Nie ma tu jakiegos rozwoju danej kultury/cywilizacji. Nie dokonała ona zadnego skoku, ale zaczęla sie dla niej historia boi ktoś gdzies gromadzi o niej zapiski.

Germanie na kartach historii pojawili sie głównie dzięki rzymianom a nie dlatego ze sie nagle cywilizacyjnie rozwinęli.

 

Zreszta, wyobrażam sobie sytuacje w której dana kultura cywilizacja jest lepiej rozwinięta i nie spisuje swoich dziejów niż jakas istniejaca obok ale spisująca swoje dzieje. tak też moze być.

Nie wiadomo, a tobie się wydaje. Rozróżnijmy te dwa pojęcia. 

 

No tak, ludzie wierzyli w swaroga, a przyszli goście z krzyżami i powiedzieli zeby od dzis wierzyć w Jezusa. No i ludzie powiedzieli ok, od dzis nie ma Swaroga jest Jezus.

Przecież wiadomo ze tak nie mogło być, ludzie powąznie traktowali swoją wiarę, dużo powazniej niż dziś, a weź dzis komus powiedz żeby wyznawał Allacha zamiast Jezusa,  też jest trudno.

Dla mnie jasne jest że byłą niezła jatka z tego powodu bo nikt swojej wiary łatwo nie porzucał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ludzie wierzyli w swaroga, a przyszli goście z krzyżami i powiedzieli zeby od dzis wierzyć w Jezusa. No i ludzie powiedzieli ok, od dzis nie ma Swaroga jest Jezus.

Przecież wiadomo ze tak nie mogło być, ludzie powąznie traktowali swoją wiarę, dużo powazniej niż dziś, a weź dzis komus powiedz żeby wyznawał Allacha zamiast Jezusa,  też jest trudno.

Dla mnie jasne jest że byłą niezła jatka z tego powodu bo nikt swojej wiary łatwo nie porzucał.

Jakoś sporo ośrodków tak zrobiło. Jakoś misje nawracające kościoła działały i nawróciły na wiarę miliony mimo braku "mieczy".

Dla Ciebie jasne jest, dla innych nie. Jak dokładnie to wyglądało nie wiadomo, ale pogaństwo na ziemiach polskich jest kilkaset lat przetrwało i masowych mordów nie stwierdzono. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sporo ośrodków tak zrobiło. Jakoś misje nawracające kościoła działały i nawróciły na wiarę miliony mimo braku "mieczy".

Dla Ciebie jasne jest, dla innych nie. Jak dokładnie to wyglądało nie wiadomo, ale pogaństwo na ziemiach polskich jest kilkaset lat przetrwało i masowych mordów nie stwierdzono. 

 

Gdyby Hitler wygrał wojnę i dziś III Rzesza władałaby światem też z pewnoscią zadnych masowych mordów by nie stwierdzono, a jedyną słuszną ideologią byłby narodowy socjalizm. Wierzylibyśmy w to obaj, ja i Ty, wychowani w tym narodowym socjaliźmie.

 

Skoro chrześcijaństwo tutaj rządzi od 1000 lat to i wiadomo ze zacierano ślady zbrodni bo są niezgodne z oficjalnymi doktrynami. Mógłbym szukać jakichś źródeł ale czasem wystarczy logika by wiedzieć jak było a jak nie mogło być.

Zmienie zdanie jak przerobisz flubera na muzułmanina bez torturowania go. :smile:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Hitler wygrał wojnę i dziś III Rzesza władałaby światem też z pewnoscią zadnych masowych mordów by nie stwierdzono, a jedyną słuszną ideologią byłby narodowy socjalizm. Wierzylibyśmy w to obaj, ja i Ty, wychowani w tym narodowym socjaliźmie.

Franco wygrał wojnę i regent rządził Hiszpanią. Jednak nie tylko stwierdzono tam masowe morde, ale i jest inna ideologia. 

 

Skoro chrześcijaństwo tutaj rządzi od 1000 lat to i wiadomo ze zacierano ślady zbrodni bo są niezgodne z oficjalnymi doktrynami. Mógłbym szukać jakichś źródeł ale czasem wystarczy logika by wiedzieć jak było a jak nie mogło być.

Sęk w tym, że twoja logika jest wadliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspieranie sie wiki i "artykulikami" ma taki sens ze to może kto przeczyta, a jakieś prace źródłowe mało komu się chce - wstyd przyznać ale mi też nie zawsze.

Jak ktoś ma ochotę to sam w źródłach poszuka.

nie ma zamiaru udowadniać że na polskich ziemiach mieliśmy wielką cywilizację.

Wolę porównywać np. z Mieszkiem I który dla naszej historii wydaje sie poczatkiem cywilizacji na tych ziemiach a całe jego wojsko liczyło z 3000 ludzi

1000 lat temu.

Tu mamy starcie porównywalnych armii ponad 3000 lat temu. Ciezko wiec uważać że Mieszko był jakimś przełomem, to był po prostu poczatek spisywanej historii a nie sam poczatek historii.

Wcześniejsze 2000 lat mogło być na podobnym cywilizacyjnie poziomie tylko że nikt tego nie opisał, albo po prostu wszystko co zapisano zniszczyło chrześcijaństwo jako pogańskie relikty

Darkonza zasadniczo napisze tak

 

Armia Mieszka nie liczyła 3 tys woja bo zarówno na Wieletów wystawił 5-6 tys( tam chyba były posiłki z Czech ale nie jestem pewien) i podobne siły pod Cedynią. Wspierał Niemców w walkach na Śląsku . Jego armia była większa plus pamiętaj o pospolitym ruszeniu

 

Co do bitwy z epoki Brązu to był jeszcze artykuł w Science na ten temat bodajże rok temu. Słyszałem 2 wywiady z polskimi archeologami , którzy tam pracują i generalnie to wygląda jakby łupione osady zebrały wszystkie siły i zrobiły zasadzkę na wracającą hordę z wyprawy łupieżczej na jedynym moście w okolicy. Bitwa była jednodniowa. Jest podejrzenie że te inne materiały genetyczne to byli niewolnicy. W bitwie mogło brać udział od 2 do 4 tys ludzi trudno policzyć ale zakłada się ,że zazwyczaj połowa uchodzi z życiem stąd założenie takiej ilości

Na dodatek te trupy które znaleziono należą najpewniej do przegranej strony i zostały wrzucone jak leci. Część odszukano w samej rzece i te zawierają kosztowności. Ogólnie to odkrycie jest przełomowe bo rzadko zachowują się szczątki w tak dobrym stanie . Do tej pory nie znajdowano pola bitew z tego okresu wręcz uważano że nie było wojen a broń w grobach miała charakter ozdobny

 

Ale wiesz wnioski na temat Turbolechitów w wikipedii przypominają mi ,że wg tej samej Wikipedii stolicą mieszka I był Poznań bo jedna pani archeolog odkryła dużą misę i ogłosiła całemu świata ,że w niej był chrzest Polski i Mieszka

 

To nic, że nie wiadomo czy ta misa służyła do wapna na budowę. Że nie widać na niej żadnych inskrypcji mówiących że był tam chrzest i kto brał udział. Nieważne że Dagome Iudex mówi o państwie gnieźnieńskim. Ważne co mówi jedna pani archeolog i wikipedia powtarza takie bzdury

Archeologia jest pomocna ale nie może iść w sprzeczności z rozumem. I Wikipedia nie można mieć wartości ponad artykułami naukowymi

 

W 2011 uważano że ofiary miały rany jak po spadnięciu z konia a potem zrobiono badania ,które udowodniły powstanie tych ran i śladów w wyniku mocnego uderzenia włócznią i nagle bitwa z potężnej stała się utarczką dwóch głównie pieszych band

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"performance robia czesto naprawde niezapomniany"

 

tak jak polscy kibole na wyjazdach w całej Europie.

 

"czasami latwo nie jest"

 

skąd wiadomo, ze to muzułmanie, mają znamiona trzech szóstek na czołach ?

 

"na czym polega dzisiejsza Unia i dlaczego ludziom się to nie podoba"

 

którym ludziom ? Polakom ? I komu jeszcze ? Węgrom ? Nie łudź się, jak przyjdzie co do czego, to Węgier merdając ogonkiem pobiegnie z podskokach za Niemcem, tak jak z Ruskim się dzisiaj obejmuje czule i całuje w usta.

 

wszystkim się taka Unia będzie podobała. żeby pociąg pojechał, to musi być lokomotywa. W Europie taką lokomotywą jest tandem niemiecko-francuski, a reszta albo chce być wagonami, albo moze zostać na bocznicy.

 

"jakie dziela artystyczne znam stworzone przez muzulmanow"

 

zacznij od tego najważniejszego - Koranu.

tak jak Biblia chrześcijan - jest to dzieło artystyczne wysokiej rangi.

 

"podpierniczach teksty z seriali i cala twoja erudycja"

 

już mi przypisałeś, ze "lubię muzułmanów" - gdzie ich zdązyłem "polubić" ? tego nie zdradziłeś.

teraz, ponownie, "podpierniczach teksty z seriali" - nie wiem, jakie teksty podpierniczach, ani z jakich seriali, a ty nadal

trzymasz to w tajemnicy, zdaje się ze nawet przed sobą samym. 

 

tak się zapętlasz o tej swojej "wiedzy", którą przepisujesz z artykułów w sieci, podczas gdy wiedza bierze się z doświadczenia i myślenia, a nie cytowania czyichś słów albo recytowania zerżniętych z opracowań faktów, a sam nie potrafisz ustalić źródła zarzutów, które kierujesz pod adresem innych userów.

 

"cała twoja erudycja"

 

erudycją to mógłbym błysnąc w rozmowach dot. dziedzin sztuki i życia, których się na e-nba-pl nie porusza w żadnym temacie niestety. CHoć pewnie stroniłbym od tego, bo do takich rozmów, to ja sobie wybieram fora tematyczne, a nie jakieś wątki na forum koszykarskim dla erudytów bez etatu i osiągnięć zawodowych.

 

obrazowo rzecz ujmując : jestem bobsleistą, który przyszedł pograć w siatkówkę. Im bardziej jest to siatkówka, tym lepiej. Im więcej mogę zrobić błędów, tym ciekawiej.

 

I tak to traktuję, jak odskocznię od moich bobslejów. 
w przeciwieństwie do ciebie : to co dla mnie jest zabawą i sportem uzupełniającym, dla ciebie jest całym życiem i wydaje ci się, ze poza ekonomią, historią czy czym tam jeszcze żadna inna "wiedza" nie istnieje, żadna "erudycja" nie istnieje, bo przecież jakby istniała, to ty byś ją już dawno posiadł.

 

zamknąłeś się w swoim pudełku od zapałek i wydaje ci się, ze to cały świat, a wszystko inne kręci się wokół. zejdź na ziemię.

 

poza tym, niezmiennie bawi mi, kiedy "wiedzę" odmieniają przez wszystkie przypadki ludzie sugerujący albo deklarujący wiarę [w Boga] :] I głosujący na PIS oraz usprawiedliwiający oczywiste naruszenia prawa w działaniach tej partii. 

 

czy to tylko wysokiej jakości schizofrenia czy zaledwie drobna, przyziemna obłuda ?

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz o sobie, ze jestes bobsleista. Porownuj burdy kibicowskie do zamachow z ofiarami smiertelnymi. Uwazaj ze Unia sie podoba wszystkim w trakcie brexitu. Pisz o wartosci artystycznej islamu, nie potraf wymienic innego przykladu niz koran (a akurat jesli chodzi o ksiazki to kilka znanych maja i nie jest to trudne). Weryfikuj ludzka wiedze przez pryzmat wiary (taki Newton to musial straszny gluptas byc!), albo sympatii politycznyh.

 

Sugeruj u innych schizofrenie.

 

No k**** :D

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"performance robia czesto naprawde niezapomniany"

 

tak jak polscy kibole na wyjazdach w całej Europie.

 

 

Oj przestań z tymi komplementami. W efektach specjalnych jesteśmy daleko z tyłu:)

 

 

 

skąd wiadomo, ze to muzułmanie, mają znamiona trzech szóstek na czołach ?

 

Nie wchodząc zbyt głęboko w teologię, sławetna liczba 666 to nie jest tak naprawdę liczba dosłownie tylko pewien symbol. 6 oznacza w Biblii człowieka. 666 to dosłownie człowiek - człowiek - człowiek, a apokaliptyczna wizja oznacza tyle, że w przyszłości ( w stosunku do objawienia św. Jana )głównym źródłem zła na świecie będzie człowiek. Przechodząc do dosłownej interpretacji to trzy szóstki na czołach mają wszyscy terroryści, nie tylko muzułmańscy.

 

 

 

którym ludziom ? Polakom ? I komu jeszcze ? Węgrom ? Nie łudź się, jak przyjdzie co do czego, to Węgier merdając ogonkiem pobiegnie z podskokach za Niemcem, tak jak z Ruskim się dzisiaj obejmuje czule i całuje w usta.

 

wszystkim się taka Unia będzie podobała. żeby pociąg pojechał, to musi być lokomotywa. W Europie taką lokomotywą jest tandem niemiecko-francuski, a reszta albo chce być wagonami, albo moze zostać na bocznicy.

 

 

Jeżeli inne kraje w UE chcą być niemieckimi landami to proszę bardzo.

 

Moi przodkowie już jeździli w wagonach podczepionych do niemieckiej lokomotywy i dobrze nie skończyli, więc sorry, ale wolę zostać na bocznicy:)

 

 

 

"jakie dziela artystyczne znam stworzone przez muzulmanow"

 

zacznij od tego najważniejszego - Koranu.

 

Muszę przyznać, że Twoje odpowiedzi są znakomite. Największe dzieło artystyczne muzułmanów powstało 1400 lat temu ( swoją drogą, oni chyba są ciągle 600 lat do tyłu w stosunku do nas...), a efektem jego czytania jest rozjeżdżanie ludzi samochodem, wbijanie samolotów w budynki i wysadzanie samochodów. Kultura, głupcze:)

 

Nawiasem mówiąc Biblia to dzieło napisane w większości przez Żydów:)

 

 

 

"cała twoja erudycja"

 

erudycją to mógłbym błysnąc w rozmowach dot. dziedzin sztuki i życia, których się na e-nba-pl nie porusza w żadnym temacie niestety.

No niestety, tutaj jest za dużo nauk ścisłych, gdzie można błysnąć albo wiedzą, albo głupotą:)

 

 

 

poza tym, niezmiennie bawi mi, kiedy "wiedzę" odmieniają przez wszystkie przypadki ludzie sugerujący albo deklarujący wiarę [w Boga] :] I głosujący na PIS oraz usprawiedliwiający oczywiste naruszenia prawa w działaniach tej partii. 

 

czy to tylko wysokiej jakości schizofrenia czy zaledwie drobna, przyziemna obłuda ?

A od kiedy to wiara i wiedza się wykluczają? Dla mnie schizofrenię mają te osoby, które nie wierzą w Boga, bo nie da się udowodnić, że on istnieje, bo nie rozróżniają pojęć wiara i wiedza od siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na cygan - mijają pokolenia, a jednak, nie zmienia się. 

Japonia sobie jakoś radę daje bez, a ma dużo gorszy niż demograficzny. A różnica lotu z Indii czy z Erytrei jest pomijalna w kwestiach logistycznych przy przewozie osób.

 

nie prawda. znałem/znam osobiście cyganów i niektórzy się resocjalizują jak to można ująć. jeden jest nauczycielem ,drugi wyjechał do Danii do pracy.

ogółem masz racje, że kulturowo cyganie mają problem ale to samo mogę napisać o południowcach. jak byłem na Sycylii czy w Grecji to nie widziałem między nimi aż takiej różnicy ;]

Polacy w sumie od XIX wieku też się zmienili a nadal znajdę Ci polaków przypominających stylem życia cyganów ;]

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"porównuj burdy kibicowskie do zamachow z ofiarami smiertelnymi"

 

jak mówiłem o ofiarach śmiertelnych polskiego codziennego terroru, zwanego tutaj pieszczotliwie - "incydentami", to siedziałeś cicho.

 

"mow, ze Unia podoba sie wszystkim w trakcie brexitu"

 

skoro Brytanii nie ma już w UE, to uwaga o "podobaniu się wszystkim" jej nie dotyczy.

nawet Polacy, wbrew rządzącemu PIS, w 80 % deklarują nadal, że Unia im się bardzo podoba.

 

"nie potrafisz wymienic zadnego innego przykladu niz Koran"

 

nie.

to ktoś inny twierdził, że "nie ma żadnego innego dzieła artystycznego"

ja mu wskazałem, że jednak jest.

skoro mówił, że "nie ma żadnego", a ja wymieniłem przynajmniej jedno, to wystarczy, zeby dowieśc, iż się mylił.

 

poza tym, sens tego, co mówiłem sprowadzał się do stwierdzenia, ze wśród tych uchodźców, którzy przybywają do

Europy mogą się znaleźc ludzie utalentowani artystycznie, którzy wzbogacą kulturę europejską.

 

wobec tego, jakie to ma znaczenie, czy, ile i jakie dzieła w przeszłości tworzyli "muzułmanie" ? mowa jest o

czymś zupełnie innym, o możliwościach jakie tym ludziom może dać życie w innym świecie, w którym na ich talencie ktoś się pozna i pomoże go zrealizować.

 

w Polsce też żyją muzułmanie - podkładają bomby ? krzywdzą kogoś ? wyprawiają brewerie ?

przeciwnie, to ciekawi ludzie, inni, mająćy własną, bogatą kulturę, z którymi warto się integrować, spotykać i zacieśniać relacje.

 

"jesli wszystkie inne kraje w UE chca byc landami niemieckimi to prosze bardzo"

 

jak masz w zespole Maradonę, to uznajesz że Maradona jest liderem, a ty mrówka od zasuwania. 

chyba, ze duma ci przeszkadza, więc wtedy schodzisz z boiska i idziesz grać na polu, z Kazikiem, Wackiem i Józkiem, tam

na pewno ty będziesz najważniejszy.

 

"moi przodkowie juz jezdzili w wagonach podczepionych do niemieckiej lokomotywy"

 

innego pociągu na tej stacji nie podstawią, wieć albo tym albo żadnym.

 

"najwieksze dzielo artystyczne muzulmanow powstalo 1400 lat temu"

 

a największe dzieło chrześcijańskie, to osesek :]]

efektem jego czytania i interpretacji było masowe mordowanie innowierców, palenie na stosach czarownic i

prześladowanie ludzi za to, co ponoć cenisz bardzo - za posiadanie i szerzenie wiedzy naukowej.

 

"kultura, głupcze !"

 

yeah... własnie o tym mowa.

 

"za duzo nauk scislych"

 

za mało ryzykanckich wypadów.

tak jak z tą "Konstytucją suwerenem" - to jest własnie cała zabawa : chwyć się czegoś, co brzmi ryzykownie, idź za tym, zobacz dokąd cię zaprowadzi, zwłaszcza jak jesteś bobsleistą w temacie siatkówki, narób błędów, zaplącz się, spróbuj się wyplątać, zobacz co się z tego urodzi. To jak pojechać do obcego miasta i zgubić się tam na tydzień, nie mając mapy i nie znając języka. 

 

tobie by coś takiego do głowy przyszlo ? :]

nie sądzę. za bardzo dbasz o "reputację" na tym forumiku, żeby się wychylać.

a ja nie muszę o nic dbać, bo poważny i ambitny jestem gdzie indziej, tutaj mogę się bawić i wdawać w takie właśnie gierki, a wy sobie możecie "kononowiczować" i w dowolny inny sposób poprawiać swoje samopoczucie. Wszyscy są zadowoleni, jak sądzę.

 

"a od kiedy to wiara i wiedza sie wykluczaja"

 

nie tyle chodzi o to, czy się wykluczają, ale jak ze sobą współgrają, bo wierzyć sobie mozesz w co chcesz i nikt ci w papiery nie zagląda, pytanie jak ta wiara wygląda na tle twoich naukowych aktywności.

 

jeżeli w zawodowej pracy podnosisz znaczenie i rangę tych rzeczy, których istnienia można dowieść empirycznie, a jednocześnie deklarujesz, że ich twórcą jest Bog, którego istnienia dowieśc nie jesteś w stanie i możesz najwyżej mieć żarliwe przekonanie co do tego, to wygląda to dośc niespójnie.

 

może istnieje jakaś zgrabna formułka łącząca te sprzeczności, pod którą wszyscy potrzebowscy się zbiegają, żeby grzać się w jej ciepełku, ale mnie to nie robi - z góry uprzedzam :]

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro Brytanii nie ma już w UE, to uwaga o "podobaniu się wszystkim" jej nie dotyczy.

nawet Polacy, wbrew rządzącemu PIS, w 80 % deklarują nadal, że Unia im się bardzo podoba.

 

 

A 70% deklaruje, że nie chce widzieć u siebie imigrantów. Więc jeśli nieprzyjmowanie tych sympatycznych przybyszów = wylot z UE, to znaczy, że stoimy w rozkroku i sami nie wiemy czego chcemy. Z resztą nie tylko my. Co ciekawe nawet w jakże mądrej Francji, 61% społeczeństwa jest za zakazem imigracji z krajów muzułmańskich. Tak im dobrze z tymi artystami. Swoją drogą, mocny wynik, biorąc pod uwagę, że u nich ~9% to muzułmanie. 

 

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/most-europeans-want-muslim-ban-immigration-control-middle-east-countries-syria-iran-iraq-poll-a7567301.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie potrafisz wymienic zadnego innego przykladu niz Koran"

 

nie.

to ktoś inny twierdził, że "nie ma żadnego innego dzieła artystycznego"

ja mu wskazałem, że jednak jest.

skoro mówił, że "nie ma żadnego", a ja wymieniłem przynajmniej jedno, to wystarczy, zeby dowieśc, iż się mylił.

Nawet czytać nie potrafisz. "Artysta". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fluber

 

Masz ostatnio tendencję do mega dziwacznych porównań

 

Zamach w Barcelonie jako kara za rozpustę bez w sumie uzasadnienia

 

Teraz coś o bydlęcych wagonach niemieckich

 

I Ty jesteś krytykiem twittów Lisa???? Za dużo TVP Info bo powiem szczerze kompletnie nieadekwatne porównania. Skąd ci te bydlęce wagony się wzięły ? Jaki to odnośnik do współczesności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Armia Mieszka nie liczyła 3 tys woja bo zarówno na Wieletów wystawił 5-6 tys( tam chyba były posiłki z Czech ale nie jestem pewien) i podobne siły pod Cedynią. Wspierał Niemców w walkach na Śląsku . Jego armia była większa plus pamiętaj o pospolitym ruszeniu

 

5-6tys, pod Cedynią do 4tys, a tu 4tys, moze ponad 5, jakie to ma znaczenie, to ta sama skala, tyle ze od Mieszka dzieli nas 1000 lat, a od tamtej bitwy ponad 3000.

Lepiej sobie wyobrazić że między nami a Mieszkiem jest ponad dwa razy mniejszy odcinek czasu niż między Mieszkiem a tamtą bitwa o której mowa!

 Jest podejrzenie że te inne materiały genetyczne to byli niewolnicy.
 
To że to mogli być niewolnicy nic nie zmienia bo wciąż byli z bardzo daleka.
Mieszko podobno też handlował niewolnikami, ale wątpię by wybierał się po nich do Skandynawii czy do Włoch.

 

Ale wiesz wnioski na temat Turbolechitów w wikipedii

Archeologia jest pomocna ale nie może iść w sprzeczności z rozumem. I Wikipedia nie można mieć wartości ponad artykułami naukowymi

Nie chodzi o turbolechitów, chodzi o to że 3200 lat temu poziom organizacji społeczeństwa mógł być na tych ziemiach taki jak 1000 lat temu, że takie historie jak ta Mieszka mogły miec miejsce przez wcześniejsze 2 tysiace albo i 3 tysiace lat a my znamy tylko te sprzed tysiaca i traktujemy jako poczatek tylko dlatego ze ktos je akurat wtedy zaczął spisywać.

 

Co do wiki, jasne że nie ma przewagi nad artykułami naukowymi ale skoro podaje jakies tezy na szybko będące streszczeniem artykułów do których mamy linki w wiki to czemu z niej nie korzystać

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6tys, pod Cedynią do 4tys, a tu 4tys, moze ponad 5, jakie to ma znaczenie, to ta sama skala, tyle ze od Mieszka dzieli nas 1000 lat, a od tamtej bitwy ponad 3000.

Lepiej sobie wyobrazić że między nami a Mieszkiem jest ponad dwa razy mniejszy odcinek czasu niż między Mieszkiem a tamtą bitwa o której mowa!

Sęk w tym, że pod Cedynią były 2 strony, to raz. Dwa - ta bitwa nie była na terenie Polski, a Niemiec. Germanie 2000 lat temu wystawiali przeciw Rzymianom armie po ~40-50 tysięcy, czasami nawet dwa razy więcej.

 

To że to mogli być niewolnicy nic nie zmienia bo wciąż byli z bardzo daleka.

Mieszko podobno też handlował niewolnikami, ale wątpię by wybierał się po nich do Skandynawii czy do Włoch.

No, Skandynawia czy Włochy były całkiem blisko. On handlował niewolnikami od Maroka, po Rosję. 5000 lat temu już handlowano cyną z Walii na tysiące kilometrów i docierała nad Morze Śródziemne.

 

Nie chodzi o turbolechitów, chodzi o to że 3200 lat temu poziom organizacji społeczeństwa mógł być na tych ziemiach taki jak 1000 lat temu, że takie historie jak ta Mieszka mogły miec miejsce przez wcześniejsze 2 tysiace albo i 3 tysiace lat a my znamy tylko te sprzed tysiaca i traktujemy jako poczatek tylko dlatego ze ktos je akurat wtedy zaczął spisywać.

No mogły. I dlatego Mieszko był barbarzyńcom, a tereny Polski prymitywne do czasu przyjęcia chrztu i związanych z tym "przywilejów" - pojawili się przybysze z dalekich krajów uczący produkcji stali, obróbki kamienia, architektury i pisma i innych bonusów bycia w cywilizacji. I dlatego Polska po Mieszku już taka prymitywna nie była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.