Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 I dlatego Mieszko był barbarzyńcom, a tereny Polski prymitywne do czasu przyjęcia chrztu i związanych z tym "przywilejów" - pojawili się przybysze z dalekich krajów uczący produkcji stali, obróbki kamienia, architektury i pisma i innych bonusów bycia w cywilizacji. I dlatego Polska po Mieszku już taka prymitywna nie była. 

No cywilizacyjnie to zaczęło się od tego momentu poprawiać, ale moim zdaniem ludzie mogli miec ciężej w tych początkach bo duże zmiany ładnie zapisują się w historii a rzadko się mówi o tym ile krwi i potu kosztowały :)

 

W każdym razie ok, od tego momentu kulturowo/cywilizacyjnie przyśpieszyło chodzi mi jednak o to ze wcześniej takich władców na poziomie Mieszka, a może nawet czasami "wiekszych to mogło być na tych terenach wielu przez wcześniejsze 2-3tysiace lat.  Jacyś królowie Popiele mogli być liczeni w dziesiątki na przestrzeni tysięcy lat i byli gorsi od Mieszka głównie w tym ze nie przyszło do nich chrześcijaństwo i nie zaczęlo spisywac tego co się działo za ich czasu a przez to oni i historia tamtych czasów nie jest nam znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cywilizacyjnie to zaczęło się od tego momentu poprawiać, ale moim zdaniem ludzie mogli miec ciężej w tych początkach bo duże zmiany ładnie zapisują się w historii a rzadko się mówi o tym ile krwi i potu kosztowały :smile:

 

W każdym razie ok, od tego momentu kulturowo/cywilizacyjnie przyśpieszyło chodzi mi jednak o to ze wcześniej takich władców na poziomie Mieszka, a może nawet czasami "wiekszych to mogło być na tych terenach wielu przez wcześniejsze 2-3tysiace lat.  Jacyś królowie Popiele mogli być liczeni w dziesiątki na przestrzeni tysięcy lat i byli gorsi od Mieszka głównie w tym ze nie przyszło do nich chrześcijaństwo i nie zaczęlo spisywac tego co się działo za ich czasu a przez to oni i historia tamtych czasów nie jest nam znana.

Sęk w tym, że na tych terenach mogli być nie protosłowianie, ale Bastarnowie, Wandalowie czy Jazygowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6tys, pod Cedynią do 4tys, a tu 4tys, moze ponad 5, jakie to ma znaczenie, to ta sama skala, tyle ze od Mieszka dzieli nas 1000 lat, a od tamtej bitwy ponad 3000.

Lepiej sobie wyobrazić że między nami a Mieszkiem jest ponad dwa razy mniejszy odcinek czasu niż między Mieszkiem a tamtą bitwa o której mowa!

 
To że to mogli być niewolnicy nic nie zmienia bo wciąż byli z bardzo daleka.
Mieszko podobno też handlował niewolnikami, ale wątpię by wybierał się po nich do Skandynawii czy do Włoch.

Nie chodzi o turbolechitów, chodzi o to że 3200 lat temu poziom organizacji społeczeństwa mógł być na tych ziemiach taki jak 1000 lat temu, że takie historie jak ta Mieszka mogły miec miejsce przez wcześniejsze 2 tysiace albo i 3 tysiace lat a my znamy tylko te sprzed tysiaca i traktujemy jako poczatek tylko dlatego ze ktos je akurat wtedy zaczął spisywać.

 

 

Pod Tollense obie strony miały 4 tys i jakieś 10-20% ofiar to dzieci lub kobiety. Kolejne 20 to młodzież w naszym znaczeniu tj 12-16 lat. Więc po jednej stronie masz 2 tys dosłownie zbieraniny a Mieszko miał 5 tys armii samych wojów w sile wieku a nie dzieci i kobiety

 

Co do Tollense to ja nie wiem czy Biskupin nie robi większego wrażenia. Duża osada drewniana. Zachowała się - mogła troche ludzi pomieścić a dokładnie ok 1000 osób czyli jak widać pod Tollense potrzeba było wystawić mieszkanców 3 takich Biskupinów

 

Biskupin to o ile mnie pamięc nie myli jakieś 1000 lat po Tollense niemniej pokazuje że to tylko kwestia co się zachowało. Polska z Biskupinem ma niesamowity fart bo nie ma wielu tego typu śladów

 

Ale taka ciekawostka - otóż ponieważ pracowałem 20 lat temu gęsto często na wykopaliskach to mogę ci powiedzieć, że badając warstwy widać że Polska ma ok 100letnią luke osadnicza w IV wieku. Wygląda to tak jak w momencie kryzysu Cesarstwa Rzymskiego wybyły stąd ludy ( o ile pamiętam podbiły Hiszpanię ale pisze z głowy więc możliwa jest pomyłka) a nowe pojawiły się dopiero w V - czyli Słowianie jako tacy napłynęli do pustej kompletnie krainy. Przez 100 lat nie ma śladów żadnego osadnictwa- znikają ziarna zbóź, nie ma śladu nasion uprawiania , popiołów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A 70 % deklaruje ze nie chce widziec u siebie imigrantow"

 

trudno, żeby było inaczej, skoro rząd i media dmuchają w jeden gwizdek straszenia ludzi i nazywania uchodźców "terrorystami", 

nie ma żadnego planu, który można by przedstawić opinii publicznej i uspokoić ją, że są środki, jest pomysł na edukację, rozwój, 

integrację i pracę dla tych ludzi, to wyniki byłyby, wg mnie, znacząco inne.

 

wobec tak zmasowanej propagandy antyuchodźczej, jaka panuje w Polsce, 70 % przeciwników, to i tak wynik umiarkowany.

 

ciekawe, ze kiedy do Polski przybywało ok.100 tys Czeczenów, i to w okresie wojen z Rosją, kiedy czeczeńskie komanda zajmowały się terrorem na dużą skalę, jakoś nikt tematem się nie zajmował. Czy terror czeczeński służył wtedy celom politycznym, a ten teraz, na Zachodzie, kulturowym i religijnym ? to wcale tak oczywiste nie jest. 

.

"we Francji..."

 

no tak, ale we Francji [i w Niemczech - wygląda na to : też] największe poparcie mają partie i politycy, którzy nie są przeciwni

przyjmowaniu. Front Narodowy dośc mocno przegrał, a niemieckie Pegidy zapewne też zapewne zgarną jakieś resztki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że na tych terenach mogli być nie protosłowianie, ale Bastarnowie, Wandalowie czy Jazygowie. 

Pewnie że tak. Naprawdę nie chodzi mi o "turbolechitów" tylko ogólnie o historię tego co tu się wyprawiało, a co zostało zapomniane i przypięto tym czasom łatkę jakoby nie działo się praktycznie nic bo organizacja była na to za słaba.

Pod Tollense obie strony miały 4 tys i jakieś 10-20% ofiar to dzieci lub kobiety. Kolejne 20 to młodzież w naszym znaczeniu tj 12-16 lat.

 

Tylko zauważę troche oftopowo że 12-16 lat to w tamtych czasach dorośli.

Jedna z najlepszych dywizji niemieckich SS Hitlerjugend miała w składzie 17 latków a w 1945 roku juz głównie 16 latków i alianci bali się tej dywizji bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak. Naprawdę nie chodzi mi o "turbolechitów" tylko ogólnie o historię tego co tu się wyprawiało, a co zostało zapomniane i przypięto tym czasom łatkę jakoby nie działo się praktycznie nic bo organizacja była na to za słaba.

Nikt nie przypiął tym czasom takiej łatki poza tobą. Plemiona barbarzyńskie to nie oznacza jakiś Indian z puszczy amazońskiej czy z prerii, a kultury, które potrafiły tworzyć protopaństwa składające się z setek grodów, znające broń z brązu i następnie żelazną, mające wojowników, handlarzy, pieśniarzy czy starszyznę, zdolne do organizacji wypadów i wojsk liczących dziesiątki tysięcy żołnierzy z flotą liczącą setki statków. Wciąż jednak nie były cywilizacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie przypiął tym czasom takiej łatki poza tobą.

Myślałem że to Ty bronisz tego stereotypu.

Ja bronie tego że Mieszko mógł nie być cywilizacyjnie lepszy niz jego poprzednicy na przestrzeni dwóch czy trzech tysięcy lat., a moze i był gorszy, w końcu podobno polował w zasadzie "na swoich" i sprzedawał.

Dopiero chrześcijaństwo które do niego przyszło było (cywilizacyjnie) lepsze

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się samemu to przekleję z innego forum w odpowiedzi na parę wcześniejszych postów. Islam i chrześcijaństwo jedno zło, jedna "opresyjna" religia?

 

 

Zacznijmy od tego, że jest bzdurą mówienie, że ci zamachowcy to wynaturzenie islamu. Nie, to jest ucieleśnienie islamu. Walka zbrojna, a im większe poświęcenie tym lepiej. Nie mówię tu o jakichś wyrwanych z kontekstu cytatach z koranu, tylko o ich najważniejszym wzorze do naśladowania, Mahomecie we własnej osobie, który lwią część życia prowadził po prostu zbrojny dżihad, najeżdżając i ścinając niewiernych. Kryterium kto wiernym jest, a kto nie było dość mało obiektywne - osąd samego wodza, który przybrał tytuł hakima - sędziego. Idol muzułmanów bawił się także ze swoją ekipą w napady na karawany niczym w westernach, co było jego sposobem na życie. Niby nic wobec poprzedniego, ale złamał w tym celu zakaz przelewania krwi w tym obszarze (Nahli). No zajefajny koleś. Serio można go postawić obok innych centralnych postaci wiodących religii i powiedzieć, że to to samo? A z perspektywy lewaka, to naprawdę takie samo zło?

Chrześcijaństwo obrywa na każdym kroku za krucjaty (mimo politycznej inspiracji, ale niech będzie), za palenie wiedźm (chociaż robili to głównie protestanci, a dostaje głównie Watykan), za Hitlera (a jakże) i ukrywanie przypadków pedofilii w koście (a tu bardzo słusznie obrywają). Muzułmanie za to uchodzą za kryształowych. Tymczasem ich największy idol wybrał sobie i na mocy jakieś tam pieczęci zaklepał sześciolatkę, którą rozdziewiczył gdy miała 9 lat. Stare dzieje? Nie, w Iranie teraz wiek zawarcia małżeństwa dla dziewczyn wynosi dziewięć lat. Chłopcy muszą poczekać do 14 roku życia. Inspiracja Mahometa w tym kontekście jest kluczowa.
Homoseksualizm jest grzechem w islamie, ale w sumie dość łagodnym, nieporównywalnie lżejszym niż w tradycyjnym chrześcijaństwie (pamiętacie lewactwo z towarzystw LGBT świętujące ramadan na złość chrześcijaństwu? icon_e_biggrin.gif ). Podczas misji w Afganistanie żołnierze amerykańscy mieli opisywać akty homoseksualne na zniewolonych chłopcach, dokonywane także przez afgańskich sojuszników. Był to jeden z ważniejszych problemów w ich współpracy.

Jeżeli pomyślimy, że krucjaty to wielka zbrodnia to zabraknie w słowniku pojęć na określenie tego, co zrobili muzułmanie w Indiach. Ich podbój jest uważany za najkrwawszy jaki miał miejsce w całej historii, a masakry są bez porównania krwawsze niż Holokaust Żydów z rąk nazistów lub masakry Armeńczyków z rąk Turków, są też zakrojone na szerszą skalę niż rzeź rdzennych populacji Ameryki Południowej z rąk Hiszpanów i Portugalczyków. Co jeszcze ciekawsze, historycy islamscy piszą o nim z dumą.

Także tego. Fajnie jest sobie siedzieć w Polsce, gadać źle na okrutny i nietolerancyjny KK, który niby ogranicza, narzuca i zniewala, a tak naprawdę prawdziwy problem rośnie w siłę w Europie Zachodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tekst to była prowokacja. Jak ją porównałeś do we wuz kangs od razu się przeciez zgodziłem.

 

Siłą uderzeniowa starożytnego imperium spada dośc mocno wraz z odległością od jego centrum no i ta Irlandia to juz było dość daleko, szczególnie że dolicz kanał La Manche powodujący kłopoty z logistyką :smile:

No i właśnie nie wiem, czy to dzisiejsi historycy wszystko czego rzymianie nie podbili nazywają Germanami, czy może dla rzymian wszystko czego nie byli w stanie zdobyć nazywali Germanią.

Wszyscy się jakos przyzwyczaili że ta dzika Germania opierała się Imperium gdy inne cywilizowane krainy padały jak muchy, musieli być nieźli Ci germanie. Moze dlatego że od dawna stawali dzielnie przeciwko innej potędze atakującej na drugim froncie o wiele wcześniej zanim kto o jakimś rzymskim imperium pomyślał.

Zreszta jak czytam na wiki jeszcze o tej grobli, 120 metrów z drewna i kamienia. Stworzona prawie 3800 lat temu i zaraz za tym uwaga że "Najbliższe znane naukowcom duże osiedle współczesne bitwie położone było 350 kilometrów na południowy wschód"

Wiedząc ze takich grobli nie mogło wybudować kilku wieśniaków z własnej woli to widać jak zupełnie nic nie wiemy o tamtych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to Ty bronisz tego stereotypu.

Ja bronie tego że Mieszko mógł nie być cywilizacyjnie lepszy niz jego poprzednicy na przestrzeni dwóch czy trzech tysięcy lat., a moze i był gorszy, w końcu podobno polował w zasadzie "na swoich" i sprzedawał.

Dopiero chrześcijaństwo które do niego przyszło było (cywilizacyjnie) lepsze

Zakładam,że masz jakiś skrót myślowy ale możesz mi wyjasnić jakim cudem bitwa z Tollense jest na tym samym poziomie cywilizacyjnym co bitwa pod Cedynią

Albo jak lud który głównie używał włóczni i drewnianych pałek jest na tym samym poziomie cywilizacji co zorganizowana zawodowa armia Mieszka? Pomijam już sam  system grodów, które tuż przed Mieszkiem rozbudowano . OK 900-920 roku wszystkie grody Państwa Polan zostały rozbudowane przebudowane i nawet pewnie pierwsze kamienne konstrukcje się pojawiły.

Można by wiele wymieniać ale nadal nie wiem jak wg Ciebie to jest ten sam poziom rozwoju cywilizacyjnego

 

No i wiesz na terenie Polski mamy Biskupin więc ja nie wiem czy ktoś coś zapomniał tylko że tak naprawdę do 900 roku nie istniało coś takiego jak zorganizowane państwo. system armijny, zbierania podatków. Grody posiadające rózne funkcje( jedne były twierdzą drugie zapleczem rolniczym). Polska w latach 0-900 miała się tak do reszty Europy jak teraz Plemiona Amazońskie do Nowego Jorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rappar

 

No przecież tam daję uśmiech, zaczynam od "może" i to jest post chyba zaraz po tym:

http://www.e-nba.pl/topic/3967-polska-scena-polityczna-w-internecie/?p=528276

Jak chcesz mieć ruch w interesie na poczatku musisz włożyć kij w mrowisko :)


Zakładam,że masz jakiś skrót myślowy ale możesz mi wyjasnić jakim cudem bitwa z Tollense jest na tym samym poziomie cywilizacyjnym co bitwa pod Cedynią

Albo jak lud który głównie używał włóczni i drewnianych pałek jest na tym samym poziomie cywilizacji co zorganizowana zawodowa armia Mieszka? Pomijam już sam  system grodów, które tuż przed Mieszkiem rozbudowano . OK 900-920 roku wszystkie grody Państwa Polan zostały rozbudowane przebudowane i nawet pewnie pierwsze kamienne konstrukcje się pojawiły.

Można by wiele wymieniać ale nadal nie wiem jak wg Ciebie to jest ten sam poziom rozwoju cywilizacyjnego

Nie chodzi mi o technikę, a więc epokę kamienia/brąz/żelaza tylko o poziom organizacyjny.

Ludzie z różnych częsci kontynentu walczący na jakiejś (o jakąś?) infrastrukturze technicznej high-tech w tamtych czasach to wymagało jakiejś logistyki, planowania, organizacji, a że w tamtych czasach używano brązu a nie żelaza to normalne.

Gdyby znaleziono żelazną broń to wtedy dopiero byłby szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i wiesz na terenie Polski mamy Biskupin więc ja nie wiem czy ktoś coś zapomniał tylko że tak naprawdę do 900 roku nie istniało coś takiego jak zorganizowane państwo. system armijny, zbierania podatków.

O, tego nie byłbym pewien.

Jeśli na poważnie się czemuś stawiam to właśnie takim twierdzeniom.

Rozumiem że to oficjalna wersja historyków , ale moim zdaniem takie odkrycie archeologiczne może tą wersję położyć.

Za mało wiemy by twierdzić ze nic nie istaniało. Istaniała 120 metrowa  grobla z kamienia i drewna a w pobliżu nie znaleźliśmy osad, to raczej nie dlatego ze ich nie było tylko dlatego ze nie umiemy ich znaleźć

Zorganizowane państwo mogło istnieć ale my o tym nie wiemy. Zapiski mogły być prowadzone na korze na deseczkach które do dziś po prostu nie przetrwały.

Kije karbowane kiedyś były pieniądzem (i to świetnym) i nic dziwnego gdyby te pieniadze do nas nie dotrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Darkonza

 

Ale mosty są drewniane i rzadko przetrwały do naszych czasów tak jak takie znaleziska jak Biskupin są rzadkością

Tollense zmienia postrzegania całej epoki brązu i agresywności w czasie jej trwania

 

Ale zrozum ,że badania sa oparte na 130 szkieletach. To była armia piesza bo szkieletów koni jest tam niewiele. W żadnym poważnym artykule nie ma słowa by walczono o to przejście. Po prostu to było jedyne przejście na przestrzeni wielu mil. Używane przez wszystkich więc pewnie tam zrobiono zasadzkę na tych co łupili okolicę. W dużej mierze są tam osobnicy pochodzący z terenów Germanii ale istnieje jakaś część ( nie wiem jaka bo nie podano) która ma materiał genetyczny albo podwyższoną zawartość azotu świadcząca o tym, że przybyli z południa Europy albo brzegów Morza Kaspijskiego. Mogło być tak ,że jakieś plemię z tamtego rejonu z powodu najazdu Hunów epoki brązu przeniosło się do Centralnej Europy i zaczęło od agresywnego łupienia sąsiadów.

 

Moim zdaniem przewartościowujesz to wydarzenie.

 

Państwo Polan jednak była znacznie lepiej zorganizowane. Były osady specjalizujące się w pozyskiwaniu soli, wytapianiu żelaza, Drogi były wykarczowane i utrzymywane w porządku. Były twierdze. Osady stały w miejscach strategicznych a nie tylko jak Biskupin w miejscach trudno dostępnych

Gdyby Ateny albo Sparta miały kaprys i starły się z uczestnikami bitwy pod Tollense to przebieg byłby podobny do bitwy Apaczów z Armią Stanów Zjednoczonych. Ogólnie szanse wygranej niewielkie

Państwo Mieszka I było w stanie się postawić bardzo silnym w tamtych czasach Niemcom i Czechom

Organizacyjnie to jest przepaść. Cywilizacyjnie Polska za Mieszka była bliżej najbardziej rozwiniętych części Europy niż to było za czasów Tollense

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A 70 % deklaruje ze nie chce widziec u siebie imigrantow"

 

trudno, żeby było inaczej, skoro rząd i media dmuchają w jeden gwizdek straszenia ludzi i nazywania uchodźców "terrorystami",

 

Jakie media? Wydarzenia i Fakty, gdzie bez żadnej refleksji dmucha się w pro imigrancki gwizdek, ogląda zdecydowanie więcej ludzi niż Wiadomości w TVP. PIS z Kukizem dostają w sondażach ~40%, więc to też nie jest tak, że te 70% posłusznie łyka to co Jarek ma do powiedzenia. 

 

"we Francji..."

 

no tak, ale we Francji [i w Niemczech - wygląda na to : też] największe poparcie mają partie i politycy, którzy nie są przeciwni

przyjmowaniu. Front Narodowy dośc mocno przegrał, a niemieckie Pegidy zapewne też zapewne zgarną jakieś resztki.

 

Macron, który przed chwilą wygrał wybory, zapowiada hotspoty w Libii, mające robić odsiew uchodźców od imigrantów ekonomicznych.  Co prawda poparcie mu spada w zastraszającym tempie, ale raczej nie z tego powodu.

 

 

nie ma żadnego planu, który można by przedstawić opinii publicznej i uspokoić ją, że są środki, jest pomysł na edukację, rozwój, 

integrację i pracę dla tych ludzi, to wyniki byłyby, wg mnie, znacząco inne.

 

Często nie chcą się uczyć języka, a Ty im chcesz pracę na siłę w łapy wpychać. Nieładnie! Największe umysły Zachodniej Europy, mające reformować UE, przez parędziesiąt lat nie wpadły na pomysł jak ogarnąć to towarzystwo, a Ty oczekujesz od Polaków - których i tak przecież nikt we Francji słuchać nie będzie - jakiegoś epokowego odkrycia.

Edytowane przez maro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"mow, ze Unia podoba sie wszystkim w trakcie brexitu"

 

skoro Brytanii nie ma już w UE, to uwaga o "podobaniu się wszystkim" jej nie dotyczy.

nawet Polacy, wbrew rządzącemu PIS, w 80 % deklarują nadal, że Unia im się bardzo podoba.

 

 

Skoro najwięksi euroentuzjaści w Europie wybierają Kaczyńskiego do samodzielnego rządzenia, to może z tym euroentuzjazmem nie jest tak dobrze, jak sobie wyobrażasz?

 

 

 

w Polsce też żyją muzułmanie - podkładają bomby ? krzywdzą kogoś ? wyprawiają brewerie ?

przeciwnie, to ciekawi ludzie, inni, mająćy własną, bogatą kulturę, z którymi warto się integrować, spotykać i zacieśniać relacje.

 

W Polsce mieszka 10 tysięcy muzułmanów, a polskie służby udaremniły cztery organizowane przez muzułmanów zamachy terrorystyczne w Polsce. Jak chcesz, możesz się integrować, spotykać, zacieśniać relację, a czasami możesz się nawet z nimi rozerwać. Możesz też wsiąść do pociągu, o którym tak czule wspominasz i poznać więcej osób.

 

 

 

"najwieksze dzielo artystyczne muzulmanow powstalo 1400 lat temu"

 

a największe dzieło chrześcijańskie, to osesek :]]

efektem jego czytania i interpretacji było masowe mordowanie innowierców, palenie na stosach czarownic i

prześladowanie ludzi za to, co ponoć cenisz bardzo - za posiadanie i szerzenie wiedzy naukowej.

 

Przecież dokładnie to wyżej napisałem. Zaprosiłbyś tamto chrześcijaństwo do siebie do domu i zacieśniał relacje? Bo nie wiem, czemu chciałbyś to robić z muzułmanami.

 

Posiadanie i szerzenie wiedzy naukowej?:) Jedź do Państwa Islamskiego i powiedz, że Mahomet pochodzi od małpy:) 

 

 

 

"za duzo nauk scislych"

 

za mało ryzykanckich wypadów.

tak jak z tą "Konstytucją suwerenem" - to jest własnie cała zabawa : chwyć się czegoś, co brzmi ryzykownie, idź za tym, zobacz dokąd cię zaprowadzi, zwłaszcza jak jesteś bobsleistą w temacie siatkówki, narób błędów, zaplącz się, spróbuj się wyplątać, zobacz co się z tego urodzi. To jak pojechać do obcego miasta i zgubić się tam na tydzień, nie mając mapy i nie znając języka. 

 

tobie by coś takiego do głowy przyszlo ? :]

nie sądzę. za bardzo dbasz o "reputację" na tym forumiku, żeby się wychylać.

a ja nie muszę o nic dbać, bo poważny i ambitny jestem gdzie indziej, tutaj mogę się bawić i wdawać w takie właśnie gierki, a wy sobie możecie "kononowiczować" i w dowolny inny sposób poprawiać swoje samopoczucie. Wszyscy są zadowoleni, jak sądzę.

 

 

Twoja zabawa doprowadziła Cię do tego, ze jesteś forumowym pośmiewiskiem. Jeżeli taka była Twoja ambicja to gratuluję.

 

Moja reputacja?:) Przejrzyj wątek "Rozważania...", albo zapytaj josepha, jaki jestem umiarkowany w poglądach i jak się nie wychylam:)

 

 

 

"a od kiedy to wiara i wiedza sie wykluczaja"

 

nie tyle chodzi o to, czy się wykluczają, ale jak ze sobą współgrają, bo wierzyć sobie mozesz w co chcesz i nikt ci w papiery nie zagląda, pytanie jak ta wiara wygląda na tle twoich naukowych aktywności.

 

jeżeli w zawodowej pracy podnosisz znaczenie i rangę tych rzeczy, których istnienia można dowieść empirycznie, a jednocześnie deklarujesz, że ich twórcą jest Bog, którego istnienia dowieśc nie jesteś w stanie i możesz najwyżej mieć żarliwe przekonanie co do tego, to wygląda to dośc niespójnie.

 

może istnieje jakaś zgrabna formułka łącząca te sprzeczności, pod którą wszyscy potrzebowscy się zbiegają, żeby grzać się w jej ciepełku, ale mnie to nie robi - z góry uprzedzam :]

 

Oczywiście, że to wygląda niespójnie, jak próbujesz mieszać wiarę do wiedzy, albo wiedzę do wiary. Spróbuj się nad tym głębiej zastanowić. Wiedza nie wyklucza wiary w Boga, ani nie wyklucza wiary w nic innego. Wierzysz, że jutro nie umrzesz, ale tego nie wiesz. Czy to czyni Cię niewiarygodnym naukowo? Naucz się odróżniać rzeczywistość duchową od wiedzy.

 

 

@ Fluber

 

Masz ostatnio tendencję do mega dziwacznych porównań

 

Zamach w Barcelonie jako kara za rozpustę bez w sumie uzasadnienia

 

Teraz coś o bydlęcych wagonach niemieckich

 

I Ty jesteś krytykiem twittów Lisa???? Za dużo TVP Info bo powiem szczerze kompletnie nieadekwatne porównania. Skąd ci te bydlęce wagony się wzięły ? Jaki to odnośnik do współczesności?

 

Miałem na myśli z tą Barceloną, że jednym z czynników, który wpływa na miejsce/cel zamachu jest rozpusta w islamskim rozumieniu tego słowa. Być może tak nie jest. To tylko hipoteza. Możliwe, że błędna, ale nie jakaś mega dziwaczna.

 

A to o bydlęcych wagonach, to chyba nie pomyślałeś, że porównuję Europę dwóch prędkości do wywózki do Auschwitz?:) Przecież piszę z vasquezem:)

 

 

"A 70 % deklaruje ze nie chce widziec u siebie imigrantow"

 

trudno, żeby było inaczej, skoro rząd i media dmuchają w jeden gwizdek straszenia ludzi i nazywania uchodźców "terrorystami", 

nie ma żadnego planu, który można by przedstawić opinii publicznej i uspokoić ją, że są środki, jest pomysł na edukację, rozwój, 

integrację i pracę dla tych ludzi, to wyniki byłyby, wg mnie, znacząco inne.

 

wobec tak zmasowanej propagandy antyuchodźczej, jaka panuje w Polsce, 70 % przeciwników, to i tak wynik umiarkowany.

 

No tak, bo to przecież PIS w ramach polityki przecie ochodźcom przejmuje kontrolę nad umysłami muzułmanów i doprowadza do zamachów terrorystycznych:)

 

Ludzie nie chcieli przyjmować uchodźców zanim pis doszedł do władzy. Ba, decyzja Kopacz o przyjęciu uchodźców była jednym z gwoździ do trumny platformy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem z kim piszesz niemniej to mega dziwne porównanie

 

Bo jednak Polska gospodarka ostatnie co potrzebuje to iść na udry z Niemcami

 

Nie tak dawno temu zadałeś pytanie po co nam Unia jeśli będziemy dopłacać do niej

 

Widzisz odpowiem ci jako praktyk

Po 1 - To że Polska ma nadwyżke w wymianie handlowej wynika z tego , że będąc w Unii

a) nie ma granic można dostarczać do finalnego klienta na czas bo łatwo ci policzyć czas . Nawet nie masz pojęcia jaka to przewaga biznesowa nad tańszymi krajami typu Turcja czy kiedyś Rumunia ( nota bene Rumunia moim zdaniem szybko pójdzie droga Polski i tanie produkcje albo centra usług zaczną tam zaraz być przenoszone )

B) duże koncerny przenoszą produkcję z Chin do Polski bo choć jesteśmy drożsi niż Turcja to logistyka jest sporo tańsza u nas i mamy prawo unijne - choć np od kilku tygodni nawet rumuńscy klienci nie chcą w umowach wpisywać polskiego sądu jako rozstrzygającego w przypadku konfliktu - naprawdę PIS ma blade pojęcie jak takie majstrowanie się może skończyć.

c) Polska będąc w Unii staje się automatycznie krajem europejskim i np takie kosmetyki czy usługi IT z Polski już nie budza zdziwienia i można zdobywać klientów w Nowym Jorku czy innym Katarze

Pewnie nie uwierzysz ale jeszcze w latach 02-03 byliśmy w takiej Holandii traktowani jak kraj azjatycki albo prowincje rosyjską i wiele rzeczy jak ubezpieczenie dostawy kosztowały nas sporo więcej . No i zdobycia klietna na targach branżowych było o wiele trudniejsze

d/) Unia wspiera finansowo eksport na rynki trzecie co wspiera nasz eksport do Afryki , Ameryki Płd

 

2 - Drugim ważnym czynnikiem jest prawodawstwo unijne. Będąc w Unii musisz przyjąć ich prawodastwo i choć niektórzy się smieją z krzywizny bananów to w wielu innych przypadkach Unia działa rewelacyjnie. Teraz już nikt nie sprzeda ci 3 letniej krowy jako cielęciny co wcześniej bywało. Unia zmusiła Microsoft czy Google do rezygnacji z wielu monopolistycznych praktyk

 

3 - Każdy kraj w Unii wciąż ma swoje blokady jak np uzyskanie odpowiednich certyfikatów typu CSTB ale to jest nieporównywalnie trudniejsze by blokować kraj wewnątrz Unii niż ten z zewnątrz

 

Każdy kraj który idzie w poprzek Francji i Niemiec robi błąd - bo to są najwięksi gracze i oni potrafią łatwo stworzyć koalicje za swoimi interesami . I taka Hiszpania czy Dania grające z nimi ręka w ręke mogą zmienić te tematy tak by uwzględniały i ich postulaty. PiS robi wszystko by każdy olewał potrzeby nasze bo sorki ale Orban ma w D każdego i gra tylko pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie tak dawno temu zadałeś pytanie po co nam Unia jeśli będziemy dopłacać do niej

 

Ja wiem, jakie są plusy i minusy UE, ale vasquez rozpatruje korzyści z bycia w UE tylko w odniesieniu do dopłat i stąd moja odpowiedź.

 

To co napisałeś daje również korzyści Niemcom i Francji. W ich interesie również nie leżą złe relacje z Polską. 

 

Dodam też, ze PIS jest jak najbardziej entuzjastą tych rozwiązań. UE miała być przede wszystkim unią gospodarczą. Sprzeciw budzi wtrącanie się unii w inne aspekty prawodawstwa.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, jakie są plusy i minusy UE, ale vasquez rozpatruje korzyści z bycia w UE tylko w odniesieniu do dopłat i stąd moja odpowiedź.

 

To co napisałeś daje również korzyści Niemcom i Francji. W ich interesie również nie leżą złe relacje z Polską. 

 

Dodam też, ze PIS jest jak najbardziej entuzjastą tych rozwiązań. UE miała być przede wszystkim unią gospodarczą. Sprzeciw budzi wtrącanie się unii w inne aspekty prawodawstwa.

Ale Niemcy bez Polski przeżyją a Francja tym bardziej bo ich wkurwienie rośnie po tym jak ucieliśmy Caracale a teraz Macierewicz z Trumpem nie jest w stanie wynegocjować żadnego offsetu.

Z Patriotami już jest poślizg i to gruby.

Z Sikorskym wygląda na to, że oni jako offset sobie liczą inwestycje które już dokonali

 

Macierewicz biznesowo narobił wiele smrodu  ( choćby to debilne posądzenie że Francja poprzez Egipt sprzedała Mistrale do Rosji)

I teraz Francuzi forsują rozwiązanie korzystne dla nich a my zostaniemy na lodzie bo sami z Węgrami nie możemy tego zablokować

 

Sęk w tym, że zmiany w sądownictwie wpływają negatywnie na stosunki handlowe bo nasi partnerzy w Unii przestają ufać naszym sądom. Na razie to nie jest problem ale jak za chwilę będzie trzeba jeździć po sądach w Rumunii Francji czy Holandii by dochodzić swoich praw to będzie słabo

JA wiem, że to się niektórym tu wyda dziwne ale jak Pis w 06 dyskutował o karze śmierci to w wielu dyskusjach handlowych się to pojawiło i traktowano nas jak dzikusów

Unia ma pewne normy cywilizacyjne i na pewne akcje po prostu nie ma zgody i nie tylko na poziomie rządowym ale w normalnych relacjach . Norwegowie się wkurzyli jak PiS zażądał by pieniądze dla organizacji pozarządowych szły do rządowego Instytutu Wolności który będzie je rozdzielał

 

Nie da się być  w Unii w której akceptujemy tylko co nam pasuje a np walkę z emisją CO2 już nie. Albo można dyskutować czy Unia powinna narzucać relokację tylko że Unia robi to bo Grecja z Włochami tego sami nie uciągnie. Trzeba im pomóc . A Polska ani nie wspiera finansowo ani logistycznie ani nie chce przyjąć

Zresztą tak czy siak zaraz będziemy mieć dużą grupę muzułmanów bo teraz firmy ściągają pracowników z Kazachstanu bo rynek ukraiński czy białoruski jest wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.