Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mniej. A raczej w pizdu, w pizdu mniej.

I ja nie twierdzę, że tam nic nie było. Po prostu były prymitywne plemiona na poziomie rozwoju Piktów, Germanów, Iberów, Kasków, Illyrów, Daków i tak dalej, i tak dalej. 

No ale skąd sobie to zmyśliłeś że osiągnęli mniej?

To jest Germania według rzymian

1200px-Ancient_Germania_-_New_York%2C_Ha

 

Skoro w środku tej germani jakaś armia z ludźmi z południa europy oraz  skandynawi walczyła o jakas groblę czy most to raczej zaszli dalej niż rzymianie.

Ty w takie sytuacji piszesz "kłamiesz i zmyślasz" :)

Ja generalnie jeśli czegoś nie wiem, staram się po prostu dowiedzieć, a nie się mądrzyć zmyslając byle tylko coś powiedzieć/napisać.

Nie madrzyłem się tylko napisałem ze "nie wiem" i zadałem pytanie z dwoma sugestiami które na szybko wymyśliłem, a Ty na tej podstawie piszesz ze się wymądrzam?

Zdarzyło mi sie tu wymądrzać, ale nie w tej dyskusji akurat. W tej to sobie szukam jakiegoś sensownego połaczenia dla nowo poznanych faktów które ni jak nie pasują do oficjalnej historii tych ziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skąd sobie to zmyśliłeś że osiągnęli mniej?

To jest Germania według rzymian

1200px-Ancient_Germania_-_New_York%2C_Ha

 

Skoro w środku tej germani jakaś armia z ludźmi z południa europy oraz  skandynawi walczyła o jakas groblę czy most to raczej zaszli dalej niż rzymianie.

Ty w takie sytuacji piszesz "kłamiesz i zmyślasz" :smile:

Ależ Rzymianie doszli. I nawet pokonali German. Więc nope. Znowu zmyślasz.

 

Nie madrzyłem się tylko napisałem ze "nie wiem" i zadałem pytanie z dwoma sugestiami które na szybko wymyśliłem, a Ty na tej podstawie piszesz ze się wymądrzam?

I nie uwzględniłeś możliwości, że obie są błędne.

 

Zdarzyło mi sie tu wymądrzać, ale nie w tej dyskusji akurat. W tej to sobie szukam jakiegoś sensownego połaczenia dla nowo poznanych faktów które ni jak nie pasują do oficjalnej historii tych ziem.

To Ci wyjaśniam sensowne połączenie faktów - istniały tutaj plemiona "barbarzyńskie". Wyjaśnia to czemu dochodziło do bitew z użyciem prostych narzędzi, dlaczego dochodziło do wypraw wojennych, których brało udział kilka tysięcy, dlaczego są ruiny grodów, a nie ma ruin metropolii. I to jest oficjalna historia tych ziem.

Ta bitwa ją potwierdza, nie ją zaprzecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Rzymianie doszli. I nawet pokonali German. Więc nope. Znowu zmyślasz.

Przecież nie wiesz czy Ci "inni" nie pokonali German bardziej :)

 

Muszę spadac więc zamiast odpowiadać dalej napiszę tylko jaki Ty masz problem.

Bez żadnej złosliwości to piszę, a już prędzej z żalem :)

Nie umiesz dyskutowac bez ataków ad personam, bardzo często zamiast przedstawiac argumenty które mogą potwierdzić Twoje racje zaczynasz atakowac rozmówcę zamiast atakować tylko argumenty. Prędzej czy później nawet luzacką dyskusję jak ta zamieniasz w atak "ad personam" i jak ktoś się da wciągnąc to dyskusja zamienia się już tylko w udowadnianie "kto tu jest głupi".

Na szczeście zabrakło mi czasu by się w to dać wciągnąć dziś.

Osmielam się zasugerowac byś popracował nad tym o czym napisałem, żebys obalał argumenty a nie tego z którym piszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie wiesz czy Ci "inni" nie pokonali German bardziej :smile:

No właśnie. A Rzym zostawił po sobie świadectwa, więc osiągnął więcej. 

 

Osmielam się zasugerowac byś popracował nad tym o czym napisałem, żebys obalał argumenty a nie tego z którym piszesz :smile:

Obaliłem wszystkie. Zresztą sam nie potrafisz się kompletnie do nich odnieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłą uderzeniowa starożytnego imperium spada dośc mocno wraz z odległością od jego centrum no i ta Irlandia to juz było dość daleko, szczególnie że dolicz kanał La Manche powodujący kłopoty z logistyką :)

 

No i właśnie nie wiem, czy to dzisiejsi historycy wszystko czego rzymianie nie podbili nazywają Germanami, czy może dla rzymian wszystko czego nie byli w stanie zdobyć nazywali Germanią.

Wszyscy się jakos przyzwyczaili że ta dzika Germania opierała się Imperium gdy inne cywilizowane krainy padały jak muchy, musieli być nieźli Ci germanie. Moze dlatego że od dawna stawali dzielnie przeciwko innej potędze atakującej na drugim froncie o wiele wcześniej zanim kto o jakimś rzymskim imperium pomyślał.

Zreszta jak czytam na wiki jeszcze o tej grobli, 120 metrów z drewna i kamienia. Stworzona prawie 3800 lat temu i zaraz za tym uwaga że "Najbliższe znane naukowcom duże osiedle współczesne bitwie położone było 350 kilometrów na południowy wschód"

Wiedząc ze takich grobli nie mogło wybudować kilku wieśniaków z własnej woli to widać jak zupełnie nic nie wiemy o tamtych czasach.

 

 

Rzym nawet jeśli chciał podbić slowian to nie miał jak tego zrobić,pomiędzy słowianami a rzymianami była normalna wymiana handlowa(opisują to różne kroniki).Cesarstwo chciało podbić germanów jednak z powodu ogromnych lasów,puszcz i ogólnego ukształtowania terenu sztuka ta była bardzo cieżka.Rzym miał x(nie pamiętam ile) wojen i za każdym razem odbijali się od ściany.Jeden z ataków w lasku zakończył się wielką masakrą całego wojska(w którymś filmie o tym miałeś chyba ostatni legion).

Wojska cesarstwa były coraz słabsze,Rzymianom nie chciało się bić,kraj miał problemy wewnętrzne,a sami Germanie wreszczie też przestali być agresywni i zaczęli przenikać na teren cesarstwa i się tam osiedlać.

Germanie wykorzystywali teren,spryt,wszelkie wady wojsk cesarstwa-dlatego mogli się obronić a nie bo robili to samo z innym wielkim molochem od wschodu ;)

Co do terenów dzisiejszej Wlk.Brytanii-któryś z władców stwierdził ,że więcej tam nie podbijamy bo się nie opłaca więc postawili mur i mieli wywalone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku na świecie z głodu umiera 5 milionów dzieci ( według danych ONZ). 

 

Czy ktoś wysyła te dzieci do Europy? Czy ktoś w Europie chce je przyjąć? Czy młodzi muzułmanie są bardziej potrzebujący od umierających z głodu dzieci? Co 4 lata umiera więcej dzieci niż Syria ma mieszkańców. Co 5 sekund umiera z głodu dziecko. Czy TVN 24 pokazuje dwugodzinne pasma małych czarnoskórych dzieci ze spuchniętymi brzuszkami i łzami w oczach, przerywane zdjęciami martwych zagłodzonych dzieci pożeranych przez sępy, aby wyzwolić w widzach odpowiednie pokłady empatii? Nie. Głodującym dzieciom trzeba przecież pomóc na miejscu wysyłając żywność i wodę, wysyłając wolontariuszy. Pomagając na miejscu. W przypadku Syryjczyków sugestie o pomaganiu na miejscu sprawiają, że lewactwo wylewa falę nienawiści. A dlaczego? Bo nie ma przemytników wywożących umierające z głodu dzieci do Europy, bo umierające z głodu dzieci nie pójdą do pracy w Niemczech, tylko trzeba się nimi zaopiekować, bo dotarcie umierających z głodu dzieci do Europy nie jest dofinansowane przez muzułmańskie emiraty gotowe dofinansować każdą działalność propagującą islam na całym świecie.

 

W Niemczech postanowiono zaprosić muzułmanów, żeby zaradzić niżowi demograficznemu. Przyjechało ich aż nadto, nie chcą pracować, Niemcy mają problem i zaczynają pierdzielić o solidarności europejskiej, a liberalne media im przyklaskują pokazując Bogu ducha winnych topielców w pontonach, abyśmy wszyscy zechcieli przytulić matki z dziećmi, bo przecież tylko one do nas przypływają. 

A chrześcijanin w tym czasie tańczy. Nawet nie chce mi się z tym dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze więcej umiera na raka ale jaki ma to związek z terroryzmem?

że zdaniem lewicy to kropla w morzu i trzeba nauczyć się z tym żyć :)

Jebać Powstanie Warszawskie, jebać 2 wojnę światową. Przecież grypa zabiła więcej osób...

]

to PW i II WŚ nadal zabija ludzi? Coś z logiką Ci pierdyknęło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A Rzym zostawił po sobie świadectwa, więc osiągnął więcej. 

 

 

Rzym może tylko pozornie osiągnał wiecej bo nasza dzisiejsza cywilizacja jest niejako kontynuacją tej rzymskiej.

Gdyby historia potoczyła sie inaczej i inne imperium opanowało te tereny i przeprowadziło rewolucję przemysłową a wcześniej dowódcy czy moze kapłani innej religii kazali by spalić archiwa rzymskie, biblię i inne dokumenty jako bluźnierstwa które nalezy wyplenić to dziś może więcej byśmy wiedzieli o innych imperiach a mniej o rzymianach. Nie znalibyśmy chrześcijaństwa a inną religię która przynieśliby zwycięzcy.

Historię zawsze pisza zwyciezcy a w zwiazku z tym nie jest ona obiektywna.

W rzeczywistosci nie wiemy więc kto w walkach z germanami osiągnął więcej, porównujemy coś co znamy ze źródeł rzymskich z czymś czego nie znamy bo nie mamy na to źródeł a tylko natrafiamy na takie cuda jak ta bitwa o której mowa. Sam fakt natrafienia na taką bitwę sugeruje ze znamy historię tamtych czasów tylko i wyłącznie z punktu widzenia rzymian a nie taką jaka ona naprawdę była.

Nie da się porównywać dwóch wartosci jeśli znamy tylko jedna z nich.

Oczywisce nie zmienia to faktu że cywilizacyjnie rzymianie górowali bo dowodem na to sa choćby ich budowle. W pozostałych kwestiach nie wiemy jak było.

 

Obaliłem wszystkie. Zresztą sam nie potrafisz się kompletnie do nich odnieść. 

NIe musisz wszystkich obalać, wystarczy jeden bo generalnie o jednym mowa. Chodzi o bitwa nad rzeką tollense. Jak wynika z wiki i zacytowanych tam źródeł na razie udało sie zbadac moze 10% obszaru na której miała miejsce i już to nie pasuje do tego co mówi nam oficjalna historia, według historii mamy dzikie plemiona, a fakty archeologiczne sugerują armię najemną/zawodową z różnych regionów europy.

Trzeba czekac na dalsze ustalenia ale wygląda że dotychczasowy konsensus historyków się wywrócił bo plemiona nie werbowały wojów z róznych części europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zresztą sam nie potrafisz się kompletnie do nich odnieść. 

Właściwie to dalej walczysz ze mną a nie z moimi argumentami, a ja odpowiadajac "NIe musisz wszystkich obalać, wystarczy jeden" daję się w to wciągać  bo też odnosze się do Ciebie a nie do argumentów, do d..y z taka dyskusją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzym może tylko pozornie osiągnał wiecej bo nasza dzisiejsza cywilizacja jest niejako kontynuacją tej rzymskiej.

Gdyby historia potoczyła sie inaczej i inne imperium opanowało te tereny i przeprowadziło rewolucję przemysłową a wcześniej dowódcy czy moze kapłani innej religii kazali by spalić archiwa rzymskie, biblię i inne dokumenty jako bluźnierstwa które nalezy wyplenić to dziś może więcej byśmy wiedzieli o innych imperiach a mniej o rzymianach. Nie znalibyśmy chrześcijaństwa a inną religię która przynieśliby zwycięzcy.

Historię zawsze pisza zwyciezcy a w zwiazku z tym nie jest ona obiektywna.

W rzeczywistosci nie wiemy więc kto w walkach z germanami osiągnął więcej, porównujemy coś co znamy ze źródeł rzymskich z czymś czego nie znamy bo nie mamy na to źródeł a tylko natrafiamy na takie cuda jak ta bitwa o której mowa. Sam fakt natrafienia na taką bitwę sugeruje ze znamy historię tamtych czasów tylko i wyłącznie z punktu widzenia rzymian a nie taką jaka ona naprawdę była.

Nie da się porównywać dwóch wartosci jeśli znamy tylko jedna z nich.

Oczywisce nie zmienia to faktu że cywilizacyjnie rzymianie górowali bo dowodem na to sa choćby ich budowle. W pozostałych kwestiach nie wiemy jak było.

Sęk w tym, że cały czas nie rozumiesz, że mamy świadectwa o istnieniu Galów, Celtów, Iberów, Greków, Kartaginy, Egipcjan, mimo że ich wszystkich Rzymianie podbili. Co więcej mamy świadectwa Greków, chociaż nie mamy świadectw Galów wprawdzie. Pewnie ma to coś wspólnego z tym, że Grecy znali pismo, a Galowie nie. Chyba ciężko spisać swoje relacje, jeśli się nie potrafi samemu pisać, to z tego wynika.

 

NIe musisz wszystkich obalać, wystarczy jeden bo generalnie o jednym mowa. Chodzi o bitwa nad rzeką tollense. Jak wynika z wiki i zacytowanych tam źródeł na razie udało sie zbadac moze 10% obszaru na której miała miejsce i już to nie pasuje do tego co mówi nam oficjalna historia, według historii mamy dzikie plemiona, a fakty archeologiczne sugerują armię najemną/zawodową z różnych regionów europy.

Trzeba czekac na dalsze ustalenia ale wygląda że dotychczasowy konsensus historyków się wywrócił bo plemiona nie werbowały wojów z róznych części europy.

Ależ plemiona barbarzyńskie jak najbardziej miały miały w społeczeństwie funkcję zarówno żołnierzy najemnych, jak i żołnierzy zawodowych. Podobnie jak i dokonywali dalekich wypraw łupieżczych/wojennych. 

Ta bitwa, co Ci piszę 3 raz, niczemu nie zaprzecza, tylko potwierdza oficjalną wersję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pytał dlaczego boimy się zamachów skoro w wewnętrznych incydentach ginie więcej ludzi.

 

Bo problemów wewnętrznych nie unikniemy, zamachów terrorystycznych możemy. Cały problem z terrorystami w UE wynika z faktu postmodernistycznej filozofii i przejęcia przez lewicę władzy po '68 roku. Wtedy zaczęło się sprowadzanie trzeciego świata do Europy i próba przemodelowania cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Jeżeli mam być za coś wdzięczny komunie to właśnie za to że dzięki niej nas to ominęło. I teraz możemy podjąć decyzję czy chcemy żeby za 30 lat było u nas teraz to co jest obecnie w Szwecji/Francji/Niemczech/Hiszpani czy nie.

 

Dwa, zamachy terrorystyczne mają charakter działań wojennych, motywowanych politycznie, grypa i wypadki drogowe nie. Więc cóż w tym dziwnego że jedno jest tematem politycznym a drugie nie?

 

Trzy, grypy i wypadków drogowych też się boimy i robimy wszystko żeby się tego pozbyć. Z terroryzmem powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zamachów, terrorystów, imigrantów, islamu itd..

Odrzucając wszystko co wcześniej się stało - otwarte społeczeństwo, błędy, nie błędy, zaniechania czy też nie, wszystko czego naprawić, zmienić się już nie da, co można teraz z tym zrobić? Cholernie mi brakuje dyskusji jak można tą sprawę załatwić, polepszyć? I to nie na forum a w ogóle w przestrzeni publicznej a w szczególności już polskiej. Nie przyjmiemy i już, ale żadnego pomysłu jak pomóc Europie (jesteśmy jej częścią) i tym ludziom nie ma.

Macie jakieś pomysły czy jak mantrę będzie powtarzane, że to nie nasza sprawa, trzeba było nie przyjmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zamachów, terrorystów, imigrantów, islamu itd..

Odrzucając wszystko co wcześniej się stało - otwarte społeczeństwo, błędy, nie błędy, zaniechania czy też nie, wszystko czego naprawić, zmienić się już nie da, co można teraz z tym zrobić? Cholernie mi brakuje dyskusji jak można tą sprawę załatwić, polepszyć? I to nie na forum a w ogóle w przestrzeni publicznej a w szczególności już polskiej. Nie przyjmiemy i już, ale żadnego pomysłu jak pomóc Europie (jesteśmy jej częścią) i tym ludziom nie ma.

Macie jakieś pomysły czy jak mantrę będzie powtarzane, że to nie nasza sprawa, trzeba było nie przyjmować?

 

Ja nie mam żadnego pomysłu, jak uratować Europę Zachodnią, obawiam się, że to już za daleko zaszło, a ewentualne środki naprawcze skrzywdziłyby wielu niewinnych muzułmanów. Naturalnie należy bronić granic i zablokować przypływ nowych, zakazać szerzenia radykalnego islam, tak jak zakazane jest szerzenie nazizmu.

 

Natomiast, jak Polska może pomóc tym ludziom? Mnie też nie podoba się to, że nie przyjmujemy nikogo, bo to nie jest chrześcijańskie. Uważam jednak, że narzucanie przyjmowania kogokolwiek z góry jest wykluczone. Mi się marzy, żeby tak, jak to zaplanował papież Franciszek, każda parafia przyjęła do siebie jedną rodzinę uchodźców, z tym, że chciałbym, żeby byli to uchodźcy chrześcijańscy, bo u nas tacy mogą się zasymilować, żeby byli to uchodźcy z obozów, a nie z pontonów, żeby byli to uchodźcy, którzy wyrażą chęć zamieszkania w naszym kraju. Sfinansować mogłoby to państwo i parafia po połowie, państwo mogłoby ułatwić znalezienie pracy i naukę języka. Kiedy rodzina się usamodzielni, przyjąć kolejną na tych samych zasadach. Jeżeli uciekną do Niemiec, to trudno, ale przynajmniej mielibyśmy czyste sumienie.

 

No i trzeba zwiększyć pomoc charytatywną i to nie tylko w kwestii uchodźców. Dla mieszkańców Rytla TVP mogła zorganizować koncert i zebrać na nim milion złotych, dlaczego takich koncertów nie organizują dla głodujących dzieci, czy właśnie uchodźców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.