Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre!

 

 

Tylko jest jedno ALE , kiedyś demokracją były tylko Ateny , w XIX wieku zaczęło przybierać więcej, w XX wieku jeszcze więcej więc może władcy Unii są naiwni ? ;-] może trzeba czasu i pokoleń do zmiany tak jak Kareem Abdul Jabbar , Abdul Rauf , Ali czy Tatarzy Polscy ? :smile:

wydaje mi się, że Europa ze względu na niże demograficzne i tak jest skazana na emigrację a nawet z logistycznych względów najbliżej do nas mają Panowie z morza śródziemnego lub ze wschodniej granicy ;]

nie będziemy Azjatów w kontenerach ściągać bo oni i tak mają już u siebie lepiej ;]

Popatrz na cygan - mijają pokolenia, a jednak, nie zmienia się. 

Japonia sobie jakoś radę daje bez, a ma dużo gorszy niż demograficzny. A różnica lotu z Indii czy z Erytrei jest pomijalna w kwestiach logistycznych przy przewozie osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sugeruje zaprzestanie sprowadzania muzulmanow by pelnili w spoleczenstwie role zarezerwowana dla ludzi bez przyszlosci

i perspektyw"

 

Amerykanie juz dawno na to wpadli.

tyle, że w roli "muzułmanów" obsadzili Polaków.

 

poza tym, jak niby sprawdzić, czy ktoś przybywający do Europy jest muzułmaninem albo nim nie jest ?

I czy "pełnić będzie rolę zarezerwowaną dla ludzi bez przyszłości" ?

 

"człowiekiem bez przyszłości" [w rozumieniu, jak mniemam : zarobkowym ?] może być np. poeta albo absolwent studiów wyposazony w znakomitą wiedzę, ale w materii zupełnie niedochodowej i na rynku nieposzukiwanej.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A skąd ci się wzięło że Barcelona jest najbardziej rozpustna ?

 

 

 

podobno ma największe stężenie kokainy w wodociągach według jakichś tam badań

 

przynajmniej tak kiedyś było

 

do tego punkt przerzutowy na Europę, moja koleżanka mieszkała kiedyś w takiej okolicy w Bcn, gdzie z sąsiedniego balkonu codziennie o 6 rano plecaki zrzucali przez okno, normalnie jak w The Wire ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ich problemem jest brak edukacji i niechec do wiedzy, co w sumie pokazuje dlaczego ich tak lubi i popiera Vasquez - ciagnie swoj do 

swego"

 

możliwe za to, ze mają talent artystyczny, którego rozwoju efekty sprawią, iż po ich śmierci ludzie będą o nich pamiętać, non omnis moriar, w przeciwieństwie do skazanych na anonimowość i wieczną śmierć omnibusów co w sumie pokazuje dlaczego tak ich nie lubi i nie popiera Rappar - to jedyna wiedza, której jeszcze nie posiadł.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska czyli rząd.

Polacy nawet nie wiem, ale gdyby ich uświadomić, że chcą na nas nałożyć kary za zmniejszenie wieku emerytalnego kobietom bardziej niż mężczyznom, albo że mamy skrócić kobietom urlop macierzyński, bo łamiemy politykę gender w Unii, to też myślę, że by im się to nie spodobało, choć Polacy sa największymi euroentuzjastami.

PIS działa w ramach Europejskich Reformatorów i Konserwatystów i debata na ten temat jest w Europarlamencie, a nie u nas, co jest stosunkowo logiczne.

 

 

Oczywiście, że może. Nawet go wprowadzono w USA. Efektem była śmierć jeszcze większej liczby ludzi. To nie jest dobry przykład.

A słyszałeś o jakiejś debacie na ten temat rozpoczętej przez posłów PiS?

Zamiast alkoholu możesz wstawić samochody, motocykle, papierosy - chodzi o sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno ma największe stężenie kokainy w wodociągach według jakichś tam badań

 

przynajmniej tak kiedyś było

 

do tego punkt przerzutowy na Europę, moja koleżanka mieszkała kiedyś w takiej okolicy w Bcn, gdzie z sąsiedniego balkonu codziennie o 6 rano plecaki zrzucali przez okno, normalnie jak w The Wire ;) 

NArkotyki do Europy wchodzą poprzez Neapol albo Szkodrę. Albańczycy i Ndrangheta mają praktycznie 100% rynku kokainy i heroiny w Europie. Nawet Czeczeni nie próbują w to wchodzić bo ich Albańczycy wytłukli

 

Nie jestem ekspertem w dziedzinie rozpusty i nie mam pojęcia jak to sobie ludzie definiują ale na Ibizie to w ciągu pierwszej godziny pobytu miałem 6 propozycji otrzymania darmowej próbki narkotyków a w Barcelonie pomimo kilku wizyt nigdy i nawet takie Sitges pod Barceloną wydawało sie bardziej rozwiązłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NArkotyki do Europy wchodzą poprzez Neapol albo Szkodrę. Albańczycy i Ndrangheta mają praktycznie 100% rynku kokainy i heroiny w Europie. Nawet Czeczeni nie próbują w to wchodzić bo ich Albańczycy wytłukli

 

 

 

może heroina, ale koks leci przez Rotterdam, Antwerpię i Walencję ;)

 

 

Since then, according to Europe's top cocaine trafficking analysts, the sands have shifted once more, leaving the world's anti-drug patrols again scrambling to keep up. Some aspects have remained fairly stable: Spain, Belgium, and Holland are still the main arrival points for cocaine from South America, and cocaine consumption remains relatively high in Europe compared to the rest of the world, especially in the heavy tooting nations of Spain and the UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o jakiejś debacie na ten temat rozpoczętej przez posłów PiS?

Zamiast alkoholu możesz wstawić samochody, motocykle, papierosy - chodzi o sens.

Ale jaki sens? Chcesz wysoko opodatkować islam, aby z tych pieniędzy naprawiano szkody przez niego wyrządzone, tak jak jest to z alkoholem, papierosami, czy paliwem do samochodów i motocykli?

@ Fluber

 

A skąd ci się wzięło że Barcelona jest najbardziej rozpustna ?

 

Np mega mnie ciekawi jakie są kryteria tej rozpusty i w jakich wskaźnikach wypada gorzej od takiej Ibizy chociażby

 

 

I skąd masz info,że Polska będzie płatnikiem netto za 2 lata jak Brexit się urzeczywistni? Bo to pytanie po co nam UE to zakładam, że nie było na poważnie.

 

Pod względem o którym piszesz, to do Ibizy rzeczywiście jej brakuje, choć oczywiście jest w czołówce. Miałem na myśli między innymi to, że jest to jedno z najbardziej przyjaznych miast świata dla homoseksualistów, jak i żądnych przygodnego seksu heteroseksualistów.

 

Nie mam info, ale z tego, co słyszałem jest to bardzo realny scenariusz, że będziemy płatnikiem netto.

 

Ja nie jestem zwolennikiem wyjścia z UE. No chyba, że zacznie im jeszcze mocniej odbijać.

"ich problemem jest brak edukacji i niechec do wiedzy, co w sumie pokazuje dlaczego ich tak lubi i popiera Vasquez - ciagnie swoj do 

swego"

 

możliwe za to, ze mają talent artystyczny, którego rozwoju efekty sprawią, iż po ich śmierci ludzie będą o nich pamiętać, non omnis moriar

 

Tu przyznam Ci rację, performance robią często naprawdę niezapomniany.

 

poza tym, jak niby sprawdzić, czy ktoś przybywający do Europy jest muzułmaninem albo nim nie jest ?

 

 

No czasami łatwo nie jest:

https://www.youtube.com/watch?v=LIehvnJSDAA

 

reformować UE będą Niemcy i Francuzi, a nie Polacy. Polska dostanie wybór : z nami i na naszych warunkach albo bez nas i krzyż

na drogę.

 

kto myśli, że się Niemcy Polaków o coś pytać będę, ten nie wie w jakim świecie żyje. w polityce światowej rządzą silni i bogaci, a reszta moze usiąść pod pańskim stołem i wie, że z głodu nie umrze.

 

Bardzo pięknie opisałeś na czym polega dzisiaj Unia i dlaczego ludziom się to nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ich problemem jest brak edukacji i niechec do wiedzy, co w sumie pokazuje dlaczego ich tak lubi i popiera Vasquez - ciagnie swoj do 

swego"

 

możliwe za to, ze mają talent artystyczny, którego rozwoju efekty sprawią, iż po ich śmierci ludzie będą o nich pamiętać, non omnis moriar, w przeciwieństwie do skazanych na anonimowość i wieczną śmierć omnibusów co w sumie pokazuje dlaczego tak ich nie lubi i nie popiera Rappar - to jedyna wiedza, której jeszcze nie posiadł.

Tak zacząłem się zastanawiać nad tymi jakie dzieła artystyczne znam stworzone przez muzułmanów i jedyne co mi przyszło do głowy "meczet" Hagia Sophia. Czyli stworzone przez prawosławnych dzieła i podpierdolone przez muzułmanów. Skojarzyło mi się to od razu z tobą - podpierniczach teksty z seriali i twierdzisz, że to twoja erudycja. 

No i jeszcze Taj Mahal zbudowany przez hinduskich podwładnych muzułmańskiego władcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fluber

 

Jeśli chodziło ci o homoseksualizm to raczej Sitges bo jednak to jest kurort upodobany przez nich.. Pod Barceloną. W samej Barcelonie niekoniecznie więc gdyby celem muzułmanów rzeczywiście byliby geje to by uderzyli w tamto miejsce i nawet by mieli łatwiej się rozpędzić bo to miasto na wzgórzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Fluber

 

Jeśli chodziło ci o homoseksualizm to raczej Sitges bo jednak to jest kurort upodobany przez nich.. Pod Barceloną. W samej Barcelonie niekoniecznie więc gdyby celem muzułmanów rzeczywiście byliby geje to by uderzyli w tamto miejsce i nawet by mieli łatwiej się rozpędzić bo to miasto na wzgórzu

Ja nawet nie wiem, co to Sitges:) Myślę, że nagłośnienie ataku i gęstość zaludnienia też ma dla nich duże znaczenie oraz to, że w większym mieście łatwiej zakamuflować siatkę terrorystyczną. Nie twierdzę, że muzułmanie polują na gejów, twierdzę tylko, że chętnie by ich pozabijali i mogli mieć to na uwadze, wybierając cel ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że cały czas nie rozumiesz, że mamy świadectwa o istnieniu Galów, Celtów, Iberów, Greków, Kartaginy, Egipcjan, mimo że ich wszystkich Rzymianie podbili. Co więcej mamy świadectwa Greków, chociaż nie mamy świadectw Galów wprawdzie.

Ta bitwa o której mowa miała miejsce na długo przed imperium rzymskim. Cieżko żebyśmy mieli wzmianki o czymś co może istniało wcześniej a później się rozpadło jak wszystko inne.

Ta bitwa, co Ci piszę 3 raz, niczemu nie zaprzecza, tylko potwierdza oficjalną wersję. 

Ale możesz napisać to i 100 razy, a to nie zmieni zdanie że "historycy są zaskoczeni"

Lubimysię trzymać naukowych konsensusów co akurat w historii za duzego sensu nie ma, bo wraz z nowymi odkryciami musimy tą historię zmieniać.

Ja też często jestem zamknięty "dogmatem" jakimś co widać po tym że z góry przyznałem wyższosc cywilizacyjną rzymian bo budowali z kamienia, a przeciez budowali po pierwsze sporo później, a po drugie w naszym klimacie jeśli nie decydują wzgledy militarne lepiej budowac z drewna. Z kamienia lepiej w Grecji i we włoszech bo zimą tyłek nie przymarźnie a latem przyjemnie ochłodzi. U nas mogło długo królować drewno bo "taki mamy klimat" jako rzekła Bieńkowska.

http://facet.interia.pl/historia/news-tollense-bitwa-ktora-moze-odwrocic-historie,nId,2416515

Prawie każde zdanie pokazuje jak bardzo zaskakujące są fakty dotyczące tej bitwy, ciezko mówić ze to potwierdza dotychczasową wiedze o tamtych czasach skoro my praktycznie żadnej wiedzy o tych rejonach z tamtych czasów nie mamy.

Bitwa z czasów Troi, tylko że Troia moze być legenda a ta bitwa nie jest na pewno.

Skojarzyło mi się to od razu z tobą - podpierniczach teksty z seriali i twierdzisz, że to twoja erudycja. 

Rappar zawsze taki sam :)

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bitwa o której mowa miała miejsce na długo przed imperium rzymskim. Cieżko żebyśmy mieli wzmianki o czymś co może istniało wcześniej a później się rozpadło jak wszystko inne.

Wzmianek praktycznie nie ma o ludach morza, którzy obalili kilka cywilizacji i nic o nich nie wiemy poza tym, że mogli zmobilizować na dystansie tysiąca kilometrów armie kilkudziesięciotysięczne. I żyli w tym samym czasie co miała miejsce twoja bitwa. I dalej nie byli cywilizacją, tylko zbiorem plemion barbarzyńskich. 

 

Ale możesz napisać to i 100 razy, a to nie zmieni zdanie że "historycy są zaskoczeni"

Są zaskoczeni, że znaleźli o takiej skali, co nie zmienia faktu, że coś takiego jak najbardziej mogło być. Widziałem 5 centymetrowe kamienie w Nerce i lekarze też byli zdziwieni. Jednak medycyną to nie zatrzęsło. 

 

Bitwa z czasów Troi, tylko że Troia moze być legenda a ta bitwa nie jest na pewno.

Troja także nie jest legendą. 

 

Lubimysię trzymać naukowych konsensusów co akurat w historii za duzego sensu nie ma, bo wraz z nowymi odkryciami musimy tą historię zmieniać.

Ja też często jestem zamknięty "dogmatem" jakimś co widać po tym że z góry przyznałem wyższosc cywilizacyjną rzymian bo budowali z kamienia, a przeciez budowali po pierwsze sporo później, a po drugie w naszym klimacie jeśli nie decydują wzgledy militarne lepiej budowac z drewna. Z kamienia lepiej w Grecji i we włoszech bo zimą tyłek nie przymarźnie a latem przyjemnie ochłodzi. U nas mogło długo królować drewno bo "taki mamy klimat" jako rzekła Bieńkowska.

http://facet.interia.pl/historia/news-tollense-bitwa-ktora-moze-odwrocic-historie,nId,2416515

Prawie każde zdanie pokazuje jak bardzo zaskakujące są fakty dotyczące tej bitwy, ciezko mówić ze to potwierdza dotychczasową wiedze o tamtych czasach skoro my praktycznie żadnej wiedzy o tych rejonach z tamtych czasów nie mamy.

Bitwa z czasów Troi, tylko że Troia moze być legenda a ta bitwa nie jest na pewno.

Potwierdza, że nie istniała żadna zaawansowana cywilizacja - ozdoby były prymitywne, nie posiadali broni żelaznej. Wniosek - byli bardziej prymitywnie i od Rzymian i od Galów, także barbarzyńców. Bitwa liczyła tylko 4 tysięcy wojowników - nie potrafili zmobilizować dziesiątek i setek tysięcy jak to potrafili Galowe, Germanie czy Celtowie, nie mówiąc o cywilizacjach. Potwierdza to więc tezę o rzadko zaludnionych plemionach barbarzyńskich. Zaprzecza tezie i cywilizacji lechickiej. Jeśli potrafisz obalić któryś z moich argumentów - czekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem, co to Sitges:) Myślę, że nagłośnienie ataku i gęstość zaludnienia też ma dla nich duże znaczenie oraz to, że w większym mieście łatwiej zakamuflować siatkę terrorystyczną. Nie twierdzę, że muzułmanie polują na gejów, twierdzę tylko, że chętnie by ich pozabijali i mogli mieć to na uwadze, wybierając cel ataku.

No widzisz -- po co wymyślać jakieś teorie o karaniu miejsc rozpusty skoro muzułmanie po prostu uderzają w tłum ludzi w miejscach które są znane

A co do ukrycia się to przecież oni nie chowali się w Barcelonie tylko byli z małego miasta i bombę też szykowali w małym miasteczku.

Chyba poza zamachami w Brukseli zamachowcy nie pochodzili z miasta w którym dokonano zamachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Widziałem 5 centymetrowe kamienie w Nerce i lekarze też byli zdziwieni. Jednak medycyną to nie zatrzęsło. 

Na razie zatrzęsło archeologią, a historią może zatrzesie dopiero na poważnie jak archelogowie skończą pracę

 nie posiadali broni żelaznej. Wniosek - byli bardziej prymitywnie i od Rzymian i od Galów, także barbarzyńców.

To było wcześniej, niż Rzym, w epoce brązu, więc i broń wczesniejsza.

 

Bitwa liczyła tylko 4 tysięcy wojowników - nie potrafili zmobilizować dziesiątek i setek tysięcy jak to potrafili Galowe, Germanie czy Celtowie, nie mówiąc o cywilizacjach. Potwierdza to więc tezę o rzadko zaludnionych plemionach barbarzyńskich.

Tego nie rozumiem na jakiej podstawie mówią o 4tys. skoro pod Grunwaldem znaleziono kości 200 ludzi a tam było kilkadziesiąt tysiecy wojska, a tutaj na 10% terenu znaleziono 130 a do tego to nie 600 lat tylko 3200 lat więc i mniej sie zachowało. No ale skoro opieram sie na archeologii muszę przyjąc do wiadomosci tą cyfrę. Choć tutaj:

https://de.wikipedia.org/wiki/Schlachtfeld_im_Tollensetal

Idzie już gadka ze mogło być ponad 5000 luda, niech zakończą badania

Wniosek - byli bardziej prymitywnie i od Rzymian i od Galów, także barbarzyńców.

No skoro byli przed rzymianami to żadnej ujmy im to nie przynosi że byli bardziej prymitywni, tak jak rzymianom ujmy nie przynosi ze byli bardziej prymitywni od nas

 Jeśli potrafisz obalić któryś z moich argumentów - czekam. 

 

Nie będę obalał Twoich twierdzeń, niech lepiej inni obalają twierdzenia profesora archeologii

"To nie byli rolnicy, którzy co parę lat toczyli jakąś potyczkę, lecz profesjonalni wojownicy - mówi  archeolog profesor Thomas Terberger. Domniemane skala i charakter batalii wskazują, że stała za nią grupa rozwinięta cywilizacyjnie, potrafiąca wykorzystać zorganizowane wojsko do umiejętnego prowadzenia polityki. A do tej pory uważano, że takie kultury istniały wówczas w  Europie jedynie na południu."

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Darkonza

 

https://www.researchgate.net/publication/250308033_A_Bronze_Age_Battlefield_Weapons_and_Trauma_in_the_Tollense_Valley_north-eastern_Germany

 

A może w końcu zamiast Wikipedią zaczniesz się wspierać materiałami źródłowymi

 

Bo jak widzisz wśród ofiar są dzieci, kobiety i nie jest to jakaś mega wielka bitwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zatrzęsło archeologią, a historią może zatrzesie dopiero na poważnie jak archelogowie skończą pracę

Niczym nie zatrzęsło.

 

To było wcześniej, niż Rzym, w epoce brązu, więc i broń wczesniejsza.

Co nie zmienia faktu, że byli mniej zaawansowani, więc żadną porównywalną z Rzymem cywilizacją nie byli. 

 

Tego nie rozumiem na jakiej podstawie mówią o 4tys. skoro pod Grunwaldem znaleziono kości 200 ludzi a tam było kilkadziesiąt tysiecy wojska, a tutaj na 10% terenu znaleziono 130 a do tego to nie 600 lat tylko 3200 lat więc i mniej sie zachowało. 

Nie wiem czy wiesz, ale pod Grunwaldem walczyli Katolicy. Katolicy to taka grupa ludzi grzebiąca swoich zmarłych, zwykle w miejscu zamieszkania lub urodzenia, a nie śmierca i się często ściąga zwłoki nawet z daleka. Możesz doczytać:

https://www.google.pl/search?client=opera&q=zwyczaje+pogrzebowe+katolickie&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Schlachtfeld_im_Tollensetal

Idzie już gadka ze mogło być ponad 5000 luda, niech zakończą badania

Barbarzyńscy Galowie zebrali coś koło 150-200 tysięcy. Dalej byli barbarzyńcami.

 

No skoro byli przed rzymianami to żadnej ujmy im to nie przynosi że byli bardziej prymitywni, tak jak rzymianom ujmy nie przynosi ze byli bardziej prymitywni od nas

Aztekowie czy Majowe byli po Rzymianach i byli bardziej prymitywni.

 

Nie będę obalał Twoich twierdzeń, niech lepiej inni obalają twierdzenia profesora archeologii

"To nie byli rolnicy, którzy co parę lat toczyli jakąś potyczkę, lecz profesjonalni wojownicy - mówi  archeolog profesor Thomas Terberger. Domniemane skala i charakter batalii wskazują, że stała za nią grupa rozwinięta cywilizacyjnie, potrafiąca wykorzystać zorganizowane wojsko do umiejętnego prowadzenia polityki. A do tej pory uważano, że takie kultury istniały wówczas w  Europie jedynie na południu."

Mam walczyć z wyrwanym z kontekstu fragment na 3 zdania? Proszę Cię, odróżniaj krótkie prasowe komunikaty w którym się posługuje laickim językiem od właściwych tekstów. 

Okey - obalę. Barbarzyńskie plemiona:

Illyrów

Traków

Daków

Webów

Galów

Brytów

Piktów

Mongołów

Iberów

Partów

Huryków

Medów

Belgów

Karpów

 

I nie chce mi się szukać wymieniać kilku setek innych - potrafili wykorzystywać zorganizowane wojsko do umiejętnego prowadzenia polityki i byli barbarzyńcami. Czyli grupa odpowiadająca za tą bitwę na podstawie takich dowodów jest w równym stopniu cywilizacją co na przykład Bastarnowie. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Darkonza

 

https://www.researchgate.net/publication/250308033_A_Bronze_Age_Battlefield_Weapons_and_Trauma_in_the_Tollense_Valley_north-eastern_Germany

 

A może w końcu zamiast Wikipedią zaczniesz się wspierać materiałami źródłowymi

 

Bo jak widzisz wśród ofiar są dzieci, kobiety i nie jest to jakaś mega wielka bitwa

Wspieranie sie wiki i "artykulikami" ma taki sens ze to może kto przeczyta, a jakieś prace źródłowe mało komu się chce - wstyd przyznać ale mi też nie zawsze.

Jak ktoś ma ochotę to sam w źródłach poszuka.

 

I nie chce mi się szukać wymieniać kilku setek innych - potrafili wykorzystywać zorganizowane wojsko do umiejętnego prowadzenia polityki i byli barbarzyńcami. Czyli grupa odpowiadająca za tą bitwę na podstawie takich dowodów jest w równym stopniu cywilizacją co na przykład Bastarnowie. 

nie ma zamiaru udowadniać że na polskich ziemiach mieliśmy wielką cywilizację.

Wolę porównywać np. z Mieszkiem I który dla naszej historii wydaje sie poczatkiem cywilizacji na tych ziemiach a całe jego wojsko liczyło z 3000 ludzi

1000 lat temu.

Tu mamy starcie porównywalnych armii ponad 3000 lat temu. Ciezko wiec uważać że Mieszko był jakimś przełomem, to był po prostu poczatek spisywanej historii a nie sam poczatek historii.

Wcześniejsze 2000 lat mogło być na podobnym cywilizacyjnie poziomie tylko że nikt tego nie opisał, albo po prostu wszystko co zapisano zniszczyło chrześcijaństwo jako pogańskie relikty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspieranie sie wiki i "artykulikami" ma taki sens ze to może kto przeczyta, a jakieś prace źródłowe mało komu się chce - wstyd przyznać ale mi też nie zawsze.

Jak ktoś ma ochotę to sam w źródłach poszuka.

nie ma zamiaru udowadniać że na polskich ziemiach mieliśmy wielką cywilizację.

Wolę porównywać np. z Mieszkiem I który dla naszej historii wydaje sie poczatkiem cywilizacji na tych ziemiach a całe jego wojsko liczyło z 3000 ludzi

1000 lat temu.

Tu mamy starcie porównywalnych armii ponad 3000 lat temu. Ciezko wiec uważać że Mieszko był jakimś przełomem, to był po prostu poczatek spisywanej historii a nie sam poczatek historii.

Wcześniejsze 2000 lat mogło być na podobnym cywilizacyjnie poziomie tylko że nikt tego nie opisał, albo po prostu wszystko co zapisano zniszczyło chrześcijaństwo jako pogańskie relikty

Darkonza no to masz porównanie cywilizacji całkiem niezłe. Poganie przez 2000 lat nie zrobili nic i wymarli, chrześcijaństwo przez 1000 lat dokonało co najmniej kilku przełomów cywilizacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.