Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Hitler to był nazista nie faszysta.Jest bardzo duża różnica pomiędzy tym,faszyzm sam w sobie nie zakładał wyniszczenia jakiejś grupy ludzi.Nazizm to zakładał od samego początku i do tego dążył.

 

No ok, to jak tak oddzielacie z Rapparem tego Hitlera od faszystów to mi nawet lepiej, bo tym trudniej będzie róznice miedzy faszystami a narodowcami znaleźć

Ponieważ w Polsce nie mają siły. W USA i zachodniej Europie są najbardziej brutalną częścią społeczeństwa. 

Nie jesteś obiektywny jako prawicowiec nienawidzacy lewaków :)

No nie dopuszczają i mają czarnych polaków w swoich szeregach. Polaków muzułmanów z oczywistych względów w swoich szeregach nie posiadają

Czemu oczywistych.

Mówimy o narodowości czy o tym kto jaką religię wyznaje.

Jesli chodzi o naród religia nie powinna mieć znaczenia, założe się ze jest sporo muzułmanów czujących sie na 100% Polakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to jak tak oddzielacie z Rapparem tego Hitlera od faszystów to mi nawet lepiej, bo tym trudniej będzie róznice miedzy faszystami a narodowcami znaleźć

Takie Włochy Mussoliniego na tle epoki, do czasu II Wojny Światowej się jakoś specjalnie nie wyróżniały. W zasadzie to ja bym wolał być nazwany faszystą, niż narodowcem, bo Ci których poznałem mądrzejsi są tylko od Vasqueza. 

Różnice są, jednak faktycznie nie są zbyt drastyczne. Sam faszyzm dostaje za sojusz z nazistami, niźli za faktyczne swoje czyny. 

 

Nie jesteś obiektywny jako prawicowiec nienawidzacy lewaków :smile:

Znajdź mi kogokolwiek obiektywnego, kto nie jest Bogiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każdy ruch polityczny może ewoluować w coś groźnego, mamy je wszystkie od początku likwidować?

Nikogo nie chce likwidować.

Rozmawiamy tylko o tym czy nacjonaliści/narodowcy nie róznią się od faszystów tak samo jak w czasie wojny bandyci od partyzantów, a jak wiadomo bandyci od partyzantów nie róznią się niczym. Tylko każda ze stron to samo zachowanie ocenia inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu oczywistych.

Mówimy o narodowości czy o tym kto jaką religię wyznaje.

Jesli chodzi o naród religia nie powinna mieć znaczenia, założe się ze jest sporo muzułmanów czujących sie na 100% Polakami.

Ale nacjonalizm w całości opiera się na etyce chrześcijańskiej, która stoi w sprzeczności z islamem. Możliwe, że czują się na 100% Polakami, ale te korzenie chrześcijańskie są u nas niezwykle silne. 

Nikogo nie chce likwidować.

Rozmawiamy tylko o tym czy nacjonaliści/narodowcy nie róznią się od faszystów tak samo jak w czasie wojny bandyci od partyzantów, a jak wiadomo bandyci od partyzantów nie róznią się niczym. Tylko każda ze stron to samo zachowanie ocenia inaczej

Zupełnie nietrafione porównanie. Jakie negatywne cechy nacjonalizmu widzisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nietrafione porównanie. Jakie negatywne cechy nacjonalizmu widzisz? 

Nie mówię że nacjonalizm to coś złego, mówię że nacjonalizm to w zasadzie to samo co faszyzm tylko słówko jest skompromitowane.

Na męski narząd można powiedzieć "ch...j" albo "członek" i w tym pierwszy przypadku też jest negatywnie mimo że określa dokładnie to samo co w drugim przypadku.

Cały czas chodzi mi tylko o to że ten nacjonalizm/faszyzm moze być i dobry i zły, zależe kto jak lubi, natomiast jak ktoś nie lubi to okresli dane zachowania jako faszyzm, a jak ktoś ma średnie nastawienei to okresli jako nacjonalizm, a jak bardzo lubi okręlsi jako patriotyzm.

Dokładnie tak samo jest z , fiut, członek, ku..s, penis, ch..j.

 

Rózne słowa na tą samą rzecz czy działanie mają jej nadac wydźwięk negatywny lub pozytywny bez względu na to czy to działanie jest negatywne czy pozytywne i juz samo to jest niejako nacjonalizmem/faszyzmem bo celem jest oddzielić "nas" od "nich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rózne słowa na tą samą rzecz czy działanie mają jej nadac wydźwięk negatywny lub pozytywny bez względu na to czy to działanie jest negatywne czy pozytywne i juz samo to jest niejako nacjonalizmem/faszyzmem bo celem jest oddzielić "nas" od "nich"

 

Ale faszyzm z definicji to system totalitarny stosujący terror państwowy i teorię walki ras + eugenikę. I to różni faszyzm chyba dość zdecydowanie od nacjonalizmu. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale faszyzm z definicji to system totalitarny stosujący terror państwowy i teorię walki ras + eugenikę. I to różni faszyzm chyba dość zdecydowanie od nacjonalizmu. 

No patrzą cna to jak określa opozycja działania PIS to myślisz że jak by określono będący u władzy ONR i jego działania jak nie terror państwowy   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony podsumowując.

Polscy nacjonaliści to dla nas nacjonalisci, ale dla Rosjan czy niemców to faszysci.

Ukraińscy nacjonaliści to dla ukraińców nacjonaliści ale dla nas to faszyści.

I nie ma co na siłę się doszukiwać różnic między nacjonalistami czy faszystami i rozumiec że nacjonaliści, faszyści to to samo co bandyci/partyzanci. Różnica polega tylko na tym czy ten kto określa jest po tej samej stronie czy po drugiej.

Zawsze jakieś róznice sie znajdą bo zawsze któraś ze stron dopuści się większych niegodziwości. Nie ma jednak gwarancji ze za 10 lat większych niegodziwosci nie dopuszczą się Ci co byli lepsi

Można by więc brać na klatę hasło "faszysci" i nie musiałby Pan Tomasz Jazłowski fikołków kręcić :smile:

No ale w sumie skoro panuje polityczna poprawność to jednak lepiej wszystkich obcych nacjonalistó wyzywac od faszystów a naszych od narodowców/patriotów :smile:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby we Włoszech w latach 1938-1943.

Czyli dopiero w trakcie wojny, która zawsze powoduje zaostrzenie i radykalizm, i pod wpływem nazistowskich Niemiec, kiedy to powoli przejmowały cechy Nazizmu tracąc niezależność. 

Faszystowskie Włochy przez 16 lat swojego istnienia w czystej formie idealizowały Imperium Rzymskie. 

To słowa tego od wojny ras:

"Rasa? To jest uczucie, a nie rzeczywistość: dziewięćdziesiąt-pięć procent, co najmniej, to uczucie. Nic mnie nigdy nie przekona do tego, że czyste biologicznie rasy nadal istnieją. Wystarczająco zabawne, nikt kto głosił „szlachetność” rasy Teutońskiej był sam Teutonem. Gobineau był Francuzem, Chamberlain, Anglikiem; Woltmann, Żydem; Lapouge, kolejny Francuz." 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopiero w trakcie wojny, która zawsze powoduje zaostrzenie i radykalizm, i pod wpływem nazistowskich Niemiec, kiedy to powoli przejmowały cechy Nazizmu tracąc niezależność. 

Faszystowskie Włochy przez 16 lat swojego istnienia w czystej formie idealizowały Imperium Rzymskie. 

To słowa tego od wojny ras:

"Rasa? To jest uczucie, a nie rzeczywistość: dziewięćdziesiąt-pięć procent, co najmniej, to uczucie. Nic mnie nigdy nie przekona do tego, że czyste biologicznie rasy nadal istnieją. Wystarczająco zabawne, nikt kto głosił „szlachetność” rasy Teutońskiej był sam Teutonem. Gobineau był Francuzem, Chamberlain, Anglikiem; Woltmann, Żydem; Lapouge, kolejny Francuz." 

 

Wrzuciłem to wyżej, ale widzę, że wpisałeś już odpowiedź, więc przeklejam tutaj:

Jest cytat za książką z wydawnictwa Oxford Rogera Griffina zamieszczony na wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

Zgodnie z ideologią faszyzmu, narody i rasy muszą oczyścić się z biologicznie słabych lub zdegenerowanych ludzi a jednocześnie promować tworzenie silnych ludzi, zdolnych do przetrwania

Z mojej strony podsumowując.

Polscy nacjonaliści to dla nas nacjonalisci, ale dla Rosjan czy niemców to faszysci.

Ukraińscy nacjonaliści to dla ukraińców nacjonaliści ale dla nas to faszyści.

I nie ma co na siłę się doszukiwać różnic między nacjonalistami czy faszystami i rozumiec że nacjonaliści, faszyści to to samo co bandyci/partyzanci. 

Zakończę cytatem z Orwella z roku 1944

 

Słowo „faszyzm” – będące w powszechnym użytku – pozbawione jest niemal zupełnie znaczenia. Słyszałem, jak „faszyzmem” nazwano: rolników, sklepikarzy, Kredyt Społeczny, kary cielesne w szkołach, polowanie na lisa, walki byków, Komitet 1922, Komitet 1941, Kiplinga, Gandhiego, Czang-Kai-Szeka, homoseksualizm, audycje radiowe Priestleya, schroniska młodzieżowe, astrologię, kobiety, psy – i nie pamiętam co jeszcze

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem to wyżej, ale widzę, że wpisałeś już odpowiedź, więc przeklejam tutaj:

Jest cytat za książką z wydawnictwa Oxford Rogera Griffina zamieszczony na wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm

Zgodnie z ideologią faszyzmu, narody i rasy muszą oczyścić się z biologicznie słabych lub zdegenerowanych ludzi a jednocześnie promować tworzenie silnych ludzi, zdolnych do przetrwania

Kto stworzył ideologię faszyzmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto stworzył ideologię faszyzmu?

 

Włoscy narodowcy z Mussolinim na czele, nie jestem na tyle dobry z historii, żeby z Tobą polemizować na ten temat. Podaję tylko, z którego autora przytoczyłem informację, z którą się nie zgadzasz. Także jeżeli chcesz polemizować na ten temat, to nie ze mną tylko z nim:

https://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Griffin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoscy narodowcy z Mussolinim na czele, nie jestem na tyle dobry z historii, żeby z Tobą polemizować na ten temat. Podaję tylko, z którego autora przytoczyłem informację, z którą się nie zgadzasz. Także jeżeli chcesz polemizować na ten temat, to nie ze mną tylko z nim:

https://en.wikipedia.org/wiki/Roger_Griffin

Więc wolałbym, żebyś mi podał źródłowe tezy Mussoliniego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartem jest obrona srodowisk, które w sumie sa prekursorem blokowania, atakowania, zabraniania

 

Fluber, kiedy "patrioci" blokowali wejście do teatru nie protestowales. Nie chciałeś delegalizowac onru. Kiedy młodzież niepolska atakowała kodziarzy, nie reagowales

 

Napisałeś coś w stylu

Marsz byl legalny a ci co siedzieli łamią prawo

Ok

Ci co kupili bilety na sztukę działali legalnie, wariaci religijmi i "patrioci" nie a nikt ich nie wynosił, nikt ich nie skazał

Jak wyjaśnić twoją postawę i postawę rządzących?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartem jest obrona srodowisk, które w sumie sa prekursorem blokowania, atakowania, zabraniania

 

Fluber, kiedy "patrioci" blokowali wejście do teatru nie protestowales. Nie chciałeś delegalizowac onru. Kiedy młodzież niepolska atakowała kodziarzy, nie reagowales

 

Napisałeś coś w stylu

Marsz byl legalny a ci co siedzieli łamią prawo

Ok

Ci co kupili bilety na sztukę działali legalnie, wariaci religijmi i "patrioci" nie a nikt ich nie wynosił, nikt ich nie skazał

Jak wyjaśnić twoją postawę i postawę rządzących?

Być może nie do końca znam szczegóły tej sprawy, ale pomijając paru idiotów, którzy wrzucili race do teatru to manifestacje pod Teatrem Powszechnym były legalne i odpowiednio zgłoszone:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,race-i-przepychanki-przed-teatrem-narodowcy-blokowali-widzow,233065.html

 

a zakaz, który wydała HGW był przez sąd uchylony:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,moga-protestowac-przeciw-klatwie-sad-uchylil-zakaz-ratusza,232828.html

 

Ataki na widzów uważam za karygodne, jeżeli takie były, bo, jak mówię, nie pamiętam dobrze tej sprawy. Byli jacyś poszkodowani? Ktoś został ranny?

 

Ok, teraz doczytałem, ze piszesz o protestach z kwietnia, bo te z maja, wygląda na to, że były legalne. Rzeczywiście ONR zablokował wejście do teatru i nie wpuszczał widzów i uważam,to za równie głupie i idiotyczne, co działalność Obywateli RP i nie ma na to mojej zgody.

 

Jeśli chodzi o działanie policji to zatrzymano dziewięć z blokujących osób na 24h. Z tego co pamiętam, jak dotąd z Obywateli RP nie zatrzymano nikogo, więc nie widzę tu znęcania się nad Obywatelami, a pobłażanie Młodzieży Wszechpolskiej. Poza tym Młodzież Wszechpolska też nie przepada za PIS.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nic nie wiesz o ludziach, którzy wczoraj tam maszerowali"

 

wystarczy mi, że maszerowali pod okresloną "flagą".

 

"jestes oburzony faszystowskim jezykiem, ale nie wiesz co powiedzieli"

 

ponoć m.in "śmierć wrogom ojczyzny", ale to dla mnie ani nowośc ani sensacja.

przez szereg lat z ust ludzi spod tej "flagi" słyszałem o tym, że są grupy ludzi, dla których w "zdrowej" Polsce

nie ma miejsca, jesli Polska ma być "zdrowa".  

 

"znanym narodowcem"

 

ja mówiłem o "narodowcach" w cudzysłowiu, bo mnie nie obchodzi jak ktoś się tytułuje, obchodzi mnie jakie ma poglądy.

 

nie wiem, moze ty nie odróżniasz kibica od kibola, ale ja odróżniam, tak jak patriotę od faszysty potrafię odróżnić i śmiać 

mi się chce z definicyjnych przekomarzanek,  a najbardziej sie śmieją z takich pogaduszek przy kominku sami ci twoi

"narodowcy".

 

stawiam pięć piw, że gdyby głoszenie faszyzmu w Polsce było legalne, to ci "narodowcy" momentalnie zmieniliby nazwy 

na cokolwiek z "faszyzmem" w tle.

 

czy to tak trudno pojąc, że skoro faszyzm jest zabroniony, to ludzie z takimi poglądami będą je uprawiać pod przykrywką

"narodowców" ?

 

jak reklama piwa była zabroniona, to też omijano ją i towar był reklamowany vide "Mariola O KOCIM spojrzeniu". Teraz też masz

"Mariolę o kocim spojrzeniu" w przestrzeni publicznej i albo nie widzisz albo udajesz, nie wiem co gorsze.

 

"chcesz delegalizowac ruch polityczny bo chciałby rzadzic"

 

chcę delegalizować za głoszenie faszystowskich poglądów, a to co sobie tam podkresliłeś to opis ich wizji "idealnej, zdrowej Polski". czepiasz się wyimka, w którym nie ma żadnych intencji dodatkowych. Teorie spiskowe w innym temacie, kierowniku.

 

"faszyści tez nie mieli wyrozumialosci dla niektorych"

 

oni nie mieli wyrozumiałości w imię zniewolenia wszystkich pod jeden wzorzec, a ja nie mam jej w imię wolności od zniewolenia pod jeden wzorzec.

 

ja faszystów nie wyrzucam z Polski, niech sobie się spotykają w mieszkankach albo na działkach i tam sobie dyskutują i tworzą ten swój raj na ziemi dla siebie. Ale jak zaczynają chodzić sobie po ulicach i głośno  wyliczać kogo trzeba by się pozbyć, żeby tu było "zdrowo" i "po polsku", to należy to tępić jak chwasty w ogrodku.

 

burmistrz Giuliani i jego ludzie zmienili Nowy Jork z miasta bandytyzmu w jedno z, relatywnie,  najbezpieczniejszych miast na świecie. Zaczęli od surowego karania za rzucenie papierka na ulicę.

 

jako specjalista od przykładów - na pewno rozumiesz, co mam na myśli przytaczając ten właśnie w tym momencie.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.