Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni Stanisław Pajor 62%, ale to był człowiek instytucja, był nieprzerwanie prezydentem od 2002 roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Pajor

Jego zastępca Zajac był vice od 2006 roku, powiedział ze będzie kontynuował dzieło poprzednika i było pozamiatane, ani kandydat PIS ni PO nawet nie kwiknął

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Zaj%C4%85c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni Stanisław Pajor 62%, ale to był człowiek instytucja, był nieprzerwanie prezydentem od 2002 roku.

https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Pajor

Jego zastępca Zajac był vice od 2006 roku, powiedział ze będzie kontynuował dzieło poprzednika i było pozamiatane, ani kandydat PIS ni PO nawet nie kwiknął

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Zaj%C4%85c

No to normalnie jak masz tego typu prezydenta, to wiadomo że ludzie poprą następcę niezależnie czy wycofał się z powodu śmierci czy też emerytury. I pamiętaj, że w takich wyborach jest mniejsza frekwencja i bardziej się liczy twardy elektorat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to normalnie jak masz tego typu prezydenta, to wiadomo że ludzie poprą następcę niezależnie czy wycofał się z powodu śmierci czy też emerytury. I pamiętaj, że w takich wyborach jest mniejsza frekwencja i bardziej się liczy twardy elektorat. 

Tym bardziej normalne ze wielu zagłosowało na Jarka tylko dlatego że był bratem zmarłego tragicznie Leszka,

a co do twardego elektoratu to pewnie taki miał PIS i PO, ale ten twardy zupełnie odpuścił albo nawet poparł po prostu następce zmarłego zapominajac o sympatiach politycznych

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zwolniono Paczuską i teraz nowym szefem Wiadomości TVP ma być Jarosław Olechowski. Najwyższa pora, bo od czasu konfliktu w sprawie sądów TVP odleciała już o wiele za daleko w swoich materiałach. Olechowski pracuje w TVP od 10 lat ( zatrudniony za PO), pracował również dla Newsweeka, mam nadzieję, że trochę wypośrodkuje przekaz medialny w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zwolniono Paczuską i teraz nowym szefem Wiadomości TVP ma być Jarosław Olechowski. Najwyższa pora, bo od czasu konfliktu w sprawie sądów TVP odleciała już o wiele za daleko w swoich materiałach. Olechowski pracuje w TVP od 10 lat ( zatrudniony za PO), pracował również dla Newsweeka, mam nadzieję, że trochę wypośrodkuje przekaz medialny w TVP.

Mam nadzieję, choć chodzą słuchy, że Kurski był niezadowolony, że Wiadomości za mało twardo traktują opozycję a dodatkowo była walka między Paczuską a Pobudzinem, którą wygrał ten drugi. Wiadomo z czego jest znany Pobudzin, więc o ile teoretycznie nie wyobrażam sobie jak można być jeszcze mniej bezstronnym to wcale tego nie da się wykluczyć.

Rewolucja zjada swoje dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, choć chodzą słuchy, że Kurski był niezadowolony, że Wiadomości za mało twardo traktują opozycję a dodatkowo była walka między Paczuską a Pobudzinem, którą wygrał ten drugi. Wiadomo z czego jest znany Pobudzin, więc o ile teoretycznie nie wyobrażam sobie jak można być jeszcze mniej bezstronnym to wcale tego nie da się wykluczyć.

Rewolucja zjada swoje dzieci.

No ja też sobie tego nie wyobrażam. Spodziewam się raczej powrotu do przekazu sprzed konfliktów w sprawie sądów. Faworyzujący partię rządzącą, ale bez takich przegięć, jak ostatnio ze sławnymi "paskami TVP" na czele.

 

Kurski też ponoć stracił etat i przeszedł na kontrakt menedżerski. Ja już sam nie wiem, kto teraz za TVP odpowiada.

 

Z drugiej strony jeżeli Olechowski trzyma z Pobudzinem, to to co zaraz zobaczymy przekracza granice mojej wyobraźni:) Zwłaszcza, że TVP Info ma najwyższą oglądalność od 6 lat i ktoś uznał, że trzeba iść za ciosem, bo ludzie tęsknią za PRL...

 

To jaką sieczkę robią z mózgów telewizje w ostatnim miesiącu, to już naprawdę jakiś kosmos. TVP Info trąbi o sukcesach władzy, szkoda że prócz tych prawdziwych trąbią też o wyimaginowanych, a w TVN od rana pastwią się nad aukcją koni w Janowie Podlaskim jakby to miało jakiekolwiek znaczenie, zwłaszcza, że dwa lata temu PIS przejęło stadninę, bo ich zdaniem PO sprzedawała polskie konie jak leci dla krótkoterminowego zysku, a oni mieli zupełnie inny pomysł na stadninę ( mnie się on nie bardzo podoba, ale przynajmniej robią co zapowiedzieli) i go realizują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też sobie tego nie wyobrażam. Spodziewam się raczej powrotu do przekazu sprzed konfliktów w sprawie sądów. Faworyzujący partię rządzącą, ale bez takich przegięć, jak ostatnio ze sławnymi "paskami TVP" na czele.

 

Kurski też ponoć stracił etat i przeszedł na kontrakt menedżerski. Ja już sam nie wiem, kto teraz za TVP odpowiada.

 

Z drugiej strony jeżeli Olechowski trzyma z Pobudzinem, to to co zaraz zobaczymy przekracza granice mojej wyobraźni:) Zwłaszcza, że TVP Info ma najwyższą oglądalność od 6 lat i ktoś uznał, że trzeba iść za ciosem, bo ludzie tęsknią za PRL...

 

To jaką sieczkę robią z mózgów telewizje w ostatnim miesiącu, to już naprawdę jakiś kosmos. TVP Info trąbi o sukcesach władzy, szkoda że prócz tych prawdziwych trąbią też o wyimaginowanych, a w TVN od rana pastwią się nad aukcją koni w Janowie Podlaskim jakby to miało jakiekolwiek znaczenie, zwłaszcza, że dwa lata temu PIS przejęło stadninę, bo ich zdaniem PO sprzedawała polskie konie jak leci dla krótkoterminowego zysku, a oni mieli zupełnie inny pomysł na stadninę ( mnie się on nie bardzo podoba, ale przynajmniej robią co zapowiedzieli) i go realizują.

Akurat prawa strona od dawna przegina w przekazie

 

Poczytaj sobie artykuły braci Karnowskich - przecież to takie samo gówno jak twitty Lisa a czasem nawet niżej

 

TV Republika stara się prześcignąć TVP Info i Urbana - ogłaszanie największego wzrostu w historii, teraz jakiś mega debilny mem z bramą Auschwitz

 

I wiesz nie wiem jak tam  oglądalność TVP Info ale ogólnie  to TVP jest bankrutem ( podobno rząd pożyczył 800mln z funduszu reprywatyzacji a chyba nie taki był cel tego funduszu ) i oglądalność ogólnie ma jedną z niższych w historii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat prawa strona od dawna przegina w przekazie

 

Poczytaj sobie artykuły braci Karnowskich - przecież to takie samo gówno jak twitty Lisa a czasem nawet niżej

 

TV Republika stara się prześcignąć TVP Info i Urbana - ogłaszanie największego wzrostu w historii, teraz jakiś mega debilny mem z bramą Auschwitz

 

I wiesz nie wiem jak tam  oglądalność TVP Info ale ogólnie  to TVP jest bankrutem ( podobno rząd pożyczył 800mln z funduszu reprywatyzacji a chyba nie taki był cel tego funduszu ) i oglądalność ogólnie ma jedną z niższych w historii

 

Oczywiście, ze Karnowscy przeginają w przekazie, ale jeszcze dwa miesiące temu, to co było w TVP nie odbiegało od tego, co było w TVN. Karnowscy przeginają zresztą od samego początku, mem z bramą Auschwitz głupi, chociaż wypowiedź Róży Thun na temat tego mema w TVP Info jeszcze głupsza.

 

TVP spada oglądalność, ale akurat TVP Info i TVN 24 w dobie takich nerwów politycznych zyskują i Polacy oglądają coraz częściej stacje informacyjne.

 

Ludzie ogólnie oglądają telewizję coraz rzadziej, więc tendencja spadkowa będzie się pewnie utrzymywać. Jak nie zaczną ściągać abonamentu, to lepiej w TVP nie będzie. Ale jak chcą ściągać abonament, to nie na telewizję propagandową, jak ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"stara się przescignąc Urbana" :]

 

dobre.

 

"Urban" ofk dworuje sobie oczywiście z kleru i ideologii katolickiej za pomocą niekoniecznie przystojnych rysunków, ALE

te rysunki są tylko celnymi i pikantynymi ilustracjami do bardzo dobrze udokumentowanych i opisanych przykładów "błędów i wypaczeń" KrK w Polsce i nie tylko oraz świetnych głosów polemicznych. Rzadko też "Urban" [bo jak rozumiem chodzi o NIE"] myli się jak chodzi o fakty.

 

prawicowe gadzinówki niczego nie opisują, fakty naginają jak im wygodnie, z innymi poglądami nie polemizują, ot leją kogo popadnie i

czym popadnie.

 

tzw. "Urban" na tym właśnie polega, że przyklejono mu łatę szydercy i obrazoburcy, którego się nie cytuje, nie polemizuje z nim, nie 

wspomina o nim. "NIE" istnieje zatem jako totalna nisza i persona non grata dla mainstreamowych mediów.  Dzięki temu te media nie muszą mierzyć się z opiniami wygłaszanymi w NIE, polemizować z ich dziennikarzami, odnosić się do zasygnalizowanych informacji, nie muszą  się nawet tłumaczyć z tego, ze "odkrywają" afery i dochodzą do "sensacyjnych" informacji 5 lat po tym jak je opublikowano w NIE.

 

swoją drogą, to zabawne, że brudni jak nieboskie stworzenia dziennikarze tzw mainstreamu, upoceni codzienną walką za pomoca kłamstw, pomówień i "robienia łaski" za publiczną albo niemiecką kasę, uważają się za tak wysmakowanych i wyelegantowanych, że im nie przystoi odnoszenie się do "urbanów".

 

ostatni przykład : gaz łupkowy. Media mainstreamowe doniosły, że wielki biz z tym gazem nie ma szans realizacji i generalnie temat idzie w odstawkę. Urban" pisał o tym parę lat temu - tytuł "Gaz głupkowy". Można sprawdzić. A to tylko jedna z wielu podobnych historii.

 

zatem, jesli mowa była o "ściganiu się" na jakiejś prowokujące obrazki, to może i zgoda.

jesli o czymkolwiek innym - to kpina w żywe oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIS złotymi usty swojego pana posła : "Odzyskamy te 6 bilionów od Niemców"

 

odzyskamy.

a więc MAJĄ kasę.

Niemcy zajumali PISowskie 6 bilionów i teraz trzeba je tylko odzyskać.

 

a za 6 bilionów, to można Unię kopnąć w tyłek i się wyżywić przez parę kadencji.

 

"500 plus zmieniło życie biedniejszej części Polski" 

prof. Dudek w wywiadzie dla GW.

 

zacznij pan mówić "15 zł dziennie plus" to od razu się perspektywa zmieni.

"500" brzmi stanowczo zbyt dumnie i okazale.

 

Janów Podlaski z najgorszą licytacją w historii.

w PIS pewnie radość - znów "komunistom i złodziejom" coś popsuli ! 

 

i pewien smuteczek na pewno : najchętniej te araby by zarekwirowali i dali rolnikom do prac polowych.

wteddy nie tylko by dali kopa "elicie", ale i "suweren" miałby powód do kochania jeszcze bardziej.

 

zatem, radość niewątpliwa, ale i pewien niedosyt pozostaje.


"co robil Urban zanim zalozyl nie"

 

a co ma piernik do wiatraka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co ma piernik do wiatraka ?

 

To, że Urban zanim założył "NIE" odpowiadał za propagandę komunistów z lubością pokazując ją w latach 80-tych w TVP. I o tym pisze ely3, kiedy wspomina, że TVP chce doścignąć Urbana. Nie chodzi mu o "NIE", o żadne durne obrazki i żadne głupie filmiki na youtube, a o to, co Urban robił w latach 80-tych w TVP, a do tego to aktualnej TVP jeszcze trochę brakuje. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał : "stara się prześcignąc TVP Info i Urbana", więc nie było sugestii, ze chodziło o "TVP [za czasów] Urbana".

 

"o to, co Urban robil w latach 80-tych w TVP, to aktualnej TVP jeszcze troche brakuje"

 

nie wiem, czy brakuje, a jeśli tak, to ile i jakimi metodami można to zmierzyć, ale nie w tym rzecz.

 

rzecz w tym, że samo porównanie aktualnej TVP do TVP z czasów komuny jest dla aktualnej TVP kompletnie

dewastujące.

 

A porównanie takie jest dziś na porządku dziennym, oczywiście poza mediami prawicowymi, które uważają że to co robią

jest patriotyzmem w czystym wydaniu.

 

swoją drogą, TVP Urbana miałaby większy tytuł do obrony za pomocą przypisywania jej patriotycznych motywacji :

utrzymywanie wówczas ludzi w stanie ogłupienia sprzyjało porządkowi społecznemu i oddalało widmo rewolty ulicznej, a zatem obniżało możliwość wystąpienia koniecznosći tłumienia tych zamieszek za pomocą wojska i milicji, a koniecznośc takowa byłaby wówczas polską racją stanu, bo przecież jak nie polskim wojskiem i mliicją, to 300 tys sowieckich żołnierzy mogłoby to załawić w 24 godziny - hardkorowo, a potem wymienić cały rząd i posadzić radzieckiego generała, który nie wyśle internowanych na pingpong, tyle że w zamknięciu, lecz na biale niedźwiedzie.

 

patriotzym ? no jak nie, jak tak.

 

a dzisiaj - jakie względy patriotyczne mogłyby przemawiać za tą propagandą ?

 

na moje oko : żadne. Chodzi o trzymanie władzy, bo to daje dostęp do państwowej kasy.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jebie. trudno powiedzieć, że popieram PiS, ale jak czytam pana powyżej, to po prostu jakbym słuchał Antka i teorii o brzozach. tylko w wersji z drugiej strony barykady.

 

a nie mówiłem? vasquie to tak skuteczny pisowski troll, że potrafi ocieplić wizerunek partii nawet wśród ultralewicowców / anarchistów

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma jakiejś prawnej możliwości zdelegalizowania Obywateli RP? Ja rozumiem, że można nie lubić Narodowców, ale w demokratycznym państwie blokowanie demonstracji jest przestępstwem. Mógłby ktoś w końcu zrobić z nimi porządek.

 

Do tych, którzy tutaj wcześniej pisali, jakim zagrożeniem są Narodowcy w naszym kraju polecam zapoznać się z informacjami na temat frekwencji dzisiejszego marszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.