Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Fluber nie zrozumiałeś mnie

Nie napisałem nigdzie że PiS jako pierwszy robi wycinke, napisałem że ludzie generalnie mają to w dupie, a opozycja jest tak słaba i skompromitowana, że nawet tak istotnej kwestii nie potrafi sensownie poprowadzić

To samo z sądami i Kaminskim jako ministrem, to aż samo się prosi o sensowna krytykę, mocny sprzeciw

 

Twierdzisz że w lasach jest czyściej, owszem jest, ale to też zasługa ludzi, którzy społecznie organizują się i tę lasy sprzataja, u mnie na Białołęce robimy to 2, czasami 3 razy do roku

W maju byliśmy z rodziną w Poroninie, w najbliższych wsiom laskach natknąłem się na mnóstwo śmieci, podobnie rzecz ma się w kampinosie, po którym regularnie jeżdżę rowerem

W jednym masz rację- świadomość ludzi się zmienia

Zwłaszcza młodszych pokoleń, widzę to po liczbie ochotników, którzy na takie sprzątanie się stawiają. Problem dotyczy raczej pokolenia naszych dziadków /rodziców

 

W weglu już kiedyś się wypowiedzialem. Nie ma sensu tego powtarzać.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Joseph, ale jakie niszczenie ekosystemu? Przecież pomijając ostatnie 3 lata rządów PO, kiedy na wniosek Greenpeace zaprzestali wycinki, to w Puszczy Białowieskiej zawsze wycinano drzewa i kontrolowano populację kornika, wcześniej w tym wątku wrzucałem publikacje dotyczące tego tematu. 

 

 

https://drive.google.com/file/d/0B9SIf83OW0ftMGxSZldDV1laaWM/view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w 2007 roku PIS poparło około :

 

362 tys wyborcow Samoobrony z 2005 roku

415 LPR

68  PSL

120 PO

21 Lewicy"

 

"najwieksza grupa poparcia dla PiS w 2007 to byli wyborcy, ktorzy w 2005 roku w ogole nie glosowali - prawie 1,9 mln"

 

@fluber

 

punkt wyjścia jest taki : 

w 2005 roku PIS poparło 3,1 mln ludzi

w 2007 - 5,1 mln 

 

zysk : 2 mln.

 

więc coś w tych danych nie pasuje.

 

pierwsza rubryka sugeruje, że od 05 do 07 PIS zyskał około 1 mln głosów wyborców innych partii

druga - że w stosunku do 05 : w 07 poparło go 1,9 mln takich, którzy w 2005 r. w ogole nie głosowali.

 

to w sumie dawałoby wzrost poparcia o 2,9 mln.

 

PIS zyskał zaś tylko 2 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"opozycja taka slaba ? propaganda TVPIS taka skuteczna ?"

 

albo ludzie tacy, a nie inni.

 

skoro niemieckie mieszczaństwo popierało NSDAP, to dlaczego polskie, robotniczo-chłopskie społeczeństwo miałoby

nie popierać PISu ? 

 

skąd to przekonanie, ze Polacy w swojej masie są kulturalni, rozsądni i nie lubią chamówy ?

 

w Niemczech, we Francji, w krajach skandynawskich, a nawet tutaj po sąsiedzku, w Czechach, taka polityka

jaką PIS prowadzi nie przeszłaby nawet fazy eliminacji, a co dopiero dochrapała się 40 % poparcia.

 

po prostu, czas przestać podchodzić do tego od strony słupków, cyferek, danych makro i mikro, bo za PO też one

złe nie były.

 

porzuić trzeba sugestie, że PO się naraziła, bo była arogancka. PIS już dawno PO w arogancji przebił i poprawił

kilka rekordów świata przy okazji.

 

skoro nadal mu nie spada, to znaczy że 40 % Polaków lubi taki styl działania, ale w wydaniu PISowskim. Logika ? zerowa. Poza taką, że komuś podobnemu do siebie wybacza się niemal wszystko.

 

tak rządzą mafie na całym świecie : ludzie w takich dzielnicach nie chodzą na policję, jak mają problem, ale do

mafiosów. Sąsiada rozrabia ? zaraz go uciszymy. Łebki hałasują ? zaraz skończą. Pies kupczy w piaskownicy ? Zaraz pójdziemy pouczyć właściciela.

 

Jedyne czego mafia chce od ludzi, za te swoje usługi, to zachowania dyskrecji i pozwolenia na rozwijanie swoich nielegalnych biznesów. My wam zapewniamy bezpieczeństwo i spokój, ale wy jesteście lojalni i nie rozmawiacie z policją. 

 

I działa.

 

PIS też tak robi : łamie prawo, depcze konstytucję, wycina Puszczę, nadużywa uprawnień, marnuje publiczną kasę, uprawia bezprzykładny nepotyzm itd., ale Araba nie wpuści, Brukseli nie pozwoli, Niemcom się postawi, Ruskiego 

opluje, liberałowi nakopie, Amber Gold rozliczy, prywatyzację warszawską opisze, za Smoleńsk będzie ścigał, 15 zł dziennie na drugie dziecko da itd. nawet heroicznie Puszczę ogoli do zera, żeby kornik nie mógł się plenić. Powstrzyma kornika za pomocą zamordowania Puszczy. Taki jest bohaterski.

 

a te 40 % nic nie widzi, nic nie słyszy, nic nie mówi, bo uważa że jest dobrze, a PIS przecież daje pieniądze biednym, a zaraz będzie dawał mieszkania.

 

no i ma jeszcze asy w rękawie : jak będzie źle, to weźmie kasę z rezerw walutowych, co już Samoobrona postulowała i tacy właśnie dzisiejsi wyborcy PIS klaskali jej wtedy uszami.

 

No i 6 bilionów Niemcy przecież mają zapłacić. Po podziale w ramach PISu - zostanie cały bilion dla ludzi. Każdy PISowski wyborca już widzi siebie w nowiutkim ferrari.

 

Opozycja zatem nie jest słaba. Przedstawia sobą inny sposób uprawiania polityki, inną kulturę, inny rodzaj ekspresji. PISowski elektorat śmieje się z niej, symetryści jak zwykle marudzą, a niezdecydowani patrzą i myślą : czy ten facet z reklamówką może zatrzymać ten czołg ?.. coś wątpię. ja bym tego słabością nie nazwał. Ofk, może opozycja zacząć stosować metody PISowskie, ale wtedy straci swoje poparcie, bo niczym się od PISowskiego [...] nie będzie odróżniała. 

 

sądzę, ze partie rozmaite w Niemczech, Francji czy Skandynawii patrzą na to, co dzieje się w Polsce i dziekują komu tam chcą, że u nich ludzie są cywilizowani, bo gdyby nie byli, to te wszystkie "macrony" też by nic nie zrobiły przeciw ichinim "PISom". 

 

"PISy" na Zachodzie do władzy nie dochodzą, z tej samej przyczyny dla której epidemia eboli nie ma miejsca w Europie czy Ameryce, a dziesiątkuje w Afryce. 

 

nawet Real Madryt przegra do zera, jesli mecz będzie rozgrywany kwadratową piłką, a rywalem mistrz świata w takiej odmianie futbolu.

 

poza tym, wychodzi wreszcie 25 lat zastoju w edukowaniu społeczeństwa czym jest demokracja, jak ważne są rządy prawa. Niemiec, Czech czy Szwed rozumie i nie trzeba mu tego tłumaczyć. A Polak, jak widać, z komuny może i wyszedł, ale komuna z niego jakoś wyjśc nie chce.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w 2007 roku PIS poparło około :

 

362 tys wyborcow Samoobrony z 2005 roku

415 LPR

68  PSL

120 PO

21 Lewicy"

 

"najwieksza grupa poparcia dla PiS w 2007 to byli wyborcy, ktorzy w 2005 roku w ogole nie glosowali - prawie 1,9 mln"

 

@fluber

 

punkt wyjścia jest taki : 

w 2005 roku PIS poparło 3,1 mln ludzi

w 2007 - 5,1 mln 

 

zysk : 2 mln.

 

więc coś w tych danych nie pasuje.

 

pierwsza rubryka sugeruje, że od 05 do 07 PIS zyskał około 1 mln głosów wyborców innych partii

druga - że w stosunku do 05 : w 07 poparło go 1,9 mln takich, którzy w 2005 r. w ogole nie głosowali.

 

to w sumie dawałoby wzrost poparcia o 2,9 mln.

 

PIS zyskał zaś tylko 2 mln.

 

Wszystko w danych się zgadza. Julek już Ci poniekąd wyjaśnił dlaczego. Ponad 800 tysięcy osób, które głosowały na PIS w 2005 nie głosowało na PIS w 2007 - stąd ta różnica. 

 

 

Fluber nie zrozumiałeś mnie

Nie napisałem nigdzie że PiS jako pierwszy robi wycinke, napisałem że ludzie generalnie mają to w dupie, a opozycja jest tak słaba i skompromitowana, że nawet tak istotnej kwestii nie potrafi sensownie poprowadzić

To samo z sądami i Kaminskim jako ministrem, to aż samo się prosi o sensowna krytykę, mocny sprzeciw

 

 

Zrozumiałem, chciałem tylko wyprostować, że taka wycinka na taką skalę, to nie jest żadna istotna kwestia i ludzie słusznie mają to w dupie. Jest wiele innych poważniejszych problemów z ekologią w Polsce.

 

Sprawa sądów to akurat ważna sprawa. Mocny sprzeciw się pojawił w opozycji, natomiast sensownej krytyki nie było tam za grosz.

 

 

Barierki i mnóstwo policji na (k**** ja pi****le) MIESIECZNICY!

To już jest paranoja

Miesięcznica pochłania w c*** kasy z budżetu bo po jednej i drugiej srromie stają fanatyczne gnidy

 

Sekta, która oburza się kiedy np jakaas inna sekta chodzi po polskich ulicach

 

Ogólnie to mogliby już powoli przechodzić na marsze raz w roku, albo dociągnąć do setki i wtedy to zrobić. No ale cóż, Kaczyński powiedział w 2010, że będą łazić co miesiąc aż na KP stanie pomnik to łażą.

 

Natomiast strasznie mnie wkurwia ta akcja z miesięcznicami teraz. No ale trudno obwiniać tych, co od 7 lat pokojowo łażą i nikomu krzywdy w ten sposób nie robią. Niech sobie Obywatele RP robią kontrmiesięcznicę 11-stego, albo 9-tego albo w innym miejscu, albo cokolwiek, żebyśmy za ich wandalizm nie musieli płącić kupy kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby odpowiedź na pytanie numer 4, czy wcześniej nie było kornika w puszczy i odpowiedź, że był i że pojawiały się wzrosty na przestrzeni lat. I jedno i drugie to prawda, aczkolwiek jak pisałem wcześniej, aktualnie mamy populację kornika na rekordowym poziomie, nie notowanym nigdy wcześniej, a efektem tych 30 pytań jest wniosek, że puszcza sobie poradzi, bo wcześniej sobie radziła. 

 

Poza tym nie wiem, czemu profesorowie zoologii, czy biologii ssaków są traktowani, jako autorytety w kwestii wycinki drzew w puszczy. Jak dla mnie to ma tyle samo sensu, co apel kilkuset profesorów do prezydenta Dudy o podpisanie ustawy o SN, choć prawie żaden z tych profesorów nie był profesorem prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to szczerze mówiąc nie wiem. A czemu? ruskim i tuskowi nie pasował Kaczyński. Działał na niekorzyść ruskich, chociażby interwencja w Gruzji. Gdyby żadnego zamachu nie było, to już dawno byśmy mieli samolot w Polsce. ruscy z tuskiem po prostu coś zknuli i teraz cwanie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to szczerze mówiąc nie wiem. A czemu? ruskim i tuskowi nie pasował Kaczyński. Działał na niekorzyść ruskich, chociażby interwencja w Gruzji. Gdyby żadnego zamachu nie było, to już dawno byśmy mieli samolot w Polsce. ruscy z tuskiem po prostu coś zknuli i teraz cwanie grają.

No właśnie, ja nie widzę żadnej sensownej alternatywy dla oficjalnego wyjaśnienia.

 

Nie mamy samolotu w Polsce, bo Rosjanie chcą, żebyśmy myśleli, że to oni zrobili zamach, bo to dla nich lepiej, jak tak myślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.