Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie ma jakiejś prawnej możliwości zdelegalizowania Obywateli RP? Ja rozumiem, że można nie lubić Narodowców, ale w demokratycznym państwie blokowanie demonstracji jest przestępstwem. Mógłby ktoś w końcu zrobić z nimi porządek.

 

Do tych, którzy tutaj wcześniej pisali, jakim zagrożeniem są Narodowcy w naszym kraju polecam zapoznać się z informacjami na temat frekwencji dzisiejszego marszu.

Organizacje faszystowskie są w Polsce nielegalne.

To taka sama ściema - siedzenie na ulicy nie jest przestępstwem (tak mi się wydaje) a blokowanie demonstracji tak.

Bycie narodowcem nie jest nielegalne a faszyzm tak.

Wszyscy się bawią w ściemy, tak to już jest w Naszym Państwie.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacje faszystowskie są w Polsce nielegalne.

To taka sama ściema - siedzenie na ulicy nie jest przestępstwem (tak mi się wydaje) a blokowanie demonstracji tak.

Bycie narodowcem nie jest nielegalne a faszyzm tak.

Wszyscy się bawią w ściemy, tak to już jest w Naszym Państwie.

Ale nie róbmy z narodowców od razu faszystów. Po co nadużywać tego słowa?

 

Nie rozumiem analogii. Zresztą nie będę siadał na ulicy, po to, żeby się przekonać, czy to jest przestępstwo, czy nie. Podejrzewam, że dostałbym mandat. Prawo do demonstrowania to jedno z podstawowych praw w demokracji. Demonstracja była legalna. To co robią Obywatele RP to tak naprawdę łamanie demokracji. No i możliwości zrobienia paru fotek na Zachód, żeby w UE nie zapomnieli, jaka u nas jest Białoruś i dowalili sankcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie róbmy z narodowców od razu faszystów. Po co nadużywać tego słowa?

 

Nie rozumiem analogii. Zresztą nie będę siadał na ulicy, po to, żeby się przekonać, czy to jest przestępstwo, czy nie. Podejrzewam, że dostałbym mandat. Prawo do demonstrowania to jedno z podstawowych praw w demokracji. Demonstracja była legalna. To co robią Obywatele RP to tak naprawdę łamanie demokracji. No i możliwości zrobienia paru fotek na Zachód, żeby w UE nie zapomnieli, jaka u nas jest Białoruś i dowalili sankcje.

Chodzi mi o ściemę. Jedni siedzą na ulicy i ,, nie blokują" demonstracji a inni udają, że nie ma wśród nich osób o poglądach faszystowskich. I tu i tu ściema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ściemę. Jedni siedzą na ulicy i ,, nie blokują" demonstracji a inni udają, że nie ma wśród nich osób o poglądach faszystowskich. I tu i tu ściema.

Ale to nie ma żadnego znaczenia, w Polsce nie jest zabronione posiadanie poglądów faszystowskich, a siedzenie na ulicy i blokowanie demonstracji już tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma żadnego znaczenia, w Polsce nie jest zabronione posiadanie poglądów faszystowskich, a siedzenie na ulicy i blokowanie demonstracji już tak. 

Ale organizacje faszystowskie już tak. Obywatele RP twierdzą, że Narodowcy to organizacja faszystowska a Narodowcy, że nimi nie są a Narodowcy, że Obywatele RP blokują demonstrację a Obywatele RP twierdzą, że siedzą na ulicy.

Prawo do demonstrowania to jedno z podstawowych praw w demokracji - zgadzam się. Obywatele RP też demonstrują - demonstrują swój sprzeciw.

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatele RP mają prawo do blokowania manifestacji narodowców jednak muszą oni to zgłosić do odpowiedniej instytucji w odpowiednim czasie.

Nie chce mi się sprawdzać czy to zrobili ale pewnie nie,więc to nie była kontrmanifestacja/blokada tylko nielegalne zgromadzenie : )W tamtym? roku przeszło nowe prawo ,że kontrmanifestacje/manifestacje mogą sie od siebie odbywać w odległości 100 metrów,chyba nie musze mówić kto tu złamał prawo ;)

Edytowane przez Sefore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale organizacje faszystowskie już tak. Obywatele RP twierdzą, że Narodowcy to organizacja faszystowska a Narodowcy, że nimi nie są a Narodowcy, że Obywatele RP blokują demonstrację a Obywatele RP twierdzą, że siedzą na ulicy.

Prawo do demonstrowania to jedno z podstawowych praw w demokracji - zgadzam się. Obywatele RP też demonstrują - demonstrują swój sprzeciw.

Co z tego, ze Obywatele RP tak twierdzą, skoro to kłamstwo? Narodowcy to nie jest organizacja faszystowska, a o tym, czy coś jest organizacją faszystowską, czy nie decyduje sąd, a nie osoby, które regularnie łamią prawo.

 

To na jakich zasadach można demonstrować jest jasno opisane w prawie. Siedzenie na środku ulicy to nie jest demonstracja. Można demonstrację zgłosić i legalnie brać w niej udział. Jedyne co demonstrują Obywatele RP to swoją nieprzeciętną głupotę.

 

Ja chcę żyć w kraju, w którym, jeżeli ktoś dostanie zgodę na demonstrację, to czy to będzie Boże Ciało, Parada Równości, czy Marsz Narodowców to żadna banda nie będzie jej nielegalnie blokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obywatele RP mają prawo do blokowania manifestacji narodowców jednak muszą oni to zgłosić do odpowiedniej instytucji w odpowiednim czasie. Nie chce mi się sprawdzać czy to zrobili ale pewnie nie,więc to nie była kontrmanifestacja/blokada tylko nielegalne zgromadzenie : )W tamtym? roku przeszło nowe prawo ,że kontrmanifestacje/manifestacje mogą sie od siebie odbywać w odległości 100 metrów,chyba nie musze mówić kto tu złamał prawo ;)

To oczywiście kwestia do dyskusji czy prawo do manifestacji to po prostu prawo do manifestacji czy można je ograniczyć jak się komuś podoba. Można je ograniczyć do 5 minut w roku i do max 3 osób i zgłoszenie na 10 lat wcześniej i też można powiedzieć, że prawo do demonstracji istnieje.

Pytanie czy do tej pory dostali zarzuty związane z nielegalnymi zgromadzeniami/blokowaniem demonstracji czy tylko mandaty za siedzenie na ulicy? Bo to chyba nie my jesteśmy od tego by stwierdzać czy ktoś złamał prawo.

Co z tego, ze Obywatele RP tak twierdzą, skoro to kłamstwo? Narodowcy to nie jest organizacja faszystowska, a o tym, czy coś jest organizacją faszystowską, czy nie decyduje sąd, a nie osoby, które regularnie łamią prawo.

 

To na jakich zasadach można demonstrować jest jasno opisane w prawie. Siedzenie na środku ulicy to nie jest demonstracja. Można demonstrację zgłosić i legalnie brać w niej udział. Jedyne co demonstrują Obywatele RP to swoją nieprzeciętną głupotę.

 

Ja chcę żyć w kraju, w którym, jeżeli ktoś dostanie zgodę na demonstrację, to czy to będzie Boże Ciało, Parada Równości, czy Marsz Narodowców to żadna banda nie będzie jej nielegalnie blokować.

 

 

 

Masz rację, o tym decyduje sąd.

Skąd wiesz, że to kłamstwo? 

Wiem, czepiam się - można legalnie blokować demonstrację?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację, o tym decyduje sąd.

Skąd wiesz, że to kłamstwo? 

Wiem, czepiam się - można legalnie blokować demonstrację?

W Polsce nie można założyć organizacji faszystowskiej, więc skąd wiem, że narodowcy nie są organizacją faszystowską? Bo uznano ich za legalną organizację. W Polsce zabronione jest propagowanie faszyzmu, a mimo tego HGW wydała im zgodę na demonstrację. Dlaczego? Ponieważ nie są organizacją faszystowską i nie propagują faszyzmu.

 

Nie rozumiem Twojego pytania. Nie można legalnie popełniać przestępstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście kwestia do dyskusji czy prawo do manifestacji to po prostu prawo do manifestacji czy można je ograniczyć jak się komuś podoba. Można je ograniczyć do 5 minut w roku i do max 3 osób i zgłoszenie na 10 lat wcześniej i też można powiedzieć, że prawo do demonstracji istnieje.

Pytanie czy do tej pory dostali zarzuty związane z nielegalnymi zgromadzeniami/blokowaniem demonstracji czy tylko mandaty za siedzenie na ulicy? Bo to chyba nie my jesteśmy od tego by stwierdzać czy ktoś złamał prawo.

 

Obecna ustawa jest podobna do tej z USA i nie kasuje w niej wolności co manifestacji a wprowadza pewne zasady any w teorii było min.bezpieczniej.

To co Ty napisałeś to już nie jest wolność a tylko prawo które na to pozwala.

Nie muszą dostać zarzutu udziału w nielegalnym zgromadzeniu,mogą dostać grzywne czy też po prostu zostać spisani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie można założyć organizacji faszystowskiej, więc skąd wiem, że narodowcy nie są organizacją faszystowską? Bo uznano ich za legalną organizację. W Polsce zabronione jest propagowanie faszyzmu, a mimo tego HGW wydała im zgodę na demonstrację. Dlaczego? Ponieważ nie są organizacją faszystowską i nie propagują faszyzmu.

 

Nie rozumiem Twojego pytania. Nie można legalnie popełniać przestępstw.

Tak jak napisałeś, o tym czy coś jest przestępstwem decyduje sąd. Jeżeli sąd uzna, że blokowali legalną demonstrację i to jest przestępstwo to zostaną skazani. Prawdopodobnie jeżeli wiele razy to powtórzą to można zdelegalizować organizację.

Do tej pory dostali jakieś zarzuty za nielegalną blokadę demonstracji? Czy tylko mandaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś, o tym czy coś jest przestępstwem decyduje sąd. Jeżeli sąd uzna, że blokowali legalną demonstrację i to jest przestępstwo to zostaną skazani. Prawdopodobnie jeżeli wiele razy to powtórzą to można zdelegalizować organizację.

Do tej pory dostali jakieś zarzuty za nielegalną blokadę demonstracji? Czy tylko mandaty?

 

O tym, czy coś jest przestępstwem decyduje sąd, ale używanie tego argumentu w tym konkretnym przypadku jest śmieszne. To tak jakbyś miał gościa, który staje na środku ulicy, wszyscy go nagrywają, mówi, że zastrzeli Iksińskiego, wyciąga pistolet, strzela w głowie Iksińskiemu, ktoś z tłumu krzyczy morderca, a Ty wtedy mówisz: "O tym, czy ktoś jest mordercą decyduje sąd". 

 

Przecież oni mówią, że blokują demonstrację, po czym na oczach setek kamer ją blokują, a Ty mi teraz piszesz, że o tym, czy blokowali zdecyduje sąd. No nie rób sobie proszę jaj:)

 

Z tego co wiem zarzuty nie są stawiane organizacji Obywatele RP, tylko poszczególnym blokującym i będą to prawdopodobnie zarzuty również blokowania legalnej demonstracji. Taki zarzut usłyszały osoby, które blokowały miesięcznicę.

 

A wracają do pytanie o możliwość blokowania demonstracji. To zastanów się nad tym, czy w kraju, w którym prawo do blokowanie demonstracji stałoby ponad prawem do demonstrowania, to drugie w ogóle by istniało. A jeżeli nie istniałoby prawo do demonstrowania, to jak nazwałbyś ustrój takiego państwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ci "patrioci" na zarzuty o faszystowskie poglądy powiadają : my nie faszyści, my - Narodowcy ! ale "pedała" spaliliby na stosie z miłą chęcią.

co ma wspólnego z patriotyzmem bicie "pedałów" przez Narodowców ? Nie mam pojęcia.

 

ale za to doskonale wiem, co ma to wspólnego z faszyzmem.

 

Narodowcy, którzy biją "pedała", ale odżegnują się od faszyzmu, to coś takiego jak prostytutka, który mów : tak, daję d... za pieniądze, ale nie jestem k..ą ! ja jestem agentką towarzyską !

 

brawo OBywatele RP ! tak trzymać ! obywatelski sprzeciw jest czynem dozwolonym i chwalebnym. Zwłaszcza przeciw faszyzmowi.

 

łazą ci faszyści po ulicach, wszystko co inne i niestandarodowe chcą bić i wyrzucać z Polski, maszerują jak cholerne Hitlerjugend, ogolone łby, sztandary, nastrój lat 30tych i powiadają, ze tak wygląda miłośc do ojczyzny.

 

proponuję im pójśc do pracy, zarobić sobie, potem kupić bezludną wyspę i tam sobie zaprowadzać "ojczyznę", bo z Polską, to oni mają zero wspólnego. Polską, która doświadczyła faszyzmu na własnej skórze.

 

To wstyd, ze w kraju, którego kilka milionów obywateli zostało zamordowanym przez niemieckich faszystów - pozwala się istnieć i demonstrować organizacjom, które wyznają takie właśnie poglądy, dla niepoznaki nazywające się "narodowościowymi".

 

miłośc do ojczyzny, to podatki płacone w kraju i sprzątanie po własnym psie. A to co robią ci "narodowcy", to zwykłe szerzenie ksenofobii, rasizmu, nienawiści do wszystkich i wszystkiego, co nie spełnia ich własnych pomysłów na "bycie prawdziwym Polakiem". Patriotyzm... niezła heca. 

 

I jeszcze ktoś się domaga szanowania praw ludzi, którzy szerzą nienawiśc do odmienności wszelakiej. Tacy ludzie nie mają żadnych praw. A jeśli ktoś zgodził się na ich demonstrowanie, to złamał prawo, bo faszyzm jest zabroniony w tym kraju. OBywatele RP mieli zatem święte prawo i obowiązek przeciwstawić się takiej uzurpacji.

 

pamiętając lata 30-te - należy faszyzm topić w szambie i nie oglądac się na nic. Czasami trzeba sobie ubrudzić ręce, żeby dom pozostał czysty i schludny. Zero litości i żadnych praw dla faszystowskich chuliganów.

 

nic gorszego, bardziej uwłaczającego godności człowieka, nic bardziej cuchnącego i obrzydliwego niż faszyzm - nigdy nie wymyślono i zapewne nigdy nie powstanie. Wszelkie tego przejawy w życiu publicznym - tępić i wyrzynać razem z koścmi. 

jak się panom "narodowcom" chce "demonstrować", to proszę bardzo : na prywatną działkę, do piwnicy, do mieszkania, o ile któryś ma - tam proszę sobie legalnie demonstrowac. A z ulic - precz i won.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

łazą ci faszyści po ulicach, wszystko co inne i niestandarodowe chcą bić i wyrzucać z Polski, maszerują jak cholerne Hitlerjugend, ogolone łby, sztandary, nastrój lat 30tych i powiadają, ze tak wygląda miłośc do ojczyzny.

 

 

Chłopie, na tę demonstrację przyszło 100 osób. Hitlerjugend liczyło prawie 8 milionów. Co to w ogóle za porównanie? Nastrój lat 30-tych? Wehikuł czasu masz, czy jak?

 

 

 

To wstyd, ze (...) pozwala się istnieć i demonstrować organizacjom, które wyznają takie właśnie poglądy, dla niepoznaki nazywające się "narodowościowymi".

 

 A to co robią ci "narodowcy", to zwykłe szerzenie ksenofobii, rasizmu, nienawiści do wszystkich i wszystkiego

 

I jeszcze ktoś się domaga szanowania praw ludzi, którzy szerzą nienawiśc do odmienności wszelakiej.

 

Tacy ludzie nie mają żadnych praw. 

 

należy faszyzm topić w szambie i nie oglądac się na nic.

 

 Zero litości i żadnych praw dla faszystowskich chuliganów.

 

Wszelkie tego przejawy w życiu publicznym - tępić i wyrzynać razem z koścmi. 

 

 

Przypomnę jeden z moich ulubionych cytatów. Są dwa rodzaje faszystów: faszyści i antyfaszyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na demonstację przyszło 100 osób"

 

i co z tego ? 

chcesz ustalić prawo na podstawie którego głoszenie faszystowskich poglądów jest dozwolone, jesli bierze w tym udział 100 osób ?

 

lol

 

"sa dwa rodzaje faszystow : faszyści i antyfaszyści"

 

to twoj "ulubiony cytat" ?

pogratulować./

 

faszyści odmawiają prawa do życia pod jednym dachem wszystkim, którzy są inni niż oni.

antyfaszyści odmawiają prawa do życia pod jednym dachem tylko faszystom, z uwagi na powyższe.

 

wedle tego cytatu cały cywilizowany świat przesiąknięty jest faszyzmem, bo zdaje się nigdzie głoszenie

faszyzmu nie jest legalne.

 

cytat ten jest zatem głupi jak but, bo zrównuje ze sobą nieporównywalne rzeczy i próbuje porównywać chwasty z

ich tępicielami.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na demonstację przyszło 100 osób"

 

i co z tego ? 

chcesz ustalić prawo na podstawie którego głoszenie faszystowskich poglądów jest dozwolone, jesli bierze w tym udział 100 osób ?

 

lol

 

 

Napisałeś, że atmosfera, jak w Niemczech w latach 30-tych podczas marszów Hitlerjugend i do tego odnosił się mój komentarz dotyczący liczebności tej demonstracji, jak w latach 30-tych w Niemczech. 

 

 

 

faszyści odmawiają prawa do życia pod jednym dachem wszystkim, którzy są inni niż oni.

antyfaszyści odmawiają prawa do życia pod jednym dachem tylko faszystom, z uwagi na powyższe.

 

wedle tego cytatu cały cywilizowany świat przesiąknięty jest faszyzmem, bo zdaje się nigdzie głoszenie

faszyzmu nie jest legalne.

 

cytat ten jest zatem głupi jak but, bo zrównuje ze sobą nieporównywalne rzeczy i próbuje porównywać chwasty z

ich tępicielami.

 

Problem w tym, że tępiciele, jak sama nazwa wskazuję są na tyle tępi, że nie wiedzą, czym jest faszyzm. To była legalna demonstracja legalnej organizacji niefaszystowskiej i nie miała prawa być blokowana. W Polsce propagowanie faszyzmu jest zakazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika Vasqueza:

Obywatele RP protestuja-mają do tego prawo,brawo

 

protestuje organizacja z prawej strony-hur dur faszyzm,nie mogą korzystać z tego prawa.

 

Takie pytanie co w Młodzieży Wszechpolskiej jako organizacji jest według Ciebie faszystowskiego?

To jest logika antyfaszystów. Wszystkie poglądy, które nie są zbieżne z "naszymi" z góry nazywamy faszystowskimi, co daje nam moralne prawo wytępić wszystkich, którzy mają inne poglądy od nas. Niezwykle niebezpieczna dla społeczeństwa moralność.

 

U vasqueza przebiega to na zasadzie prostych skojarzeń. To coś w rodzaju: vasquez jest za aborcją i lubi Urbana. Komuniści byli za aborcją i lubili Urbana. Wniosek: vasquez to komunista, należy go wytępić itd. Ludzie potrzebują uproszczeń i czarno-białego świata. 

 

Jak po latach się patrzy na Młodzież Wszechpolską to wydaje się naprawdę zabawne, że założył ją ( i był pierwszym prezesem ) Roman Giertych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"napisales ze atmosfera jak w Niemczech w latach 30tych; mój komentarz dotyczył liczebności"

 

primo, co ma wspolnego liczebnośc z atmosferą ?

secundo, ja mówiłem nie tylko o tym marszu, ale o całym zjawisku, które raz jest bardziej liczne, a raz mniej, ale samo w sobie budzi najgorsze skojarzenia. Zwłaszcza w Polsce. 

 

"legalna demonstracja"

 

jesli pod jej sztandarami idą środowiska, które jawnie i wprost mówią językiem faszystowskim, to mnie guzik obchodzi, czy

jakiś urzędnik podpisał im zgodę - blokada była słuszna, w ramach obywatelskiego sprzeciwu. 

 

"wszystkie poglądy ktore nie sa zbiezne z naszymi nazywamy faszystowskimi"

 

nie "wszystkie", ale te szczególne, które zresztą w prawie są zapisane. 

 

"vasquez jest za aborcją"

 

brednia.

vasquez jest za PRAWEM do aborcji.

 

"vasquez lubi Urbana"

 

brednia.

vasquez twierdzi, że gazety Urbana nie można porównać z TV Republika albo TVP Info.

Jest to ocena działalności, a nie wyraz sympatii.

 

"ludzie potrzebują uproszczeń"

 

wobec powyższego - dowiodłeś, że ty jesteś przykładem takiego właśnie człowieka, dla którego wystarczy upomnieć się o prawo do wyskrobania płodu do 12 tygodnia bez podawania przyczyn takiej woli, żeby być zwolennikiem "mordowania dzieci na życzenie".

 

głoszenie poglądów faszystowskich, demonstracje organizacji takimi poglądami się posługującymi, są zabronione w Europie. Zdaje się, ze w całej.

 

wg ciebie, faszyzm to taki chytrus, ze nie da się go zidentyfikować i cała Europa potrzebuje "uproszczeń" ?

 

wg ciebie, także, cała Europa "morduje dzieci",  to już wiadomo.

 

tyle rozsądku w głosie, a nadal prezentujesz poglądy, pod którymi w Europie podpisze się najwyżej paru Polaków z

zaniedbanych wiosek na wschodzie kraju.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.