Skocz do zawartości

[06/07] FBL 4 (nieaktualne)


Stromile

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, że byłem tylko przykładem. ;) Ale co do tego zakładania dwóch drużyn, to takie rzeczy, jak pisałem, raczej da się sprawdzić i jeżeli by się okazało, że ktoś wykręcił taki numer, to nie ma wątpliwości, że powinien ponieść tego konsekwencje. IMO taka osoba nie powinna być w ogóle brana pod uwagę przy awansie do wyższej ligi i w ogóle później powinna mieć zakaz gry u nas w FBL, bo to byłoby przegięcie i zupełne zepsucie gry.

 

Jednak zdaje się, że mówimy tu o czymś innym i jeśli nie ma żadnych ściśle określonych zasad odnośnie wymian (np. "Zasada 60") to raczej gdy dwie osoby uważają, że robią dobry trade i się na niego zgadzają, to nikomu IMO nic do tego nie powinno być. A, że każdy chce się wzmocnić to nie powinno dziwić. Np. Demon sądzi, że Hill się nie połamie i da mu dużo fp, a SF mu się przyda, więc składa ofertę KarSpowi i co ma zrobić KarSp? Sądzi, że Hill znowu za dużo nie pogra i pożytku z niego nie będzie, a może dostać jednego z lepszych centrów, to ma powiedzieć: słuchaj stary, nie zrobię tej wymiany, bo to ci się nie opłaca, Hill jest za słaby i łamliwy? Jak wspominano, każdy ma swój rozum i musi ponosić konsekwencje własnych decyzji, jeżeli zdecydował się w to grać, a że prawie wszyscy z nas mają z tą grą styczność pierwszy, a liga jest liczna, to może dochodzić do wymian, na które ludzie w wyższych ligach by się nie zgodziło. Zresztą Stro mówi, że zostaje tak jak jest, więc nie ma co tego tematu ciągnąć. Najważniejsze, że nikt w FBL 4 nie czuje się pokrzywdzony i wszyscy się dobrze bawią. ;)

 

Da sie jakoś cofnac transfer? Jestem kaleka i zle kliknalem zamiast Reject dalem Accept, co wynika chociażby z uzasadnienia który chciałem wysłać wraz z odmową :? Mam nadzieje, że mi wojtekk8 Bosha oddasz :wink:

Jeszcze raz sorry za zamieszanie...

Zagadaj do Wojtkka8, raczej nie powinno być problemów, tym bardziej, że podałeś argumenty dlaczego się nie zgadzasz i miałeś opis o nie składaniu propozycji. ;)

 

W lidze jest też kolejna wymiana: J. Nelson i K. Korver do Maredbora, C. Butler i A. Johnson do Wojttka8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem właśnie taka liga jak ta powinna mieć ostre zasady, żeby zabezpieczać przed oszustwami. Bo przecież jesteśmy w znacznej części gościami z netu nie wiadomo skąd (ze mną na czele). Apropos, może się jakoś przedstawimy, na forum w grze, będzie się przyjemniej grało.

 

Kiedy gracie w wyższych ligach, to się znacie i w jakimś stopniu sobie ufacie. Na razie podoba mi się pewna przyzwoitość, która u nas panuje czyli sprawa z Grabosiem i teraz z tym tradem Bosha. Ale Paul za Francisa pachnie mi coś nieładnie.... Jest paru zawodników, którzy jeszcze chyba ani razu nie wypowiedzieli się na tym forum, a grają i jakieś dziwne trady odwalają. Ja bym chciał tylko, żeby było uczciwie i sprawiedliwie. Jeśli będzie tak tylko na zasadzie poczucia przyzwoitości, to super.

 

A przy tradach patrzcie raczej bardziej na miejsce w rankingu (potem będą rankingi miesięczne i tygodniowe, o wiele bardziej precyzyjne) niż na ilość fantasy points z zeszłego sezonu. Rangingi nie są idealne i każdy ma swój rozum, ale jednak robią je eksperci z yahoo, którzy się na tym znają. Poczytajcie też o fantasy na nba.com, jest mnóstwo fajnych analiz i porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja to nie chce póki co żadnych transferów przeprowadzać. Takich zawodników wybrałem i jestem w miare zadowolony :wink: . Transfery tak ale dopiero jak się sezon rozkręci :wink: Tak więc proszę żadnych ofert nie składać bo z ciężkim sercem będę musiał odmówić (no chyba że trafi się jakiś kosmos typu Lebron za Howarda :wink: ), czego okropnie nie lubie robić :wink:

 

PS.

wojtekk8 już Ci wysłałem zwykłą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz z powodów rodzinnych

 

Pozatym nie widziałem, żebyś mi Karsp odpowiedział - jaka jest zabawa jak walczysz o 4te (nie premiowane awansem) miejsce. Może się przeciez tak zdażyć. Fajna zabawa?

W kazdej lidze moze sie zdazyc tak ze nie ma sie szans na awans i to wcale nie jest wyjatkiem ze u nas jest grupa liczacych sie o awans i walczacych o jak najlepsze pozycje, w kazdej lidze mozna takie cos znalezc.

 

 

Ty mi tez nie odpowiedziałęs. Blokuje transfer ktory sie obu stronom podoba i mowie tej niby poszkodowanej ze jej sie to nie opłaca i dlatego nie dopuszzcam do niego i ona mi mowi ze lamie regulamin bo bezprawie zabraniam jej czegos co ona chce pod pozorem niby jej ochrony. I co ja mam wtedy zrobic i powiedziec? Bo jest to przeciez bardzo realna sytuacja.

Piszesz o tym ze wszyszyscy sobie radzili jakos przedtem, nie mam czasu i nie wiem ale spodziewam sie ze w ligach popprzedich dzialala 115%(wybacz ale nie mam czasu sprawdzac, jak chcesz to sie w to pobaw), u nas tego nie ma wiec jest inna sytuacja co nie znaczy zła.

Nie sugeruj nawet ze Demon jest moim czy Kily'ego wtykiem bo gramy jedna druzyna i nie slyszałem zeby ktos miał 2, jezeli jest tak to poprosze nick tej osoby-bo popieram ze psuje cała zabawe-, napewno poniesie odpowiednie konsekwencje ale jak nie to nie rzucaj pustymi hasełkami :?

Przyłaczam sie do Stro aby w koncu zajac sie pozytywnymi i dajacymi naprawde satysfakcje aspektami FBL.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradze wam tyle, zeby patrzec na srednią. Srednia ilosc fp wykrecana przez danego goscia to podstawa. Na drugim miejscu jest "zdrowotnosc", czyli to, ile ogolnie fp dany koles wyrobi w calym sezonie. Generalnie wymienianie gwiazdy na dwoch przecietnych zawodnikow sie nie oplaca. Nierzadko nawet kontuzjogenna gwiazda z jakims slabym zastepca rynku FA (na czas pauzowania) da wiecej fp niz dwoch srednich kolesi. Ale tez trzeba wziac poprawke, ze u was jest chyba wiecej druzyn, wiec talent troche rozdrobniony i takie cos moze miec jakies uzasadnienie. Ile jest u was druzyn, 14, 15?

 

W kazdym razie wytrwali przejda dalej. To jest niska liga, wielu zaczyna, to bedzie lekcja. Fajnie jakby KarSp troche pilnowal, ale w sumie nie jest zle, ze rygor jest zmniejszony. Dalej przejdą ci bardziej zaangazowani, ktorzy nie beda znikac na dlugie tygodnie czy miesiace, a zamiast tego beda pilnowac ilosci rozegranych meczy plus ci, ktorzy lepiej wyjda na wymianach. Jesli ktos idzie na wymiany, ktore nie daja rezultatu, to w efekcie obnaża swoje braki, nie awansuje, ale nabiera doswiadczenia i po jakims czasie juz bedzie nauczony na bledach. To, czego trzeba pilnowac, to przede wszystkim tego, zeby nie bylo zadnych "ukladow kolesiowskich" czy karteli, zadnego wypozyczania zawodnikow celem pomocy kumplowi, potem oddawania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie Płatne ;)

 

Wymienie Kendricka Perkinsa PF/C, chłopaka który przez większośc ekspertów ma miec sezon przełomowy. Dostanie napewno dużo minut a i talentu mu nie brak, oraz

Chrisa WilcoxaPF/C, który pod koniec sezonu miał niesamowite liczby i napewno jest głównym pretendentem do objęcia posady startera w Supersonic's

w zamian za solidnego SF wartego jednego z tych zawodników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdej lidze moze sie zdazyc tak ze nie ma sie szans na awans i to wcale nie jest wyjatkiem ze u nas jest grupa liczacych sie o awans i walczacych o jak najlepsze pozycje, w kazdej lidze mozna takie cos znalezc.

Ale o czym ty do mnie rozmawiasz? Na prawdę nic nie zrozumiałeś? skojarz proste fakty - piszemy o machlojach.. piszemy o blokowaniu oszustw.. złóż to do kupy.. i teraz mi powiedz - w jaki sposób w innych ligach też może wydażyć się sytuacja, że nikt oprócz 3 drużyn nie ma szans na pudło? po drugie powiedz mi jeszcze - czy ja pisałem o grupie liczących się w walce o awans czy o pewniakach do awansu :?: i na koniec - nadinterpretujesz czy specjalnie przekręcasz to co piszę, żeby było wygodniej :?:

 

Ty mi tez nie odpowiedziałęs. Blokuje transfer ktory sie obu stronom podoba i mowie tej niby poszkodowanej ze jej sie to nie opłaca i dlatego nie dopuszzcam do niego i ona mi mowi ze lamie regulamin bo bezprawie zabraniam jej czegos co ona chce pod pozorem niby jej ochrony. I co ja mam wtedy zrobic i powiedziec? Bo jest to przeciez bardzo realna sytuacja.

Jakbyś przeczytał mojego posta to byś tego wogóle nie napisał, bo wiesz, że była tam odpowiedź na twoje pytanie. Takie sytuacje zdażały się już wielokrotnie i jakoś się komisarz nie musiał tłumaczyć. Jeżeli trade jest niesprawiedliwy i może zachwiać równowagę w lidze to po co cokolwiek tłumaczyć skoro wytłumaczenie znajduje się w założeniu :?:

 

Piszesz o tym ze wszyszyscy sobie radzili jakos przedtem, nie mam czasu i nie wiem ale spodziewam sie ze w ligach popprzedich dzialala 115%(wybacz ale nie mam czasu sprawdzac, jak chcesz to sie w to pobaw), u nas tego nie ma wiec jest inna sytuacja co nie znaczy zła.

To apropos pustych słów... daj jakiś argument... cokolwiek? powiedz jak możesz mi udowodnić, że w lidze nikt nie ma dwóch drużyn :?: jak możesz udowodnić, że wszyscy grają fair :?: (tzn za jakieś materialne korzyści pchają pół składu za pół darmo). Tylko proszę - dla odmiany przeczytaj uważnie mojego posta, zebym po raz 15sty nie musiał się powtarzać.

 

Nie sugeruj nawet ze Demon jest moim czy Kily'ego wtykiem bo gramy jedna druzyna i nie slyszałem zeby ktos miał 2, jezeli jest tak to poprosze nick tej osoby-bo popieram ze psuje cała zabawe-, napewno poniesie odpowiednie konsekwencje ale jak nie to nie rzucaj pustymi hasełkami

Mała uwaga - czytaj uważniej moje posty (Który raz to już napisałem? i ilu z was? Pomału zaczynam się jednak przekonywać, że jednak trudne zasady trejdów z jakich powodów u was nie funkcjonują. Może jednak macie rację...). Napisałem, że wasze xywy to przykład.

 

To teraz powiedz mi jeszcze - czy jakbyś miał 2 drużyny w 1 lidze (dodam, że to jest raczej średnio legalne) to chwaliłbyś się tym :?:

Co do pustych hasełek to już pisałem - w moim oku szukasz drzazgi, a sam masz belkę...

A co do konkretnej osoby to znowu proponuję czytać uważniej - ja nie oskarżam nikogo, chciałbym poprostu się dowiedzieć jakie środki przedsięwziął komisarz, żeby w lidze nie było oszustów :idea: No jakie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie żadne i to mnie boli(w końcu to ja tą dyskusje rozpocząłem). jedynymi dowodami są niektóre śmieszne trejdy, ale nie mogą miec one decydującego znaczenia, gdyż nie wszyscy są znawcami NBA.Ale właśnie dlatego lepiej by było gdyby komisarz poprostu do nich nie dopuszczał, gdyż gra robi się nierówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja pisałem o grupie liczących się w walce o awans czy o pewniakach do awansu Question

A kto według ciebie jest tym pewniakiem do awansu? Ja widze co najmniej 5-6 mocnych drużyn które mogą powalczyć o awans ale nie pewniaków, tymbardziej że są zaledwie 3 miesjca premiowane...

 

Jeżeli trade jest niesprawiedliwy i może zachwiać równowagę w lidze to po co cokolwiek tłumaczyć skoro wytłumaczenie znajduje się w założeniu Question

To mówisz że mimo tego że obaj managerowie się zgadzają na transfer, to należy zakazać takich wymian? I jak tu być dobrym menadżerem, skoro nie można podejmować żadnych transferowych decyzji no chyba że takie w stylu: zmianie Trybańskiego na Lampe :? W FAQ jest napisane że GM odpowiada ze polityke transferową w swoim teamie...

Słowem GM w lidze Fantasy Basketball to człowiek-orkiestra, który to w swoim klubie sprawuje władzę absolutną.

Niewiem jak inni ale ja to rozumiem że moge robić ze swoją drużyną co mi sie podoba, a napewno już wykonywać ruchy transferowe które wydają mi się dla mnie korzystne.

 

To teraz powiedz mi jeszcze - czy jakbyś miał 2 drużyny w 1 lidze (dodam, że to jest raczej średnio legalne) to chwaliłbyś się tym Question

Dlaczego akurat w naszej lidze ktoś miałby mieć 2 drużyny? Co roku jest nowa liga i jakoś do innych nie było takich zarzutów.

 

Poza tym wszystkim oprócz Pietrasa który wogóle nie gra w FBL#4, pasuje jak narazie to że nie ma żadnych blokad na transfery (przynajmniej z tych co tutaj sie wypowiadają).

 

Ale właśnie dlatego lepiej by było gdyby komisarz poprostu do nich nie dopuszczał, gdyż gra robi się nierówna.

Jak może gra byc równa skoro jadnego najlepszym graczem jest LBJ a drugiego np: Arenas. Gdyby mozna było wykonywać tylko równe wymiany to ten co miał ostatni nr w drafcie wogole niemiał by po co grać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne rozwiązanie - rozpocząć gre od nowa z uwzględnieniem wszystkich zasad !! Nie wiem czyj był to pomysł żeby "ułatwić" gre ale okazał się hybiony ewidentnie i należy jak najszybciej sprawe rozwiązać póki jest na to czas. To troche jak z polskim parlamentem :D

 

Proponuje ankiete w temacie, albo żeby każd user napisał w poście co myśli o takim rozwiązaniu - niech większość zadecyduje...

 

Ja jestem za rozwiązaniem ligi i startu od zera z pełnymi zasadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak może gra byc równa skoro jadnego najlepszym graczem jest LBJ a drugiego np: Arenas. Gdyby mozna było wykonywać tylko równe wymiany to ten co miał ostatni nr w drafcie wogole niemiał by po co grać.

i dlatego właśnie ten co ma w 1 rundzie 1 wybór w drugiej ma ostatni. Ty to przedstawiasz tak jakby numer draftu przesądzał o pozycji na koniec i możliwością wybicią się były tylko nierówne wymiany, a wcale tak nie jest.

A komisarz nie ma włączac się do wszystkich trejdów tylko tych wybitnie nie uczciwych i moim zdaniem tylko po rozmowie z obiema stronami wymiany. To by było najuczciwsze i według mnie najlepsze rozwiązanie.

 

ps. za kolejnym draftem nie jestem, co najwyżej za przeszczeganiem zasad od teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tych trejdów nie przeprowadzałem i większośc uczestników ligi też nie. to że jedna czy dwie drużyny zrobiły nieuczciwe trejdy to nie znaczy że cała liga ma robi draft od nowa. Wystarczy cofnąc te wątpliwe trejdy

 

a oto według mnie te wątpliwe trejdy.

C. Billups (Det - PG)

M. Williams (Atl - SF,PF) za P. Gasol

 

i

 

S. Francis (NY - PG)

K. Thomas (Sac - PF) za D. Fisher (Uta - PG) C. Paul (NOK - PG)

 

reszte trejdów można jakoś przełknąc.

odrazu pisze że nie uważam strony tych wymian za oszustów tylko trejdy za niuczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy dyskusje na pewien temat?

PRIMO: Zaraz, zaraz, tutaj zamieszał PIETRAS, ktory rzuca jakimiś zarzutami do paru osob, przy czym bezpodstawnie. Pietras, to jest temat dla FBL4, a nie dla innych lig. Spoko, ze dajesz nam rady itp, ale szczerze mowiac twoja postawa byla wrecz smieszna.

 

 

DRUGIE PRIMO: dyskusja toczy sie na temat FBL4 i wydaje mi się, ze nie potrzebnie zamykałeś ten temat. Jeśli dyskusja dotyczy FBL4 to dlaczego zamknąłeś temat panie MODERATORZE? :twisted:

 

whatever, to bylo slowem wstepu :D.

A teraz dalsza część mojej wypowiedzi... WYMIENIE STOJAKOVICIA!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze mam jedno małe pytanie co do tych trade'ów:

a oto według mnie te wątpliwe trejdy.

C. Billups (Det - PG)

M. Williams (Atl - SF,PF) za P. Gasol

Dlaczego ten trejd jest wątpliwy :?: Myślalem że mówimy o innych ale skoro ten transfer tez powinien być cofnięty to ja juz niewiem o co w tym wsyzstkim chodzi :?

 

PS. Chce wymienić Szczerbiaka na jakiegoś PF'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.