Skocz do zawartości

[06/07] FBL 4 (nieaktualne)


Stromile

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to ja zgodziłem się na ten trade :D Wcale się nie wstydzę i nie mam zamiaru się tłumaczyć. Jak wam to przeszkadza to możemy podyskutować ale to moja drużyna i ja decyduje o tym jakie tady robie. Wg mnie to był dobry ruch. Jeden Garnett nie będzie grał za cały skład który miałem do dupy. Ci którzy mówią że to był trade KG za Curry'ego grubą się mylą. Zresztą nie chce mi się nic tłumaczyć. Na pierwszy rzut oka to może tak wyglądac ale jak głębiej się przyjrzeć to jest zupełnie inaczej, więć:

FUCK OF!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoja ostatnie słowa Kraso, mysle, ze moderator i reszta uzytkownikow odpowiednio zareaguje... troche ze słowkami wyluzuj. Nie rozumiesz tego, o czym piszemy. Zauważ, ze godząc sie na ten trade dałeś 100% drogę na wygraną KarSp'a, to jest najbardziej denerwujące! Nie ma juz zadnej rywalizacji o pierwsze miejsca, kapujesz to?

 

A jesli uwazasz, ze twoj trade był dobry... to szczere gratulacje udanego trade'u, wazne, zeby dwie strony były zawodolone :lol::D :twisted: :P

 

Najlepsze jest:

Jeden Garnett nie będzie grał za cały skład

:D Jedno pytanie... rozumiesz na czym polega ta gra? :D

 

Ci którzy mówią że to był trade KG za Curry'ego grubą się mylą.

Tutaj widze leżącego ze śmiechu KarSpa, Żółwia, Pietrasa, Kily'ego, Zajmona, Wojtekk8, Peter'a, billypilgrim'a, here i'm-a, nie wspominając o mnie, bo ja tutaj już ledwo oddycham ze śmiechu... chillout Piti, chillout :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ładne przewały.

 

najśmieszniejsze dla mnie i tak jest mówienie 'patrzcie jak dużo straciłem na tej wymianie!' albo 'daj mi garnetta za 4 dobrych, garnett i tak się posypie, a ci 4 będą grali równo cały sezon'.

 

Kraso, przestań pieprzyć głupopty. po to zawsze ktoś na czymś trzyma pieczę, żeby ktoś inny nie mówił, że to jego i może robić co chce. po to są komisje w ligach i każdym sporcie, żeby nie było, że ktoś sprzeda czołowego zawodnika za 2 piłki i jeszcze powie, że tamten na tym stracił, bo to są dobre piłki. po to są sądy, które Ci dowalą, że jak sobie zrobisz bachora, to go potem nie możesz zabić, mówiąc że Ty dajesz życie - Ty odbierasz.

 

'fuck of' możesz sobie pisać gdzie indziej, tutaj wymagamy jednak czegoś więcej, to raz, a dwa, że nie 'of' (polecam sprawdzić http://www.thefreedictionary.com/of ), a 'off'.

 

Karsp, ciekawe co napisałeś: "A tak na koniec to qrde ustalone jest ze nie ma 115% ze kazdy robi co chce i na tym chyba mozemy zakonczyc dyskusje, bo to do niczego nie prowadzi i inkt wam przeciez nie broni zamiast krytykowac to tez pokombinowac A nie tylko mowic jak jest zle Troche inwencji i skad wiecie ze wam Cos podobnego nie wyjdzie?". może nie pisz już nic więcej, bo się tylko pogrążysz. jeśli się nie mylę to jesteś komisarzem ligi, więc do Ciebie należy pilnowanie, żeby wszystko było sprawiedliwie a tu proszę: dajesz taki przykład i jeszcze przyzwolenie - coś chyba jest nie w porządku?

poza tym jak jesteś już taki miły dla reszty, to może teraz Ty rozdaj gwiazdorów za leszczy, poszerzysz sobie skład, a jak na tym dobrze wyjdziesz - w końcu zobacz, Kraso cały w skowronkach, to może i Ty też będziesz?

 

do całej reszty oburzonych: niestety, muszę Was zmartwić, ale chyba nie da się już przeprowadzić draftu, zostało za mało czasu, chociaż może jak się sprężycie..

no ale jak nic innego nie pozostaje, to już olejcie kombinatorów i rozdawaczy i po prostu grajcie między sobą, niech sobie wygra banda ch*ja, też mi satysfakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem po nikogo stronie, ale...

niestety, muszę Was zmartwić, ale chyba nie da się już przeprowadzić draftu, zostało za mało czasu, chociaż może jak się sprężycie..

...jakby co jestem za nowym draftem (niekoniecznie w tym samym składzie), mysle że w te pare dni mozna by było to wszystko załatwić. Chocby dlatego żeby nie było żadnych spięć i żeby zapomnieć o tym wszystkim i cieszyć sie grą a nie cały czas kłucić i wyzywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co nowy draft jak mozna poprostu wreszcie uruchomic urząd komisarza, porozmawiac wspolnie na forum i dojsc do tego które trejdy są nieuczciwe i je cofnąc. to moja propozycja według mnie najlepsza niech kazdy da swoją

To nie jest według mnie dobry pomysł bo kłutnie sie na tym nie skonczą. Np: ktos wcześniej napisał że nieuczciwym transferem był Gasol <-> Billups+M.Williams w którym brałem udział i uważam że nie była to wymiana która powinna być zabroniona i cofnięta! Poza tym przez to paru albo i większość graczy moze zostać z nie kompletnymi składami i znowu będą jakieś wąty... mysle ze nowy draft był by lepszy każdy by zaczynał od początku i wszystko było by uczciwie :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może przesadziłem. Sorry...

Wiem i przez cały czas byłem świadom tego że KarSp w ten sposób będzie miał Dream Team. Jednak patrzyłem ze swojej perspektywy i wychodziło na to że wyjdzie to mojej drużynie na dobre. Jak ktoś znał moje problemu kadrowe to powinien zrozumieć. Może to był błąd ale mi się ywdawało inaczej. Może nie znam się na tej grze itp ale o prostu myslałem że to będzie lepsze dla mojego teamu.

Rozumiem loqsh że po to są komisje itp ale chyba nie po to zeby na kogoś kto popełni błąd(jeśli takowy popełniłem) najeżdżać tylkjo po to żeby zwrócić na to uwagę i cos z tym zrobić jeśli było złe. Nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej wymianie Gasola za Billupsa i Marvina to właśnie Zajmon napisał, że jest nieuczciwa. :P Już po tym widać, że ciężko byłoby okreslić jednoznacznie wszystkie jednostronne wymiany, tak aby każdy był happy. A, że są one generalnie dziwne widać najlepiej po rosterze KarSpa, który mając 7 pick w drafcie ma trzech graczy, których nie szło wybrać z tak odległym wyborem. Wcale nie leżę na podłodze ze śmiechu z tego powodu, a raczej niedowierzam, że ludzie seryjnie zgadzają się na takie rzeczy. Nie mam nic przeciwko wymianom, których jest tak niewiele w wyższych ligach, zresztą sam ich kilka zrobiłem, ale wiele z nich jest po prostu niepoprawnych. Problem z tym jest przede wszystkim taki, że nawet jak ktoś odda Garnetta czy innego Wade'a za paczkę gruszek, to uważa, że zrobił super interes i przewał widzą tylko menadżerowie nie uczestniczący w wymianie. Zdarza się nawet tak, że taki Pitti wyzywa wszystkich od frajerów lub cwaniaków, a sam oddał za półdarmo J-Richa.

 

Nie wiem co teraz będzie, czy gramy tak jak jest, czy cofamy jakieś wymiany, czy nowy draft, ale zdecydowanie nie byłbym za tą ostatnią opcją. Pomogłaby ona niektórym, zwłaszcza nieuczestniczącym w drafcie, ale niektórzy poświęcili temu, co do tej pory się działo dużo czasu, więc szkoda by było im na pewno, by poszło to na marne. A poza tym, jak już wspomniano jest na to raczej za późno. Zapewne zostanie tak jak jest, ale o tym już zadecyduje ponownie Stromile.

 

PS. Fajnie widzieć, że u kogoś "w tym momencie" zasłużyłem na brak szacunku, nie dając przy tym powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie kraso i od tego właśnie miał by komisarz, żeby nie dopuści do czegoś takiego. bo wierz mi to że wymieniłeś KG to nic złego, ale to za co go wymieniłeś to już zupełnie inna bajka i tu powinien zainterweniowac komisarz powiec ci o co chodzi, powiedziec ze mozesz dostac o niebo lepszych zawodników, poprostu po ludzku pomóc, a komisarz cie zrobił w balona ot co i to tylko do niego mam pretensje, zresztą jakbyś nie zauważył to cały czas cie broniłem.

 

co do linksa..

gdyby był komisarz to by sie nie zgodził na ten trejd. Gasol który połowe sezonu posiedzi z kontuzją zdobędzie bardzo mało pf za nie dośc ze billupsa który sam zdobędzie 2 razy więcej niz gasol to jeszcze sleepera M williamsa.

oczywiście można to zrzucic na to że nie wiedziałeś że gasol jest kontuzjowany, w co ciezko mi wierzyc, ale komisarz to juz powinien takie sprawy wiedziec i do wymiany nie dopuscic

 

edit do kiliego

ty też zrobiłeś strasznie niesprawiedliwego trejda to było chyba fischer i chris paul za francisa i kurta thomasa. oczywiscie ja tutaj ciebie do końca nie obwiniam, ale komisarza że do tego trejdu dopuścił już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym dwa razy to przesadziłeś, bo Gasol z 50 powinien spokojnie zagrać, więc może coś koło 5 tys. dać. :P

 

EDIT:

Zgadzam się, że transfer Paula za Francisa był jednostronny i pewnie z 30 fppg na tym zyskam, ale tak samo jednostronne były wymiany J-Rich za Haywooda i TJ-a, Wade za Ginobilego i CV, Ilgauksas za Hilla czy wreszcie tego nieszczęsnego Garnetta. I chyba dobrze, że się mi nie dziwisz, że z czegoś takiego skorzystałem i pewnie zrobiłbyś tak samo, bo nie twoją rolą jest dbanie o obustronną korzyść. Jednak jeśli ma być to cofnięte, to spoko, ale wtedy to już wszystkie tego typu wymiany powinny pójść z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sądzisz ze 7k billupsa i 3-5k williamsa to uczciwa cena za watpliwe 5k gasola ??

Może podsumuje sytuacje w lidze. Sytuacja po drafcie była mniej lub bardziej wyrównana ale jednak wyrównana. każdy miał jakiegoś gwiazdora i jakąś pierwszą piątke, wymiany miały tylko zapełnic dziury w rostarze. Natomiast stało sie coś zupełnie innego. Według mnie gra w tej lidze w obecnej postaci nie ma sensu i nie przyniesie nikomu zabawy, dreszyku emocji, słowem strata czasu. Gdyby komisarz nie był niczym innym jak tylko pustym tytułem byłoby inaczej. Moge się nawet zgłosi do tej mozolnej pracy, prześledzi wszystkie trejdy, oceni które nie powinny sie odbyc i w miare ustalic składy drużyn jakie powinny by. Jest to czasochłonne i mozolne, ale i zarazem jedyne rozwiązanie żeby ta gra przyniosła komukolwiek jakąś satysfakcje. kto sie nie zgadza niech przedstawi argumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze że jedynym wyjściem z tych kłutni jest nowy draft :? Ja jestem za tym jak najbardziej bo chciałbym żeby ta gra była zabawą a nie tym czym jest teraz... Jedyna opcja żeby wszyscy byli zadowoleni, że będą w końcu uczciwe składy!

Jaką masz pewność, że nie będzie kolejnych tego typu wymian?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze że jedynym wyjściem z tych kłutni jest nowy draft :? Ja jestem za tym jak najbardziej bo chciałbym żeby ta gra była zabawą a nie tym czym jest teraz... Jedyna opcja żeby wszyscy byli zadowoleni, że będą w końcu uczciwe składy!

Jaką masz pewność, że nie będzie kolejnych tego typu wymian?
Niech będą zakazane do poczatku sezonu albo dłużej... wtedy nad wszystkim zadecyduje przytomnośc na drafcie, nikt nie bedzie miał do nikogo pretensji (no chyba że sam do siebie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za draftem nei jestem bo za mało czasu i na pewno wiekszosc by była na nim nieobecna, ale co najważniejsze to przecież nie draft był nieuczciwy tylko wymiany, więc po co robic nowy draft?? zupełnie nie rozumie tego typu głosów.

 

nad tym żeby nie było więcej takich trejdów ma czuwac komisarz. pewnie nie wiecie kto to ale panowie z wyzszych lig mogą wam wytłumaczyc(u nas miałbyc nim karsp) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...

 

Z perspektywy czasu widać wyraźnie, że decyzja o takim a nie innym kształcie ligi była błędem.

 

Jak już pisałem główną moją motywacją do zniesienia wszelkich zasad i wprowadzenia wolnej amerykanki była próba zmuszenia Was (a przynajmniej tych mniej zorientowanych) do jak najszybszego opanowania zasad, bo inaczej po prostu dostaniecie po dupie.

 

Taka była teoria.

 

Praktyka była taka, że im dłużej, tym coraz więcej i chętniej ludziska zbierali baty.

 

Nie powiem - zaskoczyło mnie to :) .

 

Drugą przyczyną dla której nie chciałem wprowadzać vetowania przez Komisza był fakt, że Komisz był jednym z Was, równie niedoświadczony. Jego decyzje które trejdy vetować, a które nie mogłyby wprowadzać jeszcze wiecej kontrowersji niż całkowity brak veta.

 

Trzeci powód - we wcześniejszych latach jako komisarz lig niższych właściwie nie musiałem chyba ani razu interweniować.

 

To jeśli chodzi o przeszłość.

 

Jeśli idzie o teraźniejszość i przyszłość:

 

Faktycznie do startu ligi malutko czasu. Ja widzę dwa rozwiązania, aby gra miała jeszcze sens:

 

1) Draft od nowa

2) Powrót do stanu "0", czyli do sytuacji tuż po drafcie

Ad 1) Ideowo najlepsze rozwiązanie: fresh start, ja byłbym ponownie komisarzem (tym samym liczba graczy redukuje się do 19stu).

Kwestia startu sezonu za chwilę jest też rozwiązywalna: jest takie coś jak Retroactive Stats - w skrócie: niezależnie kiedy liga wystartuje, statsy graczy będą liczone od początku sezonu (przykład: liga startuje 19 listopada, a statsy wszystkich graczy i tak będą się liczyły od 31, czy tam 30, października).

Wadą jest na pewno konieczność ponownego zorganizowania się i ustalenia terminu nowego draftu. No i też tym którzy w biznesie nic nie działali (na lewo w sensie) na pewno będzie szkoda ich dotychczasowego składu i wysiłku jaki włożyli w draft.

 

Ad 2) Na pewno wygodniejsze - komisz (Karsp) może ręcznie wyedytować tak, żeby wszystko wróciło do stanu tuż po drafcie.

Wadą tego rozwiązania jest fakt, że chyba wciąż by było czuć tę gęstą atmosferę starej ligi no i przede wszystkim fakt, że ja nie mógłbym komiszować i vetować co bardziej zabawne wymiany.

 

To ode mnie, do Was należy decyzja którą drogę wybierzecie.

 

Pozostaje mi tylko przeprosić za te 2 tygodnie, które - niezależnie od tego jakie rozwiązaznie zostanie wybrane - z pewnością można uznać za stracone. Cóż w życiu nie zawsze wszystko idzie wg tego co sobie założyliśmy.

 

Wnioski wyciągnięte z mojej strony. Mam nadzieję, że bohaterowie z pierwszych stron gazet "FBL Facts" pójda moim śladem :wink:

 

Czekam na Wasze odpowiedzi. Rzecz jasna im szybciej, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za nowym Draftem, ponieważ jakby komisarz teraz wyczyścił wszystkie trejdy to niektórzy w tym ja np miałbym nie kompletny skład, miałbym dziury na pozycjach itd. Od tamtego draftu wiele czasu mineło, paru zawodników doznało kontuzji a sezon tuz tuż i ciezko by było wykonac teraz jakieś wymiany (tymbardzie przy zaostrzeniu zasad). Draft tuz przed startem sezonu mógłbyc jeszcze bardziej emocjonującym, każdy by wybierał drużyne na sezon bez żadnych trejdów no bo nie było by na to czasu.

 

Jestem jak najbardziej za Draftem, mimo tego że przyzwyczaiłem sie juz do mojego teamu to jednak chciałbym żeby w naszej lidze było tak jak w innych, bez żadnych kłutni i spinek... a żeby tak było to nie widze innego wyjścia.

 

EDIT

A co do daty to najlepiej Niedziela/Poniedziałek wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny twój błąd polegał na tym że założyłeś że wszyscy gracze mają porównywalne umięjetności i tak jakby są na tym samym poziomie :)

co do mojego zdania... napewno chciałbym żebyś to ty był komisarzem, taki obiektywny komisarz to właśnie to o co mi chodzi. druga sprawa to jednak to że aby miec ciebie jako komisarza trzeba by zrobic nowy draft co by było dla wielu osob krzywdzące. cofnięcie zmian nie jest może idealne i też wiele osób w pewien sposób krzywdzi, ale według mnie jest najlepszym rozwiązaniem(z tym że tych graczy z FA marketu których wymieniliśmy za draftowych bym jednak zostawił w miare możliwości) w takiej sytuacji po wykonaniu każdego trejdu który by się wydawał nam uczestnikom fbl4 nieuciwy, pisalibyśmy o nim na forum a ty bys decydował czy cofnąc trejd czy nie. w ten sposob byłbyś zewnętrznym komisarzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.