Skocz do zawartości

[06/07] FBL 4 (nieaktualne)


Stromile

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o mój trade to dogadałem sie na GG i wymiana miała wyglądać tak: Rasheed Wallace za Marvina Williamsa & Walkera (FP: ja zyskuje coś kolo 6000, on cos kolo 7000). Ale że on cos tam nie mógł sobie poradzić z odesłaniem swojego jednego gracza do Free Agents to powiedział ze dorzuca mi Blake'a który mało mi sie przyda no ale dobra. Mysle że jezeli u nas była by ta zasada realnych transferów to ten trade powiennien przejść, jak nie z Blakem to bez niego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam, gdzie jest komisarz? śpi? od tego jest komisarz żeby vetować złe tradejdy a nie się opieprzać bo tak mu wygodniej. Fajnie, że to mu na rękę ale może jakieś zasady? to nie boli... po coś ktoś tego komisza dostał... :? ja tez kiedyś grałem po raz pierwszy i jakoś trejdy były vetowane i jakoś wszyscy sobie radzili.. już nie przesadzajcie. Traktujecie tu ludzi jakby byli niedorozwinięci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przepraszam, gdzie jest komisarz? śpi? od tego jest komisarz żeby vetować złe tradejdy a nie się opieprzać bo tak mu wygodniej. Fajnie, że to mu na rękę ale może jakieś zasady? to nie boli... po coś ktoś tego komisza dostał... :? ja tez kiedyś grałem po raz pierwszy i jakoś trejdy były vetowane i jakoś wszyscy sobie radzili.. już nie przesadzajcie. Traktujecie tu ludzi jakby byli niedorozwinięci..

Pietras kurde dostalem informacje ze nie ma u nas czegos takiego jak zasada 60, ze nie weryfikujemy trade'ów wzgledem Fantasy Points i 115% to w imie czego mam blokowac wymiany skoro uczestnicy ligi sie na to zgadzaja? Dlaczego ja mam blokowac cos jezeli osoba ktora nawet jest robiona w konia uwaza to za wzmocnienie i jest to w jej opini korzystne? Bo ja naprawde nie wiem :?

A poza tym zobacz z drugiej strony. Nie ma tej zasady a Demon i tak sie w niczym nie lapie to dlaczeog niby ja mam pomagac ludziom ktorzy sami nie znaja zasad i koles nawet nie przestudiowal FAQ ? Dodaj zasade z wyzszych ligi i koles wogole nie wiedzialby gdize jest ziema, gdzie slonce i jak sie wzmocnic...

Trzecia sprawa ze jest to pojedynczy przypadek, reszta robi w miare wymiany do przyjecia, a za jedna osobe nie moga cierpiec wszyscy... Popieram stromile ze na poczatku bedize tka lepiej i przejzysciej a ze trafila sie jedna osoba, coz trudno, zresta ta persona nie wie nawet na jakiej zasadziejego zawodnicy maja punktowac i w jakich meczach :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kij z jakimiś wymyślnymi zasadami. Po co jest komisarz? żeby panował nad trejdami - jeśli ktoś chce kogoś okraść to on musi stać na straży. jeśli komisarz olewa trejdy to po co on wogóle?

 

edit

Pietras kurde dostalem informacje ze nie ma u nas czegos takiego jak zasada 60, ze nie weryfikujemy trade'ów wzgledem Fantasy Points i 115% to w imie czego mam blokowac wymiany skoro uczestnicy ligi sie na to zgadzaja? Dlaczego ja mam blokowac cos jezeli osoba ktora nawet jest robiona w konia uwaza to za wzmocnienie i jest to w jej opini korzystne? Bo ja naprawde nie wiem :?

Choćby tego, że np. trafi się taki cfaniak i wykupi wszystkich najlepszych niemal za darmo od kogoś mniej zorientowanego i po zabawie. No chyba, że bawi was walka o 2gie miejsce. Ale zawsze może się pojawić jeszcze ktoś taki. Bez sensu... Pozatym pisałem - do tej pory od początku ktoś panował nad trejdami i jakoś wszyscy przeżyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoj rozum i tyle. Nie mozna komuś zabraniać układania składu na swoj sposób niewiem czy to były przemyslane transfery ale kazdy ma swoje przeczucie i wie jaki zawodnik jest mu bardziej potrzebny. Tak samo jak przed poprzednim sezonem ktoś by oddał Marbury'ego za Diaw'a i wszyscy by mówili ze ten co zgarnął Stephana oszukał drugiego a jak teraz widać duzo gorzej by na tym wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kij z jakimiś wymyślnymi zasadami. Po co jest komisarz? żeby panował nad trejdami - jeśli ktoś chce kogoś okraść to on musi stać na straży. jeśli komisarz olewa trejdy to po co on wogóle?

 

edit

Pietras kurde dostalem informacje ze nie ma u nas czegos takiego jak zasada 60, ze nie weryfikujemy trade'ów wzgledem Fantasy Points i 115% to w imie czego mam blokowac wymiany skoro uczestnicy ligi sie na to zgadzaja? Dlaczego ja mam blokowac cos jezeli osoba ktora nawet jest robiona w konia uwaza to za wzmocnienie i jest to w jej opini korzystne? Bo ja naprawde nie wiem :?

Choćby tego, że np. trafi się taki cfaniak i wykupi wszystkich najlepszych niemal za darmo od kogoś mniej zorientowanego i po zabawie. No chyba, że bawi was walka o 2gie miejsce. Ale zawsze może się pojawić jeszcze ktoś taki. Bez sensu... Pozatym pisałem - do tej pory od początku ktoś panował nad trejdami i jakoś wszyscy przeżyli.
No spoko P ale ja ogolnie to zgadzam sie z tym co napisal Links kazdy ma swoj rozum i robi to na wlasna odpowiedzialnosc. Poza tym Zobacz, ja blokoje wymiane ktora jest jak najbardizej zgodna z regulaminem wiec tak naprawde jako osoba ktora powinna swiecici przykladem lamie zasady ligi i moze mi to nawet zarzucic osoba w tym momencie robiona w konia, bo ona uwaza ze jest to dla niej korzystne, bo np. potrzebuje SG i nie moze go znalezc wiec musi troche stracic, dogadala sie w koncu i ja jej wyskakuje ze tak byc nie moze mimo ze regulamin nic o tym nie mówi. Albo po prostu z innych przyczyn, czy uwaza ze gracz poczyni postep czy lubi tego zawodnika czy z tysiecy innych powodów chce go miec a ja sie przywalam nie wiadomo do czego, bo kazdy jest happy, regulamin nic nie mowi a ja cos wyskakuje...

PS. tak wszyscy bronia Demona a nie slyszalem zeby on byl niezadowolony ze swoich tranzakcji :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastosowałem zasady 60 w FBL #4 właśnie z powodów o których pisał Karsp.

 

Podstawową rolą GM'a jest opanowanie zasad jakie obowiązują w świecie Fantasy Basketball.

 

Taka a nie inna decyzja ma zmusić nowych GMów do przeanalizowania punktacji i generalnie do pomyślunku. Wiadomo, że najlepiej uczyć się na cudzych błędach, ale wiadomo, że najszybciej i najskuteczniej jest na własnych błędach 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, ze każdy trade powinien byc akceptowany, bez zadnych sprzeciwow i zasad. Kto gra pierwszy raz, zrobil blad, to nie popelni go w przyszyl sezonie FBA. Ja gram pierwszy raz, proponuja mi dwóch PG co mają łącznie jakieś 2500 fantasty points za Iguodale :twisted: bez przesady, wiem, ze gram pierwszy raz, ale ze mnie np. kretyna nie zrobicie. Zrobilem jednego trade'a troche lipnego, ale tylko po to, zegy dostac za tych zawodnikow Maglore'a i Redicka. I co najlepsze w tej wymianie (nie pamietam, od kogo wzialem Maglore'a i Redicka) wyszlismy na równo, a biorąc pod uwage, ze wzialem sobie rookie'go (Redicka) to nawet na tym straciłem!

Uważam, ze każdy jest menadżerem swojej druzyny i powinien inwestować w swoją drużynę tak, jak uważa za stosowne i żaden komisarz nie powinien wpychac swojego zdania do tego, co ja robie, ani do tego co kto inny robi.

EDIT:

ale fakt, faktem te trade'y:

Z. Ilaguskas do KarSpa, G. Hill do Demona

 

S. Francis i D. Fisher do Demona, C. Paul i Kenny Thomas do Kily'ego;

raczej inteligentne nie były. KarSp, jakby nie patrzeć wykorzystujesz troszke nowych graczy, a o Kily'm nie wspomne... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fakt, faktem te trade'y:

Z. Ilaguskas do KarSpa, G. Hill do Demona

 

S. Francis i D. Fisher do Demona, C. Paul i Kenny Thomas do Kily'ego;

raczej inteligentne nie były. KarSp, jakby nie patrzeć wykorzystujesz troszke nowych graczy, a o Kily'm nie wspomne...

Ja wogóle nie rozumiem tego całego zamieszania, przecież my wszyscy gramy w to pierwszy raz :!: Nie może być tu mowy o żadnym wykorzystywaniu, bo nie ma tu debiutantów i starych wyjadaczy :wink: , wszyscy debiutują, wszyscy mogą przeczytac sobie FAQ, każdy ma równe szanse i każdy ma swój rozum i swoją wizję tworzenia składu, a skoro demon robi takie, według obiegowej opini głupie transfery, jego sprawa, może on uważa, że wychodzi na tym dobrze i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie, wymiany jak wymiany. Poki jest w tym cos ze spekulacji i jakichs choc troche uzasadnionych prognoz, to ok. Ale tez komisarz powinien patrzec, czy ktos robiac dziwne wymiany nie "psuje rynku". Kiedys jak bylem dzieckiem, to dawalem mlodszej siostrze duzo starych banknotow o niskich nominalach w zamian za jakis papier o konkretnej wartosci. Ona byla happy bo miala dużo, ja jeszcze bardziej, czyli niby ok, ale rozumiecie... :wink:

 

Teraz jeszcze jest okres, gdzie sie duzo kombinuje i mysli o tym, jak sie w przyszlosci sytuacja roznych graczy rozwinie. Dysponuje sie tylko wynikami z zeszlego sezonu, a nie bieżącymi. Duzo wazniejsze bedzie nadzór juz w sezonie, a szczegolnie w dalszej jego fazie.

 

KarSp nie bedziesz mial latwo, bo ligi z ludzmi, ktorzy graja pierwszy raz bardziej obfituja w wymiany. Do tego dochodzi jeszcze brak wyczucia. Im wyzsza liga, tym sie ludzie bardziej pilnuja i jest ciezko o trade. Ale tez na tym polega urok nizszej ligi - cos sie dzieje, jest ruch w interesie i kto wie, czy pierwszy sezon nie daje najwiecej radochy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie powiedzcie co może powstrzymać Kily'ego, KarSpa czy jakiegokolwiek innego gracza FBL#4 przed zwaleniem zabawy jeśli założył sobie jakieś dodatkowe konta? wszystko ładnie (i co najważniejsze legalnie!) może przepłynąć od jednego do drugiego... ok, to ja w takim razie za rok robię sobie 3 ekipy w FBL#5 i śrubuję rekordy tak, że nikt nie będzie miał szans ich pobić. Bez sensu.

 

Pozatym nie widziałem, żebyś mi Karsp odpowiedział - jaka jest zabawa jak walczysz o 4te (nie premiowane awansem) miejsce. Może się przeciez tak zdażyć. Fajna zabawa?

 

bez przesady, wiem, ze gram pierwszy raz, ale ze mnie np. kretyna nie zrobicie.

powaga? no to ciekawy jestem jak nazwiesz to (żeby nie szukać daleko):

Jason Richardson i Matt Bonner od Pittiego_8 do Marquisa wzamian za TJ Forda i Brendana Haywooda

bo dla mnie to jest właśnie książkowy przykład. Także ups, jednak dałeś się zrobić.

 

my wszyscy gramy w to pierwszy raz :!:

To jak billypilgrim pisał, że gra już 3ci rok to ściemniał :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże z czego taka afera, przecież te transfery to nie jest coś w stylu Trybański za Duncan'a. Kązdy ma prawo budować druzyne jak chce, jest managerem i musi podejmować własciwe decyzje, jest FAQ są wszystkie statsy i jest swój rozum. Tymbardziej że w NBA tez są dziwne transfery czy decyzje Managerów, mozliwe ze często przez pieniądze ale są!

jeśli założył sobie jakieś dodatkowe konta? wszystko ładnie (i co najważniejsze legalnie!) może przepłynąć od jednego do drugiego... ok, to ja w takim razie za rok robię sobie 3 ekipy w FBL#5 i śrubuję rekordy tak, że nikt nie będzie miał szans ich pobić. Bez sensu.

Ktos ma dwa konta? Czy pare druzyn na jednym? Jeśli tak to gra rzeczywiscie niema sensu... niemiałaby... bo raczej nikt tak u nas w lidze nie postępuje, więc niewiem o co Ci chodzi.

 

Poza tym kazdego sezonu objawiają sie jakies talenty, inne sie wypalają... Tak jak juz pisałem: Dla mnie było by bez sensu jezeli na przykład nie mozna by było pozyskać przed sezonem 05/06 Diaw'a za Kenyona Martina - oczywiście przed poprzednim sezonem pewnie taka zamiana by była zabrionona :? A jezeli ktos by przewidział ze Boris znacznie polepszy swoje statystyki a K-Mart obniży loty i by chciał zaryzykować? Na tym polega chyba umiejętność Manager'a...

 

EDIT

Jason Richardson i Matt Bonner od Pittiego_8 do Marquisa wzamian za TJ Forda i Brendana Haywooda

To nawet taki transfer powinien byc zabrioniony :? To moze wogóle bez wymian niech kazdy wybierze najepszych zawodników na chwile obecną i nich nimi gra... wygrał by ten co miał pierwszego pick'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że według wszystkich w FBL 4 jest ok, tylko Pietrasowi z innej ligi to nie pasuje i wg niego zgoda dwóch GM-ów nie powinna wystarczyć do zatwierdzenia trade'u i jeżeli tylko wyda się komisarzowi, że jeden skorzysta, a drugi straci, to wymiana powinna być zablokowana. :roll: A co do tych dodatkowych kont, to coś sugerujesz w moim czy KarSpa kierunku? Przecież takie rzeczy można sprawdzić i taka osoba nie powinna w ogóle w lidze uczestniczyć. Jednak jeśli inny GM zgadza się (a nawet proponuje nam) na taki trade, który przynajmniej teoretycznie jest dla nas bardzo korzystny i obie osoby chcą go przeprowadzić, to co? Ma nie zostać uznany, bo komisarz uważa, że jest nieuczciwy? Jeżeli ktoś uważa, że taki teoretycznie jednostronny trade przyniesie mu korzyść, to chyba powinien mieć prawo go przeprowadzić i komisarz nie powinien się wtrącać, bo tak mu się podoba?

 

Co do weteranów i nowicjuszy, to zdaje się, że tylko billypilgrim grał w to wcześniej, a Keyla grała w Fantasy Football. Reszta ma z tym do czynienia pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdzisz pietras, ze jestem kretynem i ten transfer jest ksiązkowym na to przykładem? okay...

 

1. Zanim zrobiłem transfer Jason Richardson i Matt Bonner za TJ Forda i Brendana Haywooda wiedziałem, ze za TJ Forda i Haywooda dostane Maglore'a i Redicka!!!!

2. Nie widziałeś mojej druzyny i zapewne nie wiesz, ze mialem 3 klasowych zawodnikow na tej pozycji (kazdy ok 5000 Fanstasty points, a Richarson ok 6000)!!!!

3. Jako, ze miałem 3 klasowych zawodników na tej pozycji, a nie miałem jakiegoś dobrego, grającego centra zdecydowałem sie na Haywooda, gdyż miałem Bonnera i Mutombo - czyli jakby nie patrzec cieniasów, albo grających po pare minut zawodników, od których nie miałbym zbytnio dużo punktów!!!!

4. Skoro za Haywooda i Forda mogłem dostać Redicka i Maglore'a (przypominam, ze Maglore, to dobry center, a Redick to dobrze zapowiadający się Point Guard), to dlaczego miałbym ich nie wymienić?

5. Jako nie grający w tej lidze, uważam, ze powinieneś zabierać akurat NAJMNIEJSZY głos w tym co się w niej dzieje...

 

Nadal uważasz, ze to co zrobiłem było kretyńskie??????????? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Chciałbym zobaczyć jakie ty zrobiłeś transfery, skoro jesteś takim GURU fba...

 

 

P.S. Swoja drogą komentarze transferów nie są na miejscu (sam popełniłem ten błąd - przepraszam) bo każdy buduje SWOJĄ drużynę, według SWOICH upodobań...

A co do zakładania dwóch kont... bezsens - tracenie jakiejkolwiek przy tym zabawy.

ZABAWA = ZABAWA

A jeśli jest tutaj jakiś agent, który sobie założył dwa konta, to życze mu milutkiej zabawy...

 

EDIT:

wojtekk8:

Moja propozycja, póki są 2 tygodnie do początku sezonu - nowy draft z uwzględnionymi wszystkimi zasadami z wyższych lig

totalny bezsens... czy myślisz, ze ktokolwiek ( no moze po za tymi, ktorzy zrobili gorsze transfery) z graczy poszedlby na takie coś?

Mysle, ze zdecydowana wiekszość NIE

 

A ten, który ma dwa konta niech sie bawi, przynajmniej bedzie miał extra satysfakcje z wygranej. A co?

Wolalbym zajac ostatnie miejsce uczciwie, niz pierwsze nieuczciwie.

Chociaż wiadomo, dużo jest, tak ostatnio popularnych "dzieci neostrady"

Pamiętaj o okularkach synku! :twisted:

 

A do tego, jesli komisarz ligi miałby zatwierdzać trade'y, to raczej nie powinien w tej lidze uczestniczyć, jako gracz, nie uważasz? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to co do was piszę, to dla was totalna abstrakcja. no ale w miarę doświadczenia może niektórzy zrozumieją.

 

@ Links - przeczytaj jeszcze raz mojego posta, albo nawet 2 razy. Bo czytając Twojego ma się wrażenie, że odpisujesz bez czytania...

 

@ Kily - Ty i KarSp to oczywiście przykłady pierwsze z brzegu (konkretnie wy mi wcześniej odpowiedzieliście to wiedziałem, że Wy tu gracie, reszty listy graczy nie czytałem). Także wszelka zbieżność nicków jest przypadkowa;]

No i uwaga podobna do tej do Linksa - czytałeś mojego posta? bo wysówasz argumenty, które mają się nijak do tego co pisałem (tak jakbym to ja obalał Twoje):

Jednak jeśli inny GM zgadza się (a nawet proponuje nam) na taki trade, który przynajmniej teoretycznie jest dla nas bardzo korzystny i obie osoby chcą go przeprowadzić, to co? Ma nie zostać uznany, bo komisarz uważa, że jest nieuczciwy?

Pisałem - do tej pory tak było i system funkcjonował dobrze. Nawet nowicjusze dawali sobie radę. Po drugie - kwestia zachwiania zasad równej gry. Po trzecie - sprzyjanie oszustwu.

 

@ pitty - po pierwsze to fajnie, że się wqrzasz na własne określenie. Może następnym razem zastanowisz się czy to co piszesz nie dotyczy również Ciebie. A co do trade'u to jak dla mnie za JR23 można było dostać dużo lepszego centra. Ale może dla Ciebie to był dobry trade. Kwestia wymagań.

ZABAWA = ZABAWA

to jest akurat równość trywialna i łatwo dowieść jej poprawności;] np. dowodem nie wprost;p

 

A do tego, jesli komisarz ligi miałby zatwierdzać trade'y, to raczej nie powinien w tej lidze uczestniczyć, jako gracz, nie uważasz?

do tej pory Stro i Szak dawali doskonale radę godzić obie funkcje na raz.

 

i jeszcze jedno - piszecie, że to zadna zabawa, że na pewno nie... ale tak na dobrą sprawę to nie wiadomo. Przez ustalenie takich zasad (czyli zadnych zasad) niemożliwe jest zablokowanie oszustw. I to jest akurat fakt. A to że ktoś "nieświadomie" opchnie pół składu za nic to już nie moja brocha... pomyślcie o tym, bo brak zasda narusza sprawiedliwość zabawy. Tyle odemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Links - przeczytaj jeszcze raz mojego posta, albo nawet 2 razy. Bo czytając Twojego ma się wrażenie, że odpisujesz bez czytania...

Wystarczy że raz przeczytałem. Nie pisałem tego posta konkretnie do ciebie tylko ogólnie o tej całej chorej sytuacji.

 

A co do tych niby "kretyńskich transferów" to przejżałem dziś tematy wyższych lig z poprzednich sezonów i tam także zdarzały sie transfery na których jedna ze stron wychodziła duzo lepiej, mimo tego że niby komisarze pilnowali zeby wszystkie trady były sprawiedliwe. I nikt sie tam o nic nie rzucał :?

 

Stro mówi, że zostaje jak jest, kończymy temat i zajmujemy się przyjemniejszymi aspektami FBL, ok?

No nareszcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.