Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dobra, panowie, rzeczywiście tamte ankiety czas już kończyć, bo mimo tego, że wszyscy się nie wypowiedzieli (a szkoda, bo zrobiło to tylko 13 z 19 zapisanych obecnie osób - nie liczyłem Tizza, bo nie widziałem posta z konkretnymi odpowiedziami), to rezultaty już się nie zmienią. Pozwolę sobie przekopiować pierwszego posta, z myślą o bieżącej aktualizacji:

 

 

 

 

 

nie widziałeś bo nie ma żadnej takiej kwestii, draft offline został przegłosowany.

 

 

 

o dalej?

1. Tizz pytasz o termin draftu - tak jak pisze bulek, jak tylko będę mógł założyć ligę to wrócimy do dyskusji. Kiedy to się stanie? Nie wiem. Nie wiem kiedy yahoo zaczyna nowy sezon fantasy.

tymbardziej nie zgadzam się na zmiane przegłosowanego draftu offline na online.

 

 

 

 

co do innych kwestii popieram trejdowanie picków i wliczeniu ft w opcji, która przegłosujecie.

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem ten temat, wiec pozwole sobie skomentowac...

 

Wykombinowałem parę propozycji uniemożliwiających opłacalność tankowania FT%, dodałem również straty - bo ten element również jest dość prosty do tankowania. Wiadome jest bowiem, ze strony których zawodników ich poziom jest największy, także podobnie jak w FT%, trzeba zadbać o to, żeby ich pensja była ciut wyższa.

Chwila, chwila. Dlaczego mieszasz w to straty? Przeciez to normalna kategoria taka jak inne bo rozklad jest w miare rownomierny i liniowy - tylko w FT% sa [na dzis] 3 wielkie outliery i pomysl z liczeniem ich np jako -3 zdaje sie zalatwiac temat.

 

Plus sprobuje wyjasnic watpliwosc... 

Ja rozumiem, ale każdy ma takie same szanse. Więc o co kaman? Każdy może licytować Dwighta czy innego DeAndre.

Kazdy ma takie same szanse na tych wysokich... ale tylko w tym sezonie! W latach przyszlych licytacji nie bedzie i atrakcyjna niska pensje Dwighta/Drummonda/Jordana mialby ktos w nieskoncznosc.

 

 

Ogolnie mozna duza czesc regulaminu przygarnac z FBX, o ile wiLQ nie bedzie mial nic przeciwko (chyba on to pisal). pomoge, o ile wystarczy mi rozumu ;)

[Dopiero teraz to zauwazylem] Nie mam nic przeciwko, a wrecz polecam i dzieki, ze zapytales - na sznurowce po prostu zerzneli ;-)

 

1. Tizz pytasz o termin draftu - tak jak pisze bulek, jak tylko będę mógł założyć ligę to wrócimy do dyskusji. Kiedy to się stanie? Nie wiem. Nie wiem kiedy yahoo zaczyna nowy sezon fantasy.

Przelom sierpnia i wrzesnia.

 

W proponowanym przez kolka23 excelu z salary zawodników (https://www.dropbox.com/s/z0mz23amyn65qqd/salary.xls) kosztują oni odpowiednio: 27.6, 36.8, 36.7., co jest zdecydowanie za mało.

Tak z ciekawosci, dlaczego kolek23 ma cokolwiek liczyc? Nie mozecie przyjac tych pensji z Monstera?

Ot trzeba dobrac odpowiednio ustawienia [takze z budzetem] i zaznaczyc opcje "Dollars".

W ten sposob kazdy i szybko moglby sobie sprawdzac pensje na wlasna reke.

 

3. Bardziej ważne lub mniej ważne kwestie dotyczące ligi. Zachęcam do zabierania głosu i wrzucania swoich propozycji odnośnie tego jak ma wyglądać nasza liga.

Moze ujac temat inaczej - co poza pensjami i kategoriami mialoby roznic ta lige od FBXa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałeś bo nie ma żadnej takiej kwestii, draft offline został przegłosowany.

 

tymbardziej nie zgadzam się na zmiane przegłosowanego draftu offline na online.

 

co do innych kwestii popieram trejdowanie picków i wliczeniu ft w opcji, która przegłosujecie.

Tizz, ale większość zadecydowała o aukcji online!

 

Chwila, chwila. Dlaczego mieszasz w to straty? Przeciez to normalna kategoria taka jak inne bo rozklad jest w miare rownomierny i liniowy - tylko w FT% sa [na dzis] 3 wielkie outliery i pomysl z liczeniem ich np jako -3 zdaje sie zalatwiac temat.

Dlatego też, opcja nr5 u bulka jest tą, w której nie ingeruje się w straty.

 

Tak z ciekawosci, dlaczego kolek23 ma cokolwiek liczyc? Nie mozecie przyjac tych pensji z Monstera?

Ot trzeba dobrac odpowiednio ustawienia [takze z budzetem] i zaznaczyc opcje "Dollars".

W ten sposob kazdy i szybko moglby sobie sprawdzac pensje na wlasna reke.

 

 

Wyliczenia kolka23 też bazują na wartościach z monstera, tylko, że mnożnik jest inny niż ten co na stronie. To jest np. jeden z minusów pensji branych prosto z monstera - nie wiesz w jaki sposób ta pensja jest wyliczona. U kolka23 jest to, z tego co pamietam, mnoznik 2.5 razy suma roto values. Trzeba zdecydowac co bedzie lepsze i wygodniejsze.

 

Moze ujac temat inaczej - co poza pensjami i kategoriami mialoby roznic ta lige od FBXa?

 

A to przecież już bardzo wiele! :smile:

 

Tak poza tym, to myślę, że warto byłoby się zastanowić nad waiverami - sposobem przydzielania, mozliwoscia wymiany itp itd. Ale to musze najpierw przeanalizować. Możliwe, ze uda sie tez cos ciekawego wymyślec z budżetem - różnymi wyjatkami itd itp. To bedzie dlugie i ciekawe lato.

 

 Jestem za wprowadzeniem kategorii as/to zamiast to. 

 

Dobry pomysł. To będzie kolejny temat do głosowania.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli yahoo pazwala zakładać ligi na przełomie sierpnia i września, to też wtedy powinien się odbyć draft.

@karl

dokładnie tak robiłem swoje wyliczenia. Dodam jeszcze, że należy do nich zrobić pensje graczy, którzy w sezonie 13/14 grali poniżej (np. jak w FBX) 31 spotkań, dodać jakieś minimum, oraz zaokrąglić wartości, ale imo jest jeszcze na to czas.

Jeśli chodzi waivers, to na pewno jakoś możnaby było to urozmaicić, w ramach rozsądku, ale ja pomysłu na to nie mam :(

 

W sprawie as/to - skoro była już jakaś wiążąca decyzja o granie w 9cat, to imo nie opłaca się brać tego pod głosowanie jeśli przynajmniej 4-5 GM'ów nie wyrazi poparcia dla takiej opcji. Ja jestem przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z minusów pensji branych prosto z monstera - nie wiesz w jaki sposób ta pensja jest wyliczona.

Tak sie sklada, ze wiem ;-) To zwykla regresja liniowa na podstawie wartosci z Value z zaokraglaniem do pelnych kwot [gdyby ktos chcial odtworzyc w Excelu to funkcja REGLINX przy parametrach odnosnie sredniej tzn 20 ($) = (Value) 0 oraz odnosnie konca rosterow tzn 0 ($) = Value ostatniego umownie przyjetego goscia w danej lidze]

 

U kolka23 jest to, z tego co pamietam, mnoznik 2.5 razy suma roto values.

A co z wartosciami ujemnymi?

 

A to przecież już bardzo wiele! :smile:

Dla jasnosci, porownanie do FBXa napisalem w kontekscie pozytywnym tzn te rozgrywki dzialaja i regulamin jest, wiec nie musicie zaczynac wszystkich ustalen od nowa tylko mozecie sie zastanowic nad detalami jakie maja sie roznic. Jak na przyklad...

 

Tak poza tym, to myślę, że warto byłoby się zastanowić nad waiverami - sposobem przydzielania, mozliwoscia wymiany itp itd. Ale to musze najpierw przeanalizować. Możliwe, ze uda sie tez cos ciekawego wymyślec z budżetem - różnymi wyjatkami itd itp. To bedzie dlugie i ciekawe lato.

Co roku budzet 50$? Latwo byloby sie wymieniac...

 

BTW, a ustaliliscie cos odnosnie draftow w przyszlosci?

Picki wyliczane tak samo jak w FBXie? Jakie rookie beda mieli pensje?

 

Plus jesli dobrze widze to macie 6 druzyn ze wschodu i 13 z zachodu, co za dyskryminacja ;-)

 

A tak w ogole tak sie wmieszalem, ze w sumie podoba mi sie dokad zmierza Wasza koncepcja i jestem zaintrygowany mozliwosciami samego draftu, wiec... moglbym sie wstepnie dopisac na to ostatnie wolne miejsce? ;-) A w razie gdyby zasady w mojej ocenie jakos dziwnie zboczyly to tez nie bedzie problemu bo sie wycofam odpowiednio wczesniej przed draftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wartosciami ujemnymi?

Najpierw dodałem każdemu zawodnikowi sumę value ostatniego gracza na liście z monstera, tym samym pozbywając się ujemnych wartości.

 

Dla jasnosci, porownanie do FBXa napisalem w kontekscie pozytywnym tzn te rozgrywki dzialaja i regulamin jest, wiec nie musicie zaczynac wszystkich ustalen od nowa tylko mozecie sie zastanowic nad detalami jakie maja sie roznic. Jak na przyklad...

 

Tworząc zarys tych rozgrywek z SiXers'em miałem w głowie właśnie FBX. Nie chciałem jednak nikomu narzucać reguł obowiązujących w tej lidze i nie do końca wiedziałem, jak będą się one przenosić na roto. Dlatego imo dobrze przedyskotować niektóre kwestie wśród GM'ów ;) Czasu mamy jeszcze sporo.

 

Jakie rookie beda mieli pensje?

Dawałem propozycje salary dla rookie tu: http://www.e-nba.pl/topic/3343-liga-roto-keeper-wstepne-ustalenia/?p=264442 ale ofc to jest temat do dalszej dyskusji.

 

BTW, a ustaliliscie cos odnosnie draftow w przyszlosci?

Picki wyliczane tak samo jak w FBXie?

Jeszcze nie. Osobiście sądzę, że draft musi się odwywać formułą snake, a picki powinny zależeć od miejsce w lidze, a nie od salary na początku kolejnego sezonu (chociaż teraz jak czytam post marcosa z tematu o Keeperze Roto, to wychodzi, że chyba nie mam pojęcia jak liczycie te picki :grin: ). Z zaznaczeniem, koniecznie grubym markerem, że team, który nie rozegrał jakiegoś tam, ustalonego, limitu spotkać traci (spada w dół o X pozycji w odwróconej drabince? doliczone zostaje mu tyle punktów roto ile % gier nie rozegrał?) pick.

 

Plus jesli dobrze widze to macie 6 druzyn ze wschodu i 13 z zachodu, co za dyskryminacja ;-)

Tak jak powinno być PS prawdziwej NBA :grin:

 

A tak w ogole tak sie wmieszalem, ze w sumie podoba mi sie dokad zmierza Wasza koncepcja i jestem zaintrygowany mozliwosciami samego draftu, wiec... moglbym sie wstepnie dopisac na to ostatnie wolne miejsce? ;-) A w razie gdyby zasady w mojej ocenie jakos dziwnie zboczyly to tez nie bedzie problemu bo sie wycofam odpowiednio wczesniej przed draftem.

Welcome on board. It's great to have you. Zasady lepiej pomagaj ustalać i wspieraj mniej doświadczonych głosem rozsądku, zamist się wycofywać :tongue:

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waiversami poszedłbym nieco realistycznie, zostawiająć część ich pensji w salary chociażby do momentu aż nie znajdą zatrudnienia u kogoś innego, ewentualnie do końca sezonu. Nie wiem tylko jakby miało to technicznie wyglądać. Czy dałoby radę, żeby system yahoo sam tego pilnował i liczył, czy każdy będzie musiał pilnować siebie i sąsiada :tongue:?

 

EDIT: Również witam "nowego" gracza ;) 

Edytowane przez Arctus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tizz, ale większość zadecydowała o aukcji online!

 

 

po odliczeniu tych co odeszli do roto keepera jest nadal 11:9 za offline, dziekuje.

 

to jest jakis absurd, cos co było przgłosowane a Tobie jedynie nie pasuje poddajesz pod kolejne glosowanie

 

ja nawet mogłbym byc za online ale po co skoro juz wiem,ze mnie na nim nie bedzie, jaki mam w tym interes?

 

chyba,ze to bedzie w terminie jaki podał Wilq, sierpien/wrzesien, I'm in : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq wbijaj. Ja jestem za skorygowaniem FT w jakiś sposób, ale bardziej przemyślany, najlepiej po PO. Inne obawy, które mi się nasuwają:

 

1. Ilość rozegranych meczy, w FBX z reguł część ludzi "tankujących" ma wyjebkę na wypełnione sloty. Jak wiadomo wpływa to mocno na niektóre kategorie. Co Wy na to by wprowadzić jakiś dolny limit?

 

2. Co Wy na to, by iść w stronę NBA i robić losowanie o 1-3, żeby nie opłacało się tankować będąc pewnym najwyższego picku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tizz

No bez jaj, to nie karl tak chcial, tylko czesc nas, m.in. ja, uznala, ze nalezy wziac pod uwage opcje draftu online z salary.

 

Imo draft musi sie odbyc jak najwczesniej, zeby dalo rade zejsc z salary, wiec sierpien/wrzesien to prawdopodobna opcja.

 

@mac

Jestem przeciwko losowaniu. Powinnismy to rozwiazac jakos tak, ze ci ktorzy nie rozegraja gier zostana ukarani w ten sposob, ze ich pick bedzie nizszy. Jak to osiagnac pozostaje kwestia do dogadania.

Edytowane przez kolek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankieta: 1b(5) i 2a; ogólnie jestem przeciwko mieszaniu ze stratami i ich bym nie tykał, a ft% czy będzie dzielone czy też ograniczane do pewnej wartości w konkretnych przypadkach to mi już wsio jedno

 

Sierpień/wrzesień na draft względem naszej ligi to chyba best co moglibyśmy mieć. Trzeba chyba tylko ustalić jakiś max pułap terminu by nagle się nie okazało, że jednemu nie chce/nie pasuje wtedy a innemu kiedy indziej i nie znajdzie się terminu. Po prostu machnąć w odpowiednim czasie info o proponowanych terminach i nie przekładać na później.

 

Draft rookiech w przyszłych sezonach? Pomysł z losowaniem 1-3, 4-6 itd wydaje mi się najuczciwszy gdyż nadal będzie mogło być opłacalne tankowanie ale nigdy pewności nie będzie co do wybieranego numeru. Natomiast jak kolejność ustalać? Po roto pts plus kary za niedograne mecze.

 

Tizz, uparty to ty nieźle jesteś w drążeniu jednego i tego samego w kółko. Było chyba jasno stwierdzone, że w pierwszej opcji głosowania live draft z aukcją został pominięty więc i nie było możliwości na niego zagłosować. Później skorygowaliśmy te przeoczenie i proszę - większość opowiedziała się za aukcją. Jak tak bardzo chcesz to sobie skonfrontuj wyniki wyboru aukcji z offline i zobaczysz wtedy jak dużo osób zagłosowało w pierwszej ankiecie za mniejszym złem z braku bardziej odpowiadającej im opcji. Sam też tak zrobiłem gdyż nie ukrywałem, że preferuję aukcję ale z braku laku i do offline snake się przystosuję. Osobiście najbardziej zależało mi na tym by było salary, a możliwość zejścia z limitu sc po aukcji przed startem sezonu dla mnie tylko dodaje smaczku tej lidze.

Edytowane przez Zodd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie wzięliscie tego pod uwagę na samym początku, przystepując do tej formuly wiedzieliscie,ze w załozeniu był ustalony draft offline.

dopiero pózniej Was jakoś olśniło, coraz bardziej powiątpiewam w powage tej ligi.

 

@kimsarza - ktoś kto wpada i burzy od tak ustalenia nie nadaje sie na komisha kategorycznie.

 

 

zdecydowania też nie widze, jedni pisza draft online bedzie jak najpózniej..

 

inni, ze jak najwcześniej, tak jak pisałem jesli to ponowne przegłosowanie bedzie na online to tylko we wczesnym terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq - straty da się tak samo tankować, jak FT%, bo skombinowanie składu pod kątem tankowania strat, a nabijania asyst, stealów, pkt, czy trójek nie jest większym problemem. Ale jeśli dałem punkt graniczny tylko w granicach (-2) to automatycznie uważam, iż ten dzielnik powinien być nieco niższy, no chyba, że się ten punkt graniczny nieco podwyższy. Niemniej na tą chwilę opcja w pytaniu 1 nr 4.

 

Na drugie pytanie to już bezwzględnie opcja: a) -  i się nie ma nad czym rozwodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.