Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie, to złe słowo. Najsensowniej, najlogiczniej wypadły pensje przy takim a nie innym mnożniku, który można nazwać wspołczynnikiem kołka.

A czym sie kierowales? Bo sam wyzej napisales, ze wspolczynnik byl wziety na oko.

BTW, jakie wychodzi Ci Top10 pensji za zeszly sezon?

 

Nie wiem czy jest sens mieszać w pensjach, które nie dostały ani jednej negatywnej opinii.

Wlasnie dostaly ;-) Tzn moze nie tyle negatywna opinie bo pensje kazdy moze sobie liczyc dowolnie [taki urok FB], ale wg mnie w takim przypadku warto przyjac sposob latwo dostepny dla wszystkich.

 

Imo powinna zostać dodana zasada, że gracze, którzy nie rozegrali powiedzmy 30 spotkań nie powinni być brani pod uwagę wśród najlepszych w danej drużynie podczas wylicznia picków. GM praktycznie nie miał z takiego zawodnika pożytku

Mial z niego pozytek przez 30 spotkan... i za te 30 spotkan powinien sie liczyc. Dokladnie tak to dziala w FBXie ;-)

 

Imo Arctus bardziej pytał o to, co by było jakby zaczął na siłę niewystawiać graczy i tym samym załapał by się na karę, o której pisaliśmy kilka postów wyżej

W jakim scenariusz akceptowalne jest, ze ktos na sile nie wystawia graczy??? 

 

no to nmie jest takie proste jak to piszesz, czesc reszty gra Ci kaszane, nadal ich wystawiasz tylko po to aby grac sloty?

Tak! Bo lepiej wystawiac zawodnikow, ktorzy graja kaszanie niz nikogo nie wystawic...

 

 

BTW zawsze mnie ciekawiło jakiej drużynie/zawodnikowi kibicujesz. Rzadko coś piszesz w dziale e-nba, więc jest to lekka tajemnica. Zdradzisz ją? :smile:

Od kiedy zaczalem grac w FB jestem fanem NBA jako calosci i nie kibicuje zadnej konkretnej druzynie poza swoimi ;-)

Moze to dziwne, a moze to rzadkie, ale jakos mi przeszlo z ograniczaniem sie do punktu widzenia pojedynczego skladu i preferuje szersza perspektywe ligowa, w ktorej mozesz jednoczesnie docenic/kibicowac zawodnikom roznego kalibru z roznych druzyn. I co roku moze sie to zmieniac, ale nie musi.

 

 

nie no bez jaj, 200$ ? ile ma wg monstera taki KD czy Davis? ...

dalej mowimy o salary z aukcją online?! ;]

Też sądzę, że salary monstera, liczone jako ceny dla draftu, nie powinno mieć u nas zastosowania. Pójdźmy bardziej w stronę FBX'a z minimum, mniejszymi różnicami pomiędzy najdroższym i najtańszym zawodnikiem.

Chwila, chwila bo cos tu sie pomieszalo... Aukcja z budzetem np 200$ sluzy tylko do sprawiedliwego podzialu na sklady, ale nie mialaby wplywu na pensje zawodnikow na najblizszy sezon bo te bylyby z gory ustalone przed draftem i bylyby wziete np z monstera. Tak przynajmniej rozumiem co tu sie dzieje ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to dziwne, a moze to rzadkie, ale jakos mi przeszlo z ograniczaniem sie do punktu widzenia pojedynczego skladu i preferuje szersza perspektywe ligowa, w ktorej mozesz jednoczesnie docenic/kibicowac zawodnikom roznego kalibru z roznych druzyn. I co roku moze sie to zmieniac, ale nie musi.

Dla mnie dużo więcej sensu ma kibicowanie zawodnikom niż drużynom, stąd nigdy nie rozumiałem zwrotów, "prawdziwy fan" "prawdziwy kibic". Mój ulubiony grajek akurat gra całą karierę w tym samym klubie, ale jak po tym sezonie przeniesie swoje talenty na West Beach to ja wskakuje na bandwagon Lakersów od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym sie kierowales? Bo sam wyzej napisales, ze wspolczynnik byl wziety na oko.

BTW, jakie wychodzi Ci Top10 pensji za zeszly sezon?

Z jednej strony nie chciałem, żebyśmy operowali penjsami w wysokości 4-5, z drugiej nie chciałem za dużej różnicy pomiędzy Durantem, a resztą. Moje wylicznia: https://www.dropbox.com/s/z0mz23amyn65qqd/salary.xls post na forum: http://www.e-nba.pl/topic/3343-liga-roto-keeper-wstepne-ustalenia/?p=264430

 

Wlasnie dostaly ;-) Tzn moze nie tyle negatywna opinie bo pensje kazdy moze sobie liczyc dowolnie [taki urok FB], ale wg mnie w takim przypadku warto przyjac sposob latwo dostepny dla wszystkich.

Mam plik excelowy, w którym należałoby tylko podmienić warości Value po każdym sezonie, mogę do udostępnić każdemu :smile: W sumie już to zrobiłem podając link do dropboxa ;)

 

Mial z niego pozytek przez 30 spotkan... i za te 30 spotkan powinien sie liczyc. Dokladnie tak to dziala w FBXie ;-)

Cudnie :smile:

 

W jakim scenariusz akceptowalne jest, ze ktos na sile nie wystawia graczy???

Imo chodzi po prostu o to, czy jeżeli wytrejduje pick i przestane grać sloty, to czy kara za to (mówiliśmy o obniżeniu picku) dotknie mojego wyboru, który komuś tam oddałem. Takie było pytanie Arctusa wg mojej interepretacji :tongue:

 

Od kiedy zaczalem grac w FB jestem fanem NBA jako calosci i nie kibicuje zadnej konkretnej druzynie poza swoimi ;-)

Moze to dziwne, a moze to rzadkie, ale jakos mi przeszlo z ograniczaniem sie do punktu widzenia pojedynczego skladu i preferuje szersza perspektywe ligowa, w ktorej mozesz jednoczesnie docenic/kibicowac zawodnikom roznego kalibru z roznych druzyn. I co roku moze sie to zmieniac, ale nie musi.

Ja mam podobnie, z zaznaczeniem, że od x lat oprócz tego kibicuje 2 klubom ;)

 

Chwila, chwila bo cos tu sie pomieszalo... Aukcja z budzetem np 200$ sluzy tylko do sprawiedliwego podzialu na sklady, ale nie mialaby wplywu na pensje zawodnikow na najblizszy sezon bo te bylyby z gory ustalone przed draftem i bylyby wziete np z monstera. Tak przynajmniej rozumiem co tu sie dzieje ;-)

Imo najwyższa pora zapoznać się z tymi pensjami z monstera, bo ja je interpretuję jako sugerowane przez monstera ceny w drafcie live auction za graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chwila, chwila bo cos tu sie pomieszalo... Aukcja z budzetem np 200$ sluzy tylko do sprawiedliwego podzialu na sklady, ale nie mialaby wplywu na pensje zawodnikow na najblizszy sezon bo te bylyby z gory ustalone przed draftem i bylyby wziete np z monstera. Tak przynajmniej rozumiem co tu sie dzieje ;-)

dlatego nadal uważam,że przeprowadzenie draftu online z salary nie jest fizycznie mozliwe do przeprowadzenia.

 

 

Tak! Bo lepiej wystawiac zawodnikow, ktorzy graja kaszanie niz nikogo nie wystawic...

uwazam inaczej, kwestia taktyki, wystawianie dla wystawiania jest marną metodą.

 

ale skuteczna by ugrywać sloty, tu się zgadzam.

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie chciałem, żebyśmy operowali penjsami w wysokości 4-5, z drugiej nie chciałem za dużej różnicy pomiędzy Durantem, a resztą. Moje wylicznia: https://www.dropbox.com/s/z0mz23amyn65qqd/salary.xls post na forum: http://www.e-nba.pl/topic/3343-liga-roto-keeper-wstepne-ustalenia/?p=264430

Dzieki za cierpliwe wyjasnienia... ale przez to, ze zrozumialem co i jak robiles to jestem zdecydowanie przeciwny takiemu rozwiazaniu ;-) Bo proporcje maja sie nijak do rzeczywistych wartosci, ktore wychodza w aukcjach. Przez to, ze dodajesz kazdemu jakas wartosc bazowa pensje staja sie zbyt plaskie - spojrz na to tak: #90 mialby miec pensje 30$, a #240 20$? Przeciez dzieli ich przepasc w przydatnosci dla tej ligi! A do tego zawodnicy z dna ligi mieliby miec pensje 10$? Pod koniec kazdego draftu sa juz tylko zera/jedynki!

 

Imo chodzi po prostu o to, czy jeżeli wytrejduje pick i przestane grać sloty, to czy kara za to (mówiliśmy o obniżeniu picku) dotknie mojego wyboru, który komuś tam oddałem. Takie było pytanie Arctusa wg mojej interepretacji :tongue:

Hmmmmm, to sluszna uwaga. W takim razie moze nia ma co karac picku tylko GMa [np poprzez ban na ruchy]?

 

Imo najwyższa pora zapoznać się z tymi pensjami z monstera, bo ja je interpretuję jako sugerowane przez monstera ceny w drafcie live auction za graczy.

Czyli dokladnie to o co nam chodzi ;-) Zreszta one tez sa wyliczane na podstawie Value tylko nie recznie jak w Twojej propozycji, a automatycznie w stosunku do wielkosci ligi. Opis tu: http://www.e-nba.pl/topic/3362-liga-roto-dynasty/page-13?do=findComment&comment=270611

 

dlatego nadal uważam,że przeprowadzenie draftu online z salary nie jest fizycznie mozliwe do przeprowadzenia.

Dlaczego nie? Wg mnie bardzo prosto to rozegrac. Przed draftem puszczamy tu ustalona liste pensji zeby kazdy mogl porownac pensje ze swoimi wycenami. Nastepnie przeprowadzamy zwyczajna aukcje na Yahoo, ktorej wynikiem bedzie sprawiedliwy podzial na sklady. Potem tylko zamienic pensje wylicytowane na te z przeddraftowej listy i voila, wychodzi kto sie zmiescil w limicie, a kto nie. Ta druga grupa bedzie miala np miesiac na zejscie pozniej tego limitu.

BTW, pamietaj, ze pensje beda odzwierciedleniem zeszlorocznej wartosci czyli to co wylicytujemy w duzej wiekszosci przypadkow beda zblizone do faktycznej pensji.

 

 

uwazam inaczej, kwestia taktyki, wystawianie dla wystawiania jest marną metodą.

ale skuteczna by ugrywać sloty, tu się zgadzam.

Przeciez w zaproponowanej zasadzie wlasnie chodzi o te ugrywanie slotow ;-)

Bo dla tankujacego nie ma znaczenia co zrobi, ale dla walczacych bedzie to kluczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cierpliwe wyjasnienia... ale przez to, ze zrozumialem co i jak robiles to jestem zdecydowanie przeciwny takiemu rozwiazaniu ;-) Bo proporcje maja sie nijak do rzeczywistych wartosci, ktore wychodza w aukcjach.

Po raz kolejny się gubić zaczynam w Twoim rozumowaniu. Jeżeli rzeczywista wartość gracza ma być oddana przez aukcje, to po co my w ogóle szukamy jakichś pensji? Twierdzysz, że w tej chwili jakbyście zrobili aukcje od nowa w FBX to gracze by poszli za tyle ile wynosi ich salary? Imo na pewno nie. Więc może nie dążmy do tego, żeby ustawić nie takie pensje, jakie będą ceny na aukcji. Postarajmy się oddać rzeczywistą wartość gracza, bez czynnika losowego, jakim jest Janusz, który nagle zauważył, że ma za dużo kasy w budżecie i czas już ją rozbić, albo płaci milion za Rondo, bo to jego ukochany gracz.

 

A do tego zawodnicy z dna ligi mieliby miec pensje 10$? Pod koniec kazdego draftu sa juz tylko zera/jedynki!

Nie powinno nas obchodzić po ile gracze będą chodzić na drafcie. I tak imo musimy ustalić jakieś minimum w wysokości około 1/30 bądź 1/40 budżetu (vide FBX) żeby urealnić i utrudnić uzupełnianie składu.

 

Przez to, ze dodajesz kazdemu jakas wartosc bazowa pensje staja sie zbyt plaskie - spojrz na to tak: #90 mialby miec pensje 30$, a #240 20$? Przeciez dzieli ich przepasc w przydatnosci dla tej ligi!

W tym punkcie masz pełną rację. To jest zdecydowanie największy problem z moim pensjami.

 

Ogólnie to w żaden sposób nie zamierzam się upierać przy tym, żebyśmy używali moich wyliczeń. Sam widzę, że nie są doskonałe, ani może nawet dobre. Nie mam nic przeciwko pensjom z monstera, ale tylko po drobnych modyfikacjach, typu dodanie minumum na poziomie wspomnianym wyżej.

 

Hmmmmm, to sluszna uwaga. W takim razie moze nia ma co karac picku tylko GMa [np poprzez ban na ruchy]?

Nadal sądzę, że karanie poprzez obniżanie picku byłoby bardziej bolesne. Osobiście na pewno bardziej pilnowałbym slotów gdybym wiedział, że czeka na mnie niższy pick w wypadku nie dograniania. Możemy po prostu uzupełnić zasadę o zapis, że jeżeli ktoś oddał swój wybór, to wtedy jest karany zakazem ruchów na FA przez miesiąc. Chociaż ja bym chętnie posłuchał innych propozycji odnośnie kar, bo ta wydaje mi się niezbyt bolesna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego nie? Wg mnie bardzo prosto to rozegrac. Przed draftem puszczamy tu ustalona liste pensji zeby kazdy mogl porownac pensje ze swoimi wycenami. Nastepnie przeprowadzamy zwyczajna aukcje na Yahoo, ktorej wynikiem bedzie sprawiedliwy podzial na sklady. Potem tylko zamienic pensje wylicytowane na te z przeddraftowej listy i voila, wychodzi kto sie zmiescil w limicie, a kto nie. Ta druga grupa bedzie miala np miesiac na zejscie pozniej tego limitu.

BTW, pamietaj, ze pensje beda odzwierciedleniem zeszlorocznej wartosci czyli to co wylicytujemy w duzej wiekszosci przypadkow beda zblizone do faktycznej pensji.

to ponownie potwierdza, ze to jest nierealne skoro budzet w aukcji=/=salary.

 

 

Przeciez w zaproponowanej zasadzie wlasnie chodzi o te ugrywanie slotow ;-)

to tak, tankujacemu jest i tak bez różnicy, slotu ugra, pick utrzyma, w innym, przypadku to niemal głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny się gubić zaczynam w Twoim rozumowaniu. Jeżeli rzeczywista wartość gracza ma być oddana przez aukcje, to po co my w ogóle szukamy jakichś pensji?

Minelo troche czasu zanim zrozumialem o co chodzi w tym pomysle, wiec nie pisz jakbym byl autorem ;-)

Ale wlasnie on mnie przyciagnal do tej ligi - to oryginalne podejscie!

 

Twierdzysz, że w tej chwili jakbyście zrobili aukcje od nowa w FBX to gracze by poszli za tyle ile wynosi ich salary? Imo na pewno nie.

Pewnie, ze nie, ale inaczej bedzie wygladal draft z uwzglednianiem pensji, a inaczej gdy bedzie to zwykla aukcja - w tym drugim wariancie zaczynamy od zera i liga sie niczym nie rozni od innych, a w tym pierwszym uwzgledniamy zeszly sezon i od razu wchodzimy w srodek akcji jaki oferuje FBX w offseason [czyli schodzenie z pensji i trejdy z tym zwiazane].

 

Więc może nie dążmy do tego, żeby ustawić nie takie pensje, jakie będą ceny na aukcji. Postarajmy się oddać rzeczywistą wartość gracza, bez czynnika losowego, jakim jest Janusz, który nagle zauważył, że ma za dużo kasy w budżecie i czas już ją rozbić, albo płaci milion za Rondo, bo to jego ukochany gracz.

Takie wydarzenia sa nierozlaczna czescia kazdej aukcji, wiec nie traktowalbym tego jako argument, w ktoras strone. Czy bedziemy uwzgledniac pensje zeszloroczne czy oprzemy sie na nowych jak ktos bedzie lubil gracza to go przeplaci ze strata dla reszty swojej druzyny.

 

I tak imo musimy ustalić jakieś minimum w wysokości około 1/30 bądź 1/40 budżetu (vide FBX) żeby urealnić i utrudnić uzupełnianie składu.

5-6$ minimum przy 200$ to wg mnie bylaby przesada - calym urokiem takich graczy jest niska cena - a za 5-6$ mozna kupic w licytacji solidnego zawodnika. Wg mnie jesli juz ma byc minimum to na poziomie 1-2$.

Chociaz mam watpliwosci czy tu minimum na pensje graczy jest potrzebne - dlaczego nie moze byc zero?

 

Ogólnie to w żaden sposób nie zamierzam się upierać przy tym, żebyśmy używali moich wyliczeń. Sam widzę, że nie są doskonałe, ani może nawet dobre. Nie mam nic przeciwko pensjom z monstera, ale tylko po drobnych modyfikacjach, typu dodanie minumum na poziomie wspomnianym wyżej.

Plus poprawka na FT%.

 

Nadal sądzę, że karanie poprzez obniżanie picku byłoby bardziej bolesne. Osobiście na pewno bardziej pilnowałbym slotów gdybym wiedział, że czeka na mnie niższy pick w wypadku nie dograniania. Możemy po prostu uzupełnić zasadę o zapis, że jeżeli ktoś oddał swój wybór, to wtedy jest karany zakazem ruchów na FA przez miesiąc. Chociaż ja bym chętnie posłuchał innych propozycji odnośnie kar, bo ta wydaje mi się niezbyt bolesna.

Jest o tyle bolesna, ze na poczatku sezonu wyskakuje duzo niespodzianek i perelek do wylowienia. Takze dla aktywnego GMa to powinna byc duza strata, ale jak ktos ma styl "pare ruchow rocznie" to moze tego nie odczuc wcale.

 

Odnosnie propozycji innych kar za nierozegrane mecze to moze automatyczne podwyzszenie pensji wszystkim zawodnikom w skladzie? Powiedzmy przykladowo: 0-35 = 0, 36-50 +1$ do kazdego, 51-69 +2$ do kazdego, 70+ +4$ do kazdego?

 

Hmmmmmm, moze to nawet lepszy pomysl niz pogorszenie picku bo dotyczy zawsze kazdego???

 

 

to ponownie potwierdza, ze to jest nierealne skoro budzet w aukcji=/=salary.

Moglbys wyjasnic co w tym nierealnego? Bo ja nie widze w tym zadnego problemu.

 

 

Co do przepadania picków - według mnie w przypadku transferu, to oczywiste, że odpuszczanie slotów nie ma tu nic do rzeczy - to już nie jego pick, natomiast jeśli chodzi o swój pick i odpuszczanie slotów nie byłoby najlepsze opuszczanie coraz niżej picku?

Taka propozycja juz padla, ale wlasnie co zrobic przy sprzedaniu picku gdzie ta kara dotyczylaby innego GMa. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minelo troche czasu zanim zrozumialem o co chodzi w tym pomysle, wiec nie pisz jakbym byl autorem ;-)

Ale wlasnie on mnie przyciagnal do tej ligi - to oryginalne podejscie!

Dlatego właśnie cena na drafcie =/= salary. Nie bierz tego jako jedność i nie pisz, że

 

A do tego zawodnicy z dna ligi mieliby miec pensje 10$? Pod koniec kazdego draftu sa juz tylko zera/jedynki!

bo nic mnie to nie obchodzi, że w drafcie jest jakoś ;)

 

Pewnie, ze nie, ale inaczej bedzie wygladal draft z uwzglednianiem pensji, a inaczej gdy bedzie to zwykla aukcja - w tym drugim wariancie zaczynamy od zera i liga sie niczym nie rozni od innych, a w tym pierwszym uwzgledniamy zeszly sezon i od razu wchodzimy w srodek akcji jaki oferuje FBX w offseason [czyli schodzenie z pensji i trejdy z tym zwiazane].

Owszem.

 

Takie wydarzenia sa nierozlaczna czescia kazdej aukcji, wiec nie traktowalbym tego jako argument, w ktoras strone. Czy bedziemy uwzgledniac pensje zeszloroczne czy oprzemy sie na nowych jak ktos bedzie lubil gracza to go przeplaci ze strata dla reszty swojej druzyny.

To był po prostu argument z mojej strony w kwestii tego, że salary=/=ceny w drafcie.

 

5-6$ minimum przy 200$ to wg mnie bylaby przesada - calym urokiem takich graczy jest niska cena - a za 5-6$ mozna kupic w licytacji solidnego zawodnika. Wg mnie jesli juz ma byc minimum to na poziomie 1-2$.

Chociaz mam watpliwosci czy tu minimum na pensje graczy jest potrzebne - dlaczego nie moze byc zero?

Bo taka minimalna pensja bardzo dobrze ogranicza to ilu gwiazdorów możesz mieć w składzie. Jeżeli musisz mieć 5 minimalnych gości na koniec, to się mocno zastanowisz, czy warto trzymać w składzie 3 gwiazdorów z pensjami koło 50-60. Zresztą, w FBXie macie minimum właśnie na pozomie ~1/30 i to działa :smile:

 

Plus poprawka na FT%.

Oczywiście.

 

Jest o tyle bolesna, ze na poczatku sezonu wyskakuje duzo niespodzianek i perelek do wylowienia. Takze dla aktywnego GMa to powinna byc duza strata, ale jak ktos ma styl "pare ruchow rocznie" to moze tego nie odczuc wcale.

A pick w dół zaboli każdego ;)

 

Odnosnie propozycji innych kar za nierozegrane mecze to moze automatyczne podwyzszenie pensji wszystkim zawodnikom w skladzie? Powiedzmy przykladowo: 0-35 = 0, 36-50 +1$ do kazdego, 51-69 +2$ do kazdego, 70+ +4$ do kazdego?

O, to mi się podoba. Bardzo surowa kara, która mocno ograniczy możliwości takiego GM'a. Trzeba się tylko zastanowić, czy nie będzie za surowa. Nie chodzi nam przecież o to, żeby ludzie rezygnowali..

 

Podsumowanie odnośnie pensji: imo możemy brać te z monstera, a każdego grajka poniżej $5 wpisujemy jako $5, albo wersja alternatywna: dokładamy każdemu po ~4-5 salary (żeby gracze warci 2 i 5 nie byli w jednym worku) i dorzucamy te ~$50 do salary cap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moglbys wyjasnic co w tym nierealnego? Bo ja nie widze w tym zadnego problemu.

pisałem juz o tym wczesniej przecież, pensja graczy bedzie wyliczona wedlug wyliczen(pewnie ciut zmodyfikowanych o FT ale jednak) kolka i wliczana do salary a nie do budzetu z aukcji. 

jak widac nie tylko ja mam wątpliwosci, albo bierzemy sprawiedliwą w miare realna wartosc gracza albo grajmy w oparciu jedynie o aukcje i sobie kazdy wylicytuje i bedzie placil wedle wlasnego kaprysu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz o tym wczesniej przecież, pensja graczy bedzie wyliczona wedlug wyliczen(pewnie ciut zmodyfikowanych o FT ale jednak) kolka i wliczana do salary a nie do budzetu z aukcji. 

jak widac nie tylko ja mam wątpliwosci, albo bierzemy sprawiedliwą w miare realna wartosc gracza albo grajmy w oparciu jedynie o aukcje i sobie kazdy wylicytuje i bedzie placil wedle wlasnego kaprysu ;]

 

Ale aukcja jest tylko i wyłącznie dlatego, że liga zaczyna i nie będzie jej co roku, a tylko raz, by wybrać początkowe składy. Od czegoś trzeba zacząć.

 

Możliwości jest kilka:

1. Losujemy zawodników każdemu na totalnej losowości

2. Losujemy zawodników każdemu uwzględniając odpowiedni rozkład na pozycje.

3. Wybieramy zawodników snakem.

4. Przydzielamy zawodników snakem według pensji z monstera.

5. Aukcja.

 

Można wymyślać takich opcji bardzo dużo, ale aukcja wydaje się być na tyle dobra, że szkoda marnować na to czas.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, panowie, nadszedł czas podsumowania dwóch ankiet (http://www.e-nba.pl/topic/3362-liga-roto-dynasty/?p=270467), które zakończyły się w ostatni weekend. Oto wyniki:

 

1. Co robimy z tankowaniem w ft%? (http://www.e-nba.pl/...nasty/?p=267958)

 

11 głosów: W tej kategorii (ft%) każdy, kto ma wartość mniejszą niż -4 (obecnie 3 zawodnicy) ma „adjusted ft%” (patrz: wyliczenia bulka - http://www.e-nba.pl/...nasty/?p=269224) (jeśli jesteś za, podaj również, która opcja bulka najbardziej ci pasuje)

 

7 głosów: Nic. Zostawiamy tak jak jest. Mamy w końcu aukcję online, w której ci zawodnicy zostaną zakupieni za odpowiednio wyższą cenę.

 

Nie oddali głosu: QAS, Marthinus.

 

2.  Trejdowanie draft picków

 

17 głosów: Tak.

 

Nie oddali głosu: QAS, Marthinus, mac

 

 

 

Co do wyników drugiej ankiety nie ma wątpliwości - w naszej lidze będzie można trejdować picki.

 

Mały problem mam z wynikami pierwszej ankiety, bo o ile przegłosowana została opcja, która zakłada adjusted ft%, ale nie wiadomo, w którym przypadku ma ona zastosowanie (-3, -4, czy może jeszcze inna wartość?). Na razie nie będzie żadnych ankiet w tej materii, myślę, że mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia sezonu, a do tego czasu powinna się wywiązać jakaś poważniejsza dyskusja, z której będzie można wyciągnąć dwie/trzy opcje, pod które zrobi się głosowanie.

 

Ponadto, przejrzałem wszystkie posty, które pojawiły się od czasu rozpoczęcia ankiet i co oczywiste najczęściej pojawiają się tematy (kolejność = ważność tematu):

 

1) Budżet zespołów i salary zawodników. Jak będzie wyglądać budżet zespołów? Jaki będzie górny limit budżetu? Jaki wdrażamy system salary zawodników w naszej lidze? Jak są obniżane pensje dla zawodników kontuzjowanych, którzy nie rozgrywają odpowiedniej ilości meczów? Czy mamy dolne limity pensji zawodników?

 

2) Draft rookies. Jakie powinni debiutanci mieć pensje? Jak powinna zostać ustalona kolejność w tym drafcie?

 

3) Tankowanie/nierozegrane mecze. Jakie powinny być kary dla zespołów "nieprzepisowo" tankujących?

 

Uważam, że rdzeń większości z tych kwestii można byłoby zaciągnąć z regulaminu fbx (czego zgodę wyraził wiLQ - dzięki!), a szczegóły już dopracowywać na poziomie lokalnym, czyli naszym. Fajnie byłoby, gdybyśmy w dyskusjach najpierw rozwiązali kwestie najważniejszą (nr 1), a później zajęli się pozostałymi (nr 2 i 3), przy okazji dodając kolejne (np. waivers). Tak myślę, że pod koniec tego tygodnia wypuszczę ankietę/y dotyczące tej pierwszej kwestii na podstawie tego, co się działo/będzie dziać do tego momentu. Tak, więc zachęcam do dyskusji i dzielenia się swoimi pomysłami!

 

 

Na koniec, dodam, że Tizz nie mam pojęcia, dlaczego cały czas wypisujesz te bzdury, że nie można będzie przeprowadzić aukcji online, gdy w lidze istnieje budżet drużyn. Tak jak pojawiała się ta informacja tutaj w temacie wiele razy, powtórzę jeszcze raz:

Przed aukcją online, zostanie przedstawione na forum salary wszystkich zawodników, które zostało wyliczone na jakiejś podstawie (wyliczenia kolka? monster? hybryda? pozostało to do ustalenia) i które będzie obowiązywać w sezonie 2014/2015. Przedstawione ono zostanie po to, aby wszyscy zawodnicy w naszej lidze mogli się z tym systemem zapoznać i odpowiednio wycenić swoje picki w drafcie. To, za jaką cenę zostanie wylicytowany poszczególny koszykarz w aukcji - nie będzie mieć żadnego znaczenia, jeżeli chodzi o obciążenie jego pensji w budżecie zespołu, bo te (czyt. obciążenie) jest już ustalone i ogłoszone na forum jeszcze przed startem aukcji online. Na koniec warto dodać, że budżet w sezonie =/= budżet w aukcji, ale to powinno być już oczywiste.

 

Mam nadzieję, że już nie napiszesz Tizz, że te połączenie (aukcja online i salary) jest niemożliwe do wykonania.

 

Ponadto, potwierdzam, że aukcja online odbędzie się na przełomie sierpnia/września, krótko po rozpoczęciu sezonu na Yahoo.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taka minimalna pensja bardzo dobrze ogranicza to ilu gwiazdorów możesz mieć w składzie. Jeżeli musisz mieć 5 minimalnych gości na koniec, to się mocno zastanowisz, czy warto trzymać w składzie 3 gwiazdorów z pensjami koło 50-60. Zresztą, w FBXie macie minimum właśnie na pozomie ~1/30 i to działa :smile:

Kupuje argument odnosnie ograniczania ilosci gwiazd, ale wciaz nie zgadzam sie ze skala - w FBXie najdrozsi gracze sa rzedu 65-70 przy budzecie 460, u nas beda gracze powyzej 80 przy budzecie 200! Czyli sama zmiana formatu na roto gwarantuje mniej graczy z czolowki w jednej druzynie bo sa oni relatywnie drozsi w stosunku reszty.

 

A pick w dół zaboli każdego ;)

Wcale nie, dla GMa z #10 miejsca obsuwa o jedno czy dwa sloty to zadna kara.

Plus juz omawialismy problem jaki powstaje przy sprzedaniu pickow.

 

O, to mi się podoba. Bardzo surowa kara, która mocno ograniczy możliwości takiego GM'a. Trzeba się tylko zastanowić, czy nie będzie za surowa. Nie chodzi nam przecież o to, żeby ludzie rezygnowali..

Nie tyle ograniczy mozliwosci co wymusi dodatkowy ruch w offseason co teoretycznie powinno obnizyc oplacalnosc nierozegranych meczy. A o to chodzi w tym pomysle ;-)

 

Podsumowanie odnośnie pensji: imo możemy brać te z monstera, a każdego grajka poniżej $5 wpisujemy jako $5, albo wersja alternatywna: dokładamy każdemu po ~4-5 salary (żeby gracze warci 2 i 5 nie byli w jednym worku) i dorzucamy te ~$50 do salary cap.

Eee yyy, drugiego rozwiazania nie rozumiem - przeciez wciaz beda w jednym worku tylko o innej nazwie ;-)

Zas 5$ to okolice Top170, wiec duzo latwiej sie z tym zgodzic niz z minimum 10$ ;-)

 

 

Mały problem mam z wynikami pierwszej ankiety, bo o ile przegłosowana została opcja, która zakłada adjusted ft%, ale nie wiadomo, w którym przypadku ma ona zastosowanie (-3, -4, czy może jeszcze inna wartość?)

Te szczegoly trzeba dopiescic, a jak bedzie podzial opinii to kolejna ankieta sie rozstrzygnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Budżet zespołów i salary zawodników. Jak będzie wyglądać budżet zespołów? Jaki będzie górny limit budżetu?

Odpowiedzi na te pytania zaleza tylko i wylacznie od preferencji - im wyzszy limit ustawimy tym lepsze ekipy bedzie mozna sklecic, ale powstanie tym wieksza nierownosc druzyn miedzy gora, a dolem tabeli zas im nizszy limit tym wieksza rownosc druzyn, ale i tym wiecej wymuszonych zmian w skladach. Cos za cos i trzeba podumac nad jakims bilansem pomimo iz contenderom zawsze bedzie za maly limit, a tankerom zawsze za duzy.

BTW, na to pytanie mozna odpowiedziec dopiero po ustaleniu ponizszych kwestii... ktore juz chyba z grubsza przerobilismy?

 

Jaki wdrażamy system salary zawodników w naszej lidze?

Monster przy ustawieniach 200$, 20 druzyn, 10 slotow?

 

Jak są obniżane pensje dla zawodników kontuzjowanych, którzy nie rozgrywają odpowiedniej ilości meczów?

Progi meczowe proponuje jak w FBXie, ale procentowo nie mozna liczyc bo 10% z 8$ dolarow nic nam nie daje.

Takze trzeba ustalic jakies reczne kwoty jak na przyklad -3$, -6$, -9$.

 

Czy mamy dolne limity pensji zawodników?

5$? 4$? 3$?

 

2) Draft rookies. Jakie powinni debiutanci mieć pensje?

Najpierw trzeba ustalic jak liczymy pensje wszystkim ;-)

A jak juz to zrobimy to proponuje policzyc zwyczajnie srednie za ostatnich kilka lat.

 

Jak powinna zostać ustalona kolejność w tym drafcie?

Wg mnie zadna, w tym roku proponuje zwyczajnie licytowac wszystkich rookich z reszta zawodnikow bo przeciez nikt nie zajal niskich miejsc w poprzednim sezonie.

 

 

3) Tankowanie/nierozegrane mecze. Jakie powinny być kary dla zespołów "nieprzepisowo" tankujących?

Padly dwie propozycje - obnizanie picku i/lub podwyzszanie pensji.

Wydaje mi sie, ze to drugie jest bardziej uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje argument odnosnie ograniczania ilosci gwiazd, ale wciaz nie zgadzam sie ze skala - w FBXie najdrozsi gracze sa rzedu 65-70 przy budzecie 460, u nas beda gracze powyzej 80 przy budzecie 200! Czyli sama zmiana formatu na roto gwarantuje mniej graczy z czolowki w jednej druzynie bo sa oni relatywnie drozsi w stosunku reszty.

Nie koniecznie budżet musi być ustalony na 200.

 

Wcale nie, dla GMa z #10 miejsca obsuwa o jedno czy dwa sloty to zadna kara.

Plus juz omawialismy problem jaki powstaje przy sprzedaniu pickow.

Imo najczęściej odpuszczanie gier zdarza się w ogonie stawki, ale co do wyższych pozycji masz rację.

 

Nie tyle ograniczy mozliwosci co wymusi dodatkowy ruch w offseason co teoretycznie powinno obnizyc oplacalnosc nierozegranych meczy. A o to chodzi w tym pomysle ;-)

Ok, kupiłeś mnie tym :smile:

 

Eee yyy, drugiego rozwiazania nie rozumiem - przeciez wciaz beda w jednym worku tylko o innej nazwie ;-)

Zas 5$ to okolice Top170, wiec duzo latwiej sie z tym zgodzic niz z minimum 10$ ;-)

Już tłumaczę: w pierwszym wypadku ustalamy mnimum na poziomie 5 i wtedy gracz, który kosztował 2 nagle kosztuje $5, a gość, który był warty 5 nadal jest wart tyle samo, ergo ustalamy, że są równi.

 

W drugim wypadku gracz, który kosztował $2 dostaje +5 i teraz jest wart $7, a zawodnik z początkowym salary $5 teraz jest wart $10. Chyba się zgodzisz, że w ogonie ligi pomiędzy grajkami wartymi 1 a 5 często jest spora różnica i chyba dobrze byłoby nadal ją zachować. Dodając do SC te 50-60 baksów wyrównujemy managerowi różnicę, którą stworzyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na koniec, dodam, że Tizz nie mam pojęcia, dlaczego cały czas wypisujesz te bzdury, że nie można będzie przeprowadzić aukcji online, gdy w lidze istnieje budżet drużyn. Tak jak pojawiała się ta informacja tutaj w temacie wiele razy, powtórzę jeszcze raz:

a ja Karl nie mam pojęcia dlaczego Ty wyp[isujesz takie bzdury skoro sam piszesz jedynie o budzecie z aukcji a nie w oparciu o wyliczenia pensji zawodnikow chociazby z monstera, przeciez na tym chyba stanelo.

 

 

jak przedstawisz mozliwosc wrzucenia salary w aukcje, to jak najbardziej jestem za.

 

jak do tej pory jeszcze nikt z Was nie przedstawił sposobu jak to wykonać.

 

 

aukcja bylaby najsprawiedliwsza i ma niby ułatwic a wychodzi ,ze tylko wszystko w tym wypadku utrudnia.

 

w ogóle jaki miałby być stosunek 1$z aukcji do wartosci jednostki gracza w jego salary?

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w ogóle jaki miałby być stosunek 1$z aukcji do wartosci jednostki gracza w jego salary?

 

Żaden. Zawodnik ma przypisane salary przed aukcją. Licytujesz wiedząc już wcześniej jakie będzie jego salary. 

 

Przykład: Graczowi X przypisujemy pensje 50$,  licytujesz go za 60 na aukcji. Po zakończeniu aukcji ma pensję 50.

                                                                           licytujesz go za 40 na aukcji. Po zakończeniu aukcji ma pensję 50.

 

Aukcja nie ma wpływu na salary, chodzi tylko o to, żeby sprawnie i uczciwie wybrać składy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest limit salary podczas aukcji live, czy hulaj dusza piekło dopiero w off season gdzie trzeba zejść poniżej cup'u? Druga kwestia, ktoś wcześniej napisał o totalnym randomowym drafcie, po którym dostalibyśmy losowe składy... Przyznam, że mnie to zaciekawiło... Ktoś jeszcze brałby to pod uwagę?

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.