Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma takie same szanse, ale tu chodzi o to, żeby wzięcie takiego Howarda nie stawiało w uprzywilejowanej sytuacji jego posiadacza. Wolne i straty zatankować najłatwiej, nie jestem więc przekonani, żeby zwolennicy takiej strategii powinni mieć handicap. W niektórych propozycjach salary dużo bardziej odzwierciedla wartość gracza i przeciwdziała przesadnej opłacalności tankowania, choć oczywiście nie w ten sposób, by stawało się to zupełnie nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO wydaje mi się,ze troche jest przeceniana ta 'skutecznosc' nabijania jednych statystyk. jakie jest prawdopodobienstwo, ze X skompletuje tak roster by tymi nabijanymi kategoriami wygrac?

 

nie jestem jakims mega weteranem w roto akurat ale nie zdazylo mi sie(z tego co pamietam) by posiadajacy Rondo i Howarda niszczyli roto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Rondo to nie najlepszy przykład, bo on częściej nie grał niż grał i w tym sezonie systemu raczej nie zniszczył, ale np. w 1 lidze marcos zajął 2 miejsce do końca walcząc o pierwsze tankując wolne i straty, mając własnie Howarda i DeAndre. Owner Drummonda uplasował się na 4 pozycji. Wniosek? Posiadacze gości z fatalnym FT% zajęli miejsca w czubie tabeli.

Tak gwoli ciekawostki napiszę, że ten sam user w skladzie miał... Rondo.

 

Ich wartość, jak napisał Wilq, faktycznie jest większa niż na to wskazuje value z BM, bo to value drastycznie zaniża wskaźnik FT%, czyli coś, czego wpływ na wynik łatwo można zatuszować.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draft online raczej będzie tuż przed sezonem, bo zdaje mi się, że dopiero wtedy jak liga będzie założona?

 

Tymczasem ja zapodałem tylko możliwe propozycje, a nic jeszcze nie jest ustalone. Karl, jesteś komishem - to zapodawaj swoja opinię.

 

Do hejtowania niektórzy są pierwsi, a ogarniać nie ma komu.

 

Czy liga to tylko Kolek, Tizz i ja?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja, ale myślę, że inni zagłosowali i czekają na przykelapnie jakieś opcji, no bo ile można wałkować o tym czy off czy on, czy serpentynka czy salary.... 

Podbijam totalnie wypowiedź Tizza... Panowie czas postawić kolejny kroczek do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karl, jesteś komishem - to zapodawaj swoja opinię.

A to nie będzie głosowania w tej sprawie, czy wszyscy się godzą na mnie jako komisha? :smile:

 

Dobra, panowie, rzeczywiście tamte ankiety czas już kończyć, bo mimo tego, że wszyscy się nie wypowiedzieli (a szkoda, bo zrobiło to tylko 13 z 19 zapisanych obecnie osób - nie liczyłem Tizza, bo nie widziałem posta z konkretnymi odpowiedziami), to rezultaty już się nie zmienią. Pozwolę sobie przekopiować pierwszego posta, z myślą o bieżącej aktualizacji:

 

LEGENDA:

NA ZIELONO  - kwestie zostały przegłosowane i są aktualne.

Commissioner: karl

Scoring Type: Roto 9-cat (pts, rebs, as, stls, blks, 3ptm, fg%, ft%, to);

Draft Type: patrz niżej (tj. Salary Cap)

Draft Time: ?

Weekly Deadline: ?

Trade End Date: ?

Roster Positions: 13 slotów (w tym 3 nieaktywne): PG, SG, G, SF, PF, F, C, C, 2xUtl + 3xBench

Allow Draft Pick Trades: Yes;

Expansion draft: No; (Rookie draft: Yes);

Salary cap:  aukcja online z ustalonym przez komisarza budżetem (np 200$, bądź 260$), gdzie budżet drużyny nie jest równy salary drużyny, a ew. nadwyżki są korygowane w trakcie offseason. Salary zawodników jest od pierwszego sezonu wg. wyliczeniom kolka23.

Liczba keeperów: cały skład;

Max Teams: 20;

Aktualnie zapisani: (19/20)

  1. karl - Utah Jazz
  2. kolek23 - Boston Celtics
  3. bulek - Phoenix Suns
  4. Ledley - Cleveland Cavaliers
  5. Tizz - Sacramento Kings
  6. mac - San Antonio Spurs
  7. Arctus - New Orleans Pelicans
  8. eMes - Dallas Mavericks
  9. evitacre - Houston Rockets
  10. january - Denver Nuggets
  11. Marthinus - Portland Trail Blazers
  12. Szulim - Los Angeles Clippers
  13. blackmagic - Minnesota Timberwolves
  14. Zodd - Chicago Bulls
  15. Qooniu - Golden State Warriors
  16. Benon - Atlanta Hawks
  17. QAS - Indiana Pacers
  18. SLaKB - Los Angeles Lakers
  19. L.TM - Orlando Magic
  20. wiLQ - Miami Heat

 

Co dalej?

1. Tizz pytasz o termin draftu - tak jak pisze bulek, jak tylko będę mógł założyć ligę to wrócimy do dyskusji. Kiedy to się stanie? Nie wiem. Nie wiem kiedy yahoo zaczyna nowy sezon fantasy.

 

2. WiLQ zauważył ciekawą rzecz - tankowanie w ft%, czyli low price - high reward. Dużo tracisz w jednej kategorii, ale w pozostałych dużo zyskujesz, wszystko to, za niskie obciążenie w budżecie.

 

Pojawiły sie trzy nazwiska - D. Howard, Andre Drummond i DeAndre Jordan. W proponowanym przez kolka23 excelu z salary zawodników (https://www.dropbox.com/s/z0mz23amyn65qqd/salary.xls) kosztują oni odpowiednio: 27.6, 36.8, 36.7., co jest zdecydowanie za mało. Pewne zmiany zaproponował bulek (http://www.e-nba.pl/topic/3362-liga-roto-dynasty/?p=269224) i po przeanalizowaniu ich myślę, że dobrym pomysłem będzie prosta ankieta, której szczegóły podam w drugim poście.

 

3. Bardziej ważne lub mniej ważne kwestie dotyczące ligi. Zachęcam do zabierania głosu i wrzucania swoich propozycji odnośnie tego jak ma wyglądać nasza liga.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem, by nie czekać w nieskończoność na odpowiedź wszystkich, a i też, żeby był większy porządek z samymi ankietami, proponuję, by każda ankieta trwała jeden tydzień, a wiec czas na oddanie głosów w tej ankiecie jest do końca niedzieli 18 maja (chyba, że większość opowie się za którąś ze stron wcześniej).

 

ANKIETY:

 

1. Co robimy z tankowaniem w ft%? (http://www.e-nba.pl/topic/3362-liga-roto-dynasty/?p=267958)

 

  • a) Nic. Zostawiamy tak jak jest. Mamy w końcu aukcję online, w której ci zawodnicy zostaną zakupieni za odpowiednio wyższą cenę. (SlaKB, Ledley, L.TM, Qooniu, blackmagic, szulim, january)

 

  • b ) W tej kategorii (ft%) każdy, kto ma wartość mniejszą niż -4 (obecnie 3 zawodnicy) ma „adjusted ft%” (patrz: wyliczenia bulka - http://www.e-nba.pl/topic/3362-liga-roto-dynasty/?p=269224) (jeśli jesteś za, podaj również, która opcja bulka najbardziej ci pasuje) (karl(opcja 5), Arctus(opcja 4), kolek23(opcja 4.), eMeS(opcja 5.), Benon, Tizz, mac, Zodd(opcja 5), bulek(opcja 4), wiLQ, evitacre)

 

  • c) Mam swoje wyliczenia. Oto one: …

 

 

2.  Trejdowanie draft picków

 

  • a) Tak. (karl, Arctus, kolek23, eMes, SlaKB, Benon, Ledley, Tizz, L.TM, Qooniu, Zodd, bulek, wiLQ, blackmagic, szulim, january, evitacre)

 

  • b ) Nie.
Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z pozostałymi graczami? Może jakieś priwy trzeba im wysłać czy chcą z nami grać czy nie? 

Właśnie wysłałem do każdego priva z prośbą o oddanie głosów w ankiecie. Zobaczymy czy tym razem będzie jeszcze większa frekwencja.

 

 

1 b )

2 a )

A która opcja bulka pasuje ci najbardziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.