Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

@Arctus

Limit salary będzie znany przed aukcją, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Twoje salary było ponad limitem po zakończeniu aukcji. W takim wypadku będziesz musiał zejść poniżej Cap'u przed rozpoczęciem sezonu.

 

Imo randomowy draft to ciekawa opcja... która przestaje być ciekawa od razu po jego zakończeniu. W przypadku dynastii, którą chcemy grać x lat byłoby to nieporozumienie. Nie chciałbym zostawiać przyszłości mojej "organizacji" w rękach losu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o salary na aukcji live. W tym roku w mojej lidze ustawiony był limit na 200$, czy teraz też będzie jakiś limit na aukcji live, czy nie? A co do random... Wtedy trzeba kombinować ;-)

 

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aukcja nie ma wpływu na salary, chodzi tylko o to, żeby sprawnie i uczciwie wybrać składy. 

i dlatego nie ma to zbytniego sensu niestety.

 

pomijam juz fakt zorganizowana 20luda w jednym terminie :D

 

 

wylicytuje zawodnika za 50, wyjdzie,ze przekrocze jednak salary przy którym tylko akurat jego wyjebanie mnie urzadzi, to na co mi go licytowac?!

sleczec i porownywac ile ma salary, liczyc, na bierzaco - 5-6godzin na drafcie - mało zachecająco.

 

salary=budzet w aukcji - jedyne rozsadne wyjscie, zróbmy salary na 200$ ;]

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego nie ma to zbytniego sensu niestety.

Ma. W kontekscie wielosezonowej rozgrywki - jak najbardziej.

 

pomijam juz fakt zorganizowana 20luda w jednym terminie :grin:

Z 15 dało radę w niektórych ligach. 

 

wylicytuje zawodnika za 50, wyjdzie,ze przekrocze jednak salary przy którym tylko akurat jego wyjebanie mnie urzadzi, to na co mi go licytowac?!

To musisz być słabym GM'em, skoro masz tylko jedną możliwość jakiegokolwiek zejścia z salary i jest nią wyjebanie najważniejszego/jednego z dwóch naj. zawodnika.

 

sleczec i porownywac ile ma salary, liczyc, na bierzaco - 5-6godzin na drafcie - mało zachecająco.

Albo po prostu po zakończonym drafcie w przypadku przekroczenia wysłać jakiegoś grajka do konkurencji za pakiet złożony z dwóch słabszych i picku w drafcie np. Grasz w FBX? Grasz. Czyli przerabiasz takie coś w offseason. Gdzie problem?

 

salary=budzet w aukcji - jedyne rozsadne wyjscie, zróbmy salary na 200$ ;]

Salary może i będzie równe budżetowi, ale pensja gracza na 80% nie będzie równa temu, za co go wylicytujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przerabiam, w fbx nie ma aukcji co seson, o czym w ogóle piszesz?

 

btw. 15 to nie 20, wystarczy brak 2-3 i juz caly draft jest wypaczony akurat w tym przypadku. 

 

 

 


 

Salary może i będzie równe budżetowi, ale pensja gracza na 80% nie będzie równa temu, za co go wylicytujesz.

c'mon, serio? nadal upieracie sie przy tej opcji wnioskujac coś takiego jak powyższe?

 

na 80% to bedzie powazna liga?!

 

 

dobra, czekam na pomysl wdrozenia salary w aukcje.. nadal.

 17stron tematu a potraficie tylko napisac 'aukcja jest lepsza' a pomyslu przeprowadzenia tego umiejętnie żadnego niestety.

 

 

az ciekawy jestem jak to wyjdzie, ktoś licytuje na drafcie KD, Davisa i reszte dobierze z FA. i jest to do zrobienia a nawet dodania jeszcze trzeciego powaznego grajka w tym systemie, jak temu zapobiegać w tym waszym idealnym systemie?

 

konkrety bo juz mi sie nie chce pisac naprawde, ewentualnie wpadne jak karl i zaneguje ustaloną wczesniej koncepcje i zrobimy glosowanie ;]

 

naprawde mam chec zagrac w roto dynastii ale tu jest tyle absurdu, 10glosowań, przeglosowujemy głosowania.. ustalmy albo nawet ustalcie cos ale co ma rece i nogi ; )

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przerabiam, w fbx nie ma aukcji co seson, o czym w ogóle piszesz?

O tym, że jak będziesz powyżej salary po aukcji, to będziesz musiał zejść poniżej salary. O zwykłym k***a offseason.

 

Weźcie ktoś ode mnie to tłumaczenie, bo nie ogarniam już czemu on nie ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że jak będziesz powyżej salary po aukcji, to będziesz musiał zejść poniżej salary. O zwykłym k***a offseason.

 

no ale to chyba oczywiste ;d

 

i tu jest sęk, ja chce uniknac bycia powyzej salary od razu po aukcji, masz budzet i salary i jedno nie koleruje z drugim, to jest jeden z najwiekszych mankamentow.

 

ale dobra robmy aukcje, zobaczycie jak to wyglada w praktyce;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obawiam się aukcji z salary 200$.... Nie wiem czy uda się ukształtować coś logicznego biorąc pod uwagę ograniczenia z payrollu kolka i salary 200$, ale nie mam żadnego innego pomysłu jak to ogarnąć jeżeli odpadł off draft i random draft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obawiam się aukcji z salary 200$.... Nie wiem czy uda się ukształtować coś logicznego biorąc pod uwagę ograniczenia z payrollu kolka i salary 200$, ale nie mam żadnego innego pomysłu jak to ogarnąć jeżeli odpadł off draft i random draft.

Nie ma mowy by aukcja była z limitem 200$ a sc teamu wg wyliczeń kolka. Po prostu nie ma mowy. Kolek zastosował mnożnik 2.5 jak dobrze pamiętam więc naturalnym będzie ustawienie sc wg podobnego przelicznika. Czy będzie to akurat 500$, czy też FBXowe 460$ to już jest drobiazgo do dogadanie wg mnie.

 

Co do problemu nie przełożenia się aukcji live na salary to nie ma możliwości by nie było przekroczenia budżetu. Czy zastosować model kolka, czy z monstera i tak wyjdzie że się przekroczy limit. Nie u każdego ale będą przekroczenia. Chodzi jak dla mnie o to by udostępnić najsprawiedliwszą metodą dobory zawodników i by każdy na starcie miał równe szanse. Aukcja live daje to w największym stopniu i dlatego została przeforsowana jako metoda doboru przed dziewiczym startem roto dynastii. Natomiast marudzenie o niemożliwości takiego rozwiązania itp dla mnie w sumie w tym momencie jest szukaniem dziury w całym i torpedowaniem tego na co zdecydowana większość już się zgodziła. Plus może też lenistwo w braku chęci do rotowania skłądem przed samym sezonem.

 

Osobiście jestem może i nowicjuszem w fantasy gdyż gram dopiero od dwóch sezonów, ale po prostu jedynie aukcję live uważam za najsprawiedliwszą formę doboru składów plus jako jedyna daje taki zastrzyk emocji. Wybaczcie ale snake jest dla mnie w sumie nudny i bez iskry. W aukcji od początku mamy emocje i możliwość rywalizacji.

 

Tyle ode mnie póki co. Później może jeszcze coś dołożę ale chwilowo idę dalej leczyć kaca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam czasu dokładnie wszystkiego czytać, sory chłopcy, ale moje zdanie:

 

licytujemy wszystkich (łącznie z Embidami i Wigginsami) za 200.

potem mnożymy licytowane ceny przez 2.3 i to będzie ich salary na ten sezon.

niewylicytowani zostają z wartością 15.

po zakończeniu sezonu mac bierze i ustala nowe ceny na kolejny sezon - posługuje się monsterem i cośtam mataczy z kontuzjowanymi.

kompletnie nie podchodzi mi pomysł licytacji za 200 a potem salary zupełnie inne bo to oznacza że podczas licytacji dochodzi kolejna zmienna (salary rzeczywiste) i trochę za dużo tego dobrego.

 

olałbym problem tankowania FT%, myślę że jeśli będzie to tak opłacalne to kolejne osoby uderzą w tę taktykę i w końcu samo się wyrówna z innymi taktykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę: w pierwszym wypadku ustalamy mnimum na poziomie 5 i wtedy gracz, który kosztował 2 nagle kosztuje $5, a gość, który był warty 5 nadal jest wart tyle samo, ergo ustalamy, że są równi.

 

W drugim wypadku gracz, który kosztował $2 dostaje +5 i teraz jest wart $7, a zawodnik z początkowym salary $5 teraz jest wart $10. Chyba się zgodzisz, że w ogonie ligi pomiędzy grajkami wartymi 1 a 5 często jest spora różnica i chyba dobrze byłoby nadal ją zachować.

Nie zgodze sie, ze jest spora - pare dolarow to wg mnie zawsze marginalna roznica. Zreszta wprowadzenie minimum pensji samo w sobie powoduje zalozenie, ze wiekszosc ligi zrownujemy poziomem pensji, wiec nie bardzo rozumiem martwienie sie grupe zawodnikow wartych 2$ - przeciez takich sie bedzie lekka reka wywalac na FAsy.

 

Ujme to inaczej, utrudnienie z dodawaniem kazdemu jakiejs stalej kwoty nie jest wg mnie warte zachodu by rozroznic ziutkow z Top170, a Top200 bo to sa marginesy rotacji.

 

wylicytuje zawodnika za 50, wyjdzie,ze przekrocze jednak salary przy którym tylko akurat jego wyjebanie mnie urzadzi, to na co mi go licytowac?!

Mam watpliwosci czy rozumiesz dyskutowana propozycje bo :

- pierwsze zdanie jest fizycznie niemozliwe - nigdy nie bedzie takiej sytuacji, ze *musisz* wywalic jakiegos konkretnego zawodnika bo zawsze bedzie wybor czy pozbyc sie gracza A czy moze lepiej B i C.

- bedac powyzej limitu nie musisz wywalac zawodnikow, a mozesz ich sprzedac w trejdzie do druzyny, ktora jest ponizej limitu za gracza podobnego kalibru z nizsza pensja.

- bedzie okolo miesiaca na zejscie pozniej limitu pensji takze nawet jak ktos oleje calkiem pensje na drafcie spokojnie powinien sie wyrobic.

 

btw. 15 to nie 20, wystarczy brak 2-3 i juz caly draft jest wypaczony akurat w tym przypadku.

Nieobecnosc wypaczy tylko sklad tych druzyn bez GMow, ale na reszte bedzie to mialo minimalny wplyw.

 

dobra, czekam na pomysl wdrozenia salary w aukcje.. nadal.

17stron tematu a potraficie tylko napisac 'aukcja jest lepsza' a pomyslu przeprowadzenia tego umiejętnie żadnego niestety.

Kilka razy juz zostalo napisane jak to zrobic [ostatnio przez eMeSa], ale albo to ignorujesz albo tego nie rozumiesz... 

 

Zawodnik ma przypisane salary przed aukcją. Licytujesz wiedząc już wcześniej jakie będzie jego salary. 

 

Przykład: Graczowi X przypisujemy pensje 50$,  licytujesz go za 60 na aukcji. Po zakończeniu aukcji ma pensję 50.

                                                                           licytujesz go za 40 na aukcji. Po zakończeniu aukcji ma pensję 50.

 

Aukcja nie ma wpływu na salary, chodzi tylko o to, żeby sprawnie i uczciwie wybrać składy.

 

az ciekawy jestem jak to wyjdzie, ktoś licytuje na drafcie KD, Davisa i reszte dobierze z FA. i jest to do zrobienia a nawet dodania jeszcze trzeciego powaznego grajka w tym systemie, jak temu zapobiegać w tym waszym idealnym systemie?

Takie cos jest do zrobienia na kazdej aukcji! To nie jest bug tylko feature.

Haczyk polega na tym, ze to raczej nie bedzie mistrzowska druzyna w 1 sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że jestem za minimum. Z monstera wychodzi, że najlepszy gracz - Servant oscyluje w okół 30%, co też jest super, bo w prawdziwym NBA jest to taki jakby max dla większości w prime.

 

Ogólnie, to proponowałbym wszystko uśrednić do $60, wtedy minimum 1$ może mogłoby być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo przy 260 draftowanych graczach zawodnicy z pozycji 170-200 będą jednak ciut znaczyli :smile: Niech inni się wypowiedzą, ja jestem zdecydowanie za minimum pensji.

Dla jasnosci, tez jestem za minium, ale chyba roznimy sie opinia odnosnie tego dodawania stalej kwoty do wszystkich pensji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle po co dodawać jakąś stałą kwotę do pensji? I w jakich przypadkach by się dodawało? Bo jeśli we wszystkich, to czemu to ma służyć?

 

Sorry, ale ja już przestałem zupełnie pewne rzeczy ogarniać.

Nie ogarniaj, nie ma potrzeby :tongue: Ot pomysł, który przyszedł do głowy. W końcu to burza mózgów, nie :tongue:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.