Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeśli, teraz większość użytkowników będzie za tym rozwiązaniem? O czym to świadczy, o tym, że był wcześniej wielki bałagan i nie wszystko było klarowne dla niektórych, czy wszyscy sobie robią jaja i głosują raz tak, a raz tak, bo chcą brać udział w jajcarskich rozgrywkach.

 

Myślę, że ten mój post z głosowaniem jest tego typu piewszym postem, w momencie, gdzie mamy jasne, że jest tu liga dynasty, gdzie każdy wie o co kaman, a nie w miejscu, gdzie udzielających było z 30 osób, a w tle organizowały się ligi keeper i dynasty.

Głosowanie było we wspólnym temacie, ale dotyczyło ligi dynasty. A propos bałaganu, to nie wiem, gdzie był większy - wtedy, kiedy ludzie chcieli grać w dynasty, czy tutaj, gdzie dyskusja przez kilka dni była bezprzedmiotowa i się ludzie powycofywali.

A jeśli ludzie teraz nagle będą głosować za opcją, która wtedy odpadła, to będzie jasne, że właśnie teraz robią sobie jaja, bo my zamiast to ogarniać, się po prostu kompromitujemy.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie było we wspólnym temacie, ale dotyczyło ligi dynasty. A propos bałaganu, to nie wiem, gdzie był większy - wtedy, kiedy ludzie chcieli grać w dynasty, czy tutaj, gdzie dyskusja przez kilka dni była bezprzedmiotowa i się ludzie powycofywali.

Pytanie tylko, dlaczego ludzie się powycofywali? Dlaczego ostatnie posty w tym temacie skłoniły mnie do napisania posta z głosowaniem? Dlaczego kolek23 później pisze, że dobrze, że to w końcu ktoś ogarnął?

 

A jeśli ludzie teraz nagle będą głosować za opcją, która wtedy odpadła, to będzie jasne, że właśnie teraz robią sobie jaja, bo my zamiast to ogarniać, się po prostu kompromitujemy.

Raz, że całkowicie się nie zgadzam. A dwa, ogarniać oznacza, że każdy użytkownik chcący wziąć udział w grze, rozumie i wie jakie zasady są aktualne. Tego w pewnym momencie zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

opcja 2 (dynasty, draft offline, salary): karl, kolek23, bulek, Ledley, Tizz, SiXers, mac, Arctus, eMeS, evitacre, matek, january, Marthinus, airmax, BlackMamba.

z tych 15 glosów z lista graczy obecnie nei zgadza sie 4 czyli to nadal jest 11 -  wiekszosc.

 

sami tak glosowaliscie, badźcie powazni bo zamiast isc do przodu rozstrząsamy kwestię, ktorej juz nie ma ;]

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, dlaczego ludzie się powycofywali? Dlaczego ostatnie posty w tym temacie skłoniły mnie do napisania posta z głosowaniem? Dlaczego kolek23 później pisze, że dobrze, że to w końcu ktoś ogarnął?

Ech.... a czy ja wspomniałem, że źle, że to ogarnąłeś? Ja tylko poddałem pod wątpliwość możliwość głosowania za opcją, która uprzednio odpadła, gdyż mimo wszystko tamte głosowanie uznaję za prawomocne. Nie było tylko możliwości głosowania za opcją online z salary, które powinno być teraz uwzględnione i uzupełnione.

 

 

Raz, że całkowicie się nie zgadzam. A dwa, ogarniać oznacza, że każdy użytkownik chcący wziąć udział w grze, rozumie i wie jakie zasady są aktualne. Tego w pewnym momencie zabrakło.

Dokładnie, z tymże nadal tego brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tizz, bulek

 

Panowie, ale tamto głosowanie dotyczyło czegoś całkowicie innego! Pytanie dotyczyło w jakim formacie ligi chcemy grać - keeper, czy dynasty. Detale poszczególnych lig miałyby być określone później i po to ten temat powstał, po to stworzył go SiXers i tutaj rozpoczęła się dyskusja nad połączeniem aukcji online i salary.

 

I tak też, tamto głosowanie i to głosowanie to dwie różne sprawy. Bo na przykład ja i pewnie inne osoby też, głosowały tam pomiędzy dynasty a keeperem. Stąd też wiele roszad pomiędzy ligami.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karl, wtedy były dwie idee:

 

liga keeper bez salary i liga dynasty z salary.

 

Sorry, ale ligi dynasty bez salary to ja sobie nie wyobrażam. Trejdów mniej, a topowe zespoły co rok te same. Zasadniczą ideą ligi dynasty jest uwzględnienie salary, które uniemożliwia granie co roku tym samym teamem.

 

Nie bierzmy pod uwagę czegoś, co jest z góry sprzeczne z sensem tych rozgrywek.

 

Załóżmy, wygra opcja bez salary. Userzy, którym nie wyszło, zrezygnują. Jak przekonać ludzi do przejmowania słabszych teamów, przecież w każdej z propozycji trejdów zmierzą się ze ścianą.

 

Nie, no to jakieś irracjonalne.

 

P.S. Nigdy nie stwierdziłem, że źle, że starasz się to sprowadzić do kupy. Ja tylko nie widzę głosowania nad czymś, co podważa sens istnienia ligi, wszystko pozostałe jest ok.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karl, wtedy były dwie idee:

 

liga keeper bez salary i liga dynasty z salary.

 

Sorry, ale ligi dynasty bez salary to ja sobie nie wyobrażam. Trejdów mniej, a topowe zespoły co rok te same. Zasadniczą ideą ligi dynasty jest uwzględnienie salary, które uniemożliwia granie co roku tym samym teamem.

 

Nie bierzmy pod uwagę czegoś, co jest z góry sprzeczne z sensem tych rozgrywek.

 

Załóżmy, wygra opcja bez salary. Userzy, którym nie wyszło, zrezygnują. Jak przekonać ludzi do przejmowania słabszych teamów, przecież w każdej z propozycji trejdów zmierzą się ze ścianą.

 

Nie, no to jakieś irracjonalne.

Zgadzam się w 100%, a teraz napisz mi, kto i gdzie proponował ligę dynasty bez salary?

 

Zawsze się rozchodziło rodzaj draftu (online, offline) i sposób liczenia salary i tego dotyczą 3 opcje, które są w głosowaniu

 

 

@karl

 

ale to jest cytat,a nie moje widzimi sie, widzisz co tam jest napisane w nawiasie? ;]

No jeśli w tamtym czasie w ogóle nie było pomysłu z połączeniem draftu online i salary to jak ludzie mogli na to głosować?

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co własciwie wałkujemy skoro to przegłosowane ale mniejsza juz.

 

 

no czytalem te propozycje no i gdzie to jest tam przedstawione niby jako do zrealizowania, podstawowa kwestia, jak wyliczona wartosc gracza chcesz przeniesc na draft online? ;]

 

i rozumiem,ze na aukcji od razu bedziemy operowac takim budzetem jaki bedzie limit całego salary? (nie wiem  czy to sie da akurat ustawic ale ok moze sie da to by bylo z glowy)

 

i zo zrobic z przekroczeniem przez kogos salary na graczy? (juz nie wnikam czy perfidnie czy nie) ile bedzie czasu na zrzucenie salary, kilka dni? hehe

i co wtedy z takim zrzuconym grajkiem, jak bedzie wygladalo pobieranie z FA, wedlug pozycji waiver? ( bo to juz w ogóle parodia bedzie)

 

 

to tak powiedzmy kilka kwestii mnie zastanawiajacych i wydaje mi sie, ktore wykluczaja przeprowadzenie draftu online z salary.

 

 

moge oczywiscie się mylić i chetnie poczytam o propozycjach rozwiązań : )

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Karl, ale nadal uważam opcję a) za niezbyt rozsądną.

 

To jest takie połączenie opcji bez salary z opcją z salary. Ta akurat krzyżówka jest wg mnie pozbawiona sensu. Bo jeżeli będziemy wybierać tylko z zastrzeżeniem, by jak najlepiej zmieścic sie w 200$ (to jest akurat oczywiste, inaczej się nie da), a dopiero po sezonie będziemy się sugerowac opcją Kolka - równie dobrze można to zrobić od razu i w ogóle nie głosować za tą opcją.

 

Ta opcja jest w pewnym sensie niebezpieczna - stawia w uprzywilejowanej sytuacji drużyny, którym się uda stworzyć fajny skład, gdyż mogą go jedynie po sezonie modyfikować, a nadal będą w czubie tabeli. W ten sposób już na samym początku wykrystalizują się ekipy, które jeśli nie zrobią błędu, moga nadawać co roku ton rozgrywkom. Nie sugerowanie się salary w pierwszym sezonie rozgrywek temu sprzyja.

 

Tizz - taki termin można ustalić, a osoba zrzucona będzie waiverem. Kolejność waiverów może byc odwrotnie proporcjonalna do salary (to byłoby najuczciwsze), a w razie remisu - wyższy waiver będzie miała osoba, która ma słabszego lidera (liderzy potrafią zrobić różnicę, poza tym łatwiej dostosować resztę ekipy do lidera, niż pozyskać lidera do reszty ekipy).

 

Nie uważam tego za parodię, raczej jako normalną sprawę. Team z przekroczonym salary, jeśli nie ma innego wyjścia, czyli nie dogada się trejdowo, wyrzuca kogoś na waiver. Team, który na drafcie miał baczniejszą uwagę na salary, ma pełne prawo takiego waivera aktywować, jeśli nie ma niebezpieczeństwa, że przekroczy salary. Normalna, uczciwa sprawa.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czytalem te propozycje no i gdzie to jest tam przedstawione niby jako do zrealizowania, podstawowa kwestia, jak wyliczona wartosc gracza chcesz przeniesc na draft online? ;]

 

i rozumiem,ze na aukcji od razu bedziemy operowac takim budzetem jaki bedzie limit całego salary? (nie wiem  czy to sie da akurat ustawic ale ok moze sie da to by bylo z glowy)

 

 

 

Pozwolę sobie przekopiować swojego posta z głosowaniem:

 

[...]

 

3) Draft i salary.

 

Szczegóły później ale najpierw ustalmy do jakiego formatu będziemy te szczegóły dorabiać:

 

  • a) aukcja online z ustalonym przez komisarza budżetem (np 200$, bądź 260$), gdzie budżet drużyny jest równy salary drużyny, a cena za którą wylicytowano zawodnika jest równa jego salary w budżecie. Po zakończonym pierwszym sezonie, salary poszczególnych zawodników jest odpowiednio przystosowane do jego poziomu gry (wg. wyliczen kolka23), a nadwyżki zespółów są korygowane w trakcie offseason.

          (zagłosowali: QAS)

  • b ) aukcja online z ustalonym przez komisarza budżetem (np 200$, bądź 260$), gdzie budżet drużyny nie jest równy salary drużyny, a ew. nadwyżki są korygowane w trakcie offseason. Salary zawodników jest od pierwszego sezonu wg. wyliczeniom kolka23.

          (zagłosowali: kolek23)

  • c) aukcja offline i salary wg. wyliczeń kolka23.

          (zagłosowali: ....)

[...]

A więc na pytanie: jakie ma być salary zawodnika to w opcji a) przez pierwszy rok będzie takie za jaką został dany zawodnik kupiony, a w następnych latach skorygowana do poziomu salary wyliczonego wg. wyliczeń kolka23. W opcji B) salary od pierwszego roku jest ustalone wg. wyliczen kolka23.

 

 

i zo zrobic z przekroczeniem przez kogos salary na graczy? (juz nie wnikam czy perfidnie czy nie) ile bedzie czasu na zrzucenie salary, kilka dni? hehe

Taka sytuacja jest możliwa jedynie przy opcji B). Myślę, że tak jak w keeperach fbx, można przyjąć, że czas ma się przez cały offseason.

 

i co wtedy z takim zrzuconym grajkiem, jak bedzie wygladalo pobieranie z FA, wedlug pozycji waiver? ( bo to juz w ogóle parodia bedzie)

Jest to detal, który można bedzie w trakcie lata poddać pod głosowanie.

 

to tak powiedzmy kilka kwestii mnie zastanawiajacych i wydaje mi sie, ktore wykluczaja przeprowadzenie draftu online z salary : )

Jak widzisz, absolutnie nie wykluczają one draftu online z salary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tizz - taki termin można ustalić, a osoba zrzucona będzie waiverem. Kolejność waiverów może byc odwrotnie proporcjonalna do salary (to byłoby najuczciwsze), a w razie remisu - wyższy waiver będzie miała osoba, która ma słabszego lidera (liderzy potrafią zrobić różnicę, poza tym łatwiej dostosować resztę ekipy do lidera, niż pozyskać lidera do reszty ekipy).

 

Nie uważam tego za parodię, raczej jako normalną sprawę. Team z przekroczonym salary, jeśli nie ma innego wyjścia, czyli nie dogada się trejdowo, wyrzuca kogoś na waiver. Team, który na drafcie miał baczniejszą uwagę na salary, ma pełne prawo takiego waivera aktywować, jeśli nie ma niebezpieczeństwa, że przekroczy salary. Normalna, uczciwa sprawa.

grasz w fantasy nie od dziś, nie oszukujmy sioe, jak bedziemy ustalac date draftu kazdy bedzie glosowa za ta jak najblizej startu sezonu z wiadomych powodów, co automatycznie bedzie skracalo ten czas na zejscie z salary.

 

i co to znaczy, baczniejsza uwga na salary, kto blizej kreski? - lepiej bedzie niedociagnac 5$ czy przekroczyc salary o 4$, bo róznica jest ogromna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grasz w fantasy nie od dziś, nie oszukujmy sioe, jak bedziemy ustalac date draftu kazdy bedzie glosowa za ta jak najblizej startu sezonu z wiadomych powodów, co automatycznie bedzie skracalo ten czas na zejscie z salary.

Absolutnie nad tym nie powinno być głosowania - data powinna zostać podjęta obligatoryjnie.

 

 

i co to znaczy, baczniejsza uwga na salary, kto blizej kreski? - lepiej bedzie niedociagnac 5$ czy przekroczyc salary o 4$, bo róznica jest ogromna ;)

Każdy to rozsądzi indywidualnie, co będzie dla niego lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przekopiować swojego posta z głosowaniem:

 

A więc na pytanie: jakie ma być salary zawodnika to w opcji a) przez pierwszy rok będzie takie za jaką został dany zawodnik kupiony, a w następnych latach skorygowana do poziomu salary wyliczonego wg. wyliczeń kolka23. W opcji B) salary od pierwszego roku jest ustalone wg. wyliczen kolka23.

 

Taka sytuacja jest możliwa jedynie przy opcji B). Myślę, że tak jak w keeperach fbx, można przyjąć, że czas ma się przez cały offseason.

 

Jest to detal, który można bedzie w trakcie lata poddać pod głosowanie.

 

Jak widzisz, absolutnie nie wykluczają one draftu online z salary :smile:

ta opcja a jest w ogóle pozbawiona sensu.

 

przyjmijmy, ze opcja B, czyli jak rozumiem nasz limit salary w lidze w sezonie bedzie wynosil 260$? bo jak ma byc tu inne tam inne?:)to nie za malo jakos, juz nie chce grzebac ile wynosilaby wartosc takiego Duranta a roster ilu w koncu 12/13 osobowy.

 

 

cały offseason, masz na mysli okres miedzy draftem online a poczatkiem sezonu? to nie bedzie CAŁY offseason.

 

 

akurat nie uwazam, ze pobranie z FA grajka akurat przed pierwszym sezonem był detalem ,szczególnie w czasie gdy ktos przekroczy swoje salary i nie bedzie go ratowalo zrzucenie ogórka tylko jakiegos wartosciowego gracza.

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nad tym nie powinno być głosowania - data powinna zostać podjęta obligatoryjnie.

 

 

Każdy to rozsądzi indywidualnie, co będzie dla niego lepsze ;)

to jak chcesz ustalic datę tego draftu? 

 

zreszta widzisz co sie tu dzieje, wierzysz,ze obedzie sie bez jakichs glosowan? ;]

 

 

czyli mowimy tu o jakiejs utopii, wesoło ; )

 

mi chodzi o to, kto bedzie mial wtedy pierwszenstwo.

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.