Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, bo widzę, że się mały rozgardiasz zrobił. Warto byłoby to uporządkować, bo im więcej niezdecydowania i organizacji, tym coraz mniej ludzi chcę to śledzić i się w to bawić.

 

1) Kto gra i jaką ma drużynę:

 

Lista pochodzi z pierwszego postu SiXersa w tym temacie:

  1. karl - Utah Jazz
  2. kolek23 - Boston Celtics
  3. bulek - Phoenix Suns
  4. Ledley - Cleveland Cavaliers
  5. Tizz - Sacramento Kings
  6. mac - San Antonio Spurs
  7. Arctus - New Orleans Pelicans
  8. eMes - Dallas Mavericks
  9. evitacre - New York Knicks
  10. january - Denver Nuggets
  11. Marthinus - Portland Trail Blazers
  12. Szulim - Los Angeles Clippers
  13. blackmagic - Minnesota Timberwolves
  14. Zodd - Chicago Bulls
  15. Qooniu - Golden State Warriors
  16. Benon - Atlanta Hawks
  17. QAS - Indiana Pacers
  18. SLaKB - Los Angeles Lakers
  19. L.TM - Orlando Magic

Obecnie jest 19 osób, brakuje jeszcze jednej, chociaż znając życie kilka osób pewnie zrezygnuje z tej ligi w trakcie offseason.

 

2) Pozycje w rosterze.

 

Przejrzałem temat i widzę, że dwie opcje najczęściej się pojawiają, są to dwie wszystkim znane propozycje:

 

Proszę głosować na jedną z poniższych opcji:

 

  •  a) klasyczne roto z lig jednosezonowych, czyli 13 slotów (w tym 3 nieaktywne): PG, SG, G, SF, PF, F, C, C, 2xUtl + 3xBench

           (zagłosowali: kolek23, QAS, karl, mac, Benon, evitacre, Ledley, Zodd, L.TM, Qooniu)

 

 

  •  b ) klasyczne pozycje, czyli 10 slotów (w tym 2 nieaktywne) : PG, SG, SF, PF, C, 3xUtl + 2xBench

           (zagłosowali: Arctus, blackmagic)

 

3) Draft i salary.

 

Szczegóły później ale najpierw ustalmy do jakiego formatu będziemy te szczegóły dorabiać:

 

  • a) aukcja online z ustalonym przez komisarza budżetem (np 200$, bądź 260$), gdzie budżet drużyny jest równy salary drużyny, a cena za którą wylicytowano zawodnika jest równa jego salary w budżecie. Po zakończonym pierwszym sezonie, salary poszczególnych zawodników jest odpowiednio przystosowane do jego poziomu gry (wg. wyliczen kolka23), a nadwyżki zespołów są korygowane w trakcie offseason.

          (zagłosowali: QAS)

  • b ) aukcja online z ustalonym przez komisarza budżetem (np 200$, bądź 260$), gdzie budżet drużyny nie jest równy salary drużyny, a ew. nadwyżki są korygowane w trakcie offseason. Salary zawodników jest od pierwszego sezonu wg. wyliczeniom kolka23.

          (zagłosowali: kolek23, mac, karl, Benon, evitacre, Ledley, Zodd, L.TM, Qooniu, blackmagic,bulek)

  • c) aukcja offline i salary wg. wyliczeń kolka23.

          (zagłosowali: Arctus)

 

4) Pozostałe reguły

 

Co do pozostałych reguł, to myślę, że każdy z grających może przedstawić pod głosowanie swoją dowolną propozycję, tak abyśmy mogli uzyskać dopracowany regulamin rozgrywek do końca offseason. Wiadomo, że jest to dosyć czasochłonna praca i nie obejdzie się bez burzliwych dyskusji. Dlatego zalecam cierpliwość :smile:

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez był juz przeglosowany draft offline z salary lol. to miala byc podstawa tej dynastii a tera jeszcze raz glosujemy? to tak bedziemy glosowac w nieskonczonosc.

 

 

@mac no wlasnie nie bedzie tak samo bo salaray gracza wyliczone wedlug jego statystyk nie bedzie odzwierciedlac jego wartosci za jaka zostanie  wylicytowany na drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez był juz przeglosowany draft offline z salary lol. to miala byc podstawa tej dynastii a tera jeszcze raz glosujemy? to tak bedziemy glosowac w nieskonczonosc.

 

Przecież cały ten temat to jedna wielka dyskusja na temat tego czy powinien być draft offline czy online, to gdzie to zostało przegłosowane? Nawet na tej stronie pisze o aukcji i salary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za ogarnięcie tematu karl :)

2) a ; chociaż gadaliśmy bardziej o 9 aktywnych i 4 bench, ale może być i Twoja propozycja, oby to ogarnąc jak najszybciej :)

3) b;

 

4) Dodatkowe reguły to imo temat do ogarnięcia jak już zatwierdzimy ostatecznie punkty 2 i 3.

 

@Tizz
A mnie np wartość zawodnika w trakcie draftu w ogóle nie obchodzi. Licytuj za ile chcesz, będziesz już przed draftem wiedział ile będziesz musiał mu "płacić" i tyle. Każdy będzie startował z tej samej pozycji, każdy może się do draftu przygotować, a jak przekroczysz SC to sobie potem zejdziesz poniżej trade'ami. I tyle. Imo to dosyć prosty i przejrzysty system, a dzięki aukcji online również nie faworyzuje kogoś, kto dostanie wyższy pick w.. losowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież cały ten temat to jedna wielka dyskusja na temat tego czy powinien być draft offline czy online, to gdzie to zostało przegłosowane? Nawet na tej stronie pisze o aukcji i salary.

w temacie o wstepnych ustaleniach

 

 

 

Ok, salary ustalone, offline ustalone.

 

i to przeglosowane w stosunku 15:5 bodaj ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tizz

 

Tylko zauważ, że od tamtego czasu, nasza liga utraciła swojego pomysłodawcę jak i około 5-10 zawodników, trzeba to wszystko od nowa uporządkować, stąd mój post.

 

 

1. jak wolna to ja chcę INDIANA PACERS

2. a)

3. a)

zrobione

 

 

Brawa za ogarnięcie tematu karl :smile:

2) a ; chociaż gadaliśmy bardziej o 9 aktywnych i 4 bench, ale może być i Twoja propozycja, oby to ogarnąc jak najszybciej :smile:

3) b;

 

4) Dodatkowe reguły to imo temat do ogarnięcia jak już zatwierdzimy ostatecznie punkty 2 i 3.

 

Zdecydowanie, tak.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uporządkowac, gdybyscie nie zrobili burdelu to by nie trzeba było porzadkować hehe

 

 

czyli mozna liczyc, ze teraz cos ustalone znowu zostanie rozpieprzone i tak w kolo macieju, to po co cos ustalac jak zmieniacie jak Wam pasuje? ;]

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tizz
Jeżeli nie zauważyłeś, to wcześniej pod głosowanie były brane opcje "Draft offline + salary" i "draft live aution + no salary". Dopiero potem ktoś zaproponował draft live auction i salary razem, co bardzo szybko uzyskało spore poparcie. Stąd imo powinniśmy wziąć tą opcję pod uwagę i dać wszystkim ponowną możliwość wypowiedzenia się. Zwłaszcza, że nie uwzględnienie jej to było imo spore niedopatrzenie i chwilowa ciemnota umysłu, która nawiedziała m.i. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mozna liczyc, ze teraz cos ustalone znowu zostanie rozpieprzone i tak w kolo macieju, to po co cos ustalac jak zmieniacie jak Wam pasuje? ;]

Póki będą ludzie chętni na zmiany w danej lidze, a główny szkielet ligi nie będzie klarowny dla wszystkich grających i zanim rozpocznie sie sezon, to tak :)

 

No i zauważ, że do tej pory głosowały dwie osoby i obie głosowały za pomysłem, który ty uważałeś już za martwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwy bo przegłosowany wczesniej wiec nie powinnismy go juz w ogole brac pod uwage.

 

 

na prawde nie rozumiem jak jest wiekszosc chetnych jak bylo 15:5 i nawet jesli odeszlo 10 osob do keepera to napewno te 5 co glosowaly przeciw rowniez, na razie kilku Was jest za raptem ta zmiana teraz na live draft bez salary a reszta nawet nie wie bo glosowala za offline i maja ta swiadomosc cały czas zapewne.

 

nie robcie z ludzi wariatów :grin:

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzią pozostaje post kolka:

@Tizz
Jeżeli nie zauważyłeś, to wcześniej pod głosowanie były brane opcje "Draft offline + salary" i "draft live aution + no salary". Dopiero potem ktoś zaproponował draft live auction i salary razem, co bardzo szybko uzyskało spore poparcie. Stąd imo powinniśmy wziąć tą opcję pod uwagę i dać wszystkim ponowną możliwość wypowiedzenia się. Zwłaszcza, że nie uwzględnienie jej to było imo spore niedopatrzenie i chwilowa ciemnota umysłu, która nawiedziała m.i. mnie.

 

Anyway, Tizz, jeśli masz rację to wyniki tego głosowania powinny być dokładnie takie jakie piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salary zostało ustalone i dla mnie opcja a) w ogóle nie powinna byc brana pod uwagę. Albo draft offline z salary, albo draft online auction, również z salary.

 

Nie róbmy burdelu i nie bierzmy pod uwagę czegoś, co zbytnio nie jest związane z ideą tej ligi. Niedługo będziemy głosować, czy po sezonie zatrzymujemy tylko część grajków, czy wszystkich.

 

Tizz ma rację, że offline zostało przegłosowane, ale kontrpropozycją był bodaj draft online bez salary. Po przegłosowaniu offline z salary pojawił się pomysł draftu auction online z salary, więc bądźmy konsekwentni i w ogóle nie rozważajmy tego, co już dawno odpadło.

 

Siłą rzeczy powinny być dwie opcje:

 

a) draft online auction z uwzględnieniem salary (ten, który przekroczy, musi do czasu rozpoczęcia ligi zejść do z góry wyznaczonego pułapu, z zastrzeżeniem faktu, iż czas rozpoczęcia ligi nie jest równoznaczny z rozpoczęciem sezonu NBA)

 

B) draft offline z uwzględnieniem salary (osoba draftująca nie może w trakcie draftu ani tuż po jego zakończeniu wyjść poza ustalony pułap)

 

Opcja "draft online bez salary" nie powinna podlegać głosowaniu, gdyż to byłoby na zasadzie "a może tym razem przejdzie". Wybory prezydenckie czy parlamentarne też nie są przecież powtarzane.

 

Tylko żeby zaraz nie było głosowania, czy opcję draft online bez salary poddać pod głosowanie ;), bo uczestnicy ligi keeper zaraz się będą śmiać w kułak. Choć nic mnie już nie zdziwi...

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salary zostało ustalone i dla mnie opcja a) w ogóle nie powinna byc brana pod uwagę. Albo draft offline z salary, albo draft online auction, również z salary.

 

Nie róbmy burdelu i nie bierzmy pod uwagę czegoś, co zbytnio nie jest związane z ideą tej ligi. Niedługo będziemy głosować, czy po sezonie zatrzymujemy tylko część grajków, czy wszystkich.

Idea ligi właśnie się teraz kształtuje.

 

Fundamenty różniące tę ligę od pozostałych to wielosezonowość, salary zawodników, budżet drużyn, zatrzymanie wszystkich grajków. I te fundamenty nie ulegają wątpliwości. Pytanie brzmi tylko jak chcemy tymi 4 cechami ligi zarządzać.

 

Opcja 3. a) przewinęła się gdzieś wcześniej w temacie, więc postanowiłem również uzupełnić głosowanie tą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że tamten post nie jest pierwszy w tym temacie, gdzie na bieżąco aktualizuje wyniki głosowań:
 

Link do tego postu: http://www.e-nba.pl/topic/3362-liga-roto-dynasty/?p=266722

 

 

Rozumiem, tylko ta opcja już odpadła we wcześniejszym głosowaniu - i po części podzielam opinię Tizza. Nie można robić precedensu.

A co jeśli, teraz większość użytkowników będzie za tym rozwiązaniem? O czym to świadczy, o tym, że był wcześniej wielki bałagan i nie wszystko było klarowne dla niektórych, czy wszyscy sobie robią jaja i głosują raz tak, a raz tak, bo chcą brać udział w jajcarskich rozgrywkach.

 

Myślę, że ten mój post z głosowaniem jest tego typu piewszym postem, w momencie, gdzie mamy jasne, że jest tu liga dynasty, gdzie każdy wie o co kaman, a nie w miejscu, gdzie udzielających było z 30 osób, a w tle organizowały się ligi keeper i dynasty.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.