Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

@Tizz
Nie wyklucza. Na drafcie masz $200 do wykorzystania na graczy. Nikogo nie obchodzi za ile kogo sobie kupisz, bo od razu po zakończeniu draftu wydane dolary idą w zapomnienie, a salary liczysz sobie wg wyliczonych wartości i jeżeli przekraczasz SC to masz kilka tygodni, żeby trade'ami zejść poniżej limitu. Tyle. Co tu jest nie do zrealizowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, salary nie równa sie kwocie w drafcie wiec Twoje wyliczenia nei moga sie równac wartosci graczy, no co w tym trudnego?

 

 

 

 

poza tym jakie kilka tygodni?

to draft tez by musial odbyc sie jak najwczesniej, nie chce mi sie wierzyc, ze to przejdzie.

kiedy w ogóle najwczesniej mozna przeprowadzic draft online?

Edytowane przez Tizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Draft i salary.

  • b ) aukcja online z ustalonym przez komisarza budżetem (np 200$, bądź 260$), gdzie budżet drużyny nie jest równy salary drużyny, a ew. nadwyżki są korygowane w trakcie offseason. Salary zawodników jest od pierwszego sezonu wg. wyliczeniom kolka23.
Probuje ogarnac jakie zasady bedzie miala Wasza liga i musze przyznac, ze nie rozumiem tego punktu.

Moglby mi ktos wyjasnic o co w nim chodzi? Ze szczegolnym uwzglednieniem wyroznienia, ze salary zawodnikow bedzie od pierwszego sezonu wg wyliczen kolka [jakich?], ale bedziecie przeprowadzac jakas aukcje...

Tzn aukcja mialaby sluzyc tylko podzialowi zawodnikow na druzyny ze z gory przyjetymi pensjami niezwiazanymi z sama aukcja? Dlaczego wyniki tej aukcji nie moglyby byc od razu pensja zawodnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probuje ogarnac jakie zasady bedzie miala Wasza liga i musze przyznac, ze nie rozumiem tego punktu.

Moglby mi ktos wyjasnic o co w nim chodzi? Ze szczegolnym uwzglednieniem wyroznienia, ze salary zawodnikow bedzie od pierwszego sezonu wg wyliczen kolka [jakich?], ale bedziecie przeprowadzac jakas aukcje...

Tzn aukcja mialaby sluzyc tylko podzialowi zawodnikow na druzyny ze z gory przyjetymi pensjami niezwiazanymi z sama aukcja? Dlaczego wyniki tej aukcji nie moglyby byc od razu pensja zawodnikow?

ja to nawet nie wiedziałem że da się inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tu nie rozumiecie?? WSZYSTKO MA BYĆ TAK SAMO JAK W FBX. Tam każdy zawodnik ma wyliczone salary i istnieją osoby co po sezonie są ponad cupem. Ten draft ma służyć tylko i wyłącznie do wyboru zawodników a nie ustalenia salary, jako że jest dużo bardziej sprawiedliwy niż snake offline.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja nawet myślę, że aby nie komplikować życia sobie i innym, możnaby to kołkowo-monsterowskie salary zacząć wykorzystywać od kolejnego sezonu, a w tym najbliższym najnormalniej w świecie grać tym co się wylicytowało. Wtedy każdy miałby cały offseason, aby kombinować z trejdami, zamiast spinać się na szybko, bo cholera wie kiedy uda się znaleźć termin draftu dogodny dla 20 delikwentów.

Ale to tylko taka moja luźna sugestia - ja się dostosuję...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tu nie rozumiecie?? WSZYSTKO MA BYĆ TAK SAMO JAK W FBX. Tam każdy zawodnik ma wyliczone salary i istnieją osoby co po sezonie są ponad cupem. Ten draft ma służyć tylko i wyłącznie do wyboru zawodników a nie ustalenia salary, jako że jest dużo bardziej sprawiedliwy niż snake offline.

Teraz juz rozumiem, ot ten pomysl wymaga sporo gimnastyki umyslowej by przetrawic konsekwencje ;-)

Tym bardziej, ze moga powstac druzyny, ktore beda kosmicznie powyzej limitu pensji.

 

Ale mniejsza o to, w takim razie kolejna watpliwosc...

Nie uwazacie, ze przy takim podejsciu do ustawiania salary graczy co roku mistrzem bedzie ten kto zatankuje FT%? Bo pensja Dwightow, Drummondow i innych tego typu zawodnikow bedzie regularnie komicznie niska w stosunku do ich produkcji w tej strategii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mniejsza o to, w takim razie kolejna watpliwosc...

Nie uwazacie, ze przy takim podejsciu do ustawiania salary graczy co roku mistrzem bedzie ten kto zatankuje FT%? Bo pensja Dwightow, Drummondow i innych tego typu zawodnikow bedzie regularnie komicznie niska w stosunku do ich produkcji w tej strategii.

Nie trafia do mnie przecenianie wartości Drummondów, Howardów czy Jordanów w roto. Piszesz tak, jakby inni zawodnicy nie stanowili żadnej wartości dodanej, a głównym ich zadaniem stawianym przez GM-a byłoby jedno: "nie przeszkadzać"....

 

Pewnie - zawsze jakiś wskaźnik nie będzie w 100% odzwierciedlał rzeczywistości. Zresztą nie ma prawa - bo to jest tylko matematyka. Ale opieranie się tylko i wyłącznie na wartości, za jaką się zalicytowało grajka to nie jest błąd, to jest wielbłąd - jak to zwykł mawiać Janek Tomaszewski. Przykład - w roto w 1 lidze Carter-Williams został wylicytowany za 4$. I zawsze on powinien mieć taką wartość? No dla GM posiadającego podobnego zawodnika to raj na ziemi.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafia do mnie przecenianie wartości Drummondów, Howardów czy Jordanów w roto. Piszesz tak, jakby inni zawodnicy nie stanowili żadnej wartości dodanej

Eeee yyy chyba nie zrozumiales mojej watpliwosci - zawodnicy fatalni w FT% beda mieli co roku niskie pensje, wiec raczej beda mocno niedoceniani, a nie przeceniani.

 

Ale opieranie się tylko i wyłącznie na wartości, za jaką się zalicytowało grajka to nie jest błąd

Hmmmmmmmm, wg opisu maca to nie ma nic wspolnego z tym co tu robicie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee yyy chyba nie zrozumiales mojej watpliwosci - zawodnicy fatalni w FT% beda mieli co roku niskie pensje, wiec raczej beda mocno niedoceniani, a nie przeceniani.

 

Hmmmmmmmm, wg opisu maca to nie ma nic wspolnego z tym co tu robicie...

Zrozumiałem, więc właśnie napisałem, że to, czy GM wykorzysta ich taką a nie inna wartość zależy głównie od tego, jak dopisuje innych grajków. Roster ma być 13-osobowy, nawet świetni w rebsach, blokach czy FG% Jordany sami wszystkiego nie załatwią.

Zresztą ok - może ich wartość jest niedoszacowana. Ale masz inny pomysł, jak odzwierciedlić ich faktyczną wartość w roto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz inny pomysł, jak odzwierciedlić ich faktyczną wartość w roto?

Pytanie niby kierowałeś do wiLQa, ale mi przyszło do głowy, że pomimo tego, że to roto, to można wykorzystać FPowskie salary.

Choć jak się domyślam, to tam pewnie jest jeszcze więcej dziur, które utrudnią, czy też innym przesadnie ułatwią grę. Nie analizowałem tego, ale podzielić się nie zaszkodziło...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie niby kierowałeś do wiLQa, ale mi przyszło do głowy, że pomimo tego, że to roto, to można wykorzystać FPowskie salary. Choć jak się domyślam, to tam pewnie jest jeszcze więcej dziur

Sam sobie odpowiedziales na propozycje ;-)

Zreszta wg mnie wystarczy drobna korekta dla kilku graczy, a nie jakis nowy pomysl na pensje.

 

Zresztą ok - może ich wartość jest niedoszacowana. Ale masz inny pomysł, jak odzwierciedlić ich faktyczną wartość w roto?

Wg mnie w tym przypadku nie ma znaczenia faktyczna wartosc w roto tylko pensja bardziej zblizona do tych osiaganych w draftach. Moznaby to zalatwic na rozne sposoby, np biorac srednia pensje z innych draftow albo policzyc np srednia miedzy ich pensja z FT% i bez FT% [w ten sposob strategia tankowania FT% wciaz mialaby sens, ale nie bylaby zdecydowanie najlepsza].

 

BTW, jak patrze na Monstera za zeszly sezon temat wlasciwie dotyczy tylko 3 zawodnikow: Dwight, DeAndre i Drummond bo to jedyni gracze z wartoscia mniejsza od -4 w jakiejs kategorii, ale wiadomo, ze w przyszlosci moze byc ich wiecej, wiec wydaje mi sie, ze jakies generalne podejscie przydaloby sie wypracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można np:
a) określić minimalną wartość dla pola ft%, na powiedzmy -3.
B) rozwiązanie wiLQ'a z średnią z ft% i bez ft%.
c) podnieść wartość pola ft% dla każdego gracza poniżej -4 o powiedzmy +2.

 

Nie mam teraz siły liczyć które rozwiązanie byłoby najlepsze. Dzięki za zwrócenie uwagi na problem wiLQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolek, a gdyby nie liczyć FT% u tych zawodników co znacznie odstają w tej kategorii? Podobnie jak nie liczyć u innych -4 za straty, bo te też można tankować?

 

Całkowicie bym FT% nie olał, bo to jednak też jest normalna kategoria gry i to by z kolei zaniżało wartość niskich zawodników (+ Ryan Anderson ;))

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo całkowite nie liczenie FT sprawiłoby, że np taki DH znalazłby się wśród najdroższych graczy i jego posiadanie miałoby bardzo mało sensu, bo więkoszść graczy ze słabym FT nagle stałaby się droga.

 

Należy poszukać jakiegoś współczynnika, czy granicy, która pomogłaby podnieść wartość tych zawodników, ale tym samym nie zniszczyłaby możliwość tankowania FT%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykombinowałem parę propozycji uniemożliwiających opłacalność tankowania FT%, dodałem również straty - bo ten element również jest dość prosty do tankowania. Wiadome jest bowiem, ze strony których zawodników ich poziom jest największy, także podobnie jak w FT%, trzeba zadbać o to, żeby ich pensja była ciut wyższa.

 

I wyszło parę propozycji:

 

https://www.dropbox.com/s/r70t67qogdcrxcy/salary%20roto.xls

 

https://www.dropbox.com/s/nxwo44vicuitxvn/salary%20roto2.xls

 

https://www.dropbox.com/s/sluegq7cnarztfw/salary%20roto3.xls

 

https://www.dropbox.com/s/bfqahvyfm3crjox/salary%20roto4.xls

 

https://www.dropbox.com/s/544lx7h9w154ezs/salary%20roto5.xls

 

https://www.dropbox.com/s/oozy4f9usdogk6a/salary%20roto6.xls

 

Mała legenda.

 

Punktem granicznym we wszystkich przypadkach jest wartość -4 value w FT% i -2 value w stratach, powyżej których wartości są dzielone odpowiednio:

 

1) 2 wolne; 2 straty

2) 1,5 wolne; 1,5 straty
3) 2 wolne; 1,5 straty
4) 1,5 wolne; 1,3 straty
5) 1,5 wolne; straty b.z.
6) 1,66 wolne; 1,33 straty

 

Zrobiłem również małą analizę rozwiązań w przypadku punktu granicznego -2,5 w stratach, również mogę ją zapodać w razie takiej ewentualności.

 

Czemu wszystkie rozwiązania różnią się tylko dzielnikiem? Uznałem bowiem, że można w ten sposób dojść do najbardziej odzwierciedlających wartość roto poszczególnych typków, jednocześnie nie wyrzucając wszelkich wyliczeń basketballmonstera do kosza.

Powyższe analizy oddaje więc pod dyskusję, pod głosowanie, ale jeśli można, nie torpedujmy wszystkiego od razu, bez zapodanie innej możliwości, bo w ten sposób do niczego nie dojdziemy. Ja się osobiście nie upieram przy żadnym rozwiązaniu, jestem przy tym otwarty na inne propozycje dzielników.

 

Kwestią dyskusyjną jest np. też to, czy dzielnik strat powinien obejmować Duranta, który i tak ma wysoką wartość salary, co poddał pod wątpliwość mi już Kolek. Jednocześnie uważam, iż ten element powinien być uwzględniany w rozdzielniku, choć osobiście jestem skłonny uznać, iż dzielnik strat powinien być niższy od dzielnika wolnych, choćby z uwagi na to, iż zestaw typków o stratach pow. -2 jest dużo większy. Oczywiście można ten punkt graniczny bardziej dopracować, no czekam na uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.