Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Liga II


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem narzekanie na czas trwania, ponizej 3 godzin przy 195 zakupach to tak zle??

Ponizej minuty na pick to moze byc dobra srednia [wieksza w gornej polowie, mniejsza w dolnej].

 

BTW, same wyniki skomentuje dopiero po swoim drafcie bo nie chce sie wygadac ;-)

 

plan A szybko poszedł się gonić [...] zwarcie w mózgu jakiego dostałem w trakcie draftu

To powinno byc motto kazdej aukcji ;-)

 

Moje 3 minutowe-spóźnienie kosztowało mnie zmarnowanie szansy na zbudowanie drużyny którą sobie zaplanowałem

Auc... ale wlasnie dlatego przychodzi sie wczesniej... albo ustawia wlasne wyceny ;-(

 

w drugą stronę: Isiah - 3$ Jack - 2$? Scola, HH, Collison i Bargs za 1$??????????

Bo to sami rezerwowi lub leszcze ;-)

 

Ja przed draftem założyłem sobie, że nie będę szarżował, poczekam aż konkurenci wydadzą trochę $ i spróbuję tanio dostać Horforda i Walla To się udało

Czyli jednak ktos jest zadowolony ;-)

Brawo za trzymanie sie planu! Nie wiem czy byl dobry, ale to samo w sobie jest jakies osiagniecie ;-)

 

Właściwie nie ma się co wypowiadać bo na drafcie mnie nie było

Oj, to szkoda. Planowane to bylo?

Ale w takim razie powinni sie wstydzic wszyscy, ktorych pokonasz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klekoty

Budget $200

1. (8) Dwight Howard (Hou - C) $55

2. (33) Damian Lillard (Por - PG) $32

3. (61) Steve Nash (LAL - PG) $7

4. (63) Gerald Henderson (Cha - SG,SF) $6

5. (70) David Lee (GS - PF,C) $24

6. (77) Brook Lopez (Bkn - C) $23

7. (88) Victor Oladipo (Orl - SG) $7

8. (107) Gordon Hayward (Uta - SG,SF) $18

9. (116) Arron Afflalo (Orl - SG,SF) $4

10. (128) Chris Kaman (LAL - PF,C) $7

11. (136) Brandon Bass (Bos - PF,C) $5

12. (143) Carlos Delfino (Mil - SG,SF) $2

13. (149) Courtney Lee (Bos - SG,SF) $1

Unused $9

 

Oto drużyna z jednym z najbardziej kontrowersyjnych zakupów (nie wyborów) w lidze - Dwightem Howardem za 55$. Czy przepłaciłem bardzo? - zapytacie. Raczej nie. Czy w ogóle przepłaciłem? Raczej tak. Z drugiej strony, patrząc na skład, nie widząc cen, drużyna wydaje się być całkiem rozsądnie zbudowana. Oczywiście, największą bolączką będą straty i rzuty wolne. Te pierwsze muszę jeszcze dokładnie przeanalizować, ale te drugie, po wyborze Dwighta, postarałem się dobrze ukryć i jestem zadowolony z tego, bo nawet wysocy trafiają wolne z wysokim procentem (drugi najsłabszy % w teamie to aż 75,8 Brooka Lopeza). Zdaję sobie sprawę, że wolne Howarda to 25% całej mojej drużyny, ale raz, że mam nadzieję, że grając u Hardena (też top najczęściej stających na linii) ta ilość trochę się zmniejszy, dwa, że te dwie statystyki będą jeszcze lepiej niż w poprzednich latach nadrabiane przez inne - tzw. jego koniki, czyli bloki, zbiórki i fg%. Stąd też sam wybór Howarda, cenę ciężej wytłumaczyć (w naszych warunkach oczywiście).

 

Ogólnie jest dobrze. Żałuję ciut ostatniego, ostatnich dwóch wyborów, bo te, choć nie są złe, mogły być jeszcze lepsze.

 

PS. GRB, czekam na tegoroczne prognozy mojego miejsca w tym roku, w tamtym trafiłeś idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, Howard jest grubo przepłacony, bardzo grubo. Najbardziej w całym drafcie. Uważam, że mógłbyś go mieć za 30-35 lub mniej. Nie ma wytłumaczenia dla rzucenia taką sumą z miejsca, mogłeś spokojnie podbijać jeśli byłeś gotowy tyle wyrzucić, a w okolicach 30 i tak reszta by odpuściła.

 

Sam wylicytowałem go w innym drafcie za 24...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, rok temu wyrzucilem 25$ za Rose'a, a i tak nie przeszkodziło mi to w zajęciu wysokiego miejsca. Zresztą nie cena, a skład jest ważny, a ten, z grubo przepłaconym czy tylko trochę Howardem, jest ok. Ergo, nie przeszkodziło to w zbudowaniu solidnej drużyny, a to jest największym problemem przy przepłaceniu (ważnego) zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. (8) Dwight Howard (Hou - C) $55

2. (33) Damian Lillard (Por - PG) $32

....

Oto drużyna z jednym z najbardziej kontrowersyjnych zakupów (nie wyborów) w lidze - Dwightem Howardem za 55$.

IMO w tym zakupie nie ma niczego co by moglo wzbudzac kontrowersje. Zwlaszcza znajac reszte zespolu. To zakup za tę cenę wręcz fatalny. Po pierwsze dobrowolnie pozbawiles sie zawodnika z poziomu Lee/Lopeza. Kupilbys Dwighta taniej. A tak kupiles szybko i cholernie drogo.

I to mialoby nawet sens gdyby reszta skladu pasowala do koncepcji tankowania FT. A ni cholery nie pasuje. Chociazby dlatego, ze reszta skladu generalnie przyzwoicie trafia osobiste. I zgadnij co Ci z tego przyjdzie w ogolnym rozliczeniu? Ano niewiele. No chyba, ze ktos powaznie bierze zapowiedzi ze Howard zacznie trafiac 75% wolnych. Moze zacznie, ale do czasu az to sie stanie - bedzie pasowal do Twojej druzyny mniej wiecej tak jak swini pasuje siodło.

 

Ale patrzac na statsy masz co nastepuje:

1. Mocne (14-15 pts roto) - pts i FG%

2. OK (9-13 pts) - 3PM, Reb, Ast,

3. Przecietne (6-8) - Blk

4. Slabe (1-5) - St, FT%, TO

 

Ogolnie widze te druzyne na poziomie 74-77 pts roto i walczącą w peletonie (miejsca 6-9).

Gdybys zlozyl do kupy to co straciles na Howardzie (powiedzmy 20$) z tym co Ci zostało (9$) to zamiast Courtneya Lee mógłbyś mieć Wade'a.

 

Czy przepłaciłem bardzo? - zapytacie. Raczej nie.

Pojecia nie masz jak bardzo przeplaciles. Gdybys konsekwentnie poszedl w tankowanie FT% to moze byloby OK, ale w obecnym ksztalcie - IMVHO dałeś ciała. Maksymalnie.

 

Oczywiście, największą bolączką będą straty i rzuty wolne.

IMO wolne nie będą żadną bolączką. No chyba, ze postanowisz walczyć o bohaterskie 2 punkty w FT% ;-)

 

Pozdro

 

L'e-szczur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.