Skocz do zawartości

Rozmowy/Pytania


croolick

Rekomendowane odpowiedzi

zaproszenie dostalem na espn, takie zaakceptowalem i tak jest w faq/regulaminie

nie przegladalem kazdej strony tutaj wiec skad mam wiedziec ze sie to zmienilo

 

edit:

w sensie no dostalem tez na maila na yahoo potem, ale to nie wiedziaelm ze jest zmiana i zostawilem sobie, zaraz wejde i sie tam zaloguje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje talenty przerzućcie z snake'a do aukcji

 

strategia stars and scrubs mnie urzekła :)

 

I mam pytanko odnośnie FAQ/regulaminu, mianowicie:

 

a) musimy mieć co najmniej po jednym graczu na każdą z podstawowych pozycji (PG, SG, SF, PF, C)

B) dodatkowo poza wymienionymi w punkcie a) zawodnikami, musimy zrekrutować po jednym guardzie (PG, SG) i jednym forwardzie (SF, PF).

c) nie możemy zatrudnić więcej niż 4 centrów

Pozostałą 6 graczy rekrutujemy wg naszego widzimisię.

 

1. czy punkt c jest aktualny ? :)

2. rozumiem że taki ryan anderson sklasyfikowany jako F,PF,C jest liczony jako C ? przykładowo w tym drafcie co robiliśmy dla zabawy, miałem ryana (pf, c), bosh'a (pf,c), tysona, pekovica, varejao i mcgee (wszyscy c). traktujemy to jako 6 centrów czy 4 centrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny byłby mock na więcej niż 10 osób, ale nie wiem czy na yahoo jest taka możliwość. Po prostu im więcej osób, tym potrzebna jest inna strategia, a poza tym zabawa z tyloma botami ma jednak średni sens - pisze się jeszcze raz do mocka, ale z większą iloscią GM-ów.

 

I jeszcze jedno zauważenie - gdyby nasza liga była 10-osobowa, przerzuciłbym głos na snake-a, bo końcówka była średnio ciekawa, kiedy fajnych zawodnikow mozna było brać za bezcen. Prawdziwy sens sie zaczyna przy lidze 16-osobowej, a nawet 18! Dlatego proponuje croolickowi - w przypadku znalezienia chętnych osób poszerzyć ligę do 18 osób. Grałem aukcję na sznurowadle na 18 osób, jest długa, ale przy tym cholernie ciekawa! Za jednym razem oszczędzanie kasy mi sie nie opłaciło, gdyz została mi kasa na totalnych przeciętniaków, a za drugim razem przepłaciłem Lebrona i Rondo, i byl problem ze znalezieniem kasy na innych fajnych graczy...

 

Tak wiec im wiecej osob tym lepiej, nie jest ciekawie, jak licytacja lina konczy sie na 3, bo nikt juz nie ma kasy, a scole sie bierze za 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 centrów? Wymóg chyba wziął się stąd, że więcej niż 4 graczy mających tylko C nie można legalnie wystawić w wyjściowym składzie (C,C, Util, Util). Ale po pierwsze primo, nie bierzemy tylko starterów, po drugie - center może mieć też pozycję PFa. Po trzecie - można brać graczy na wymianę i trudno zabraniać ludziom takiej taktyki. Tak więc zakładam, że to bardziej był rodzaj zwrócenia uwagi na niuanse pozycyjne, niż formalnego wymogu.

 

Mocki na więcej niż 10 osób oczywiście robić można. Wystarczy wybrać większy room.

 

BTW - gdy robicie mocki, zwróćcie uwagę na maksymalny dostępny czas dla wywołania gracza i dla podbicia. Wczoraj na privie dyskutowałem z wiLQiem temat długości trwania licytacji i oczywiście nadal wiLQ nie ma racji, że licytacja jest niewiele dłuższa :-), ale zwrócił uwagę na sposób jej skrócenia - wystarczy ograniczyć te czasy. Yahoo daje taka możliwość i przy 16 teamach będzie to mus! Poza tym oczywiście komisz może robić co jakiś czas krótkie przerwy dla wszystkich na siusiu etc.

 

Mam wrażenie, że w tej chwili na wywołanie jest max minuta lub 1,5 (moim zdaniem 20-30 sekund to rozsądny maks), na bid - bodaj 30 sekund, też ściąłbym do 10-15 sekund.

 

Zwróćcie na ten detal uwagę, pls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywołanie - 20 sek max, nie ma sensu więcej, przy 16 GMach i tak jest sporo czasu od między wywołaniami jednego GMa, zresztą podchodzimy nie z marszu tylko każdy jest przygotowany, ułożone plany, shortlisty, itp.

licytacja też max 20 sek, jw. kluczowe że jest +10s przy podbiciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.