Skocz do zawartości

Rozmowy/Pytania


croolick

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie ja napisalem, ze jest najlepszy?uwazam tylko, ze dosc tych dywagacji, czas podjac decyzje i ze warto odwolac sie do glosu kogos kto zajmuje sie tematyka fantasy nie od dzis. glosowanie jest zas zlym wyjsciem poniewaz, jak juz napisalem wyzej zbyt wielu graczy nie ma pojecia o aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z wesela:) Przez moment miałem nastrój iście szampański - ale potem poczytałem forum...

 

Widzę, że w międzyczasie się działo- co mnie oczywiście cieszy. Fajnie, że tyle osób się angażuje w organizację ligi:)

Jutro przejrzę forum i spróbuję podjąć decyzję co do kształtu lig- mam nadzieję, ża zadowolę wszsytkich/większość.

 

Sławek jest gościem - nie będzie decydował o kształcie ligi. Natomiast wszelkie uwagi o faworyzowaniu jego osoby są słabe... Nie znam gościa, wymieniłem ze 3 maile ze Sławkiem. Wydawało mi się, że będzie to dla Was dodatkowa frajda- możliwość dokopania mądrali z ZP-1. A tymczasem mamy tu jakąś dziwaczną nagonkę na moje relacje z nim... To że okazuje mu szacunek nie oznacza, że mniej poważnie traktuję wasze głosy, do diaska... Skutecznie "zachęcacie" mnie do prób rozwijania ligi. Pewnie nawet gdybym namówił MG do gry to pojawiłyby się głosy o faworyzowaniu jego osoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - żadnego decydowania z mojej strony. Chętnie wezmę udział i zagram z nowymi ludźmi. Tyle.

Po drugie - wiLQ to wieloletni orędownik aukcji i trochę racji ma, ale o tym za chwile.

 

Plusy snake'a - dużo sprawniejszy (aukcja będzie dłuższa i to znacznie. Na pewno nie pól h). Zwłaszcza przy 16 teamach. Nostalgia dla mnie. Bardziej oswojeni są z tym trybem niektórzy inni managos. Tu rzeczywiście polecam zabawę z mockami.

 

plusy aukcji - sprawiedliwa. Nie ma na starcie top 3 i reszta swiata (Love to póki co tez jednak nie ta polka). Teoretycznie możesz wziąć dokładnie taki rdzeń drużyny, jaki chcesz. O ile nie jesteś przesadnie zachłanny i planujesz z rozsądkiem. Nikt Tobie nie podbierze gracza bez Twojej zgody, czyli odpuszczenia licytacji. Dopóki masz kasę.

 

Ja głosuje za aukcja, ale i tak będę brać udział w dwóch (jedna on site - to jest dopiero jazda!), poza tym szanuje Wasza ostrożność, więc nie nalegam. Jeżeli są tu gracze, którzy bedą sie uczyć roto, niech na tym aspekcie sie skupia, zamiast dodatkowo stresowac sie nowym sposobem draftowania:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faworyzowanie? sadzilem tylko, ze rozsadnie bedzie kiedy odwolamy sie do zdania czlowieka, ktory ma w rzeczonej sprawie wiedze i doswiadczenie

uważasz, że inni ich nie mają?

 

Właśnie wróciłem z wesela:) Przez moment miałem nastrój iście szampański - ale potem poczytałem forum...

 

Widzę, że w międzyczasie się działo- co mnie oczywiście cieszy. Fajnie, że tyle osób się angażuje w organizację ligi:)

Jutro przejrzę forum i spróbuję podjąć decyzję co do kształtu lig- mam nadzieję, ża zadowolę wszsytkich/większość.

 

Sławek jest gościem - nie będzie decydował o kształcie ligi. Natomiast wszelkie uwagi o faworyzowaniu jego osoby są słabe... Nie znam gościa, wymieniłem ze 3 maile ze Sławkiem. Wydawało mi się, że będzie to dla Was dodatkowa frajda- możliwość dokopania mądrali z ZP-1. A tymczasem mamy tu jakąś dziwaczną nagonkę na moje relacje z nim... To że okazuje mu szacunek nie oznacza, że mniej poważnie traktuję wasze głosy, do diaska... Skutecznie "zachęcacie" mnie do prób rozwijania ligi. Pewnie nawet gdybym namówił MG do gry to pojawiłyby się głosy o faworyzowaniu jego osoby...

przestań brać wszystko do siebie, trochę więcej dystansu ;)

przecież nie chodzi o to, że Ty faworyzujesz Sławka tylko ten gościu tak napisał, poza tym wydaje mi się, że jesteśmy daleko od zniechęcania Cię do rozwijania ligi

po prostu ludzie mają wątpliwości i swoje zdanie dlatego je piszą

 

Po pierwsze - żadnego decydowania z mojej strony. Chętnie wezmę udział i zagram z nowymi ludźmi. Tyle.

Po drugie - wiLQ to wieloletni orędownik aukcji i trochę racji ma, ale o tym za chwile.

 

Plusy snake'a - dużo sprawniejszy (aukcja będzie dłuższa i to znacznie. Na pewno nie pól h). Zwłaszcza przy 16 teamach. Nostalgia dla mnie. Bardziej oswojeni są z tym trybem niektórzy inni managos. Tu rzeczywiście polecam zabawę z mockami.

 

plusy aukcji - sprawiedliwa. Nie ma na starcie top 3 i reszta swiata (Love to póki co tez jednak nie ta polka). Teoretycznie możesz wziąć dokładnie taki rdzeń drużyny, jaki chcesz. O ile nie jesteś przesadnie zachłanny i planujesz z rozsądkiem. Nikt Tobie nie podbierze gracza bez Twojej zgody, czyli odpuszczenia licytacji. Dopóki masz kasę.

 

Ja głosuje za aukcja, ale i tak będę brać udział w dwóch (jedna on site - to jest dopiero jazda!), poza tym szanuje Wasza ostrożność, więc nie nalegam. Jeżeli są tu gracze, którzy bedą sie uczyć roto, niech na tym aspekcie sie skupia, zamiast dodatkowo stresowac sie nowym sposobem draftowania:-)

jak już pisałem mi jest obojętnie ale obawiam się, że na dwie ligi nie znajdę czasu - obym się mylił

Aha. A emocje na forum? Fajnie, ze są;-) nie ma nic gorszego, niż chłodna liga!

true, dobrze, że są emocje i dobrze, że o nich gadanym

jak byśmy nie gadali a okazałoby się za miesiąc, że coś komuś nie pasuje i by się wycofał to wtedy byłoby słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem mi jest obojętnie ale obawiam się, że na dwie ligi nie znajdę czasu - obym się mylił

 

Ja, na wszelki wypadek, zastrzegam sie, ze w ewentualnej drugiej lidze eksperymentalnej udzialu brac nie bede. Dostosuje sie do wszystkich decyzji i gram w tej lidze, ktora jest u Was priorytetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

croolick więcej dystansu, 100 ludzi 100 opinii, rola komisza żeby go jak najmniej opluwało widząc na ulicy ; ) tudzież wołało 'STALIN !'.

 

ja tu widzę potencjał do zebrania 16 ludzi chętnych na aukcję i nowy podział EAST / WEST...

idealnie byłoby gdyby wszystko grało jednako, sam od drugiego roku (kiedy będzie I i II liga) jestem absolutnie za takim rozwiązaniem, nawet jeśli oznaczałoby to rezygnację z aukcji. Ale w tym roku chodzi o wyłonienie 16 najlepszych GMów (i odsiew chwastów rezygnujących po 2 miesiącach, tacy zawsze się zdarzają...) i stworzenie podziału - lepsi / słabsi. Więc granie różnych lig różnymi systemami nie robi wg mnie różnicy.

 

kto dyga niech sieknie 10 mocków aukcyjnych i uwierzy w siebie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszytkich i tak nie da się zadowolić ale najbliżej temu wg mnie błyby taki system:

gramy dwie ligi (wężyk i aukcja) i później po połączeniu lig w I i II, w I lidze przyjmujemy ten system z którego najlepszy zawodnik miał najwięcej pkt lub z którego awansowało najwięcej drużyn - to wymusiło by nie tylko rywalizację w konferencjach ale także ogólną i byłoby większą nagrodą

albo jescze inaczej, zwycięzca bierze wszystko, kto wygrywa ustala zasady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszytkich i tak nie da się zadowolić ale najbliżej temu wg mnie błyby taki system:

gramy dwie ligi (wężyk i aukcja) i później po połączeniu lig w I i II, w I lidze przyjmujemy ten system z którego najlepszy zawodnik miał najwięcej pkt lub z którego awansowało najwięcej drużyn - to wymusiło by nie tylko rywalizację w konferencjach ale także ogólną i byłoby większą nagrodą

albo jescze inaczej, zwycięzca bierze wszystko, kto wygrywa ustala zasady ;)

to z awansem większej ilości drużyn - słabe, bo w jednej lidze trafi się 2 leszczy i reszta drużyn będzie relatywnie mocniejsza niż w trudniejszej lidze.

tak w sumie to zakładałem że po 8 z EAST i WEST stowrzą I ligę, a dopiero w przypadku rezygnacji, dobierać się będzie po punktach, no ale tu już croolick musi się wypowiedzieć...

ale już to że gracz z największą ilością punktów wśród 2 lig wybiera system gry w najbliższym roku, całkiem ciekawe, zawsze dodatkowa motywacja i walka ; )

 

a i jakby co to ja tu gram w jednej lidze, obojętnie co zdecydujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jeśli dobrze policzyłem - mamy idealny remis:

 

Aukcja

QAS

Ptb

Gogalq

Tyrion

Bulek

Mac

Ledley

Sławek

 

Snake

Lukacs

Maciek(???)

Zalias

January

Matek

Evitacre

Grzana

Zodd

 

To mi nie ułatwia zadania:)

 

Szczerze mówiąc najbliżej mi do pomysłu Matka bodajże. Czyli zagrajmy wężyka i ewentualnie dla tych którzy mają czas możemy utworzyć eksperymentalną ligę z aukcją (z tym H2H też ciekawy pomysł, na inną dyskusję).

 

Boję się dwóch rzeczy przy aukcji:

 

1. dłuuugi draft i konieczność (chyba- QAS skoryguj mnie jeśli się mylę) obecności wszystkich menadżerów żeby miało to sens. W przypadku snejka można ustawić sobie auto-pick wg wybranej konfiguracji.

2. Mimo wszystko wyższa szkoła jazdy- boję się, że totalni nowicjusze Roto mogą mieć dodatkowe obciążenie.

 

Poza tym nie do końca zgodzę się z tym, że 16 drużyn spowoduje, że któreś pozycje są uprzywilejowane. Tzn. oczywiście- fajnie jest wybierać z nr 1 czy 16. Ale po pierwsze szczególnie w Roto nie jest tak łatwo wybrać "dobrych"graczy w kontekście potrzeb drużyny w zakresie wszystkich statystyk, - po drugie zaś draft to dopiero początek, potem mamy transfery:) A jeszcze dochodzą kontuzje/rozwój talentu/regres talentu itp itd. Czyli mnóstwo czynników, które należy brać przy pickowaniu - kolejność w drafcie nie jest raczej tym najważniejszym.

Jeśli ktoś czyta ZP-1 to wie, że w tamtejszej Lidze Ekspertów było nawet 17 osób - może to będzie dla Was jakiś argument:)

 

To co- Roto ze snake i dodatkowa liga dla chętnych na aukcję?

 

Aha- gdzieś pojawiło się pytanie o to. Do I ligi sezonu 2013/14 awansuje po 8 najlepszych teamów z każdej konferencji. Jeśli ktoś zrezygnuje - to wchodzi kolejny gracz (problem będzie jeśli zrezygnuje jedna osoba- bo będziemy mieli dwie 9-te osoby)

 

I jeszcze jedno: pomysł z tym, żeby za rok rodzaj draftu wybierał najlepszy zawodnik z obu konferencji jest słaby z powodu jednej, podstawowej kwestii: liga lidze nierówna:) To, że ManUnited wygra mniej meczy w lidze niż Legia nie znaczy, że jest słabszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu rozmowy, chyba jednak przesunę swój głos w stronę aukcji. A argument, że dla nowicjuszy to dodatkowy stres jest łatwy do obalenia, bo wystarczy troche popróbować na mockach i nie bedzie później stresu. Możemy tez dogadać się i zrobić taki właśnie symulator na mockach, żeby zobaczyć ile to czasu zajmie itp, ew wytłmaczyć wszystkie wątpliwości.

Nie zmienia to jednak mojej opini, że rozsądne byłoby stworzenie równoległej ligi dla chętnych która byłaby z aukcją i działała bardziej for fun, niż te dwie które maja wyłonić 'najlepszą' 16 na przyszły rok. I nie kombinować z róznymi startami (aukcja/snake) bo później przy szukaniu tych najlepszych, mogloby sie okazać, że jedna liga jest bardzo wyrównana i jest tam wiecej graczy z wysokimi wynikami, a druga jest podzielona na koksów i reszte, i własnie ktoś z tej reszty, zakwalifikowałby się do 1 ligi na przyszły sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za aukcjami w standardowych dwóch ligach, a jeśli powstanie jedynie dodatkowa liga z takim

draftem to oczywiście się piszę... Jednakże(!!!)...

 

Nie jest to rozwiązanie, które bym propagował z tego względu że z automatu pójdą tam sami

wyjadacze i może nastąpić taka sytuacja że tak naprawdę skupimy się na osiągnięciu dobrego wyniku

w lidze z aukcją, wychodząc z założenia że do najlepszej 8. i tak dostaniemy się w swojej lidze!

 

Mówię więc jednak przedewszystkim "nie" dla dodatkowych lig, jako że może być to sprzeczne

z tym co od początku chcemy tu w tym roku osiągnąć... i chyba przy tak dużej ilości graczy

odpowiednie wydaje się wprowadzenie aukcji do lig tegorocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odniósł się do tego o czym pisałem- czy nie jest tak, że aukcja ma sens tylko wtedy jeśli WSZYSCY menedżerowie będą obecni na drafcie? W zeszłym roku było nas 10 a znalezienie terminu odpowiedniego dla wszystkich było mega cieżkie- w końcu i tak nie wszyscy mogli brać w nim udział (m.in. ja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.