Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Jestem za SC na poziomie 450 od najbliższego sezonu, transfer deadline okoły tydzień/dwa po zamknięciu okna w NBA, otwartym rynkiem FA do końca sezonu i brakiem maksymalnych ilości ruchów na FA.

 

Wprowadzenie wyżej wymienionych zmian powinno uatrakcyjnić grę i zmniejszyć zależność ruchów kadrowych w końcówce sezonu od zdania komischa lub kilkudniowego ustalania wspólnej decyzji.... - np. walczący o mistrza zamiast kombinować wymianę typu Batum - Crawford wywala na FA najmniej przydatnego gracza i szuka tam gościa pozwalającego mu wygrać ligę... przy okazji rynek FA robi się bogatszy i poziom w lidze się wyrównuje:>

Edytowane przez t_omko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wprowadzic to od tego sezonu, można zrobić sezon przejściowy, ale zróbmy to i szukajmy czegos co odwróci pewien stan rzeczy. Niektóre ekipy mają taki skład, ze za 10 lat z tego nie wyjdą...

Jak ktos nie potrafi wyjsc z kiepskiej druzyny w 10 lat to jest beznadziejnym GMem ;-PP

 

Co do zmiany limitu pensji, wg mnie nie moze, a MUSI tu byc okres przejsciowy bo to zbyt duza zmiana, na ktora trzeba planowac przynajmniej sezon, a nie teraz po fakcie zostawic druzyny z nadwyzka z reka w nocniku.

 

Ale generalnie sa tematy na stole, wiec chyba czas skonczyc dyskusje i zabrac sie do decyzji.

Proponuje kilka ankiet [kazdy moze je zalozyc czy tylko komisz powinien?]:

 

1) Jakie wg Ciebie powinny byc deadline w lidze?

a) zadnego.

B) tylko na trejdy [data do ustalenia].

c) tylko na pobrania FAsow/waiverow [1 kwietnia jak bylo].

d) na trejdy i na pobrania.

 

2) Obnizamy limit pensji z 460 do 450 od sezonu 14/15?

a) tak [bo chcemy utrudnic dynastie i bardziej rozlozyc talent w lidze].

B) nie [trzymamy sie tego co bylo].

 

3) Czy zmieniamy podejscie do wydraftowanych graczy spoza USA, ktorzy nie graja od razu w NBA?

a) nie [niech zostanie jak bylo].

B) tak, nie zajmuja slota, pensja pozostaje taka jak w dniu draftu [bo tak jest w NBA].

c) tak, nie zajmuje slota, pensja rosnie o np 5fp za sezon [by jednak jakis koszt byl].

 

4) Czy wprowadzamy limit na pobrania w sezonie?

a) tak, zwariowalem.

B) nie, zostawiamy jak bylo.

 

OK, w tym ostatnim zartowalem w punkcie a) bo nie bardzo rozumiem ta propozycje w tego typu lidze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w sumie mi wisi, oby bez dupereli typu 10dniowe kontrakty czy wyliczanie draftu ze składu na jakiśtam dzień...

2. następny... wilQ nie potrafisz sensownie zejść w pół roku o 10SC w tę czy w tę ?...dawać te 450 od teraz i jazda z walką o majstra w 6 zespołów a nie 2...

ja jestem za limitem SC450 od sezonu 2013/14 i mimo że mam zajebane salary to zejdę sobie gładko, a jak ktoś nie umie to niech go komisz wyręcza.

3. to już głupota. sytuacja teoretyczna: ktoś tankuje i wybiera w drafcie eurosa, tak więc ma tego eurosa i jeszcze 13 zawodników z których każdy może rozbłysnąć, co daje mu nieuczciwą przewagę nad resztą. Inna sprawa gdy eurosa bierze contender, ale to już jego niezbyt przemyślany ruch, który zresztą można naprawić sprzedając eurosa tankerowi.

czyli zdecydowanie a)

4. weźcie nawet o tym nie dyskutujcie, jedyny Zet coś o tym przebąkuje co sezon właściwie nie wiadomo po co bo i tak nikt się nie zgodzi żeby dobrowolnie i bez sensu ograniczać mu zabawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila. Nie glosujcie tutaj bo nikt tego nie bedzie liczyl recznie. To byla propozycja na ankiety.

 

wilQ nie potrafisz sensownie zejść w pół roku o 10SC w tę czy w tę ?...dawać te 450 od teraz i jazda z walką o majstra w 6 zespołów a nie 2... ja jestem za limitem SC450 od sezonu 2013/14 i mimo że mam zajebane salary to zejdę sobie gładko, a jak ktoś nie umie to niech go komisz wyręcza.

Wg mnie nie w tym rzecz, jak zmusisz ludzi do zejda i do 350 fp, ale mi sie wlasnie nie podoba ta chec zmuszania "bo ja nie bede mial z tym problemu". Jestem zawsze przeciwny zmienianiu zasad w trakcie grania! Zawsze. A aktualne pensje sa juz zaklepane i nic nie mozna zrobic by to zmienic ergo sie to kwalifikuje na okres przejsciowy.

 

BTW, wg mnie moooooooooooooooooooocno przeceniacie efekt tego obnizenia pensja. Zejscie z 6 contenderow do 2?!?? To jakies wolne zarty, nastepny stary 30-40fpowiec poleci na FAsy i tyle.

 

3. to już głupota. sytuacja teoretyczna: ktoś tankuje i wybiera w drafcie eurosa, tak więc ma tego eurosa i jeszcze 13 zawodników z których każdy może rozbłysnąć, co daje mu nieuczciwą przewagę nad resztą.

Um, pominales drobiazg, ze zuzyl pick... takze jest w tym jakis koszt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. to już głupota. sytuacja teoretyczna: ktoś tankuje i wybiera w drafcie eurosa, tak więc ma tego eurosa i jeszcze 13 zawodników z których każdy może rozbłysnąć, co daje mu nieuczciwą przewagę nad resztą. Inna sprawa gdy eurosa bierze contender, ale to już jego niezbyt przemyślany ruch, który zresztą można naprawić sprzedając eurosa tankerowi.

czyli zdecydowanie a)

 

Przecież w prawdziwej lidze działa to w taki sposób i jakoś nikt nie widzi problemu. Nie wiem dlaczego u nas ktoś wybierający eurosa ma tracić salary i jednocześnie miejsce w składzie skoro w NBA klub trzyma prawa i czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli byśmy zmieniali SC to dopiero od następnego sezonu, bo teraz byłaby to zmiana w trakcie gry, a więc coś karygodnego ;]

 

pomysł chyba jest wart przedyskutowania, tylko przede wszystkim to na jakiej podstawie ustalono wartość 460? i czy w ogóle to nie powinniśmy mieć zmiennego SC? tzn. ustalać limit pensji na podstawie średniej z poprzedniego sezonu?

 

 

i wyrzućmy (w FB1 również) techniki oraz ejetcions z punktacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie temat 4 wogóle nie powinien mieć miejsca.

Co do tematu 3 i tzw. "eurosów" to nie wiem po co tworzyć takie "wyjątki" - to albo rozszerzyć skład do 14 miejsc, albo nie bawić się jakieś tam prawa, tym bardziej że co: miałyby być to tylko prawa do graczy z Europy: czyli Amerykanin grający w Europie też, czy tylko gracze z poza USA? Ale Amerykanin grający rok w D-league już nie? (np. taki Royce White). Przecież kluby w NBA zachowują sobie prawa nie tylko do graczy spoza USA, no chyba ze jestem niedoinformowany to sorry. Wpakujemy się w bagno wyjątków, praw i zastrzeżeń.

 

Jak dla mnie dyskusję powinniśmy ograniczyć (przynajmniej na razie tak to wygląda) do trzech spraw: otwarcia FA, trade deadline i pułapu sc, więc modyfikując propozycje Wilqa wyglądało by wg mnie to tak

 

1) Czy otwieramy rynek FA na cały regular season?

a) nie, zostawiamy deadline na pobrania FAsow/waiverow jako 1 kwietnia

B) tak, otwieramy

2) Czy wprowadzamy trade deadline?

a) nie

B) tak [data do ustalenia, np. 1 marca albo miesiąc przed końcem sezonu, czyli w tym roku byłoby to 17 marca]

 

3) Czy obniżamy limit pensji z 460 do 450?

a) tak, od razu od sezonu 2013/2014

B) tak, ale od sezonu 2014/2015

c) nie, trzymamy się tego co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to sie posypaly propozycje. W sumie i dobrze.

Ale ciekawe kto to wszystko ogarnie... i ilu GMow wezmie udzial w podjeciu decyzji.

 

BTW, jeszcze jeden argument dorzuce: powyzej limitu jest nieliczna grupa druzyn w lidze, wiec jak dla mnie glosowanie "wprowadzmy obnizenie limitu od sezonu 2013/2014" to nic innego tylko "czy chcemy tu i teraz odebrac bogatym by dac to biednym i dlaczego tak?". No effing way zeby zwykla wiekszosc tu decydowala bo jak tak postawisz pytanie wynik jest z gory przesadzony. Sprawa jest wieksza niz to bo albo grzebiemy w zasach w trakcie gry albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz są dwa rózne głosowania, wiec ja wypowiem moje stanowisko tak, chociaz jest ono znane:

 

Trade deadline i otwarcie rynku FA (tak jak w NBA)

user pozostawia prawa do eurosa, jednocześnie może miejsce w składzie wykorzystac (ale salary eurosa sie nadal liczy - tak jak w NBA). Przy czym rzecz sie ma tylko eurosów, a nie zawodników np. z NBDL - stamtąd klub w każdej chwili może go wziąć, z Europy nie za bardzo.

obniżenie salary do 450 - może byc sezon przejściowy, moze go nie byc - obojętnie.

 

Wilq, ale kto ma w takiej sytuacji decydować? Osoby, ktore są powyzej salary? To z drugiej strony nieobiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co zmiana limitu ? bo ?

gram w tej lidze od poczatku

i od 5-6 lat walcze o mistrza i mam zawsze problem ze znalezieniem 9-11 opcji

czy nawet 8 opcji do zespolu i wiem ze na 20 zespolow w lidze z tych co walcza kazdy ma ten sam problem

nie wiem jak z waszym podejsciem do gry ale nikt rozsadny nie powie sobie

***** strajduje dwighta za conleya bo to mi pozwoli zostawic ta zajebista 8 opcje jaka jest tony allen czy jason terry

po prostu ktos bedzie gral gustavo ayonem na 8 9i 10 slocie

co jak dla mnie smierdzi

 

ze ludzie sa kalekami i nie potrafia sobie zbudowac skladow to nie jest moja wina

450 to zwyczajnie za malo szczegolnie ze w tym sezonie jak i kazdym chyba po7-8 zespolow jest w przedziale 450-460

 

nie wiem co ma dac bardziej konserwatywny przepis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Wilq masz odpowiedź kto nie powinien decydować.

 

ze ludzie sa kalekami i nie potrafia sobie zbudowac skladow to nie jest moja wina

 

Odpowiedzi powyższej nawet nie skomentuje, jak ktoś leży to go nie biję.

 

Jak ktoś widzi tylko czubek własnego nosa, to trudno od kogoś takiego cokolwiek wymagać.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn z tym porównaniem do NBA się chyba zagalopowałem, bo nawet nie wiem, czy taki Rubio czy Valanciunas byli wliczani jak grali w Europie, ale u nas powinnismy postawić na mały kompromis - trzymanie eurosa w składzie z rownoczesnym poswiecaniem na niego slota to za duża "kara", ale pozostawienie praw do takiego eurosa i równoczesne branie do składu innego gracza przy nieuwzględnianiu salary takiego kogos to za duży handicap dla takiej drużyny. Moim zdaniem powinno sie dac szanse userowi zakontraktowac dodatkowego gracza, ale niechaj i ten, i euros wliczają sie do salary. 14 typa ale rozwiązanie chyba rozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej pasuje urealniac nasza gre i bym poszedl w kierunku, zeby sie nie wliczalo. Handicapu nie ma, bo potencjalnego eurosa i tak w skladzie nie bedzie, wiec i pozytek z niego zaden. Potem i tak trzeba bedzie zwolnic miejsce w skladzie, gdy ten przyjdzie do NBA. Powinnismy sie wzorowac na prawdziwej NBA oczywiscie tam gdzie sie da, a tu to jest mozliwe akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.