Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

a że trzeba by poklepać trejdów no to trudno, ja tam to lubię ; )

Tez lubie trejdy, ale zmuszanie wszystkich GMow do kilku na starcie to jednak zbyt drastyczna zmiana. Tym bardziej, ze niektorzy rocznie tyle nie klepia.

 

a ja bym chciał ROTO z warstwą pensji (obliczaną tak jak teraz)

IMHO z tego musialbys zrezygnowac - tzn z obliczania pensji jak teraz - bo w roto wartosc jest mniej jednoznaczna i zalezy od druzyny/

BTW, moze zamiast marudzic zacznij nowego FBXa roto z pelnym draftem? W zaleznosci od ustawien moglbym byc zainteresowany ;-)

 

wilq duzo zamieszania sie zrobilo a nic to nie zmienia

mozemy to przeglosowoac bo logika jest i zmiana bezbolesna - mowie o stronie 6 tematu

ale jak dla mnie duzo zametu o nic

Zamet dotyczy tematow, ktorych ja nie zaczynalem, wiec nie czuje sie odpowiedzialny ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam (bardziej nie będę miał...) czasu na komiszowanie, ale może ktoś się weźmie i wtedy będę się udzielał przy regulaminie.

myślę że SC jakie obowiązuje w FBX w pewien sposób będzie się sprawdzało, tylko próg niższy się ustawi, może aukcja na starcie i podpisywanie kontraktów (nie bawiłem się w to, ale zdaje się są takie opcje, wtedy już byłoby jakieś SC naturalne pewnie)...

 

co do zamętu o nic - dla mnie sprawa wywalania zawodników przed zamknięciem rynku, prolongata zastrzeżeń waiverowych na offseason, czy trejdy na jahu bez potwierdzania komisza, to sprawy o wiele ważniejsze niż te kilka fppg różnicy nadawane rookasom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wygrać ligę trzeba działać cały sezon, np w FBX3 Maciek pod koniec sezonu pozyskła Lebrona, ale nie mógł już nadrobić slotów i wygrac mistrza.

 

A żeby wygrać 1pick wystarczy ostatniego dnia wywalić cały skład... Trochę to nie fair, nielogiczne i oderwane od zasad w NBA (przykład QASa z GSW świetnie pasuje, jak postanowili pickować dlai radę tylko na 7 miejsce od końca, a nie jakby było w naszej lidze 1-2pick, analogicznie PTB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac widzisz już na starcie źle rozumujesz...

1pick SIĘ NIE WYGRYWA, MISTRZOSTWO SIĘ WYGRYWA, albo POZYCJĘ NA PUDLE SIĘ WYGRYWA czy nawet TOP10 się WYGRYWA. A 1pick to wyrównanie szans dla drużyny która ma teoretycznie najsłabszy zespół przed zbliżającym się sezonem, a nie dla tej której manago jest najbeznadziejniejszy i kompletuje miernoty, nie potrafiąc nawet oszacować czy mu się dany zawodnik za rok przyda czy nie...

jakbyś chciał odpowiednika NBA to draft powinien być wg pozycji w totalu, na szczęście w fantasy mamy możliwości teoretycznego określenia siły zespółu w każdym momencie.

 

poza tym wyobraź sobie sytuację odwrotną - beznadziejny zespół przez pół sezonu dziadował, a potem kilka złotych rybek z FA + 2 dobre trejdy (z oddaniem picku przyszłorocznego na czele) i nagle robi się powiedzmy solidny średniak, ale dostaje pick1 w drafcie bo przez pół sezonu grali tam leszcze i ich się liczy ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrównanie szans

Wyrównanie szansy?? Obecny system mocno promuję tych lepszych, przykładowa wymiana Ibaka za Varejaho...

 

 

poza tym wyobraź sobie sytuację odwrotną - beznadziejny zespół przez pół sezonu dziadował, a potem kilka złotych rybek z FA + 2 dobre trejdy (z oddaniem picku przyszłorocznego na czele) i nagle robi się powiedzmy solidny średniak, ale dostaje pick1 w drafcie bo przez pół sezonu grali tam leszcze i ich się liczy ?!

I tutaj sam sobie przeczysz? Najpierw piszesz, że trzeba promować dobrego GMa, tu ten przez Ciebie opisany jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wygrać 1pick wystarczy ostatniego dnia wywalić cały skład...

To nie jest prawda. Jestem pewny, ze komisz by to uznal za przekret zgodnie z...

"IV.3.a. Dozwolone jest wywalanie graczy by poprawić swój pick pod warunkiem, że komisarz nie uzna tego ruchu za manipulacje niezgodna z idea samego draftu."

 

I tutaj sam sobie przeczysz? Najpierw piszesz, że trzeba promować dobrego GMa, tu ten przez Ciebie opisany jest dobry.

Ale by stracil wysoki pick za swoja aktywnosc...

Osobiscie uwazam, ze lepiej dla ligi gdy #1 trafia do GMa, ktory aktywnie trejdowal niz takiego, ktory zapuscil druzyne i nic nie robil przez caly sezon.

Ten element w NBA jest mocno problematyczny, olanie druzyny i granie leszczami jest preferowane niz aktywne tworzenie skladu i kombinowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu przykład QAS-a jest interesujący - faktycznie, gdyby liczyć stary skład, to ten ktoś by dostał 1 nr choć na to nie zasługuje. Już zostawmy ten przepis taki jaki jest, choć to chore, żeby komish decydował co jest manipulacją, a co nie - to jednak - i tu akurat zgoda z mac'iem - to do manipulacji wszelkiej dopuścić absolutnie nie można. I tu sprawa obowiązywania yahoowskich waiverów równiez w offseason nie załatwia sprawy. Wywalenie na FA Howarda czy Lebrona byłoby ze wszechmiar głupotą - ale Nasha czy Garnetta to już jednak cwaniactwem. Głupot nie zrewiduję, ale cwaniactwo jak najbardziej.

 

Dam przykład. Nash oświadcza, że konczy karierę w trakcie sezonu, robi w nim 50 fpg i tuż po sezonie się żegna wśród fanfar, bębnów, braw itd. Koleś go wyrzuca na FA, czym polepsza sobie pick. Głupota? Wcale! Manipulacja - jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo mac oczywiście że żeby mieć #1 pick wystarczy wywalić cały skład ! POWODZENIA !

jak ktoś chce niech wywala wszystkich i ma #1, nie widzę tu problemu ani miejsca na interwencję.

taki ktoś się nie będzie liczył przez kilka następnych sezonów i tyle...

celem komisza jest pilnowanie uczciwej walki, a walka toczy się o wygraną a nie przegraną...

 

no widzisz bulek - świetny przykład.

i wywalenie Nasha w takim wypadku nie jest żadną manipulacją tylko bardzo dobrą i jedyną słuszną drogą GMa.

chcesz powiedzieć że jak pod koniec sezonu kilku starych ludzi odniesie długotrwałe kontuzje to go zmusisz do ich zostawienia i posiadania beznadziejnego picku ?

czemu skazywać na rok tankowania kogoś kto może ma zamiar walczyć i aktywnie grać ?

cwaniactwo (bardzo pejoratywne określenie, wg mnie bardziej odpowiada tu 'przemyślność') powinno być promowane, tak jak w realu ; )

jedynie przekręty wykorzystujące niedociągnięcia organizacyjne (czyli brak waivera w offseason) powinny być tępione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład. Nash oświadcza, że konczy karierę w trakcie sezonu, robi w nim 50 fpg i tuż po sezonie się żegna wśród fanfar, bębnów, braw itd. Koleś go wyrzuca na FA, czym polepsza sobie pick. Głupota? Wcale! Manipulacja - jak najbardziej.

Pomijajac drobiazg, ze moglby go oddac do contendera to... wg Ciebie powinien go zostawic? Po co??? Chyba nie ma bardziej jasnej sytuacji "ten gracz nie ma przyszlosci w mojej druzynie" i wg mnie gdyby go musial zostawic to byloby krzywdzace dla GMa.

 

BTW, w/w opinia o trejdzie Ibaka-Varejao swiadczy o niezrozumieniu zasad. De facto to byl trejd Ibaka + #2 za Varejao + #1 i zakladajac, ze Davis mocno nie zawiedzie jest to steal dla obu stron taka byla przepasc miedzy pickami - toz cale piekno polegalo na tym, ze zysk pochodzil od GMa, ktory NIE uczestniczyl w wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wywalenie na FA grajka żeby polepszyć sobie pick jest indywidualną decyzją GMa, stanowi element strategii budowy zespołu i nie powinno się w to ingerować, bo przecież swój pick ma tylko jeden i wywalając kilku sam się osłabia, oczywiście w pewnym sensie. Bo zakładam że wywala starych i brzydkich co przecież jest dość normalne w NBA :) Nikt przy zdrowych zmysłach nie wywala ludzi w prime lub perspektywicznych tylko dla picku. Jeżeli tak to jego brocha i skierowanie do specjalisty.

Dlatego wg mnie można jedynie się zastanawiać nad tym żeby ograniczać możliwość wzięcia ich później w następnym sezonie z waivera.

I tutaj jak dla mnie pod obserwacją komisza w zasadzie można mieć tylko GMa który posiada waiver nr 1 bo może wywalić przysłowiowego Howarda i wziąć go w nowym sezonie bez strachu że ktoś go podbierze. Z wyższymi waiverami to już ryzyko więc problem ma sam GM.

 

Ale inną irytującą sprawą do rozwiązania jest coś takiego jak wywalenie np. takiego Nasha robiącego 50fp ale w taki sposób przed samym deadlinem że nikt już go nie może wziąć z FA, a przecież walczący o mistrza chętnie by go wzięli.

Dlatego moja propozycja uregulowania takiego czegoś byłaby wydaje mi się prosta: tydzień przed całkowitym zamknięciem FA, zamyka się możliwość wywalenia na FA zawodników ważących np. powyżej 35-40 (wartość do ustalenia). Nie oszukujmy się że grając pół sezonu dwa dni przed doznaje się olśnienia że taki a nie inny nie sprawdzi. Tankujący ma czas się nad tym zastanowić i pozbyć kolesia dla poprawy picku - dla mnie legalna sprawa. Ten tydzień pozwoli innym GMom na przejęcie takiego kolesia żeby walczyć dalej lub budować skład na następny sezon z np. takim Garnetem czy Kiddem. Też będą musieli się zastanowić bo po wzięciu sami go w tym tygodniu już nie będą mogli wywalić.

 

Takie rozwiązanie da możliwość wywalenia grajka niepotrzebnego w budowie drużyny a innym możliwość skorzystania z jego usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbytnio kombinowane marcos.

 

jak ktoś chce wywalać w ostatni dzień to niech tak robi, czemu mieliby kogoś obchodzić inni GMowie i ich irytacje ? Jak chcą mieć Nasha to niech po niego uderzają z ofertami, zazwyczaj ktoś przed wywaleniem grubszej ryby daje ogłoszenie na forum...

Niech grają tym co mają, a o dziadków walczą waiverami na początku kolejnego sezonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, w/w opinia o trejdzie Ibaka-Varejao swiadczy o niezrozumieniu zasad. De facto to byl trejd Ibaka + #2 za Varejao + #1 i zakladajac, ze Davis mocno nie zawiedzie jest to steal dla obu stron taka byla przepasc miedzy pickami - toz cale piekno polegalo na tym, ze zysk pochodzil od GMa, ktory NIE uczestniczyl w wymianie.

w/w opinia świadczy, że to Ty nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Gdyby nie było tkaiego bezsensownego systemu, Lorak miałby 1pick bez takiej niekorzystnej wymiany.

 

Więc tu chodzi o regulamin, taki jaki jest: Varejaho + 1pick < Ibaka + 1pick.

 

Przy obecnych zasadach ten traid oczywiście ma sens, mi chodzi że te zasady nie są do końca dobre, ale jak widać jestem jedyny któremu one przeszkadzają.

Niestety przez takie coś wałki można tworzyć na wiele sposobów. Oprócz słynnego wywalenia Dwight na waivera, weźmy taką sytuację, co by się stało jakbyście po sezonie wymienili się Varejaho za Ibakę w drugą stronę? Czy to jest legalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było tkaiego bezsensownego systemu, Lorak miałby 1pick bez takiej niekorzystnej wymiany.

Ale co w tym jest bezsensownego? Przeciez w kazdym systemie beda wymiany, ktore poprawiaja pick... i slusznie.

Wg mnie im wiecej takowych tym lepiej, a nie wiem czy zdajecie sobie sprawe, ale stworzyliscie zasady chyba najbardziej przyjazne dla przebudowy jak to tylko mozliwe.

 

Przy obecnych zasadach ten traid oczywiście ma sens, mi chodzi że te zasady nie są do końca dobre, ale jak widać jestem jedyny któremu one przeszkadzają.

Latwo sie psioczy na zasady, ale trudno jest proponowac zmiany na lepsze.

Twoja propozycja by liczyc graczy ze skladu z calego sezonu wg mnie tworzy wiecej problemow niz rozwiazuje.

 

Niestety przez takie coś wałki można tworzyć na wiele sposobów. Oprócz słynnego wywalenia Dwight na waivera, weźmy taką sytuację, co by się stało jakbyście po sezonie wymienili się Varejaho za Ibakę w drugą stronę? Czy to jest legalne?

A widzisz powod dla ktorego nie mialaby byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym jest bezsensownego? Przeciez w kazdym systemie beda wymiany, ktore poprawiaja pick... i slusznie.

Wg mnie im wiecej takowych tym lepiej, a nie wiem czy zdajecie sobie sprawe, ale stworzyliscie zasady chyba najbardziej przyjazne dla przebudowy jak to tylko mozliwe.

Słowo bezsensowne nieodpowiednie, po prostu system mniej wyrównujący szansę między contenderami a pickującymi.

 

 

A widzisz powod dla ktorego nie mialaby byc?

Powód jest taki, że ta wymiana Wam się opłacała obu tylko na jeden miesiąc, jemu obniżyła pick Tobie dała możliwość walki o mistrza. Jeśli takie coś jest legalne to ok. Ogólnie to uważam, że niedobrze jak to komisarz ma oceniać co jest fair a co nie, lepiej jak to jest określone w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest taki, że ta wymiana Wam się opłacała obu tylko na jeden miesiąc, jemu obniżyła pick Tobie dała możliwość walki o mistrza. Jeśli takie coś jest legalne to ok.

A wg Ciebie nie powinno byc? Bo dla mnie brzmi jak trejd idealny - obie strony osiagnely swoj cel.

 

Ogólnie to uważam, że niedobrze jak to komisarz ma oceniać co jest fair a co nie, lepiej jak to jest określone w przepisach.

Smialo proponuj takie przepisy. Serio chcialbym bysmy je mieli, ale poki co nie udalo sie nikomu takowych stworzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może przepis że gracz który był w drużynie i z niej odszedł, nie może do niej wrócić przez rok kalendarzowy, chyba że w międzyczasie stanie się UFA (w sensie będzie na FA i bez waivera).

w NBA coś podobnego funkcjonuje na pewno z amnestiami ale też chyba i w innych okolicznościach (spece od NBA rules mogą mnie doinformować w jakich przypadkach gracz nie może wrócić do zespołu z którego odszedł/został wyrzucony).

niemniej rozwiązuje to 2 kwestie:

1. wywalenie na waiver gracza przed zamknięciem okna i wzięcie go z 1W po otwarciu.

2. wymiany na dogadanie ustne, czyli ktoś oddaje gracza zdrowego i bierze połamanego, zyskując w tym czasie lepszy pick, drugi zaś walczy o coś tym zdrowym, a potem się odmieniają...

dla mnie to narusza równość szans dla wszystkich, bo takie przypadki podchodzą pod kumoterstwo i komisz takimi powinien się zajmować a nie GMami którzy pod koniec sezonu robią rebuilding czyszcząc sobie salary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może przepis że gracz który był w drużynie i z niej odszedł, nie może do niej wrócić przez rok kalendarzowy, chyba że w międzyczasie stanie się UFA (w sensie będzie na FA i bez waivera).

Zaraz, zaraz ... Po co ten przepis? Dwóm GMom to pasuje, co to ich obchodzi zdanie reszty??

 

Nie wime czy WilQ mnie dobrze rozumiesz, chodzi mi o wymianę (czysto hipotetycznie):

 

WilQ: Daję Ci Varejaho a Ty mi Ibakę, a we wrześniu ja Ci Ibakę a Ty mi Varejaho. Jak dla mnie ok wobec OBECNYCH przepisów (tak jak słyne wywalenie Dwighta i pozyskanie go z 1 waiverem..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to żeby wykluczyć umowy nieformalne między managerami (pamiętasz jak mi chciałeś dać kogoś w FBX3 za pomoc w FB5 ? ; ) - TA EMOTKA OZNACZA ŻART ! ).

jest to nieuczciwe wobec reszty stawki (którzy np. mogą się nie znać na tyle z jakimś manago żeby uwierzył słowom) i nie ma odzwierciedlenia w NBA (czy jakiś klub tankujący oddaje franczajsplayera do kontendera w styczniu, a potem dostaje go na powrót we wrześniu ?...).

 

przepis o rocznym zakazie byłby prosty, bez wyjątków, łatwy do wychwycenia - bo inni userzy na pewno zwróciliby komiszowi uwagę na taki wałek jak wypożyczenie Ibaka-Varejao.

Edytowane przez QAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QAS w tym burdelu chodzi o przypadek, gdy ktoś ma 1 waivera, wywala przed końcem sezonu swojego najlepszego zawodnika np. Howarda (nie licząc średniaków za 30 fp) poprawia tym sobie pozycje w drafcie o kilka miejsc, zgarnia lepszy pick, a potem z 1 waivera bierze Howarda spowrotem. Czysty wałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.