Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ten 1 kwietnia jebie gre walczacym o mistrza

nienormalna zasada i trzeba ja zmienic

 

1. sklad wraca do stanu przed 1 kwietnia dla osob walczacych

2. utrata picku jezeli decydujemy sie na zmiane po 1 kwietnia - foreva

 

trzeba cos wymyslec bo to jest kolejny sezon gdzie ten durne 14 dni decyduje o koncowce

pamietam ze rok temu zdecydowalo o mistrzostwie bo kazdy finish 1-2 w zasiegu 500fp bylby do nadrobienia ziutkami plus slotami zaleglymi a tu po prostu jakis celibat sobie robimy

nie ma ruchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z całkowitym cofaniem zmian robionych po 1 kwietnia to poroniony pomysł. Czemu tylko walczący o mistrza mają korzystac na częsciowym otwarciu rynku? Toż to jest istne faworyzowanie takich druzyn. Nie ma i nie bedzie na to mojej zgody.

 

Natomiast pomysł z uwzględnianiem przy ustalaniu kolejnosci draftu składów sprzed 1 kwietnia pociąga za soba dodatkowe kombinacje ale żeby nie było celowego polepszania sobie picku jestem gotów sie do tego przychylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozwolił wyrzucać ze składu kogo się chce, nawet celem polepszenia picku. W końcu to sprawa prowadzącego zespół - jak wyrzuci powiedzmy zawodnika na 35-40fp i przez to wszystko pójdzie do góry z pickiem, czy na tym nie straci w kolejnych sezonach.

 

Zresztą po coś jest ten komisz w lidze i w razie ewidentnego przegięcia ma prawo cofnąć ewentualną zmianę i dopieprzyć jakąs karę - np tak jak shavlik zasugerował - odebranie picku. To mogłoby ostudzić próby kombinowania, bo po co kombinować skoro picku nie będzie? ;)

 

Więc ja bym optował za całkowitym otwartym rynkiem fa do końca sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wciaz mozna to robic, tyle ze wczesniej trzeba sie zdecydowac.

No mozna, tylko teraz ktos sie moze zastanowic czy np. wywalic takiego Cartera dzieki ktoremu moze byc wyzej w totalu na rzecz jakiegos prospecta, co wiaze sie ze spadkiem w tabeli.

 

W sumie na ta chwile bylbym za tym, zeby zniesc ten zapis, bo w realu zespoly moga przeciez podpisac zawodnikow i po 1 kwietnia (niech mnie ktos poprawi jak sie myle). Z tymze najlepiej by bylo, zeby bylo wszystko jasne i klarowne, tzn. zadnych 10 dniowek, zadnych powrotow ze skladem do 1 kwietnia itp itd. Kto to bedzie wszystko pilnowal? Nie dla biurokracji! ;] A co do przypadków juz faktycznie podejrzanych, to nie szedlbym w kierunku, ze komisarz moze subiektywnie je oceniac i ingerowac. Bedzie to tylko tworzylo potem jakies zale, klotnie itp. Oddajmy zespoly w rece odpowiedzialnych ludzi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym był za zostawieniem 1 kwietnia.

 

zawsze to fajniej popisać się scoutingiem i wyjąć ciekawy prospect (Fournier etc.) zanim drużyny zaczną grać byle czym ostatnie mecze, a i waiver nabiera większego znaczenia.

 

plus zawsze jest ten lekki dylemat dla manago (a zabawa polega na rozstrzyganiu dylematów przecież) czy tankować czy walczyć o total...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale obowiązuje zasada ograniczonego zaufania :). Wierzę, że nigdy nie będzie ściem, ale warto byłoby wszystko sformalizować, żeby nie było nieporozumień.

 

Co do 1 kwietnia to widzę, ze wiekszosc jest przeciw, a więc sprawa chyba jasna. Za to dobrze byłoby wprowadzic trade deadline. Az strach pomyslec, gdyby w jakiejs lidze contender pozyskał Duncana za jakiegos prospecta, tym samym wypaczając tabelę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 1 kwietnia - do kitu. zwykle wtedy zawodnicy pokroju LBJ zapadają na "tajemnicze kontuzje", ja miałem przez to chyba 6 slotów w plecy - pomijam że cały sezon miałem kłopoty z kontuzjami ale w kwietniu to w ogóle jest porażka.

 

2. ale może limit na zawodników z FA ? np. 20 na sezon ? każdy dwa razy pomyśli zanim weźmie kogoś a dzień później wywali ?

 

3. pomysł z obcokrajowcami - do kitu. jak ktoś takiego zawodnika bierze - jego ryzyko i problem.

 

4. może podwyżka salary ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit na ruchy z FA jest ciekawy i warto go rozważyć.

 

Podwyżka salary nie wchodzi w gre, ja się nawet zastanawiam, czy nie warto obniżyć. Liga się bowiem mocno rozwarstwiła, praktycznie w każdej lidze są drużyny, które corocznie walczą o laury i te, które corocznie tankują. Draft rookiech sprawy nie rozwiązuje, duzo bowiem wody w Wiśle upłynie, zanim tacy Robinson czy Barnes zaczną grac na miare oczekiwań. A to przecież były czołowe picki draftu. Obniżenie salary spowoduje leciutkie pogorszenie jakości topowych drużyn i wzmocnienie tych słabszych. Oczywiście rzecz nie do wprowadzenia od zaraz, bo to wymaga 1 sezonu zawieszenia by sie dostosować do nowych zasad. Ale hegemonia niektórych teamów jest aż nadto widoczna.

Wszyscy all-starzy w idealnym jak na koszykarza wieku są praktycznie zrzeszeni w topowych drużynach, a zejście z salary polega tylko i wyłącznie na pozbyciu się metta world peaców, crawfordów czy jacków. Czyli FBX-owych zadaniowców w leciwym wieku. Bezboleśne zejście z salary i po sprawie.

 

W FBX#1 liderzy Obiego to george hill i henderson. Nic tylko zawojować ligę takimi liderami.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym był za zostawieniem 1 kwietnia.

zawsze to fajniej popisać się scoutingiem i wyjąć ciekawy prospect (Fournier etc.) zanim drużyny zaczną grać byle czym ostatnie mecze, a i waiver nabiera większego znaczenia.

Wg mnie te ponad dwa tygodnie wcale nie zwiększają wartości waivera, bo tak naprawdę najwięcej na wartość zawodników wpływają ruchy w NBA w offseason, więc otwarty FA do końca sezonu nie tylko nie wpłynie na zmniejszenie znaczenia waiverów, a IMHO nawet zwiększy ich wartość bo np. w ostatnich dniach sezonu na gwałt potrzebujesz fp i wywalasz słabego prospekta albo złamanego veterana, którzy potem na starcie sezonu będą łakomym kąskiem.

 

Co do 1 kwietnia to widzę, ze wiekszosc jest przeciw, a więc sprawa chyba jasna. Za to dobrze byłoby wprowadzic trade deadline. Az strach pomyslec, gdyby w jakiejs lidze contender pozyskał Duncana za jakiegos prospecta, tym samym wypaczając tabelę.

A jaki był wogóle cel tego, że nie ma trade deadline'u w fbx? Bo ja widze tylko możliwości patologii a żadnego uzasadnienia rzeczowego, no chyba że argumentem ma być to że skoro FA zamknięty to dajmy chociaż możliwość trejdować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokój, ograniczenie ruchów FA to jakieś chore psucie zabawy bez celu w zasadzie.

komuś przeszkadzają aktywni manago ?

może jeszcze dajmy jakieś bonusy tym którzy zaglądają raz na miesiąc do ekipy i w ogóle nie robią ruhów na FA...

kluby w NBA mają jakieś limity ?

 

ogarnijcie się i nie proponujcie popieprzonych zmian tylko dla samych zmian.

 

zakaz transferów po 1 kwietnie do dyskusji, oczywiście trzeba by go zdejmować 2 tygodnie później (po zakończeniu regulara), więc nie wiem czy jest sens. a jak jakś contender potrafi pozyskać Duncana w samej końcówce to brawa dla niego. w FBX3 soobi tego spróbował i się ostro przejechał (pozyskał niby zdrowych Manu+KG za rzekomo połamanego Parkera i rezerwowego Hawesa, a zaraz potem wszystko się zmieniło...)

 

co do salary to wg mnie najciekawsza i najważniejsza z tu poruszonych kwestii.

 

ja bym był za 450 - okrągła liczba i rzeczywiście to na pewno zwiększy rywalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit na ruchy z FA jest ciekawy i warto go rozważyć.

Ja będę przeciw, bo to uderza w aktywnych GMów. A co szkodzi że co jakiś czas ktoś wylatuje, i kogoś się pobiera?

Każdy ma te same szanse

 

Podwyżka salary nie wchodzi w gre, ja się nawet zastanawiam, czy nie warto obniżyć.

Obniżka sc jak najbardziej ale to dość podstawowa zmiana więc tak jak napisałeś - nie na jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się zastanawiam jaki był zamysł "no trade deadline" choć jestem komishem. Ale nie ja regulamin ustalałem :)

 

Chyba tylko taki, zeby zachęcić ludzi do trejdów. Ale jeśli tak to skutek jest odwrotny do oczekiwań. Z trade deadline byłoby więcej trade'ów o tyle, bo ludzie by wiedzieli, że to jest już ostatni moment na takie wzmocnienie drużyny. A poza tym byśmy uniknęli możliwych przewałów pod koniec sezonu. Oczami wyobraźni widzę trejd takiego wymiatającego reggie evansa. Aua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie no trade deadline i w ogóle brak deadline na fa. Bierzemy z fa i trejdujemy do końca trwania sezonu.

Kwestię zniżenia salary imo trzeba było przedyskutować w trakcie trwania sezonu. Dla niektórych zejścia do poziomu 460 obecnie będzie problemem, więc ewentualne obniżenie salary wprowadziłbym za sezon, po okresie przejściowym, jakby już wszyscy o tym wiedzieli.

 

Jak ktoś chce pozyskać Duncana na 2 tygodnie i da mu to majstra, to proszę bardzo, jak dla mnie to może oddać nawet za niego Jamesa. Pamiętajcie że w fbx chodzi tylko o tytuł, więc nawet jednorazowe wymiany które mają osłabić zespół na zaś mogą dać komuś złoto i ten gm na tym przecież nie straci. Poza tym nie traktujmy się jak dzieci, nikt tu nikogo nie będzie robił w wała, bo się to nikomu nie opłaca, a liczba gmów w poszczególnych ligach, którzy daliby się nabić w butelkę jest nikła, chyba nawet nie ma już takich gmów.

 

A co do kwesti waiverów, to zgadzam się z marcosem. Waivery są przereklamowane. Nie jeden raz więcej jesteś w stanie wyciągnąć w trakcie sezonu z fa niż z 1, czy 2 waiverem przed jego rozpoczęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo masz pół roku na zejście do SC450, jak w tym czasie nie potrafisz to Ci komisz pomoże ; )

nie widzę problemu, a jestem z tych co będą mieli prawie SC500 na starcie i to sama frajda zrzucać.

nie wierzę, że ktoś by robił transfery pod kątem SC460, a tu nagle pułap SC450 burzy mu całą strategię...

po prostu będzie znacznie trudniej o dynastie i gęściej na górze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za 450.

 

Co do trade deadline. Sam mowisz Roger, ze trejd Duncana za all-stara spowodowałby, że ten ktos na tym zyskałby, wiec skąd no trade deadline? Właśnie tu chodzi o to, żeby uniknąć wypaczeń tabeli. Nie mówię, że ktos kogos robiłby w wała, ale pod kątem wielosezonówki sprzedaż Duncana za fajnego prospecta jest ze wszechmiar uczciwa. Gorzej jednak, gdy taki trejd oznaczałby naruszenie pewnego porządku w tabeli i mógłby wygrac ten, kto na to nie zasłużył. Jestem przeciwny wypaczeniom i dlatego opowiadam się jako komish i jako user za trade deadline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja napisałem, że ten ktoś kto pozyskuje Tima wygrywa ligę, więc w jaki sposób ma to wpłynąć na zablokowanie możliwosci dokonywania wymian pod koniec sezonu? Jeżeli wymiana lepszy za gorszy i mniej perspektywiczny może dać szanse na wygraną, to czemu to blokować, czy w ogóle uniemożliwić dokonanie takiej wymiany?

 

I jaką miarę zmierzysz, że ktoś nie zasłużył na wygraną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym obniżeniem salary to lipa. jak ktoś ma czas żeby siedzieć, myśleć i obgadywac trejdy to super ale ja tego czasu nie mam i jak będę musiał zejśc z salary ponad 50 fp - tak jak obecnie - to na bank nie sklecę dobrego trejdu.

 

inna sprawa że połowa graczy ma z leksza wybujałe wymagania a debiutantów czy picki w drafcie traktują jak czyste złoto ceniąc ich ponad miarę. a jak niestabilni są to zawodnicy pokazał zeszłoroczny draft... można obniżyć salary - ok, ale trzeba też zmiany mentalności niektórych a tu będzie ciężej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, niech są takie wymiany. Byleby nie pod koniec sezonu, kiedy to walczą druzyny o mistrza, a tu nagle ktoś wyskakuje z Duncanem i pozamiatane. Jest to wypaczenie rywalizacji a wolałbym uniknąć i tego i wyścigu szczurów. Ktoś wyskoczy z Duncanem, pozniej kto inny z Reggie Evansem czy innym McRobertsem (a takich graczy to można wziąć za czapkę gruszek, bo są warci niewiele) i zamiast normalnej walki o tytuły robi sie walka kto weźmie lepszego weterana. Potrzebne to komu?

I zresztą powiem szczerze jako normalny GM - jesli ktos pod koniec sezonu strejduje Duncana, wygra ligę i ma potem satysfakcję, to ja szczerze zazdroszczę takiej satysfakcji. Jak to małe rzeczy potrafią zrobić tak wiele.

 

Z33 - mentalności nie zmienimy, ale możemy zapobiec dynastiom. 460 a 450 to nie jest az taka wielka zmiana, by najlepszym psuło wszystkie szyki - zresztą takie osoby sobie z tym poradzą. Nikt tu nie mówi np. o 430. Można wprowadzic to od tego sezonu, można zrobić sezon przejściowy, ale zróbmy to i szukajmy czegos co odwróci pewien stan rzeczy. Niektóre ekipy mają taki skład, ze za 10 lat z tego nie wyjdą...

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.