Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem co probujecie zrobic, ale wg mnie zablokujecie duuuuzo wiecej logicznych ruchow niz podejrzanych, wiec jestem przeciwny.

Przeciez zmiana zdania o zawodniku w pol roku jest naturalna, a i okolicznosci/priorytety w samej druzynie FBX tez sie zmieniaja.

Problem jest taki że własnie taki jeden podejrzany ruch może zepsuć całą zabawę i potem inni mogą powiedzieć, a dlaczego tym razem to ja tak nie mogę zrobić?

 

Ja jestem zwolennikiem jasno zapisanych reguł gdzie nie pozostawia się pola do dowolnej interpretacji i wyczucia, bo tam gdzie jest miejsce na "wrażenie artystyczne" to zawsze będzie podejrzenie o kolesiostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że własnie taki jeden podejrzany ruch może zepsuć całą zabawę i potem inni mogą powiedzieć, a dlaczego tym razem to ja tak nie mogę zrobić?

Tutaj to juz przesadzasz.

Jeden ruch nigdy nie zepsuje calej zabawy i jesli takiej spodziewasz sie reakcji to chyba masz reszte za bande pijakow i zlodzei ;-)

 

Ja jestem zwolennikiem jasno zapisanych reguł gdzie nie pozostawia się pola do dowolnej interpretacji

Tez lubie jasno zapisany zasady - tak powstala nowa wersja regulaminu - ale propozycja z ograniczeniem waivera nie ma z tym zwiazku.

Niezgodna panuje na plaszczyznie "czy tak byc powinno?", a nie "jak to uregulowac?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilq, ale jeśli waiver w offseason nie będzie obowiązywało na gości typu Asik, a na goscia typu Caron Butler już tak, no to to jest trochę nie halo i znaczy, że są równi i równiejsi. Jaka różnica, że Butler robił 30, a Asik 15? W nastepnym sezonie może być dokładnie odwrotnie i zrobi się kwas, że user x mogł przywrocic Asika, chociaz wszyscy wiedzieli, ze w Rockets bedzie robił wiecej... A jak zrobimy waivery rowniez w offseason dla wszystkich userow wobec wszystkich zawodników to wszystko bedzie sprawiedliwe.

Naprawde... ci, ktorzy wywalili goscia na waiver, czy to pod koniec sezonu, czy to przuy okazji draftu rookie, NIE MOŻE GO WZIĄĆ Z WAIVERA. Ukrócmy kombinowanie, bo przy okazji naszego draftu tez moze sie zdarzyc sie sytuacja, że ktos wywala kleizę, nastepnie w preseason kleiza robi dobry wynik, dostaje sporo minut kosztem fieldsa, natomiast gosciu, ktory nadal widnieje w skladzie usera x dostaje coraz mniej minut, po czym GM po otwarciu sezonu na yahoo wykorzystuje wysoki waiver, bierze kleizę, wywala tamtego i jest spoko. Czy taka sytuacja jest normalna? Czy taka sytuacja nie ma prawa się zdarzyć?

 

Ktoś napisze - ale ligę otwieramy przed preseason. Dobra, ale ktoś sie moze zastanowic w miedzy czasie, ze zrobił głupote i przywraca zawodnika po otwarciu sezonu. Zreszta - nikt nie da gwarancji, ze zawsze zaczniemy ligę przed preseason.

 

Inny motyw - ktoś wywala Chalmersa przy okazji draftu rookiech, by zejsc z salary. Nagle zdarza sie fajna okazja do trejdu, po którym okazuje się, że ma wystarczająco duzo miejsca w salary, żeby upchnać w teamie Chalmersa znowu, a że ma wysoki nr waivera, to korzysta z okazji... Kolejna prawdopodobna opcja.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde... ci, ktorzy wywalili goscia na waiver, czy to pod koniec sezonu, czy to przuy okazji draftu rookie, NIE MOŻE GO WZIĄĆ Z WAIVERA.

Chwila, to Twoja propozycja jest by mozna bylo pobrac takiego gracza? Dyskusja byla o jakims zakazie.

Wydawalo mi sie, ze taki gracz trafia na waivera jak wszyscy przed sezonem i kazdy moze go pobrac.

 

Inny motyw - ktoś wywala Chalmersa przy okazji draftu rookiech, by zejsc z salary. Nagle zdarza sie fajna okazja do trejdu, po którym okazuje się, że ma wystarczająco duzo miejsca w salary, żeby upchnać w teamie Chalmersa znowu, a że ma wysoki nr waivera, to korzysta z okazji... Kolejna prawdopodobna opcja.

I co w niej zlego? Wg mnie po to sie trzyma wysoki waiver w offseason by pobrac dowolny blad innego GMa... rowniez wlasny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w niej zlego? Wg mnie po to sie trzyma wysoki waiver w offseason by pobrac dowolny blad innego GMa... rowniez wlasny.

Jasne... A może trzyma się wysoki waiver żeby wziąć kolesia którego wywaliło się żeby rzutem na taśmę poprawić pick. I powie się ze to był błąd. Jak odróżnisz coś takiego i rzeczywiste intencje? Powiesz pewnie znowu że "wyczucie", ale to nie jest jasne kryterium.

 

Jeden ruch nigdy nie zepsuje calej zabawy i jesli takiej spodziewasz sie reakcji to chyba masz reszte za bande pijakow i zlodzei ;-)

Nie mówię że taki jeden ruch np. da komuś szansę walki o mistrza. Jeden ruch = precedens. W następnym roku każdy może zrobić podobnie i mówić ze w zeszłym roku było tak i tak. I wcale nie musi należeć do bandy ;)

 

Tez lubie jasno zapisany zasady - tak powstala nowa wersja regulaminu - ale propozycja z ograniczeniem waivera nie ma z tym zwiazku.

Niezgodna panuje na plaszczyznie "czy tak byc powinno?", a nie "jak to uregulowac?".

Wg mnie jasne jest ze tak być nie powinno. I jestem za tym żeby to jasno uregulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... A może trzyma się wysoki waiver żeby wziąć kolesia którego wywaliło się żeby rzutem na taśmę poprawić pick. I powie się ze to był błąd. Jak odróżnisz coś takiego i rzeczywiste intencje? Powiesz pewnie znowu że "wyczucie", ale to nie jest jasne kryterium.

Wcale nie musze odrozniac, wg mnie wywalanie dobrych graczy na waivery nie rozni sie niczym od trejdowania ich za paczke czipsow co jest dozwolone [i IMHO byc powinno].

 

Nie mówię że taki jeden ruch np. da komuś szansę walki o mistrza. Jeden ruch = precedens.

Precedens juz byl! Z Dwightem, a jakos problem nie eksplodowal.

 

Wg mnie jasne jest ze tak być nie powinno. I jestem za tym żeby to jasno uregulować.

A wg mnie jasne jest ze tak byc powinno... wiec przydaloby sie tu wiecej wypowiedzi niz 3 GMow na krzyz ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi Wilq co jest dobrego w tym, że user moze wziąśc z waivera wywalonego przez siebie gracza już w trakcie offseason, kiedy mozna juz w miare spodziewać się, kto jaką rolę bedzie pełnił w zespole. Przeciez to jest liga wielosezonowa. W trakcie sezonu nie masz takiego prawa. Jakim więc prawem możesz miec je w offseason, pomimo, że dni od konca sezonu do początku nastepnego jest dosyc sporo. Przeciez wystarczy tu spojrzeć logicznie - wywalasz na waivera gracza tuż przed deadline. Kto inny ma możliwosć aktywowania go pomimo zamkniętego deadline? Na yahoo formalnie - jak najbardziej. U nas - nie. Jak nie - dziękuję, nie mam więcej pytań.

 

Z jednym się zgadzam - taką dyskusją w gronie 3 osób do niczego się nie dojdzie. Na aktywność innych też za bardzo nie ma co liczyć. Przekonsultuję z Rogerem ten temat, może razem do czegoś dojdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi Wilq co jest dobrego w tym, że user moze wziąśc z waivera wywalonego przez siebie gracza już w trakcie offseason, kiedy mozna juz w miare spodziewać się, kto jaką rolę bedzie pełnił w zespole.

Bo ten waiver jest sztucznie przedluzony dla naszej wygody. Bo dopoki sezon sie nie zacznie dzialamy w prozni...

 

W trakcie sezonu nie masz takiego prawa. Jakim więc prawem możesz miec je w offseason

... bo sa roznice miedzy tymi okresami? Przeciez mamy inne przepisy odnosnie pensji w offseason i w sezonie to dlaczego oburza Cie inne podejscie do waivera?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo sa roznice miedzy tymi okresami? Przeciez mamy inne przepisy odnosnie pensji w offseason i w sezonie to dlaczego oburza Cie inne podejscie do waivera?

OK, są różnice między okresami. Ale najlepiej jest torpedować wszystkie pomysły, mające na celu nie utrudnienie życia userom, a wyeliminowanie "przewał" do minimum.

Co do zamrożenia salary cap w offseason. Nie wiem co to ma wspólnego z waiverami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Tylko? To w takim razie mam propozycje: mozna pobierac zawodnikow do samego konca sezonu regularnego, ale graczy pobranych po 1 kwietnia trzeba wrzucic na waivery przed nastepnym sezonem.

To bylby taki odpowiednik 10-dniowego kontraktu w NBA tzn latwiej uzupelniac sklad, ale zeby jednodniowe pobranie nie oznaczalo nabycia praw do reszty kariery zawodnika [bo to lekka przesada]. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylby taki odpowiednik 10-dniowego kontraktu w NBA tzn latwiej uzupelniac sklad, ale zeby jednodniowe pobranie nie oznaczalo nabycia praw do reszty kariery zawodnika [bo to lekka przesada]. Co Wy na to?

Ale w nba istnieje przecież mozliwość podpisania umowy długoterminowej, ja sobie np. nie wyobrażam, że miałbym oddać z powrotem na FA np. takiego Fourniera czy Bartona...

 

Jak dla mnie powinno się tylko zabronić wywalania graczy w celu obniżenia picku draftowego, reszta ruchów powinna być dozwolona do samego końca, ewentualnie zamknąć fa 3 dni przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie kombinował, czyli:

 

1. żadnych 10dniowych pobrań, za dużo roboty dla komiszów...

2. żadnych zakazów wywalania graczy - przed deadlinem wolno wywalać każdego i nie mam zamiaru komuś tłumaczyć swoich pobudek - ja kieruję moją drużyną jak uznam za stosowne i o ile nie przekraczam salary to sobie mogę cały skład wypieprzyć na FA celem poprawienia picku...

3. czyli jest wszystko w porządku, jedynie rozchodzi się o sam termin. mi tam 1 kwietnia w niczym nie przeszkadza - daje możliwość konstrukcji zespołu pod kątem końcówki ale również i przyszłego sezonu, a poza tym łatwo zapamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. żadnych zakazów wywalania graczy - przed deadlinem wolno wywalać każdego i nie mam zamiaru komuś tłumaczyć swoich pobudek - ja kieruję moją drużyną jak uznam za stosowne i o ile nie przekraczam salary to sobie mogę cały skład wypieprzyć na FA celem poprawienia picku...

Juz raz mieliśmy sytuację w której gm chciał wyrzucić na fa Howarda by poprawić pick, bo miał 1 waiver i wiedział, że Howard do niego wróci.

 

Pozwalając na wszystko dasz ludziom za dużo możliwości kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentem tez byl brak mozliwosci wywalania graczy z wysokim fp na koniec sezonu, tak by w ten sposob miec pozniej wyzsze miejsce w drafcie.

Przeciez wciaz mozna to robic, tyle ze wczesniej trzeba sie zdecydowac.

 

Jak dla mnie powinno się tylko zabronić wywalania graczy w celu obniżenia picku draftowego, reszta ruchów powinna być dozwolona do samego końca, ewentualnie zamknąć fa 3 dni przed.

Jaka jest roznica miedzy zamknieciem na 3 dni przed, a bez zamykania? Bo nie widze wielkiej roznicy.

 

1. żadnych 10dniowych pobrań, za dużo roboty dla komiszów...

Nigdzie nie padla taka propozycja ;-PP

 

2. żadnych zakazów wywalania graczy - przed deadlinem wolno wywalać każdego i nie mam zamiaru komuś tłumaczyć swoich pobudek - ja kieruję moją drużyną jak uznam za stosowne i o ile nie przekraczam salary to sobie mogę cały skład wypieprzyć na FA celem poprawienia picku...

Toz dyskusja tyczy sie tego czy deadline byc powinien czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie problemem jest jedynie wywalenie gracza na FA aby polepszyć pick z możliwością jego późniejszego pobrania z 1 waiverem, tak więc czy zamknie się FA 1 kwietnia czy 3 dni przed końcem to nie ma znaczenia - dalej można to zrobić.

Więc jak dla mnie FA powinien być otwrty cały sezon jak w liga jednorocznych za to powinien być trade deadline pomiędzy drużynami jak w normalnej NBA.

A żeby ukrócić kombinowanie z wywaleniem kolesi na FA dla polepszenia picku (z zachowaniem możliwości żeby go sobie potem pobrać z niskiego waivera) wystarczyłoby wprowadzić jedynie datę np. 1 kwietnia jako dzień w którym stan osobowy drużyny jest brany do późniejszego wyliczenia picka. Jest to trochę roboty dla komisza żeby aktualizować skład na ten dzień więc to oni by się musieli wypowiedzieć.

Bo jak dla mnie jak ktoś chce się pozbyć kogoś z wysokim sc żeby mieć niski pick to jego problem - w realu też tak można tankować, ale wtedy przynajmniej wywaleniem nie zablokuje nikomu możliwości pobrania, jezeli ktoś walczy o wyższą pozycje i wali go pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.