Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem :)

Ale może jaśniej to powiem: trudne do ogarnięcia uważam zamieszanie z blokowaniem waiverów na wszystkich wywalonych w ostatnich dniach.

Z założenia każdy GM będzie zagrożony banem na jednym lub nawet kilku kolesiach. Powodzenia!

A co do twojej wyliczanki ile było takich przypadków to chciałbym zauważyć że takiego progu +30fp póki co nie ma ustalonego i stąd ta dyskusja.

Jeżeli byłby ustalony próg powyżej którego wywalenie kolesia powinno być monitorowane dla mnie OK.

Ale pytanie czy jeżeli taki koleś przed zamknięciem okna będzie już możliwy do wzięcia bez waivera ale nikt po niego nie sięgnie to znaczy że we wrześniu dalej bym nie mógł go wziąć bo przecież to ja go wyrzuciłem?

Bo życie pewnie znajdzie swoje nietypowe przypadki.

Np. mam teraz w składzie Jamisona, waży 40,7 fp. normalnie mój pierwszy kandydat do FA, ale załóżmy ze Dwight leczy się dłużej powiedzmy do końca grudnia i Antawn gra sobie więcej minut i średnio robi 32fp, mimo wszystko żal wyrzucić. DH wraca w styczniu i Antawn spada na 15-20 fp - leci wtedy na FA. Nie mam już swojego picku więc nie zależy mi na jego obniżeniu. Ale od przyszłego sezonu Antawn na stare lata chce pograć sobie w rodzinnych stronach i podpisuje kontrakt u Jordana i ma duże szanse jeszcze trochę ugrać fp. Niemożliwe? Jasne że możliwe, choć dużo założeń ;)

Czy dalej go nie będę mógł wziąć bo go przecież wywaliłem w trakcie sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak wywalisz i będzie UFA przed zamknięciem okna to się nie liczy oczywiście. wszyscy mogli korzystać, nie ma tu manipulacji.

2. jak wywalisz / przehandlujesz grajka i potem znajdzie się jako UFA choć przez chwilę to oznaka jego słabości i też tacy się nie liczą.

 

rozumiem zamieszanie z waiverami i ewentualnymi powtórkami waiverów, więc przyznaję że granica 30fppg wydaje się sensowna na przedłużenie waivera w offseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wada wprowadzenia loterii?

To zalezy od podejscia do losowosci - moim zdaniem im wiecej tym gorzej dla ligi bo tym mniej zalezy od nas samych i tym bardziej jestesmy wiezniami czynnikow niezaleznych [ktorych juz jest duzo] ergo wprowadzenie loterii byloby zmiana na gorsze bo trudniej planowac i trudniej handlowac pickami przed loteria. A motyw by tankowac wciaz jest [patrz NBA z loteria, ktora nic nie rozwiazala w tym wzgledzie].

 

A ogolnie w tej dyskusji nie moge sie powstrzymac od takiego komentarza...

 

zakazy trejdowe na rok???? loteria draftowa?? To sa przepisy, ktore dramatycznie dotykaja kazdego aktywnego GMa w kazdym sezonie... atakujecie piechura piecioma czolgami.

 

Czesto jest wspominany przypadek Dwighta, ktory gdzies sie zdarzyl i byla kontrowersja, ale zostaly wyciagniete wnioski i wiecej sie to nie powtorzy. Po co klecic przepisy wokol wyjatku sprzed lat?

Tym bardziej jesli utrudnia zwykle codzienne wymiany?

 

Co wiecej, ile przekretow trejdowych z umowami pod stolem zostalo wykrytych w historii FBX?

Nie znam tej liczby, ale w ciemno stawiam, ze to niewielki ulamek wszystkich wymian.

Ergo to znow wg mnie prewencja, ktora MOZE[!] pozwoli zapobiec 1 dziwnemu zbiegowi okolicznosci w 2014, ale przy okazji zabije 25 normalnych logicznych ruchow. Za duze koszty przy malych szansach na zagrozenie.

 

Czemu tak sie boicie tego wywalania graczy??? Przeciez juz jest system waiverow, ktory sie zajmuje tym problemem i robi to w miare dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wada wprowadzenia loterii?

W NBA miała w pewnym sensie zapobiec celowemu przegrywaniu meczy bo tankowanie przecież polega na jak najmniejszej ilości wygranych meczy (a nie np. pozbyciu się Dwighta), a u nas drużyny są złożone z graczy rożnych drużyn i w zasadzie nie masz wpływu ich formę bo np. nie decydujesz czy Tyreke gra na SF czy na PG ;) Wg mnie wystarczy tyle zmiennych ile jest i ja bym tego nie zmieniał.

 

 

Czemu tak sie boicie tego wywalania graczy??? Przeciez juz jest system waiverow, ktory sie zajmuje tym problemem i robi to w miare dobrze.

Ja przecież jestem za tym żeby wywalanie graczy nie było ograniczane, a jedynie pobranie tego samego kolesia z waivera w następnym sezonie, zanim kto inny miał na to okazję, aby uniknąć celowych działań zwanych powszechnie "wałkiem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chwilę gwoli wyjaśnienia.

Ja jestem za tym, żeby jak najbardziej 15-tki, 20-tki, itd, mozna było wywalać w każdym momencie - ale w przypadku chęci wzięcia z waivera trzeba być konsekwentnym. Wiem, że przez 5 miesiecy sytuacja na rynku moze się znacznie bardziej diametralnie zmienić niż przez 2 dni w trakcie sezonu, ale trudno, nie żyjemy w El Dorado. Czasem nie ma tak łatwo, jeśli wywalisz gracza, który później może okazać się key playerem - mówi się trudno, masz pecha, nie masz intuicji. Musisz wziąć innego. Utrudnianie sytuacji? Być może. Ale czasem trzeba też innym userom ułatwić wzięcie takiego zawodnika. Rzecz się ma tak samo z wywaleniem gracza przy okazji draftowania rookiech - nie powinno być możliwości wzięcia ich z waivera. Czyli de facto wszyscy gracze są waiverami przez cały okres trwania off season. W końcu w off season też nie ma się możliwości aktywowania gracza z FA nie czekając na otwarcie sezonu i rozstrzyganie waiverów.

I ta sytuacja wbrew pozorom jest całkiem łatwa do ogarnięcia. Ot, zapisanie w notesiku parę nazwisk, koło nich parę ksyw i po problemie. Oczywiście user taki powinien być o tym poinformowany tuż przed startem sezonu, żeby przez nieuwagę nie stracił waivera. Tzn, to kogo wywalił przy draftowaniu, powinien pamiętać, ale to, kogo wywalił i w jakim momencie tuż przed końcem sezonu, niekoniecznie, a nie każdy patrzy w historię. W ten sposób uniknie się i nieporozumień i zbędnych kar, a reguła zostanie zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ma to sens.

Bo przecież jeżeli nie można było wziąć jakiegoś kolesia z FA bo jeszcze wisiał jako waiver to na początku sezonu tak samo powinno się traktować kolesi wywalonych w offseason w wyniku zwolnienia miejsca dla draftowanego rookie czy w wyniku trejdu.

Zablokowane zostaną wałki z wywalaniem dla picka i braniem z powrotem i zmusi do głębszego przemyślenia nawet dla 15 i 20, bo ustalenie jakiegoś progu pewnie byłoby dyskusyjne. Po drafcie a przed otwarciem FA wystarczyłoby dać na forum listę grajków niedostępnych dla konkretnego teamu i tyle - każdy widzi, czyta i wie. A jak nie zrozumie to już jego strata.

Jeżeli komisze uznają ze jest to do ogarnięcia (bo to im dokładamy roboty) to ja bym to poparł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza opisanym przypadkiem Dwighta i picku, ktory wg mnie juz nie sie nie powtorzy nie widze zalet proponowanego rozwiazania, ale sa wady.

Przykladowo wywalam tuz przed deadlinem Asika bo walcze o pudlo. W offseason zmienia druzyne i moze zostac starterem, wiec jestem zainteresowany pobraniem go z waiverow po rozpoczeniu nowego sezonu. Dlaczego to mialoby byc zakazane skoro jest zupelnie racjonalne i w zaden sposob nikogo nie krzywdzi?

Ba! Zuzycie wysokiego waivera na gracza, ktorego samemu sie wywalilo jest juz bolesne/komiczne samo w sobie.

Wg mnie nie mozemy ignorowac w przepisach, ze miedzy sezonami mija prawie pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł, że nie można wziąć z waiverem kogokolwiek kogo się wyjebało jest troche od czapy, wylewanie dziecka z kąpielą i dodatkowe komplikowanie reguł gry, a one niech będą jak najprostrze. Jak będzie player FA to czemu nie można byłoby z niego skorzystać?

 

O zablokowaniu ruchu (w tym wymiany) powinien decydować rozsądek komisarza + ewentualnie tzw. ''efekt kpiny w żywe oczy'', kiedy to wszyscy widzą, że dochodzi do zachowania skarejnie niezgodnego z duchem gry i tyle - jak to było w przypadku Howarda, albo nieblokowanych jeszcze na e-b wymian DF'a z gilem czy ronnim.

 

Nie ma sensu w dopisywaniu kolejnych paragrafów i punktów, niech komisarz reaguje kierując się czuciem gry, doświadczeniem itp. od tego przecież jest, a nie od odczytywania kazuistycznego regulaminu.

 

Btw. sytuacja z Howardem została po prostu przegapiona, bo zgodnie z zasadami gry (i to niejako samej fantasy na yahoo), skoro poleciał na waivera i nie stał się choćby na sekunde FA, to nie powinno się potem mieć możliwości zabidowania go spowrotem, po zamknięciu FA cały czas był waiverem. Odpowiednie przepisy były i są.

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że to jest bolesne, ale tu jak dla mnie bardziej chodzi o uniknięcie jakichkolwiek manipulacji.

 

A "wyczucie" i "duch gry" to są tak zmierzone wartości że zawsze będą wywoływać niepotrzebne dyskusje. DH to drastyczny przypadek, ale pomniejszych grajków jest wielu których tak można potraktować.

Krzemo - ja mówię tylko i wyłącznie o takich przypadkach, w których wywalony grajek nie zdąży stać się FA bo jest deadline. Czyli nikt nie mógł na niego wykorzystać swojego waivera. Jeżeli chociaż przez sekundę przed deadlinem był FA to można go brać po raz kolejny bez żadnych ograniczeń.

A w nowym sezonie ten co go wywalił nie ma już żadnej blokady i może przecież wykorzystać na niego swojego waivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi o to chodzi żeby było w miarę plastycznie, komisarz pownien być ''mistrzem gry'' a nie lektorem regulaminu, niech interwniuje w kontrowersyjnych momentach, a nie że ma ręce związane bo nie ma pkt. w regulaminie i ewidentne wały przechodzą, bo komisarz nic nie może. Kiedyś był zapis w regulaminie, gdzie w nieuragulowanych przypadkach decydował komisz.

 

Dyskusje nigdy nikomu nie zaszkodziły, zreszta wybuchają tylko w skarajnych przypadkach i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemo, ale właśnie mi chodzi o to, żeby gracz, wywalony tuz przed koncem okienka na waiver, nie mogłby byc wziety przez tego samego usera z waivera. Fa to już zupełnie inna broszka.

 

Co do intencji komisha. Dla mnie nie ma problemu, ale na moje, im wiecej jest zawarte w regulaminie, tym lepiej. Jak miałem wątpliwosci odnosnie butlera i korka, to od razu rzuciły sie głosy, że nie są to tuzy, nie wpływają drastycznie na FA i tyle. Nie ma problemu, ale ja nadal nie widzę możliwosci, by ten sam user mogł ich wziąć z powrotem z waivera. Nastepnie był zarzut stalinizmu od QAS-a, choc nigdy nie grał ze mna w FBX. Wole jednak mieć pełne oparcie w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarzut stalinizmu był bo robisz problemy jak ktoś maggete wypieprza dzień przed zamknięciem FA, co raczej świadczy o jego logice, jasnej strategii i aktywności jako GMa.

u nas w FBX3 był ostatnio przypadek że jeden GM z beznadziejnym zespołem miał spore szanse na pick#1 gdyby wypieprzył Ridnoura przed zamknięciem FA, a tego nie zrobił, nikt chyba nie wie czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzemo, ale właśnie mi chodzi o to, żeby gracz, wywalony tuz przed koncem okienka na waiver, nie mogłby byc wziety przez tego samego usera z waivera.

Ale dlaczego nie?

Przykladowo wywalam tuz przed deadlinem Asika bo walcze o pudlo. W offseason zmienia druzyne i moze zostac starterem, wiec jestem zainteresowany pobraniem go z waiverow po rozpoczeniu nowego sezonu. Dlaczego to mialoby byc zakazane skoro jest zupelnie racjonalne i w zaden sposob nikogo nie krzywdzi?

 

na moje, im wiecej jest zawarte w regulaminie, tym lepiej.

Ogolnie zgoda, ale nie w przypadkach, ktore trudno jednoznacznie zdefiniowac jak w tej sytuacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ a w trakcie sezonu jak wywalisz Asika bo walczysz o pudło a w nocy połamie się Boozer i Noah ?...

też racjonalne byłoby żebyś go wziął z W, ale nie możesz bo takie są zasady jahu. My te zasady po prostu chcemy rozszerzyć na offseason, bo jahu nie uwzględnia takich niuansów w keeperze i dla programu to są 2 różne ligi bez ciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ a w trakcie sezonu jak wywalisz Asika bo walczysz o pudło a w nocy połamie się Boozer i Noah ?...

też racjonalne byłoby żebyś go wziął z W, ale nie możesz bo takie są zasady jahu.

Tyle, ze tu mowa o 2 dniach - co wymagaloby niezwyklego zbiegu okolicznosci - a nie pol roku i offseason w NBA gdzie drastyczna zmiana wartosci gracza jest norma. Co wiecej, w/w mechanizm zabiezpiecza przed szastaniem FAsami po to by sie zastanowic kogo pobrac.

 

My te zasady po prostu chcemy rozszerzyć na offseason, bo jahu nie uwzględnia takich niuansów w keeperze i dla programu to są 2 różne ligi bez ciągłości.

Wiem co probujecie zrobic, ale wg mnie zablokujecie duuuuzo wiecej logicznych ruchow niz podejrzanych, wiec jestem przeciwny.

Przeciez zmiana zdania o zawodniku w pol roku jest naturalna, a i okolicznosci/priorytety w samej druzynie FBX tez sie zmieniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w FBX3 był ostatnio przypadek że jeden GM z beznadziejnym zespołem miał spore szanse na pick#1 gdyby wypieprzył Ridnoura przed zamknięciem FA, a tego nie zrobił, nikt chyba nie wie czemu...

jak dobrze pamiętam to nawet jakby Ridnour polecial na FA to i tak dr_kosa nie miałby 1 picku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.