Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

a skąd myśl że nie wiem o co chodzi ? widziałem ten wałek i był mistrzowskim wykorzystaniem luki prawnej, teraz powinien być oficjalnie uniemożliwiony (albo regułą że zakaz własnego waiverowania podtrzymujemy w offseason i piluje komisz na początku każdego sezonu, albo regułą o powrocie do drużyny zawodnika przed okresem roku, który ani razu nie był dostępny jako UFA).

 

ale jest też drugi rodzaj wałka - przypuśćmy że drużyna A walczy o mistrza a drużyna B tankuje, w drużynie A w środku sezonu łamie się Varejao i wtedy GMowie się umawiają poza forum, że uzgodnią wymianę połamanego Varejao za zdrowego Ibaka z drużyny B, przy czy temu tankującemu Ibaka o wiele bardziej pasował do koncepcji (mimo iż psuł pick swoim aktualnym zdrowiem), bo młody, więc GM drużyny A obiecuje ustnie wymianę powrotną po zakończeniu sezonu (kiedy już Ibaka pozwoli mu wygrać) i liczeniu draftowym (kiedy Varejao pozwoli osiągnąć pick1#).

dla mnie to niedżentelmeńska zagrywka - wszystkie umowy powinny być oficjalne na forum, bez 'wypożyczeń' zawodników.

 

dlatego jestem za regułą, że zawodnik który był w drużynie, nie może znów się w niej znaleźć przed upływem roku, chyba że w międzyczasie wylądował i poleżał na FA i każdy mógł go podnieść bez użycia waivera.

 

druga sprawa - niech trejdy przechodzą natychmiastowo na jahu, a komisz w wolnym czasie sprawdza ich zgodność z salary i odpowiednio cofa takie i daje bany. Bo mnie męczy i psuje mi czasem plany większych wymian czekanie na akceptację wiszącego na jahu transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QAS - nigdy nie wykluczysz możliwości dogadania się poza forum, bo przecież zamiast Ibaki mógłby w ramach "rekompensaty" powędrować inny.

Pewnych rzeczy nie wykluczysz, a to ze nie może do mnie wrócić jakiś koleś w tym samym roku jest kolejnym niepotrzebnym ograniczeniem, bo przecież mógłby być trejd trójstronny albo koleś wróci z trzeciej ręki.

A zakaz własnego waiverowania będzie trudniejszy do dopilnowania niż Ci się wydaje. Wg mnie komisz ma i tak dużo roboty z pilnowaniem salary, żeby jeszcze pamiętać kogo kto wywalił. Przecież równie dobrze może dojść do sytuacji ze wywalisz na FA jakiegoś łapciucha ważącego 15, ale po sezonie okazuje się że dostaje S5 i wtedy nie możesz go już wziąć. Ale przecież to nie był żaden kluczowy grajek i co znowu ma komisz decydować który jest wartościowy a który nie? Ty sam w fbx3 miałeś w ostatnich dniach przed zamknięciem FA dużo ruchów i wg tego zablokowałbyś sobie tych kolesi bo nikt nie mógł ich już wziąć bez waivera.

 

Im mniej będzie zależało od uznaniowości komisza tym mniej będzie kłótni i problemów. Im reguły są prostsze do zmierzenia, opisania tym lepsze.

I nikt nie wywali Howarda żeby go potem wziąć z 1 waiverem jeżeli będzie musiał to zrobić np. tydzień przed zamknięciem FA, tak jak zaproponowałem.

Bo tak jak napisał Krzemo to jest czysty wałek który aż daje po oczach. Ok była luka, ktoś ją wykorzystał, niesmak pozostał.

Ale zawsze może być tłumaczenie ze wywala starego niepotrzebnego w strategii a potem go jednak weźmie bo zmienił zdanie.

I komisz ma zareagować? I się narazić na kilkudniowe bluzgi na forum?

Dlatego gdyby kolesi np. do 35 można by było wywalić max. tydzień przed zamknięciem FA, nikt nie będzie mógł powiedzieć ze wywala go żeby poprawić pick a potem go wziąć, bo w tym ostatnim tygodniu każdy będzie miał okazje go wziąć i już nie wyrzucić. Brak możliwości zrobienia wałka.

Nie trzeba pilnować historii zawodnika i tyle. Komisz ma mniej roboty i mniej jego widzi misia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudny do upilnowania ?

przecież to 20 waiverów (a gorące kąski i tak idą na samym początku, więc de facto to jeden czy dwa pierwsze się liczą...) na początku sezonu, jak ktoś weźmie dobrego gracza którego wywalił, to od razu inni zwrócą uwagę komiszowi, a jak nie zwrócą tzn. że nie był dobry i każdemu wisi, wtedy nie ma to za bardzo znaczenia czy komisz to wychwyci czy nie. Wg mnie to żaden problem.

 

dla mnie to prostsze wyjście niż dodatkowy termin (!!!) obowiązujący w lidze o którym każdy (!!!) musiałby pamiętać i potem pilnowanie komisza czy wywalani mają więcej czy mniej niż 35...

 

marcos NIE MOŻE WRÓCIĆ Z 3 RĘKI ! ma zakaz powrotu na rok i bez znaczenia z jakiej strony, chyba że w międzyczasie leżał na FA (co oznacza że jest cienki i nie ma sensu zawracać sobie głowy).

 

a jak ktoś sobie trójstronny plan 'wypożyczeń' zrobi no to już sam ma trochę komplikacji, wcale nie tak łatwo sobie zaplanować kilku zawodników będących w obu składach za kilka miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na krotko. Off season w fbx jest dluzszy niz sezon gry, wiec mysle ze taki dwu-, trzy- tygodniowy draft, jeszce nikomu nic zaszkodził. Inna sprawa, ze trwajajacy draft jest ostatnim gwizdkiem dla druzyn ponad capem o redukcji płac. Po co to zmieniac, co jak co, ale czasu w off seasonie to my mamy az za nadto ;]

 

Co do wymian, wyrzucan itp. To imo kazdy powienien mogl decydowac, kogo wywala i czy ten ktos sie nazywa Nash, Iverson, czy Grant Hill. nie pasuej spoko, niech leci, tylko nie chce bedzie zabronione wziecia ww goscia z Waiverow zaraz po otwarciu rynku FA we wrzesniu. Potem niech sie bawi jak chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Marcosem. Zamiast tworzyć dodatkowe przepisy ograniczające "wałki" w Waszej opinii, prościej zmienić zasady przydielania numerków. W NBA był ten sam problem, w latach 80 teamy jeszcze bardziej celowo przegrywały i wprowadzono loterię, którą jeszcze ulepszano aż mamy ją taką jaką jest obecnie.

W FBX na smaym początku liczył się chyba sam Total? Można by wprowadzić jakąś kombinację obecnego systemu z tamtym (gdzie total by się liczył, jednak w duuużo mniejszym stopniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudny do upilnowania ?

przecież to 20 waiverów (a gorące kąski i tak idą na samym początku, więc de facto to jeden czy dwa pierwsze się liczą...) na początku sezonu, jak ktoś weźmie dobrego gracza którego wywalił, to od razu inni zwrócą uwagę komiszowi, a jak nie zwrócą tzn. że nie był dobry i każdemu wisi, wtedy nie ma to za bardzo znaczenia czy komisz to wychwyci czy nie. Wg mnie to żaden problem

A jak nikt nie zwróci to co? Albo któryś zaspi a miał lepszego waivera i potem raban. I co ma zrobić komisz?

Przykład: wyrzucam Nasha na FA przed zamknięciem, mam 3 waivera, ale że na FA jest kilku ciekawszych więc z 1 i 2 poszli inni, a ja z 3 ustawiam sobie Nasha, i inni którzy ustawili na niego waivera już nie skorzystali, ale wiedząc ze mogą zostać z niczym ustawiają się dodatkowo na innych więc np. z 4 waiverem leci Booker, potem z 5 Kidd itd.

I wtedy wkracza komisz zabiera mi Nasha i co dalej? Kasuje wszystkim i FA startuje od nowa? Bo przecież ktoś z 4 wolał Nasha zamiast Bookera ale wziął z kolejki co zostało.

Wrzucenie tylko Nasha na nowo do waiverowania nie rozwiąże problemu bo przecież kolejność waiverów już się zmieniła a nie wszyscy musieli je ustawiać.

 

Chyba że ja o czymś nie wiem i komisz ma możliwość blokowania graczy dla poszczególnych GMów ale tak chyba nie ma.

 

Dlatego łatwiej byłoby przypilnować czy poniżej 7 dni przed zamknięciem FA nie wyrzucił ktoś kolesia z +35sc. Proste i bez uznaniowości.

A skoro każdy pamięta o terminie zamknięcia FA to o tym akurat zapomni? Po to jest forum i regulamin żeby się z nim zapoznać i tyle. A o zamknięciu Fa też się pisze więc nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No loteria rozwiązałaby sporo problemów, ale nie wszystkie. Jedna co mi się nie podoba, że w trakcie sezonu drużyna może zmienić tryb z walki o mistrza na walkę o pick i mieć mocne szansę na 1pick (mimo, że w NBA takiej możliwości nie ma - przykłady PTB czy GSW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie widzę rozwiązania problemów. i tak można wyrzucić DH przed zakmnięciem rynku, mieć większe szanse na #1 pick, a potem go wziąć z 1w. co jest problemem.

a loteria to tylko uatrakcyjnienie, ale nie rozwiązuje problemów brania z 1w ani lewych 'wypożyczeń'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcos jak wyrzucisz Nasha i sobie go weźmiesz z 3w to ja nie widzę problemu. znaczy że było 2 lepszych i nie jest to jakiś wałek. wolę to niż pamiętanie o nowych terminach.

1w rzadko kiedy coś zmienia w lidze, a 3 to już czyste ryzyko...

Ale jak wyrzucę Dwighta i wezmę z 1w to już będziesz widział problem? To jest uznaniowość.

Przecież nie zawsze wyrzuca się kolesia tylko po to żeby zdobyć 1 pick, częściej pewnie chodzi o poprawę picka z 8 na 5 itp. więc wtedy można ryzykować wyrzucenie Nasha i wzięcie go z 2w lub gorszym.

I nie chodzi o to czy 1w zmieni coś w lidze tylko o to żeby nie POLEPSZAĆ PICKU wyrzucając kolesia i biorąc go z powrotem.

A takiej pewności że możesz go jeszcze odzyskać nie będziesz miał tylko wtedy jeżeli inni będą mieć możliwość przez np. tydzień w sezonie jeszcze wziąć takiego kolesia.

Bo we wrześniu jak dla mnie blokowanie takich możliwości będzie trudne do ogarnięcia, zgodnie z przykładem który wcześniej opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem przyczyny ale nie przyjmuję argumentu że byłoby to trudne do ogarnięcia.

po prostu komisz w offseason i przed otworzeniem rynku FA pisze priva czy daje info na forum że gracz A nie może wziąć z waiverem zawodnika X, gracz B zawodnika Y, a gracz C zawodnika Z (gdzie w offseason można podyskutować ogólnie nad zakazami, a zazwyczaj NIE BĘDZIE ICH WCALE bądź góra jeden, w FBX3 od lat nie pamiętam takiego problemu...), pod groźbą cofnięcia takiej operacji, utraty waivera i miesięcznego bana, surowo żeby komuś się nie pomyliło...

lepsze to niż dodatkowy termin do zapamiętywania...

 

ale i tak skłaniałbym się ku opcji - zawodnik wrócić do drużyny może najwcześniej po roku, chyba że był w międzyczasie UFA. proste, przejrzyste, a blokuje i wałki z waiverem i ogranicza wałki z pokątnymi wypożyczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu komisz w offseason i przed otworzeniem rynku FA pisze priva czy daje info na forum że gracz A nie może wziąć z waiverem zawodnika X, gracz B zawodnika Y, a gracz C zawodnika Z (gdzie w offseason można podyskutować ogólnie nad zakazami, a zazwyczaj NIE BĘDZIE ICH WCALE bądź góra jeden, w FBX3 od lat nie pamiętam takiego problemu...), pod groźbą cofnięcia takiej operacji, utraty waivera i miesięcznego bana, surowo żeby komuś się nie pomyliło...

lepsze to niż dodatkowy termin do zapamiętywania...

A jakie przyjmiesz kryteria tzn. których nie można wziąć znowu? Wywalenie jakich kolesi uznamy za polepszanie picka?

Bo ja np. zakazał bym Ci wziąć po raz 69 Leuera bo się nie mogłeś zdecydować przez cały sezon. Jest to OK argument?

Będziemy dyskutować na forum kto wywalił kogo i dlaczego go nie może wziąć? Będą awantury i tyle, a winny będzie oczywiście komisz, który się najpierw obrazi, potem pobawi się w Stalina i wszystkim narzuci swoją wolę, a na koniec rzuci papierami bo przecież nikomu nic się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QAS, przeczysz samemu sobie trochę. Raz oponujesz za tym, że bez pojscia na FA ten sam Nash nie moze wrocic do druzyny, a potem twierdzisz, że z 3 waivera to juz nie ma problemu. Troche to nielogiczne, zwłaszcza, że dla mnie nie powinno miec znaczenia, z ktorym waiverem Nash moze wrocic, nie może i koniec! W sezonie nawet jak wywalisz Scalabrinego, nie możesz go wziąsc z waivera nawet z 20, a tu można pozwalac na numer z Nashem, żeby polepszyć pick?

Poza tym po zastanowieniu, jako komish domyślam się, ile to byłoby jazdy z Twoim "rocznym" pomysłem. Zapisywać sobie gdzies na kartce czy na kompie każdy trejd, po czymn śledzić w sezonie, czy dany zawodnik poleciał na FA, czy tylko na waivera. Ruchów na FA w trakcie sezonu są setki, dogłębnie śledzic historię kariery w FBX danego zawodnika to byłby zamordyzm, po czym pilnowac, czy zawodnik x wrócił do GM-a regulaminowo, czy też nie. Czyli bym musiał pilnować nie tylko przekroczenia salary, ale też i "regulaminowość" wzięcia danego zawodnika. Dziękuje, postoję.

Dlatego pomysł marcosa, choc nie pozbawiony wad (możliwosc wywalenia na FA konczącego karierę Nasha nadal realna) jest chyba najlepszy, ale jednak bym połaczył to z nakazem obowiązywania waiverow przez cały sezon, bo konsekwencja musi byc zachowana - nawet jak wyrzucasz "15" przed koncem okienka - na pick to nie ma znaczenia, tu wszystko jest ok - ale mimo wszystko ten zawodnik nie może do Ciebie wrócic, chyba ze z FA, no to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcos > noo komisz po dyskusji na forum w offseason podjąłby decyzję. nikt pewnie by nie miał nic przeciwko leuerowi a przeciwko nashowi juz pewnie owszem...

 

bulek > chodzilo mi o co innego. raczej liczyłbym na to że życzliwi współzawodnicy daliby Ci info albo podnieśli larum na forum iż ma miejsce przekręt (czyli zawodnik powyżej 30fppg+ - żeby nie zajmować się bzdetami - wraca do zespołu z którego niedawno odszedł, przy okazji polepszając komuś znacząco draft albo walkę o majstra), wtedy sprawdzić już łatwo, z zaznaczeniem że podejrzenia można zgłaszać do tygodnia po wymianie, a potem już jak komuś się upiecze to nie było podejrzeń nawet jeśli znów ma tego samego zawodnika...

 

ile takich przypadków może być w uczciwym sezonie do sprawdzenia ? zero ? jeden ? nawet bym nie karał za to jeśli komuś się zdarzy po raz pierwszy, tylko cofnął wymianę...

 

a przypadki umów nieformalnych się zdarzają i wg mnie stwarzają nierówne szanse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulek, jak uważam że wywalenie takiego Nasha czy Kidda powinno być możliwe, ale jako element strategii mającej na celu lepszy pick - dla mnie legal.

Ale powinno się rozwiązać tylko możliwość zabrania takiego grajka w nowym sezonie z waivera. A przecież wywalenie na FA Leuera nie będzie miało takiego wpływu, dlatego uwzględnił bym tylko wywalanie grajków o określonej wadze np. +40, +35 lub +30, bo tylko tacy mają relatywne przełożenie na picka. Nie byłoby sensu iść niżej bo to już byłaby przesada.

 

Dlatego przeniesienie tego na wszystkich nawet na 15fp będzie nieporozumieniem bo przecież w ostatnim tygodniu każdy robi takie ruchy niekoniecznie myśląc o picku.

Bo przecież jeżeli przehandlowałem picka to mi nie zależy na jego wzmocnieniu, a wywalając np. Leuera nie wpływam na nic, ale może od nowego sezonu bym jednak w niego znowu uwierzył.

Ponadto nie wiem czy jest do ogarnięcia to ilu zostało wywalonych w ostatniej chwili na FA. Pewnie do zrobienia, ale bardziej obawiam się tego zamieszania we wrześniu jak miałbyś odbierać i przywracać ludzi którzy zostali wzięci z waivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcos przesadzasz i to mocno. a sprawdzić możesz z łatwością na profilu jahu.

 

w FBX3 2010: był 1 przypadek +30fppg który komisz musiałby monitorować - CVillanueva (nawet nie wiem czy miał te 30fppg)

 

w FBX3 2011: był 1 przypadek +30fppg który komisz musiałby monitorować - JKidd

 

także to są bardzo rzadkie sytuacje i wystarczy żeby komisz napisał przed otwarciem rynku że jeżeli X weźmie Kidda to ma bana.

prościzna w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.