Skocz do zawartości

[FBX] Aktualny Regulamin FBX


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

pomysl do bani bo odpada caly scouting przewidywanie i po prostu surowa ocena zawodnikow 

 

prawie tak jakbysmy doceniali tankowanie 

 

jestem na NIE 

Wilq patrzy ze swojej perspektywy 

 

idac tym tropem wracamy do czasow gdy wygrywalo sie majac srednia 37 i byly 3 wymiany na FA w sezonie 

if aint broken why fix it ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat 14-ego slotu zdechł, to ja poruszę inną kwestię...

Przekraczanie salary na 15 sekund, minutę, 5 minut, godzinę, czy dwie...

Dropowałem dwóch kolesi i w zamian pobierałem dwóch kolejnych. Zawsze sprawdzam salary, więc tak było i wtedy...

Dostałem bana , bo nie sprawdziłem kolejności w jakiej mam ich pobierać... Z przerośniętym salary nie zagrałem ani pół meczu, a karę mam taką samą, jak typ który przez tydzień łoił punkty z nadwyżką.

Ktokolwiek za regulamin teraz odpowiada, to prosiłbym o dopisek w tej kwestii, bo z tego co się orientuję, to nie tylko ja ucierpiałem od tego bulszitowego rula...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek za regulamin teraz odpowiada, to prosiłbym o dopisek w tej kwestii, bo z tego co się orientuję, to nie tylko ja ucierpiałem od tego bulszitowego rula...

Potwierdzam, mnie identyczny przypadek dotknął!

 

... i watpie, ze to koniec listy.

 

Tylko właśnie o to chodzi, że to nie jest wyjątek tylko całkiem różne sytuacje i o ile do jednych stosowanie przepisu jest całkowicie racjonalne, to do innych nie bałdzo...

A moglbys rozwinac dlaczego nie jest racjonalne w takim przypadku? Na czym mialby polegac taki uniwersalny wyjatek? Nie wiem co sie wydarzalo miedzy Toba, a bulkiem, ale w tym co piszesz widze wiecej subiektywizmu niz obiektywizmu, ze stala sie jakakolwiek niesprawiedliwosc.

 

Przekraczanie salary na 15 sekund, minutę, 5 minut, godzinę, czy dwie...

Dropowałem dwóch kolesi i w zamian pobierałem dwóch kolejnych. Zawsze sprawdzam salary, więc tak było i wtedy...

Dostałem bana , bo nie sprawdziłem kolejności w jakiej mam ich pobierać... Z przerośniętym salary nie zagrałem ani pół meczu, a karę mam taką samą, jak typ który przez tydzień łoił punkty z nadwyżką.

Z tego wynika, ze chcialbys mocniej karac GMow za to, ze reszta ligi pozniej zauwazyla przekroczenie salary? To dopiero dziwny relatywizm...

 

O ile rozumiem rozczarowanie sytuacja i banem to zupelnie nie zgadzam sie z argumentacja, ze to bulshitowa/zbedna/bledna zasada. Cale salary cap jest sztuczna konstrukcja, ktore w idealnym swiecie byloby zaprogramowane na Yahoo tak zeby fizycznie nie dalo sie dodawac graczy powyzej limitu. Ale w naszym swiecie da sie, wiec trzeba sie samemu pilnowac by tego nie robic... a jak musi pilnowac ktos inny to dostaje sie po lapach za gapiostwo i tyle. Wg mnie nie ma znaczenia czy to trwalo 5 minut czy 5 dni bo ten czas glownie zalezy od spostrzegawczosci reszty ligi, a w razie czego latwiej odjac jakies punkty fp z tabeli niz babrac sie w rozprawki nad tym ile minut moze uplynac by bylo to jeszcze okej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem tutaj zbyt radykalny, bo normalnie zachowuję pełen liberalizm, ale po coś te zasady były ustanowione. Bo jeśli zastosować się do Twojego apelu, Benon, to potem pojawiłyby się głosy, dlaczego do 5 minut jest ok, a 5 minut i 5 sekund już nie...Poza tym, ta zasada została ustanowiona też dlatego, żeby ludzie sprawdzali wcześniej, czy danym ruchem przekroczą salary, czy też nie. Jeżeli by tą ten przepis zliberalizować, to każdy by mógł na potęgę brać FA, ktory mu się podoba, a potem sprawdzać, czy jest ok, czy też nie. No i tak jak mówi Wilq - gdyby na Yahoo taki limit byłby fizycznie możliwy, nie byłoby żadnego tematu, ale skoro nie jest, nad tym musi czuwać komisarz.

A przynajmniej unika się w ten sposób precedensów, jeśli jednego by nie spotkała kara, drugi by znalazł milion powodów, żeby również jej uniknąć. Tak skontruowane zasady mają przede wszystkim mieć charakter zapobiegający przekroczeniom salary. Ty, Benon, dostałeś jedną karę i to na innym forum - tutaj myślę, że zdarzyły się podobne przypadki, ale nikt nie apelował o zmianę zasad. Tzn, ok, że zaproponowałeś jakąś zmianę, bo wszelkie pomysły innowacyjne są mile widziane, ale akurat w tym przypadku jesteś na nie. Słyszałeś o Legii i Bereszyńskim, UEFA też nie patrzała, przez ile to było minut i czy miało to wpływ na wynik dwumeczu czy też nie. Walkower i LM poszła się...

 

Edit. Sam również na sznurku dwukrotnie przekroczyłem salary i zasady miały również zastosowanie odnośnie mojej osoby.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mnie się cytować Was z osobna, więc odpowiem zbiorczo: Z całym szacunkiem Panowie, ale pierdolita, jak potłuczeni, albo ni cholery nie kumacie o co mi chodzi... 

 

Przepis, jaki próbuję przepchnąć/zmodernizować w żadnym stopniu nie ma na celu foworyzowania kogokolwiek, a wręcz przeciwnie - ma on owe faworyzowanie wyeliminować. Bardzo możliwe, że w najbliższym sezonie nie będzie mnie to wcale dotyczyło, ale w ostatnim znalazłem się w takiej sytuacji, że dostając bana zapragnąłem unaocznić dziurę, którą dostrzagłem...

 

Nawiązując więc do powyższego, ja też, wiLQ, nie wiem co wydarzyło się pomiędzy mną a Bulkiem, więc nie wiem do czego pijesz...

 

Logiczne i racjonalne przepisy powinny bronić się same. Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego osoby pełniące funkcję Komisarza miałyby mieć coś przeciwko takiemu usprawnieniu. Czy komisarz ma opcję aby na koniec sezonu na Y! odliczyć punkty zdobyte "na kodach"? Pewnie nie... Czy komisarz ma obowiązek sprawdzania salary każdego dnia? Nie, nie ma i nikt tego od niego nie wymaga, bo kontraktu nie podpisał i nikt mu za to nie płaci...

 

Ja patrzę tylko na swój team i tylko swoje salary liczę, a w ligach Keeper w których gram nie przypominam sobie przypadku, aby ktoś zwrócił uwagę Komisza na przekroczenie salary, przez kogokolwiek - pewnie zarówno ja, jak i wielu innych nie mamy na to czasu i ufamy Komisarzowi.

 

wiLQ, wbrew temu co napisałeś, fakt zweryfikowania swoich ruchów na FA w jakimś konkretnym czasie wskazuje własnie na to, że ktoś się samemu pilnuje, liczy i stara się dostosowywać się do panujących zasad. Jak to wygląda na tle osoby, która albo świadomie. lub nie regulamin olewa, albo myśli, że jest bardziej cwana niż reszta motłochu? Nie pasują komuś konkretne ustalenia co do czasu, to dla mnie na bana może się kwalifikować fakt rozegrania meczu zawodnikiem, który przekroczenie progu spowodował, lub posiadanie go w składzie dłużej niż jedną dobę, ale mimo wszystko skłaniałbym się ku opcji godzinowej, bo im krócej, tym mniejszy wpływ na rynek FA i zawirowania w tabeli... Może jeszcze do takich poważniejszych nie doszło, nie wiem, ale może wolicie poczekać na sytuację w której osoba "na kodach" wygra ligę, lub osoba z miejsca 18-ego dzięki wyższemu waiverowi podpierdoli komuś zawodnika X, dzięki któremu ten ktoś, zamiast na 4-ej, zawody zakończyłby na 2-ej pozycji, a karę poniesie dokładnie taką samą, jak osoba, która przekroczyła salary na te zasrane 5 minut i żadnego wpływu na porządek świata to nie miało. Jak widać jest to mimo wszystko temat na większą dyskusję, a ja próbuję zwrócić uwagę i jednocześnie jakoś poprawić ten mały problem, przez który traktujemy tak samo rencistkę przechodzącą przez jezdnie w niedozwolonym miejscu i seryjnego gwałciciela...

 

Bulek, porównanie do Legii kompletnie nietrafione pod takim względem, że z jednej strony mamy LM z jakimś niebotycznym budżetem i mega organizacją, a z drugiejzgraję typów przed minitorami komputerów. Trafiłeś jednak z argumentem, stety/niestety, o Bereszyńskim. Czy on tylko był w protokóle meczowym, czy może go na ten protokół dopisano ołówkiem, a po pięciu minutach wymazano...? Nie! On wbiegł na murawę i aktywnie uczestniczył w meczu przez x minut...

 

A dopisek o przekroczeniu salary przez Ciebie czemuś ma służyć, czy to tylko taka luźna anegdota? :onthego:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem za karaniem za przekroczenie salary, ale rozumiem i popieram pomysł z chwilowym przekroczeniem o ile zaraz się go wyeliminuje. Tak by nie było żadnego meczu rozegranego na powyżej salary. Powinno to tyczyć jedynie przypadków wymian/handlu gdzie następujące po sobie ruchy powodują utrzymanie się w sc. Podkreśliłbym w tym przypadku chwilowość, a nie dokładną ilość czasu bo w jednym przypadku będą to 2 minuty, a w innym ze 7 - to nie powinno mieć znaczenia, byleby zawodnicy nie punktowali gdy jest się tą chwilę ponad sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale posłuchajcie, bo czytam tu, że czy 5 minut to za dużo czy za mało i dlaczego w ogóle 5 miunt.

 

Ja bym chociaż rozpoczął od punktu w regulaminie, który mówi, że jeśli manager bierze automatycznie kilku zawodników, to sprawdzamy salary po całej 3-osobowej zmianie.

 

Bo to ewidentnie widac po godzinie, że wszystkie wymiany odbyły się w tym samym czasie. A tu mi próbowano udowodnić, że najpierw wziąłem jedną osobę, sprawdziłem, że przekroczylem i dokonałem korekty, zwyczajnie miałem ustawionych dwóch waiverów i oba weszły.

 

Jesli jednemu z nas wpada z waivera jednoczenie 2-3-4 zawodników, to salary sprawdza się po ostatnim, który dołączył do naszego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne i racjonalne przepisy powinny bronić się same. Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego osoby pełniące funkcję Komisarza miałyby mieć coś przeciwko takiemu usprawnieniu.

Bo trzeba uwazac, ze propozycja w czasowej postaci jest usprawnieniem...

 

wiLQ, wbrew temu co napisałeś, fakt zweryfikowania swoich ruchów na FA w jakimś konkretnym czasie wskazuje własnie na to, że ktoś się samemu pilnuje, liczy i stara się dostosowywać się do panujących zasad. Jak to wygląda na tle osoby, która albo świadomie. lub nie regulamin olewa, albo myśli, że jest bardziej cwana niż reszta motłochu?

Wg mnie dopuszczenie tymczasowego zlamania przepisu jest kiepskim pomyslem i do tego bez precedensu [znasz jakas zasade, ktora dopuszcza jej chwilowe zlamanie? Przeciez to podwaza sensownosc samego zakazu!], ale moznaby do tego podejsc od innej strony - zlagodzenie kary za wspolprace/przyznanie sie do winy jest standardem, ktory w tym przypadku moglby pasowac do opisywanej sytuacji. Tzn jak komisz wylapie przekroczenie salary to ban jak do tej pory, a jak GM sam sie szybko zreflektuje, ze popelnil blad i napisze na forum przed kimkolwiek innym to bylby "lagodniejszy wyrok" czyli np ban na tydzien czy dwa [i byloby bez znaczenia czy minela godzina czy 2 dni!]. To wg mnie ma sens, a wg Was?

 

Ja ogólnie jestem za karaniem za przekroczenie salary, ale rozumiem i popieram pomysł z chwilowym przekroczeniem o ile zaraz się go wyeliminuje. Tak by nie było żadnego meczu rozegranego na powyżej salary.

Czyli moznaby trzymac gracza na lawce... takie zablokowanie prospekta/FAsa przeciez tez ma swoja wartosc.

 

Ja bym chociaż rozpoczął od punktu w regulaminie, który mówi, że jeśli manager bierze automatycznie kilku zawodników, to sprawdzamy salary po całej 3-osobowej zmianie.

 

Bo to ewidentnie widac po godzinie, że wszystkie wymiany odbyły się w tym samym czasie. A tu mi próbowano udowodnić, że najpierw wziąłem jedną osobę, sprawdziłem, że przekroczylem i dokonałem korekty, zwyczajnie miałem ustawionych dwóch waiverów i oba weszły.

... czyli na wlasnym przykladzie juz doswiadczyles na czym polega problem z ta propozycja.

W teorii to brzmi sensownie, ale w praktyce tylko dany GM wie czy ruchy byly powiazane czy nie! Tym bardziej, ze moze uplynac troche czasu zanim GM sie zorientuje, ze dostal z waiverow 2 drogich graczy, z ktorych chcial tylko jednego.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benon, nie porównujmy tej sytuacji do rencistki i gwałciciela, bo to są dwie różne sprawy a wręcz skrajności. Ja bym bardziej porównywał do nieskasowania biletu przez pasażera - i fakt, czy skasować zapomniałeś, czy nie zrobiłeś tego celowo, czy przejechałeś na gapę 1 przystanek czy też 10 - dla wymiaru kary nie ma żadnego znaczenia.

 

Co do ciągłości ruchów na FA. Ok, ale tak jak zauważył Wilq - ile minut maksymalnie musi minąć, by komisarz uznał, czy ciągłość była zachowana czy też nie? Przecież to jest nie do zanalizowania.

Jestem w stanie tylko się przychylić do propozycji Wilqa - żeby w sytuacji, że GM sam przyznaje się do przekroczenia salary, i to szybko, a nie w terminie 2h, 5 h czy też 1 dnia, kiedy to taki FAs zagra jeden mecz u danego GM, albo choćby przesiedzi na ławce - przeciez fakt, że danego zawodnika wział nieregulaminowo jeden GM, kosztem drugiego, dla którego byłby solidnym wzmocnieniem, też ma niebagatelne znaczenie, przecież to są utracone korzyści...

Czyli prosta zasada - zrobiłem ruch na FA nieregulaminowy, od razu to skumałem i się przyznałem - kara jest, ale mniejsza. Ale już coś takiego: wziąłem gościa w nocy, poszłem spać, rano tak sobie zanalizowałem salary (no bo i tak nic innego nie miałem do roboty), a ponieważ nikt nie skumal, to się przyznałem - tu już ulgowe traktowanie nie wchodzi w grę.

 

Myślę, że ta propozycja jest całkiem rozsądna i w nikogo nie uderza.

 

Aha Benon, tamten akapit to była luźna dygresja - na zasadzie, żeby nie było, że komish ma wszelkie karty w ręku i wręcza bana wszystkim, tylko nie sobie ;)

 

A wiecie dlaczego kara musi być? Z prostej przyczyny. All-star się połamał na długi czas, więc zmiennik sobie dłużej pogra. GM sobie go bierze chybcikiem z FA, po czym się szybko do tego przyznaje. Kary nie ma, a gościu a ląduje na waiverze. W między czasie koleś robi sobie inne wymiany, czy to na FA, czy to poprzez trejdy, w każdym razie ma już zbędnego innego grajka, i wykorzystuje swój wysoki nr waiver, jeśli go posiada, i z powrotem bierze typka sobie do składu. Po czym otwiera sobie browara i sobie myśli: "ale zrobiłem ich wszystkich bez mydła"...

 

Czy taka sytuacja jest niemożliwa?

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko samo przyznawanie się do przekroczenia limitu nie rozwiązuje problemu który ja przedstawiłem, bo ja nie miałem pojęcia, że weszedłem ponad kreskę.

 

Dobra panowie, ja nie przekonałem Was, a Wy nie przekonaliście mnie, ale odpuszczam temat, bo to do niczego nie zmierza...

 

Jedyne co z tego dotychczas wyniknęło, to moja wzmożona niechęć do rotowania składem w przypadku niedogrania meczów... Oby zbliżający się sezon nie był tak obfity w kontuzje, jak poprzedni...

 

Peace

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko samo przyznawanie się do przekroczenia limitu nie rozwiązuje problemu który ja przedstawiłem, bo ja nie miałem pojęcia, że weszedłem ponad kreskę.

No sorry, ale chyba o to tutaj chodzi, że nieświadomość nie chroni przed odpowiedzialnością.

Myślę, że nie spotkam na forum nikogo, kto celowo wychodzi ponad sc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja ogólnie jestem za karaniem za przekroczenie salary, ale rozumiem i popieram pomysł z chwilowym przekroczeniem o ile zaraz się go wyeliminuje. Tak by nie było żadnego meczu rozegranego na powyżej salary.

 

Czyli moznaby trzymac gracza na lawce... takie zablokowanie prospekta/FAsa przeciez tez ma swoja wartosc.

 

 

Nierozegrane mecze w takim znaczeniu, że przekraczający salary zreflektował się nim jeszcze do jakichkolwiek najbliższych meczy doszło. Grzanie ławy nie ma znaczenia - ważna jest chwilowość zdarzenia. Jeżeli zaraz po przekroczeniu poprawi innym pobraniem to czemu karać? W końcu co za różnica jak ktoś wywalił grajka A i B za X i Y i jedynym błędem jego było że nie zrobił to w kolejności mając cały czas poniżej sc jeżeli w wyniku tych 2 ruchów jest pod kreską. Oczywiście zakładam, że takie wymiany byłyby jedna po drugiej.

Albo przypadek, że ktoś dokonał wymiany graczy ale nie wywalił gościa, którego chciał wykopać przed handlem i przez to na moment przekroczył sc, ale zaraz rzeczonego grajka na celowniku wywalił. Przecież nikt nikomu tu nie zawinił i tylko formalnością jest wywalenie gracza i karać tylko za to, że nie zrobił tego przed a chwilę po?

W ostatnim sezonie kary jak dobrze pamiętam były nawet za przekroczenie sc na klika/kilkanaście sekund. W wyniku nikt na niczym nie ucierpiał bo po wymianach i tak menago był poniżej sc, ale skutkiem takiej a takiej kolejności na ten ułamek czasu przekroczył sc.

 

Mi nie chodzi o przypadki, które mają znamiona wykorzystywania luk w systemie. Chodzi o zwykłe przeoczenia.

 

A sytuacja przytoczona przez bulek? Dać takiemu karę na ze 3 dni czy tydzień i po kłopocie. Kombinowanie nic wtedy nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie wypowiadać, ale skoro Ty odpowiedziałeś na mój post, to z grzeczności jeszcze odpiszę. 

Myślę, że nie spotkam na forum nikogo, kto celowo wychodzi ponad sc.

Spotkasz za to wielu, którzy starają się nie wychodzić ponad salary cap... i tak... Robią to celowo... A ty mimo wszystko próbujesz ich karać...

 

No sorry, ale chyba o to tutaj chodzi, że nieświadomość nie chroni przed odpowiedzialnością.

No sorry, również, ale zmuszanie do sprawdzania w jakiej kolejności mam dropować, to w moim mniemaniu robienie z ludzi debili.

 

W ramach wymiany metafor, to tym razem jedynie opiszę głębiej tę Twoją tramwajową...

 

W zaistniałej sytuacji, Ty Bulek jesteś jak kanar, który wpada do mnie do domu i wlepia mi mandat za to, że 6 godzin temu wsiadłem do "piątki", ale w porę się zorientowałem i zanim drzwi się zatrzasnęły wysiadłem i poczekałem na "dziewiątkę", lub przed zamknięciem drzwi wyskoczyłem, bo zorientowałem się, że biletu nie mam. :onthego: 

Próbujesz usilnie dyskutować o tym, czy w momencie kasowania biletu wagon już ruszył, czy nie, czy przejechał 5, czy 10 metrów, czy drzwi były już całkiem zamknięte, czy tylko w połowie... :onthego:

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a. To możeby tak jakąś ankietę w temacie tym ostatnim uruchomić?

Tzn ktorym? Tak czy inaczej IMO musi sie wypowiedziec wiecej osob bo tu we 3-4 sobie gadamy - jak wiecej GMow bedzie za jakas zmiana to wrzuce ankiete.

 

b. Jak widzimy w ligach keeper ten slot chorobowy?

Cisza oznacza przeciw? ;-) Skoro niedawno padla krytyka pod propozycja, ze zmniejszy pule FAsow to chyba tym bardziej dotyczy ona ILa...

 

Nierozegrane mecze w takim znaczeniu, że przekraczający salary zreflektował się nim jeszcze do jakichkolwiek najbliższych meczy doszło. Grzanie ławy nie ma znaczenia - ważna jest chwilowość zdarzenia. Jeżeli zaraz po przekroczeniu poprawi innym pobraniem to czemu karać? W końcu co za różnica jak ktoś wywalił grajka A i B za X i Y i jedynym błędem jego było że nie zrobił to w kolejności mając cały czas poniżej sc jeżeli w wyniku tych 2 ruchów jest pod kreską.

Nielegalnie pobrany zawodnik laduje na waiverze chociaz tam nie powinien byc.

 

Albo przypadek, że ktoś dokonał wymiany graczy ale nie wywalił gościa, którego chciał wykopać przed handlem i przez to na moment przekroczył sc, ale zaraz rzeczonego grajka na celowniku wywalił. Przecież nikt nikomu tu nie zawinił i tylko formalnością jest wywalenie gracza i karać tylko za to, że nie zrobił tego przed a chwilę po?

Tak, bo komisz ma dodatkowa robote przez takie powszechne gapiostwo... i bez zadnych konsekwencji bedzie tego wiecej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z dyskusji w FBX1 o byciu powyzej limitu tuz po offseason przypadkowo sie okazalo, ze jest blad w regulaminie [przejrzyjcie kilka krotkich postow od tego miejsca: http://www.e-nba.pl/topic/4158-fbx-fbx1-sezon-201516/page-13?do=findComment&comment=378398]. Czyli minimum potrzebna jest korekta, ale poniewaz stara zasada zdaje sie byc oderwana od realiow co GMowie zwykle robia w takiej sytuacji, a do tego ma kilka luk to moze warto sie zastanowic nad jakas zmiana w tej kwestii?

 

Konkretnie chodzi o ten punkt:

IV.5.a. Jeśli po drafcie rookich drużyna wciąż ma więcej graczy w składzie niż maksymalna dopuszczalna liczba to komisarz ligi wywali ze składu gracza z najniższa możliwą pensją, który pozwoli drużynie zejść poniżej drużynowego limitu pensji [iI.3]. Dodatkowo na tą drużynę zostanie nałożona kara zablokowania pobierania nowych graczy na okres 1 miesiąca od dnia ostatniego wyboru w drafcie.

Takze pytanie ogolne do wszystkich GMow z FBXa - jakie powinny byc konsekwencje za przekroczenie limitu pensji 48h po drafcie rookich [czyli w momencie startu nastepnego sezonu]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.