Skocz do zawartości

West 1st Round - Grizzlies vs Lakers


Reikai

Wynik serii  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra serie?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, BMF napisał:

Spoko LeBron pograł w końcówce

Której?

Reaves powinien decydować o grze w ostatnich 2 min praktycznie zawsze. Niesamowicie inteligentny gracz.

Gdyby LBJ miał charakter Butlera, wyglądałoby to inaczej.

Butler, to chyba jedyny gracz o mentalności MJ (fizycznie podobieństwo też wyjątkowo uderzające :) ) w erze po.

Ogólnie Uff. Nie wiem jak można tak rozgrywać końcówki meczów. Koniec, końców, nie wiem kto bardziej spi.......ł, ale liczy się wygrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, starYfaN napisał:

Której?

Reaves powinien decydować o grze w ostatnich 2 min praktycznie zawsze. Niesamowicie inteligentny gracz.

Gdyby LBJ miał charakter Butlera, wyglądałoby to inaczej.

Butler, to chyba jedyny gracz o mentalności MJ (fizycznie podobieństwo też wyjątkowo uderzające :) ) w erze po.

Ogólnie Uff. Nie wiem jak można tak rozgrywać końcówki meczów. Koniec, końców, nie wiem kto bardziej spi.......ł, ale liczy się wygrana.

No nie wiem, moze w tej w ktorej trafil na remis na dogrywke? Albo te dwa layupy w dogrywce w tym and 1?

Czy w Memphis lubia meskie jajka?
 

 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lorak napisał:

grizzlies w tym składzie to bardzo słaba drużyna. LJ robi 1/6FG w 4Q, a oni i tak nie są w stanie tego wyciągnąć.

Tak, z Ja są tacy sobie.

7 minut temu, Reikai napisał:

No nie wiem, moze w tej w ktorej trafil na remis na dogrywke? Albo te dwa layupy w dogrywce w tym and 1?

Tak trafił. Ale to co robił wcześniej, to raczej dramat. Ogólnie ostatnie minuty, to spotkanie tankerów, gdzie stawką jest rozstawienie w loterii.

To wygląda, jakby nie było rozpisanych setów, lub brak konsekwencji i jaj do realizacji. Tak czy inaczej, tu pojawia się rola HC.

Czas okroić minuty DAR i chyba jednak zmienić decyzyjność w końcówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, dannygd napisał:

Z Morantem to nie szachy, to rosyjska ruletka. :)

przeciez Morant zagral dwa przezajebiste mecze

w ktorych do tego o dziwo nie bylo tak mocno widac jego nieudolnosci w ataku/albo Lakers jej nie potrafili wykrozystac

plus gosc gral w bandazach wrapach czymkolwiek na rece na ktora jeszcze spadl w meczu wyjac z bolu i gral dalej, pozdro Kawhi

na prawde Morant mi imponuje w tej serii, do tego z rozjebana reka rzucal calkiem respectable za 3

2 godziny temu, BMF napisał:

ataku dopóki nie będzie grać więcej z piłką

tez wlasnie tego nie rozumiem, ja wiem ze mamy fajnego D Lo, Reaves jest zajebisty z pilka

ale to odsuniecie Lebrona od pilki widac ze mu nie sluzy, to raczej nie jest kwestia kontuzji bo przed tez z nia mniej gral

to jest pomysl na poziomie nie dawajmy lebronowi shooterow tylko playmakerow z poprzednich sezonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Koelner napisał:

Mam takie wrażenie, że Memphis jak grało/gra jak ekipa prawie z ncaa czyli dużo biegania,chaosu,pressingu to zajeżdżają przeciwnika a jak zaczynają grać w szachy to tracą dużo ze swojej wartości. Bardzo słabo wyglądają.

brak Adamsa jest bardzo dotkliwy, bo te jego ORB były bezcenne.

1 minutę temu, Kubbas napisał:

przeciez Morant zagral dwa przezajebiste mecze

w ktorych do tego o dziwo nie bylo tak mocno widac jego nieudolnosci w ataku/albo Lakers jej nie potrafili wykrozystac

plus gosc gral w bandazach wrapach czymkolwiek na rece na ktora jeszcze spadl w meczu wyjac z bolu i gral dalej, pozdro Kawhi

na prawde Morant mi imponuje w tej serii, do tego z rozjebana reka rzucal calkiem respectable za 3

dokldnie. mam wrażenie ze Morant  bardziej obrywa za reputacje niż to, jak faktycznie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce wierzyc ze chodzi o coastowanie Lebronem i poki seria idzie w miare, to zeby chlop sie nie przemeczal zeby mial cos w baku gdy bedzie noz na gardle. Ostatecznie gdy jest potrzeba, to wzial pilke i zamknal, ale no nie mam przekonania ze tak bedzie, nie ufam po prostu zbyt mocno Hamowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers świetnie pograli. Trzeba im oddać ,ze obrona ich trzyma w grze. Ok szaleństwo DLO który trafił chyba w 2 minuty 3 trójki i sam wyciągnał na remis ze stany 97-90 niemniej to jest różnica mizy Le Bronem ,który grał mądrze w końcówce ( chioć jego kreowanie jest level niżej od tego do czego nas przyzwyczaił) a Morantem ,który po prostu na parkiecie jest średnio mądry

Ten jego wjazd w kontrze na ofens Le Brona był debilny. Nie wiem po co on w ogóle wychodził w górę skoro on nawet bokiem trafił tego JAmesa i było wiadomo ,że będzie ofens. On w ogóle nie patrzył na obrońców . Potem w ostatnich dwóch minutach robił wjazd w tłum za wjazdem co albo kończyło się gwizdkiem albo pudłem. Reszta drużyny stała

Morant jest naprawde kotwicą Memphis w tych PO i jedyne zwycięstwo mieli bez niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ely3 napisał:

Lakers świetnie pograli. Trzeba im oddać ,ze obrona ich trzyma w grze. Ok szaleństwo DLO który trafił chyba w 2 minuty 3 trójki i sam wyciągnał na remis ze stany 97-90 niemniej to jest różnica mizy Le Bronem ,który grał mądrze w końcówce ( chioć jego kreowanie jest level niżej od tego do czego nas przyzwyczaił) a Morantem ,który po prostu na parkiecie jest średnio mądry

Ten jego wjazd w kontrze na ofens Le Brona był debilny. Nie wiem po co on w ogóle wychodził w górę skoro on nawet bokiem trafił tego JAmesa i było wiadomo ,że będzie ofens. On w ogóle nie patrzył na obrońców . Potem w ostatnich dwóch minutach robił wjazd w tłum za wjazdem co albo kończyło się gwizdkiem albo pudłem. Reszta drużyny stała

Morant jest naprawde kotwicą Memphis w tych PO i jedyne zwycięstwo mieli bez niego

Ale siadles na tym Morancie ostatnio. Oczywiscie, robi glupie rzeczy i czesto idzie na pale na kosz, ale bez niego to by Memphis tutaj nie mialo co pograc w ogole, bo Tyus mocno ssie w tej serii.

 

 

Smieszni ci Grizzlies swoja droga, caly sezon klapia dziobem, we fine in the west, gangsterka pow pow spluwy w klubach, Lebron jest stary nie obchodzi mnie, Bane ''Ciekawe czy Rui zagra tak jeszcze raz'', a tu juz b2b jak Brooks odmawia mediom wywiadow po meczu, Morant teraz to samo :] Przydalby sie tu jakis wpierdol w G5 -25 zeby schlodzic te rozgrzane mlode glowy, bo na prawde mecza bule tym swoim byciem cocky nie majac ku temu powodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Brook to czytałem, że już jest praktycznia poza organizacją.  Po sezonie będzie FA i jeśli przyjmiemy tylko jego wartość sportową to nie jest zly gracz, jeśli pomieszamy to z aktualnym entouragem pozasportowym to juz się robi mniej ciekawie i  zastanawia mnie kto go zgarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Reikai napisał:

Smieszni ci Grizzlies swoja droga, caly sezon klapia dziobem, we fine in the west, gangsterka pow pow spluwy w klubach, Lebron jest stary nie obchodzi mnie, Bane ''Ciekawe czy Rui zagra tak jeszcze raz'', a tu juz b2b jak Brooks odmawia mediom wywiadow po meczu, Morant teraz to samo :] Przydalby sie tu jakis wpierdol w G5 -25 zeby schlodzic te rozgrzane mlode glowy, bo na prawde mecza bule tym swoim byciem cocky nie majac ku temu powodow.

Amen, jeszcze maksymalnie dwa mecze i Brooks znika z tej drużyny, miłość fanbasy z Memphis do niego to po prostu jakiś żart, gość sprawia, że twoim najlepszym zawodnikom gra się ciężej w ataku, wiem, że fajnie broni, ale jak zaczęło się palić to płacze, że media go zrobiły złoczyńcą xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Ale siadles na tym Morancie ostatnio. Oczywiscie, robi glupie rzeczy i czesto idzie na pale na kosz, ale bez niego to by Memphis tutaj nie mialo co pograc w ogole, bo Tyus mocno ssie w tej serii. 

I prawdę mówiąc ely w swoich wpisach sporo racji, bo Morant zagrał slabiutko w G1 i G4, czyli meczach, które były przez Memphis do wyciągnięcia. Wykręcił kosmiczną linijkę w G3, ale tam po pierwszej kwarcie było w zasadzie pograne, więc ciężko go za to wynosić pod niebiosa. 

Oczywiście to nie jest tak, że Grizzlies przegrywają przez Moranta, bo ogólnie jest to dość specyficzna seria, w której zaskakująco dużo zależy w ofensywie od rolesów, a w tym względzie wyraźną przewagę maja jednak Lakers. U nich zawsze ktoś się na mecz stawi, natomiast Memphis takiego komfortu nie mają. Ogólnie ofensywnie ta seria stoi na bardzo niskim poziomie, a Morant swoimi głupimi decyzjami nie pomaga w najważniejszych momentach, ale to nie jest tak, że Memphis drugi mecz wygrali dlatego, że akurat go zabrakło. Tam to raczej Lakers odstawili pierwszorzędny sabotaż, bo o ile Grizzlies w defensywie postawili bardzo trudne warunki, to w ofensywie sami zagrali słabo. Raczej ciężko po takim meczu stwierdzić, że Grizzlies lepiej wygląda bez Moranta, szczególnie gdy Jones robi w następnym meczu oszałamiające 0/7 z gry i dzisiaj w wyrównanym meczu dostaje od trenera doslownie kilka minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, LAF napisał:

Do tego nie trzeba być Philem Jacksonem aby wiedzieć , że ostatni rzut będzie wykonywał James. Czemu Jenkis nie ustawił JJJ na niego ? Jeżeli nie mam racji to chętnie się dowiem czemu bo może faktycznie nie mam, ale wydaje mi się , że mam. 

W game1 to nie Lebron oddawał decydujące rzuty więc to nie takie oczywiste

poza tym Lebron w OT miał akcje iso vs JJJ i też wjechał pod kosz i zdobył pkt, imo sporo łatwiej niż te na remis, bo nie było nikogo kto poszedłby z pomocy zablokować, nie musiał rzucać wysoko o tablicę jak na remis, tylko zrobił sobie normalnego layupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubbas napisał:

przeciez Morant zagral dwa przezajebiste mecze

abstrahując od poniższego, to chyba jeden zagrał zajebisty. Co by nie mówić wszystkie 3 z nim przegrali i nie mówię nawet, że to jego wina (szczególnie przedostatni mecz). 

2 godziny temu, lorak napisał:

dokldnie. mam wrażenie ze Morant  bardziej obrywa za reputacje niż to, jak faktycznie gra.

Widzę, ze obaj mojej wypowiedzi nie załapaliście, więc wyjaśniam: ja sie odnosiłem tylko do gry słownej z "szachami" i jego zamiłowaniem do broni ;)

Natomiast Morant to jest taki gracz w typie jak Westbrook, Mitchell czy ANT - dużo fizyczności, wiele serca do gry, często z kluczowych momentach złe decyzje, ale ogólnie typ albo po meczu go kochasz, albo nienawidzisz - brak tu odcieniów szarości. Gość z reguły albo gra kosmicznie, albo co najwyżej przeciętnie i brakuje tu stabilności. Więc rosyjska ruletka trochę tu pasuje. 

5 godzin temu, BMF napisał:

Spoko LeBron pograł w końcówce

Chyba najlepsza od pewnego czasu jego końcówka - w jego wieku - szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebista seria. 

Czytałem gdzieś w internecie, że teraz to już nie ma obrony i jest tylko wesołe szczelanie, odpaliłem więc sobie meczyk Lakers z Grizzlies, bo widziałem, że w składach jest sporo dobrych graczy jak James, Davis, Morant czy Jackson, więc pewnie będzie dużo punktów. No i się kurna czuję oszukany, bo tu mamy trochę Spurs vs Pistons vibes. Davis z Jacksonem w ataku się wzajemnie niwelują i dodatkowo są ścianą nie do przejścia dla reszty, mnóstwo rzutów zmieniają, nie pamiętam tak fajnej serii pod kątem tego, że po obu stronach mamy dwóch big manów grających all-timerskie serie w obronie. Także z obu stron jest zatkane pomalowane i wszystko się rozchodzi o to, kto będzie lepiej trafiał trójki i tu już nie jest tak różowo, bo w zasadzie tylko w G1 Lakers dobrze rzucali, a potem to już nie. Także jakby ktoś się zastanawiał dlaczego jest taki wynik jaki jest po 4 meczach, to właśnie dlatego, ten G1 się trafił Lakers we właściwym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kubbas napisał:

tez wlasnie tego nie rozumiem, ja wiem ze mamy fajnego D Lo, Reaves jest zajebisty z pilka ale to odsuniecie Lebrona od pilki widac ze mu nie sluzy, to raczej nie jest kwestia kontuzji bo przed tez z nia mniej gral to jest pomysl na poziomie nie dawajmy lebronowi shooterow tylko playmakerow z poprzednich sezonow.

LeBron ewidentnie nie jest gotowy do w pełni normalnego grania (albo to jest jego normalne granie, who knows) + Memphis mają najlepszy skład do bronienia go na Zachodzie + ciężko grać bez jumpera w wieku 38 lat. 

Ale nie na poziomie intensity (te ostatnie 6 minut legit) i ogólnego atletyzmu (sporo efektownych bloków w tej serii), a świeżości i pierwszego kroku, więc w toku playoffów może być lepiej, bo raczej nie będzie non stop rzucać 19% za 3, bo już przerabialiśmy, że maszyna musi trochę poslumpować żeby na dobre ruszyć. ;] Zobaczymy czy wystarczy czasu.

Lakers mają +112 ORTG pomimo tego, że Davis robi 19ppg na 50 TS%, a LeBron 24-5 na 55 TS%, Warriors męczący się z Kings, Suns męczący się z Clippers, Bucks 1-3, just sayin'. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.