Skocz do zawartości

West 1st Round - Grizzlies vs Lakers


Reikai

Wynik serii  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra serie?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, BMF napisał:

Lakers mają +112 ORTG pomimo tego, że Davis robi 19ppg na 50 TS%, a LeBron 24-5 na 55 TS%, Warriors męczący się z Kings, Suns męczący się z Clippers, Bucks 1-3, just sayin'. ;] 

Chce zobaczyć Lakers przy tempie gry Warriors/Kings :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zimny napisał:

Chce zobaczyć Lakers przy tempie gry Warriors/Kings :)

Ale wiesz, że Lakers za cały sezon byli w czubie ligi zarówno jeśli chodzi o współczynnik tempa gry jak i o liczbę punktów zdobywanych w szybkich atakach? W tej drugiej klasyfikacji LeBron był chyba w ogóle liderem NBA (jeśli niczego nie pomieszałem, a to powiedział ostatnio chyba jeden z komentatorów) i ten spadek tempa w końcówce sezonu był spowodowany m.in. jego absencją.

Lakers potrafią grać szybko, ale pytanie czy to jest właśnie ten styl gry, który najlepiej jest na rywalizację z tak grającymi ekipami obrać. Moim zdaniem nie i myślę, że zarówno Ham jak i James są tego w pełni świadomi. Ogólnie rywalizacja z którąkolwiek z tych dwóch ekip jest tak naprawdę jedną, wielką niewiadomą. Przeciwko Sacto Lakers mieli w RS bilans 1:3, ale wszystkie mecze rozgrane były do lutego, czyli przed wymianami, które całkowicie zmieniły obraz LAL. Z Warriors od All-Star Game było 3:0, ale tam w dwóch spotkaniach nie grał Curry, a w jednym LeBron, więc ciężko wyciągać na tej podstawie jakiekolwiek wnioski. IMO Lakers przeciwko obu ekipom są w stanie podjąć rękawicę i powalczyć o WCF. Tak czy siak najpierw trzeba zamknąć serię z Grizzlies (co wcale nie musi być takie proste) i dojechać bez kontuzji do drugiej rundy.

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LAF napisał:

Oni pewnie mają dostęp do takich metod regeneracyjnych do, których nie ma szary obywatel. 

image.png

No, nie wiem.

9 minut temu, Hoolifan napisał:

Lakers potrafią grać szybko, ale pytanie czy to jest właśnie ten styl gry, który najlepiej jest na rywalizację z tak grającymi ekipami obrać. Moim zdaniem nie i myślę, że zarówno Ham jak i James są tego w pełni świadomi. 

Pykanie z GSW w HCO? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

2 minuty temu, Reikai napisał:

W ostatnim meczu Lebron mial najlepsze, ale tu juz z jakiegos powodu tego nie skomentowales jak przy poprzednich meczach

bo to był jego najlepszy mecz w serii*, więc zasłużenie na plusie ; ] aczkolwiek paru z ławki miało dużo lepszy wynik, a ze S5 Reaves też.

tylko w D ciągle słabo: 11/20 DFGA i ogółem 33/58 - aż 57%, to jest jakiś koszmar TBH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

  

bo to był jego najlepszy mecz w serii*, więc zasłużenie na plusie ; ] aczkolwiek paru z ławki miało dużo lepszy wynik, a ze S5 Reaves też.

tylko w D ciągle słabo: 11/20 DFGA i ogółem 33/58 - aż 57%, to jest jakiś koszmar TBH

Pewnie byloby lepiej, gdyby Lakers mieli pol podkoszowego i nie katowali tym Rui/Lebronem pod koszem w minutach bez Davisa. Memphis maja tam feast day wtedy. Na plus, w tym ostatnim meczu zaczal chociaz reke podnosic do shooterow xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Reikai napisał:

Chyba chodzi o to, ze wczesniej byli Vancouver i chodzi o zachowanie balansu w konferencji, co nie?

Tak chodzi głównie o zachowanie balansu między konfami aby obie miały po równo drużyn. Hornets/Pelicans po przeprowadzce do Nowego Orleanu nadal grali na wschodzie aż do momentu przyjścia Bobcats/Hornets. Gdy do NBA trafią wreszcie Sonics wraz z Las Vegas to Memphis i NOLA na 99% lądują wtedy we wschodniej konferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał:

Tak chodzi głównie o zachowanie balansu między konfami aby obie miały po równo drużyn. Hornets/Pelicans po przeprowadzce do Nowego Orleanu nadal grali na wschodzie aż do momentu przyjścia Bobcats/Hornets. Gdy do NBA trafią wreszcie Sonics wraz z Las Vegas to Memphis i NOLA na 99% lądują wtedy we wschodniej konferencji.

Jak do NBA trafią Seattle i Las Vegas to na wschód pójdzie tylko jedna ekipa. I będzie to Minnesota lub Memphis. Ale raczej Memphis.

Edytowane przez Qbajag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BMF napisał:

Też jestem ciekaw jak drużyna z trzecim pace w regularze będzie wyglądać na tle drużyny z 2/12 pace. 

Jeśli byłbym złośliwy, to bym powiedział, że mega dobrze wpłynął im ten pace na wynik regulara ^^

Poważnie, to raz że obecny roster i gra LAL dosyć konkretnie się różni od tego z RS, dwa PO to nie RS, trzy seria Memphis pokazuje że liderzy Lakers już teraz oddychają rękawami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zimny napisał:

Poważnie, to raz że obecny roster i gra LAL dosyć konkretnie się różni od tego z RS, dwa PO to nie RS, trzy seria Memphis pokazuje że liderzy Lakers już teraz oddychają rękawami 

W jaki sposób liderzy Lakers oddychają rękawami? Mają 3-1 i zrobili comeback z -7 na 4 minuty do końca w G4, chyba nieźle. 

Może Lakers przegrają, nie wiem i się nie domyślam, ba, może nawet odpadną z Memphis - ale mają jednego gracza 30+ w rosterze, i to takiego, który w regularze był chyba nr 1 w punktach w transition, tak że pokuszę się o opinię, że jak przegrają, to nie dlatego, że ktoś tam grał z wysokim pace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Game 6 to będzie 4 mecz w 7 dni z długimi podróżami w tle, będą turbo ciężary niestety. 

3 godziny temu, Kubbas napisał:

Jak nie wygramy to Mem wezmie g7 u siebie pewnie

Yup must win dla Lakers

meczu co prawda nie oglądałem jeszcze ale widzę ze wszyscy (poza Bronem -1) starterzy Lakers na +, wszyscy starterzy z wyjątkiem Brooksa w Memphis na +. Ham znowu jakaś rotacje z RS dał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.