Skocz do zawartości

West 1st Round - Grizzlies vs Lakers


Reikai

Wynik serii  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra serie?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Eliasz napisał:

Największy minus ewentualnej serii z Gsw to brak przewagi własnego parkietu. 

Dobrze ze z Sacto będą mieli. 

...

a na serio dla mnie największa przewaga to Sabonis którego spokojnie może kryć i AD i LBJ. A jednocześnie w ataku obaj powinni sobie radzić z nim  bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Dobrze ze z Sacto będą mieli. 

...

a na serio dla mnie największa przewaga to Sabonis którego spokojnie może kryć i AD i LBJ. A jednocześnie w ataku obaj powinni sobie radzić z nim  bez problemu.

Chyba nie trzeba tłumaczyć, jaka różnica jest między sac, a gsw grającymi u siebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2023 o 10:15, Jendras napisał:

Rui, Dennis i kilka minut dla Gabriela - tak powinna wyglądać ławka w g6.

Dziękuję, Darvin!

Pomijając pewne problemy z rotacją, na których skupia się uwaga kibiców, Ham i jego sztab świetnie się spisali, Lakers byli bardzo dobrze przygotowani taktycznie i szybko reagowali na ruchy Memphis. W zasadzie jedynym znaczącym błędem było chyba rzucenie Davisa na Jacksona w pierwszej połowie drugiego meczu.

A skoro jesteśmy przy tych panach, to jaka to jest kompromitacja głosujących, że AD nie dostał ani jednego głosu na obrońcę roku, brak słów. Tyle warte są te nagrody.

Tymczasem przełączamy się na konferencję prasową z zawodnikami Memphis:

tenor.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jendras napisał:

A skoro jesteśmy przy tych panach, to jaka to jest kompromitacja głosujących, że AD nie dostał ani jednego głosu na obrońcę roku, brak słów. Tyle warte są te nagrody.

Jedno proste pytanie. Czy nagroda jest za RS czy za 1 runde PO i jak potencjalnie może grać. Serio dużo taki głosów zaczęło się pojawiać i być może nawet został skrzywdzony (ale w meczach jakie oglądałem w RS to w zdecydowanej większości nie wyglądał na gracza łapiące się do najlepszej 10 obrońców.) ale nie rozumiem co do tego ma jak gra w PO? 

W pierwszej rundzie być może występ zbliżony do GOAT defense. Ale tak wcześniej nie grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gregorius napisał:

Jedno proste pytanie. Czy nagroda jest za RS czy za 1 runde PO i jak potencjalnie może grać. Serio dużo taki głosów zaczęło się pojawiać i być może nawet został skrzywdzony (ale w meczach jakie oglądałem w RS to w zdecydowanej większości nie wyglądał na gracza łapiące się do najlepszej 10 obrońców.) ale nie rozumiem co do tego ma jak gra w PO? 

W pierwszej rundzie być może występ zbliżony do GOAT defense. Ale tak wcześniej nie grał.

A gdzie ja napisałem, że oceniam na podstawie play-off? Davis trzymał obronę Lakers przez cały sezon, z Memphis wszedł na jeszcze wyższy poziom, ale i wcześniej był świetny.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davis w regularze był w top5 najlepszych obrońców, niby odpuścił dużo meczów, ale też jedynie 7 meczów więcej miał DPOTY. Jak Lakers poskładali roster w całość, to automatycznie po deadline zaczęli mieć z Davisem-anchorem nr 1 obronę. Ot co nie miał dobrej reputacji - a do tego się sprowadzają te wszystkie nagrody, tu Jendras ma rację. 

1 minutę temu, LAF napisał:

Jak już przy AD jesteśmy. Kto Waszym zdaniem zagrał lepiej w serii. On czy James ?

Reaves vs LeBron to bardziej zasadne porównanie. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jendras napisał:

A gdzie ja napisałem, że piszę na podstawie play-off? Davis trzymał obronę Lakers przez cały sezon, z Memphis wszedł na jeszcze wyższy poziom, ale i wcześniej był świetny.

Po pierwsze czy na tyle świetny że uważasz że zasługiwał na top3-top5 obronców? 

Po drugie jeżeli grasz w 56 meczach sezonu z czego w 20 jesteś co najwyżej przeciętny do 36 meczy wybitnych (ale i tak nie lepszy niż najlepsi obrońcy) zasłuje na nagrode? 

Po trzecie masz jakiś dowód no to że był tak świetny żeby zasługiwać na wzmiankę przy nagrodzie DPOY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Po pierwsze czy na tyle świetny że uważasz że zasługiwał na top3-top5 obronców? 

Po drugie jeżeli grasz w 56 meczach sezonu z czego w 20 jesteś co najwyżej przeciętny do 36 meczy wybitnych (ale i tak nie lepszy niż najlepsi obrońcy) zasłuje na nagrode? 

Po trzecie masz jakiś dowód no to że był tak świetny żeby zasługiwać na wzmiankę przy nagrodzie DPOY

A czy JJJ nie zagrał jakoś podobnej ilości meczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

ale też jedynie 7 meczów więcej miał DPOTY

W sumie Davis zagrał więcej minut od Jacksona i Caruso. Nie, żeby dyskusja pt. ''czy Davis powinien zająć szóste miejsce w DPOTY voting?" miała jakiekolwiek value, ale pewnie powinien. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Po pierwsze czy na tyle świetny że uważasz że zasługiwał na top3-top5 obronców? 

Nie pisałem o top 3-top5, tylko o tym, że nie dostał żadnego głosu

Cytat

Po drugie jeżeli grasz w 56 meczach sezonu z czego w 20 jesteś co najwyżej przeciętny do 36 meczy wybitnych (ale i tak nie lepszy niż najlepsi obrońcy) zasłuje na nagrode?

Jackson rozegrał w tym sezonie mniej minut, niż Davis

Cytat

Po trzecie masz jakiś dowód no to że był tak świetny żeby zasługiwać na wzmiankę przy nagrodzie DPOY

Pomijając mój eye test, który oczywiście może Cię nie przekonywać, to w okresie kontuzji Davisa (18.12-14.01) Lakers mieli obronę na poziomie bottom 3 ligi, w pozostałych okresach to były okolice top5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

W sumie Davis zagrał więcej minut od Jacksona i Caruso. Nie, żeby dyskusja pt. ''czy Davis powinien zająć szóste miejsce w DPOTY voting?" miała jakiekolwiek value, ale pewnie powinien. ;] 

@BMF @Jendras @Reikai ile meczy zagrał na poziomie top5 ? Bo cały czas piszecie jakby chodziło o liczbe opuszczonych meczy (lub minut). A chodzi po prostu w sumie ile miał tych dobrych meczy.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

@BMF @Jendras @Reikai ile meczy zagrał na poziomie top5 ? Bo cały czas piszecie jakby chodziło o liczbe opuszczonych meczy (lub minut). A chodzi po prostu w sumie ile miał tych dobrych meczy.

Szczerze to ja nie kojarzę takich wahań formy w obronie, o których piszesz, według mnie cały czas trzymał poziom, ale najlepszym argumentem są według mnie liczby, jakie podałem post wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jendras napisał:

Szczerze to ja nie kojarzę takich wahań formy w obronie, o których piszesz, według mnie cały czas trzymał poziom, ale najlepszym argumentem są według mnie liczby, jakie podałem post wyżej.

Nie chce się upierać ale do kontuzji w Grudniu wydaje mi się że wyglądał  w większości tych meczy średnio fizycznie (i co za tym idzie słabo w obronie) Oczywiscie nie w każdym meczy bo miał mecze wybitne żeby znikać na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, BMF napisał:

Ot co nie miał dobrej reputacji - a do tego się sprowadzają te wszystkie nagrody, tu Jendras ma rację.

Mnie się wydaje, że to kwestia ignorancji głosujących - pominęli Davisa za to, że opuścił dużo meczów, a Lakers jako zespół nie byli w perspektywie całego sezonu elitarni w obronie. Nikomu nie chciało się jednak pogrzebać choćby szczebelek głębiej, żeby dowiedzieć się, że AD i tak rozegrał więcej minut niż Jackson, a pomijając okres kontuzji, Lakers byli w czołówce defensywnej ligi.

I nie jest to przytyk w stronę Jacksona i samego faktu, że dostał nagrodę. Po prostu taka różnica w liczbie głosów jest kompromitująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregorius napisał:

oglądając LAL też macie przed oczami Detroit z 03-04

To już musisz zapytać specjalistę w tej dziedzinie najlepiej @kcp78😁 Ja tam też widzę trochę podobieństw biorąc oczywiście poprawkę na zupełnie inne czasy ale Davis jednak nigdy u mnie nie będzie Benem Wallacem choćby grał niewiadomo co w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, LAF napisał:

Jak już przy AD jesteśmy. Kto Waszym zdaniem zagrał lepiej w serii. On czy James ?

Takie pytanie to obraza dla AD :P  Może będzie to przesada z mojej strony ale imo jeśli patrzymy na impact danego zawodnika to AD jest TOP3 pierwszej rundy z Butlerem i Bookerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.