Skocz do zawartości

beGM - Player Option 2021 - dyskusja


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

Info dla wszystkich którzy głosują na 'TAK' przy podjęciu opcji Norman Powellu bo jako 1/29 agenta obawiają się, że kasy jest tak mało na rynku, że może wtopić.

Otóż chcę być z Wami szczery i być może działam na swoją szkodę, ale Norman ma przygotowane ode mnie extension. Nie musi się niczego obawiać. Oczywiście niczego jeszcze nie podpisaliśmy, ale on jest ze mną od początku jak jestem w Thunder i nawet na rękę pod względem finansowym było by mi aby wziął PO w tym roku, ale chcę być uczciwy do niego szczególnie i do jego agentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Satoranskiego i Portisa pragne zaznaczyc, ze:

- Czech jest w moim zespole od lat, 

- w zwiazku z kontuzjami Dipo zagral wiele trymestrow w S5

- jest istotna czescia contendera

- jest idealnym fitem dla reszty zespolu

- dostal pierwszy powazny kontrakt ode mnie (30/3)

Taki gracz bez patrzenia bierze 10 milionowa opcja i po CY bedzie w spokoju czekal na przedluzenie w Miami

Ad vocem Portisa zaznaczam, iz;

- jego transfer byl w wiekszosci wysmiewany przez innych GMow( za late future 1st). Doszedl do mnie przed ostatnim trymestrem tamtego sezonu i ten okres w real NYK mial rewelacyjny. Jednak spolecznosc i tak wolala podpierac sie frazesami, ze to tanker i jego produkcja sie nie liczy. 
- zeszlego lata dostal ode mnie nowy kontrakt, najwyzszy sposrod innych ofert

- w real NBA podpisal z Bucks za mniejsza kase zeby grac w contenderze

Facet jest szczesliwy w mocnym klubie, zamknal usta krytykom i sprawdzil sie na poziomie ECF 

Tacy gracze zostaja w swoich klubach, bo nikt ich na rynku nie przeplaci, a wiekszosc nie zapewni podobnego poziomu sportowego czy finansowego

Portis i Satoransky zostaja w Heat

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo, nie ma w tym nic złego, że prosisz o duży paycut, ja tylko napisałem, jak Twoja oferta wygląda w rzeczywistości.

Jakbyś mu dał 65/3, to by była uczciwa oferta, wtedy Lowry dałby Ci większe flexibility, a zarazem otrzymał ~32/2. Ty mu zaproponowałeś coś w stylu 58/3 z team option, tzn. nie wprost, ale to wynika z Twojego posta (,,jak się nie posypie to może rzucę mu jeszcze MLE za 2 lata''). Trudno nie odnieść wrażenia, że jedna strona idzie drugiej na rękę dużo bardziej w Twoim scenariuszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

@Alonzo, nie ma w tym nic złego, że prosisz o duży paycut, ja tylko napisałem, jak Twoja oferta wygląda w rzeczywistości.

Jakbyś mu dał 65/3, to by była uczciwa oferta, wtedy Lowry dałby Ci większe flexibility, a zarazem otrzymał ~32/2. Ty mu zaproponowałeś coś w stylu 58/3 z team option, tzn. nie wprost, ale to wynika z Twojego posta (,,jak się nie posypie to może rzucę mu jeszcze MLE za 2 lata''). Trudno nie odnieść wrażenia, że jedna strona idzie drugiej na rękę dużo bardziej w Twoim scenariuszu. 

Pomijasz fakt, że proponuje mu umowy za 5mln. (a nie kontrakty minimalne) do końca kariery oraz gwarancję tej kasy już teraz. 

Twój wariant zakłada bardzo pozytywny scenariusz z jego zdrowiem i formą, który ma mniej niz 50% szans powodzenia oraz  całkowite połaszczenie się na kilka mln $$$ i całkowite nieliczenie się z możliwościami klubu. Zresztą jeżeli Kyle Lowry okaże się tak długowieczny jak zakładasz jeżeli chodzi o grę, to moja oferta jest dużo lepsza, gdyż zamiast jakich minimalnych kontraktów w contenderach ma gwarancję wyższej pensji oraz całkowitej stabilizacji i nie martwienia się o kolejne kontrakty

Nawet myślałem podnieś ofertę z 24 na 25mln. ale spójrz jakie problemy finansowe ma C_M w Knicks, czy Evi w Bux. Lowry to doświadczony zawodnik i mam nadzieję, że w wieku 36 lat potrafi zrozumieć, że klub go bardzo ceni co właśnie pokazuje tą ofertą i gwarancją $$$ tak długo, jak tylko będzie grał w NBA. 

Orlando Magic chcą nie tylko przez co najmniej dekadę walczyć o mistrzostwo, ale utrzymać zarządzanie klubu na odpowiednim poziomie bez popadania w niepotrzebne długi. Lowry grał u nas na dłuższym kontrakcie niż w rl (choć to nie moja zasługa, a Longera i Dnc), a teraz mu proponujemy bardzo korzystne warunki tak długo, jak tylko będzie chciał. 

U nas ma gwarancję - ryzykujemy z kolejnymi latami. To, ze ktoś mu za rok zaproponuje coś porównywalnego albo minimalnie lepszego jest :

1. Mało prawdopodobne

2. Każda porównywalna oferta za rok będzie gorsza od naszej, gdyż Orlando robi to w ciemno. 

Mówisz że proponujemy mu po 15mln. za 2 kolejne sezony gdy będzie miał 38 i 39 lat.. Chętnie zobaczę, kto mu coś takiego zagwarantuje za sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alonzo napisał:

Lowry to doświadczony zawodnik i mam nadzieję, że w wieku 36 lat potrafi zrozumieć, że klub go bardzo ceni co właśnie pokazuje tą ofertą i gwarancją $$$ tak długo, jak tylko będzie grał w NBA. 

 

16 minut temu, Alonzo napisał:

Mówisz że proponujemy mu po 15mln. za 2 kolejne sezony gdy będzie miał 38 i 39 lat..

Myślę, że różnice zdań mogą wynikać z tego, że nie wiesz ile Lowry ma lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, BMF napisał:

@Alonzo, nie ma w tym nic złego, że prosisz o duży paycut, ja tylko napisałem, jak Twoja oferta wygląda w rzeczywistości.

Jakbyś mu dał 65/3, to by była uczciwa oferta, wtedy Lowry dałby Ci większe flexibility, a zarazem otrzymał ~32/2. Ty mu zaproponowałeś coś w stylu 58/3 z team option, tzn. nie wprost, ale to wynika z Twojego posta (,,jak się nie posypie to może rzucę mu jeszcze MLE za 2 lata''). Trudno nie odnieść wrażenia, że jedna strona idzie drugiej na rękę dużo bardziej w Twoim scenariuszu. 

Może nie jasno się wyraziłem, gdyż dużo piszę, ale dla mnie z punktu widzenia GMa jego przyjęcie kontraktu za 32,8mln$ jest dużo korzystniejsze, niż ten ukłon w stronę gracza który robię. Aż sobie gdzieś zapisze tą stronę i dyskusję o Lowrym, żeby za sezon do tego wrócić. ja Lowrego nie proszę o duży paycut, tylko o korzystne dla klubu rozłożenie jego finansów gwarantując mu stabilne i raczej większe $$$ niż mu wyjdzie wg mnie z tego, co Wy chcecie zrobić. 

Ogólnie naciąganie innych na kasę (pod prektxtem tego, ze wcielamy się w gracza jako jego 1/29) jest u nas trudne do pogodzenia z tym, ze przy okazji jesteśmy GMami konkurencyjnych klubów. Markieff Morris, Victor Oladipo, Zach Collins i jeszcze kilu innych graczy wiedzą coś o tym. 

Zrobisz @BMF jak uznasz. 

Wizerunkowo - chcę żeby Lowry wziął ten kontrakt za 24mln$ przez 2 kolejne sezony i został później z nami do końca kariery tak jak planuję z Mitchellem i KATem nawet w tym ich gorszym okresie za X czasu. 

Finansowo jak przyjmie te 32,8mln$ rozwiązujecie mi problem z luxury tax i repeater tax w sezonie 2022/23 - dla mnie win/win :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Pomijasz fakt, że proponuje mu umowy za 5mln. (a nie kontrakty minimalne) do końca kariery oraz gwarancję tej kasy już teraz. 

Pomijam, bo to jest fantastyka.

My naśladujemy rzeczywistość, jak Lowry w realu za dwa lata skończy karierę, bo nie będzie mu się już chciało grać za minimum, to u nas też skończy. Twoja obietnica w wirtualnej rzeczywistości niestety nie wpływa na preferencje Lowry'ego w realu, więc jest wysokie prawdopodobieństwo, że za jakiś czas po prostu umyjesz ręce. 

Mój scenariusz zakłada, że jak 36-letni Lowry spadnie do poziomu 24/2 przez nadchodzący rok, to w sumie dostanie tyle ile warunkowo proponujesz Ty. Ani nie dajesz mu dużo kasy, ani stabilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karpik napisał:

 

Myślę, że różnice zdań mogą wynikać z tego, że nie wiesz ile Lowry ma lat :)

35 lat i 104 dni. Urodziny ma 25 marca (rocznik 1986). Wiem - przecież pisałem że sprawdzałem i porównywałem jego i kilkunastu innych graczy z czołówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

35 lat i 104 dni. Urodziny ma 25 marca (rocznik 1986). Wiem - przecież pisałem że sprawdzałem i porównywałem jego i kilkunastu innych graczy z czołówki. 

To w takim razie podajesz fałszywy wiek Lowry'ego pisząc, że ma w wieku 36 lat podejmować decyzję, którą będzie podejmował w wieku 35 lat. To samo, że dajesz mu 15 mln/sezon w wieku 38 i 39 lat - to nieprawda. Proponujesz mu 15 mln/sezon w wieku 36 lat (na koniec sezonu będzie mieć 37), a potem kasę pod stołem, co jest nielegalne i powinno być karane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Pomijam, bo to jest fantastyka.

My naśladujemy rzeczywistość, jak Lowry w realu za dwa lata skończy karierę, bo nie będzie mu się już chciało grać za minimum, to u nas też skończy. Twoja obietnica w wirtualnej rzeczywistości niestety nie wpływa na preferencje Lowry'ego w realu, więc jest wysokie prawdopodobieństwo, że za jakiś czas po prostu umyjesz ręce. 

Mój scenariusz zakłada, że jak 36-letni Lowry spadnie do poziomu 24/2 przez nadchodzący rok, to w sumie dostanie tyle ile warunkowo proponujesz Ty. Ani nie dajesz mu dużo kasy, ani stabilizacji.

Mierzysz mnie miarą kilku innych GMów, którzy pięknie piszą, a później wymieniają czołowych graczy. Sądziłem, ze przez te 3 sezony pokazałem już jaki obieram kierunek jako GM. 

Róbcie jak uważacie - ja zaakceptuję oba rozwiązania. :) 

1 minutę temu, karpik napisał:

To w takim razie podajesz fałszywy wiek Lowry'ego pisząc, że ma w wieku 36 lat podejmować decyzję, którą będzie podejmował w wieku 35 lat. To samo, że dajesz mu 15 mln/sezon w wieku 38 i 39 lat - to nieprawda. Proponujesz mu 15 mln/sezon w wieku 36 lat (na koniec sezonu będzie mieć 37), a potem kasę pod stołem, co jest nielegalne i powinno być karane.

W październiku jak zacznie się sezon będzie miał 35,5 roku - i tak na to patrzę. Po 2 kolejnych miesiącach sezonu rocznikowo ma juz 36 i kończy 36 jeszcze podczas trwania regulara. Naprawdę o tym rozmawiamy? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

W październiku jak zacznie się sezon będzie miał 35,5 roku - i tak na to patrzę. Po 2 kolejnych miesiącach sezonu rocznikowo ma juz 36 i kończy 36 jeszcze podczas trwania regulara. Naprawdę o tym rozmawiamy? :) 

Serio? Przecież piszesz o 36-latku podejmującym decyzję. Gdybyś nie próbował naginać faktów, to przecież byśmy o tym nie pisali.

39 minut temu, Alonzo napisał:

Lowry to doświadczony zawodnik i mam nadzieję, że w wieku 36 lat potrafi zrozumieć, że klub go bardzo ceni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Serio? Przecież piszesz o 36-latku podejmującym decyzję. Gdybyś nie próbował naginać faktów, to przecież byśmy o tym nie pisali.

 

Ponieważ od 25 marca idzie mu już.. 36 rok 🙃

Skończył 35. 

Idzie 36..

łoł.. jak to ma być argumentem, to się poddaję :) 

Wszystko już Panowie napisałem co miałem do napisania - wszelkie argumenty macie powyżej. Zgadzam się na obie opcje - może podpisać nowy, może podjąć tą opcję. Dostosuję się do tego co zdecydujecie- ale mam prośbę - podejdźcie do tego jako gracz - Kyle Lowry.

Tyle ode mnie. Dziękuję za dyskusję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie inaczej liczą wiek niż w USA. 
ja zawsze brałem wynik wyższy. 
jezeli ktoś ma 36 lat nawet gdy ich nie skończył to nadal ma 36 lat. Jak skończy 36 to zaczyna mu się pierwszego dnia liczyć 37dmy rok życia. Ale to detal. Ja kupuje ze gracz pójdzie na rękę ale musisz mimo wszystko poprawić moim zdaniem ofertę. Pierwotna jest mimo wszystko niska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cvbe napisał:

Btw. a Lowry ma u nas pierścień? Bo raczej Orlando, mimo całego szacunku do nich, w tym roku, głównie dzięki kontuzjom rywali, osiągnęło wynik ponad stan i Lowry może chcieć poszukać pierścionka w takich np. Wolves ;)

Co nie zmienia faktu, że moja 3 opcja jest cały czas lepsza od Twojej pierwszej - co widać po toczącej się tu dyskusji ;) 

I skoro moi są za wysoko, to co powiedzieć o Twoich 🙃

- to tak odnośnie piaskownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Co nie zmienia faktu, że moja 3 opcja jest cały czas lepsza od Twojej pierwszej - co widać po toczącej się tu dyskusji ;) 

I skoro moi są za wysoko, to co powiedzieć o Twoich 🙃

- to tak odnośnie piaskownicy. 

??? O czym Ty teraz mówisz? :D Co mają Cavs do tego co napisałem? :D

Ale rozumiem, że Kyle pierścienia nie ma bo byś tak nie marudził od razu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Alonzo napisał:

Może nie jasno się wyraziłem, gdyż dużo piszę, ale dla mnie z punktu widzenia GMa jego przyjęcie kontraktu za 32,8mln$ jest dużo korzystniejsze, niż ten ukłon w stronę gracza który robię. Aż sobie gdzieś zapisze tą stronę i dyskusję o Lowrym, żeby za sezon do tego wrócić. ja Lowrego nie proszę o duży paycut, tylko o korzystne dla klubu rozłożenie jego finansów gwarantując mu stabilne i raczej większe $$$ niż mu wyjdzie wg mnie z tego, co Wy chcecie zrobić. 

Ogólnie naciąganie innych na kasę (pod prektxtem tego, ze wcielamy się w gracza jako jego 1/29) jest u nas trudne do pogodzenia z tym, ze przy okazji jesteśmy GMami konkurencyjnych klubów. Markieff Morris, Victor Oladipo, Zach Collins i jeszcze kilu innych graczy wiedzą coś o tym. 

Zrobisz @BMF jak uznasz. 

Wizerunkowo - chcę żeby Lowry wziął ten kontrakt za 24mln$ przez 2 kolejne sezony i został później z nami do końca kariery tak jak planuję z Mitchellem i KATem nawet w tym ich gorszym okresie za X czasu. 

Finansowo jak przyjmie te 32,8mln$ rozwiązujecie mi problem z luxury tax i repeater tax w sezonie 2022/23 - dla mnie win/win :) 

Doceniam Twoja ofertę dla Lowryego. Na pewno wpływa to na poziom kultury organizacji. Myślę też że Lowry, wiedząc co Ci się bardziej opłaca , poszedłby Ci na rękę i jednak wziąłby player option. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayward po takim sezonie to 95-100mln pewnie by wziął, ale za 3 lata gry, a nie 4! Na ten moment dla mnie podejmuje opcję gracza za te 40,5mln.

Seth Curry patrząc na jakiegoś Kuzme, Bertansa itp. to też trochę bieda jak przystanie na 30/2+1 po takim sezonie. 

Na temat Warrena już kiedyś pisałem, że jestem za tym, że podejmie opcję. 

Z ciekawych przypadków jeszcze są Portis czy Bullock, którym może ktoś, by okolice  MLE rzucił, ale na ten moment dam "TAK". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.