Skocz do zawartości

beGM - Player Option 2021 - dyskusja


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Alonzo napisał:

Pisząc te propozycje kontraktu dla Lowrego, rozmawiam teraz przez Was ze swoim graczem :) Proszę go o nie podejmowanie PO i mówię co klub mu oferuje jak rozpocznie się offseason. Tłumaczę mu tez powody - większe szanse na utrzymanie naszych FA. Dobrze wiemy, że nieoficjalnie Lowry przecież rozmawia z działaczami rl Toronto :) 

Możliwe, że złożyć porównywalną ofertę przez 2 najbliższe sezony, ale pamiętajmy, że szczególnie ten drugi sezon jest bardzo ryzykowny (o trzecim nie wspominając). Uważam również, że gracz poszedłby klubowi tu na rękę, gdyż jemu również powinno zależeć (oczywiście jak wiąże swoją przyszłość z Orlando) na mocnym teamie. 

Oczywiście to Wy jako gracz decydujecie :) 

Ja jako gracz w jego wypadku szedłbym w kase ale to moje  zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

Pisząc te propozycje kontraktu dla Lowrego, rozmawiam teraz przez Was ze swoim graczem :) Proszę go o nie podejmowanie PO i mówię co klub mu oferuje jak rozpocznie się offseason. Tłumaczę mu tez powody - większe szanse na utrzymanie naszych FA. Dobrze wiemy, że nieoficjalnie Lowry przecież rozmawia z działaczami rl Toronto :)

Stąpasz po cienkim lodzie tutaj, tak tylko informuję.

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q30

"If a team makes an agreement with a player that is not reported to the league, the penalties can be even harsher than those described in question number 29. Such a violation is considered by the league to be among the most serious a team can commit."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szulim napisał:

@shevcu - z tego co rozumiem to właśnie Evita daje deklaracje kontraktu 100/4 jeśli odrzuci opcje gracza w tym roku

czyli dla mnie kasa leży na stole przed Hayem w tym momencie 

A w jaki my sposób rozliczamy z tych deklaracji. Już Jasiu pisał ze Ingram i DAR to Kozacy i ich nie puści eeee i mamy co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, shevcu napisał:

Przerabialiśmy te obietnice. Dla mnie bierze 40 baniek teraz i liczę ze się podleczy. Ryzykuje ale nawet jak odrzuci obietnice kontraktu to te 100/4 nie wiem czy dasz. W sensie ja już teraz widze ze są głosy i piękne obietnice a uwierzę jak będzie ta kasa na stole

ee, to ja czegoś nie rozumiem, jak nie wiesz czy dam ? 

Przecież właśnie napisałem że ja mu daje taki kontrakt, to jest moja obietnica i nie zamierzam jej zmieniać. Gdzie mam to podpiąć żeby było widać że to obietnica ?

I chyba nawet @Alonzo mi tą moją deklarację przetrasportował do prawidłowego tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shevcu napisał:

A w jaki my sposób rozliczamy z tych deklaracji. Już Jasiu pisał ze Ingram i DAR to Kozacy i ich nie puści eeee i mamy co innego

Tutaj w przypadku Bucks sprawa jest raczej prosta, jak Hayward zwieje, to Bucks nie mają i tak go kim zastąpić i w pierwszym możliwym terminie Giannis składa trade request. To nie Milwaukee tu rozdaje karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Stąpasz po cienkim lodzie tutaj, tak tylko informuję.

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q30

"If a team makes an agreement with a player that is not reported to the league, the penalties can be even harsher than those described in question number 29. Such a violation is considered by the league to be among the most serious a team can commit."

Miami Heat tak dogadywali się ze swoimi graczami wiele razy nieoficjalnie - dwa najbardziej jaskrawe przypadki to James Jones i Beno Udrih. 

Wiem, że oficjalnie masz rację, ale realia są takie że kluby dogadują się z graczami często wcześniej. Pamiętasz to lato chyba 3 lata temu jak większość kontraktów podali juz Woj i Charania jeszcze przed oficjalnym startem FA? 

.. ale nie chcę tu drążyć dla dobra naszej gry tego tematu, zatem obiecuję już eot :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał:

Tutaj w przypadku Bucks sprawa jest raczej prosta, jak Hayward zwieje, to Bucks nie mają i tak go kim zastąpić i w pierwszym możliwym terminie Giannis składa trade request. To nie Milwaukee tu rozdaje karty.

no no, nie galopuj tak, prawdziwi Dallas też mieli takie plany ;) 

  

 

image.png

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal głosuje za 40 mln i zobaczymy za rok. Ale jeżeli odrzuci opcje i będzie na stole 100/4 to @evitacre masz mój głos.

7 minut temu, karpik napisał:

Tutaj w przypadku Bucks sprawa jest raczej prosta, jak Hayward zwieje, to Bucks nie mają i tak go kim zastąpić i w pierwszym możliwym terminie Giannis składa trade request. To nie Milwaukee tu rozdaje karty.

Już się zaczyna TR Giannisa…o masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, evitacre napisał:

no no, nie galopuj tak, prawdziwi Dallas też mieli takie plany ;) 

Nie idź tą drogą ;) Mówię tylko o sytuacji, gdybyś obiecał Haywardowi teraz 100/4, a za miesiąc dałbyś mniej. Zakładałem, że tak nie będzie, ale zamiast utwierdzić mnie w przekonaniu, że tak będzie, odbijasz dziwnie piłeczkę, że Giannis jest lojalny. No jest, ale real Bucks też są lojalni. Nie wiem po co idziesz w ten temat zamiast napisać po prostu, że Gordon dostanie tyle ile obiecujesz. No, chyba, że chcesz jednak przetestować lojalność potężnego Greka ;)

Jakbyś tu wykolegował Gordona, to miałbyś przejebane, bo Twoim najlepszym graczem po Giannisie byłby smród po Haywardzie :P

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, karpik napisał:

Nie idź tą drogą ;) Mówię tylko o sytuacji, gdybyś obiecał Haywardowi teraz 100/4, a za miesiąc dałbyś mniej. Zakładałem, że tak nie będzie, ale zamiast utwierdzić mnie w przekonaniu, że tak będzie, odbijasz dziwnie piłeczkę, że Giannis jest lojalny. No jest, ale real Bucks też są lojalni. Nie wiem po co idziesz w ten temat zamiast napisać po prostu, że Gordon dostanie tyle ile obiecujesz. No, chyba, że chcesz jednak przetestować lojalność potężnego Greka ;)

Jakbyś tu wykolegował Gordona, to miałbyś przejebane, bo Twoim najlepszym graczem po Giannisie byłby smród po Haywardzie :P

Przecież napisałem że tyle mu dam dwa posty wcześniej i że nie zamierzam się z tego wycofać również :) Tutaj odpisałem tylko z przymrużeniem oka nt trade request'a, ale skoro tego nie wyłapałeś to słaby żart mi wyszedł :(    

btw, było tak że zawodnicy mieli obiecaną kasę i później ktoś zmieniał ofertę in minus ? Przecież to taka ziemia spalona na maxa

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Powtórzę- przy PO to co piszecie to nie jest jak dla mnie nawet deklaracja, tylko oficjalne złożenie oferty. W RL hayward z Cs potrafili deadline decyzji przekładać i tutaj też tak to trzeba traktować  

Chyba się nie dowiem gdzie to wrzucić, więc napiszę wyboldowane :)

Bux deklarują i kładą ofertę 100/4 z PO w ostatnim roku dla Haya jeśli ten zrezygnuje z PO, więc albo składa podpis pod 100 pewnymi bańkami albo bierze 40. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, evitacre napisał:

Chyba się nie dowiem gdzie to wrzucić, więc napiszę wyboldowane :)

Bux deklarują i kładą ofertę 100/4 z PO w ostatnim roku dla Haya jeśli ten zrezygnuje z PO, więc albo składa podpis pod 100 pewnymi bańkami albo bierze 40. 

No nie, bo tworzycie niebezpieczny precedens. W NBA może i gracze dogadują się w swoim klubie wcześniej itd itp ale u nas tak nie może być bo jest to niesprawiedliwe wobec pozostałych. Co jak Hayward odrzuci PO a komuś odbije żeby mu dać maxa na 4 lata ? 
 

jesli odrzuca PO to trafia na FA i tyle. Ty deklarujesz co deklarujesz tylko w celu żeby odrzucił PO. Deklaracje złożenia oferty słowną możesz sobie składać. Ale nie ma czegos takiego ze albo bierze 100/4 albo 40 bo jeszcze jest 29 innych zespołów.

tym samym trafem Eld może zdeklarować sobie ze rzuci 25/1 Nurkicowi jak odrzuci PO, i to żeby dodać w głosowaniu trzecią  opcję jak wymyślił Alonzo, że bierze od razu Lowry kontrakt od Mavs to jest zabijanie chyba całej idei PO - czyli de facto decyzji danego gracza czy testować rynek czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie że jestem sobie Haywardem. Trzy lata temu w 5 minucie pierwszego spotkania sezonu złamałem nogę. Rok się leczyłem, a kolejny rok wracałem do formy, bojąc się każdego drive. Dopiero w następnym roku coś się odblokowałem i zacząłem grać jak na mnie, Haywarda przystało. No ale przyszedł 48 mecz tego RS i znów coś mi się stało. Coś mi zdrowie nie dopisuje, a całe prime poszło się jebać na wizyty u lekarzy i łażenie w gipsie. Więc co ja tu mam za propozycje. Hmmm. Gwarantowane 40M i za rok UFA, czy gwarantowane 100M i to z player option co jest plusem jak bym się jednak przestał łamać to może za trzy lata po odrzuceniu ktoś mi da jeszcze jakąś fajną kasę. Jak wezmę te 40M to wejdę na FA w wieku 32 lat - past prime, LeBronem nie jestem. A druga propozycja? 100/4 z PO. Tak czy siak 60M różnicy. 60.000.000 dolarów. Gwarantowane więcej 60M.

Wybieram bramkę numer dwa. Gdzie się podpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie głosy na Lowry'ego odrzucającego PO, wprawdzie Alonzo ma nawet całkiem dobry pomysł nad którym można byłoby się pochylić, ale na ten moment mu proponuje de facto extension za 15 milionów na rok. Alonzo wrzucił plotkę, że Lowry chciał w realu 50/2, tylko nie wspomniał, że Lowry w realu nie ma zagwarantowanych 33 milionów za sezon 21/22. Albo Alonzo uważa, że Lowry zanotował duży zjazd i jest graczem na poziomie jakiegoś Marcusa Morrisa, albo wprost prosi o bardzo duży paycut, żeby przedłużyć Chrisa Bouchera. Gdyby to było chociaż 65/3, to Lowry kosztem 5-10 milionów dostałby de facto wieloletni kontrakt, ale Alonzo pisze, że go na to nie stać, więc w nagrodę za oszczędności daje mu ... roczną umowę. 

12 godzin temu, Alonzo napisał:

Jeżeli będzie nadal szansa na to, że za 2 lata będzie wyglądał na gracza, który jest w stanie grać te 20min. mogę mu obiecać max 10mln$ w tym trzecim sezonie - ale przypominam, że on będzie miał wtedy prawie 39 lat. Ryzyko kontuzji i znaczącego spadku jakości gry jest niestety wielce prawdopodobne. 

Czyli z finansowego punktu widzenia: Lowry ma 33/1, Alonzo mu daje w drugim roku 15/1 i pisze, że może mu da 10 mln w 3, ale w sumie nie wiadomo. Myślicie, że Lowry zanotuje tak ogromny zjazd, że za rok nie dostanie 25/2? Bo finansowo to jest ekwiwalent tego, co proponuje Alonzo. 

Alonzo ładnie to przedstawił, a tak naprawdę poprosił o duży paycut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

No nie, bo tworzycie niebezpieczny precedens. W NBA może i gracze dogadują się w swoim klubie wcześniej itd itp ale u nas tak nie może być bo jest to niesprawiedliwe wobec pozostałych. Co jak Hayward odrzuci PO a komuś odbije żeby mu dać maxa na 4 lata ? 
 

jesli odrzuca PO to trafia na FA i tyle. Ty deklarujesz co deklarujesz tylko w celu żeby odrzucił PO. Deklaracje złożenia oferty słowną możesz sobie składać. Ale nie ma czegos takiego ze albo bierze 100/4 albo 40 bo jeszcze jest 29 innych zespołów.

tym samym trafem Eld może zdeklarować sobie ze rzuci 25/1 Nurkicowi jak odrzuci PO, i to żeby dodać w głosowaniu trzecią  opcję jak wymyślił Alonzo, że bierze od razu Lowry kontrakt od Mavs to jest zabijanie chyba całej idei PO - czyli de facto decyzji danego gracza czy testować rynek czy nie. 

No dobra, rozumiem. Co nie zmienia faktu że ma 100 baniek leżące na stole do podpisania, jeśli ktoś da mu maxa no to jest już ryzyko Bucks że Hay ich oleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMF napisał:

Dziwią mnie głosy na Lowry'ego odrzucającego PO, wprawdzie Alonzo ma nawet całkiem dobry pomysł nad którym można byłoby się pochylić, ale na ten moment mu proponuje de facto extension za 15 milionów na rok. Alonzo wrzucił plotkę, że Lowry chciał w realu 50/2, tylko nie wspomniał, że Lowry w realu nie ma zagwarantowanych 33 milionów za sezon 21/22. Albo Alonzo uważa, że Lowry zanotował duży zjazd i jest graczem na poziomie jakiegoś Marcusa Morrisa, albo wprost prosi o bardzo duży paycut, żeby przedłużyć Chrisa Bouchera. Gdyby to było chociaż 65/3, to Lowry kosztem 5-10 milionów dostałby de facto wieloletni kontrakt, ale Alonzo pisze, że go na to nie stać, więc w nagrodę za oszczędności daje mu ... roczną umowę. 

Czyli z finansowego punktu widzenia: Lowry ma 33/1, Alonzo mu daje w drugim roku 15/1 i pisze, że może mu da 10 mln w 3, ale w sumie nie wiadomo. Myślicie, że Lowry zanotuje tak ogromny zjazd, że za rok nie dostanie 25/2? Bo finansowo to jest ekwiwalent tego, co proponuje Alonzo. 

Alonzo ładnie to przedstawił, a tak naprawdę poprosił o duży paycut.

Chciałem zrobić coś z klasą dla zasłużonego gracza - takie miałem intencje. Niestety u nas również to zostało dziwnie obrócone i przedstawione jako kolejny chytry plan. Róbcie jak uważacie. Kyle Lowry podczas sezonu skończy w marcu 36 lat i będzie mu leciał 37 rok życia. Jak złapie jakąś kontuzję lub zacznie się zjazd formy związany z wiekiem i nikt mu nie da odpowiedniego kontraktu o jaki teraz tu kilka osób heroicznie walczy, to nie omieszkam o tym przypomnieć. 

Teraz miałby zrezygnować z 8,8mln. które zamieni się w 10mln. za 2 lata jak tylko będzie grał (lub 5mln jak nie będzie); Ma na stole 2 sezony - ten i następny po 24mln. i maxymalny Trade Kicker (chyba 15%), dałbym mu NTC, ale nie mogę wg przepisów. Nie musi zmieniać klubu, gra w silnej dobrze zarządzanej organizacji walczącej aktualnie w Finale Konferencji. Ryzykuje sporo $$$ oraz pewną sytuację do końca kariery dla szansy na może 5-10mln$ więcej .. szansy.. nie ma gwarancji, że tak będzie. 

Przepraszam, ale ja nie potrafię myśleć w taki sposób jak Ty BMF i te kilka osób, które dało Tobie lajki. Wasza sprawa. 

 

edit. @BMF oraz Twoi lajkmani:

Przejrzałem sobie na bbref graczy z ostatniej dekady (i nieco dalej) jak i kiedy mieli zjazdy formy oraz jakie dostawali kontrakty ( nawiasem mówiąc - ciekawe, czy @karpik zagwarantuje TO Gasolowi :) ). Wychodzi mi dość jasno, że daję Kyleowi bardzo, ale to bardzo dobrą ofertę, albo Kyle okaże się jakimś supermanem grając lepiej niż jego rówieśnicy na tym etapie kariery. Jeżeli nie zostanie tym supermanem, to jako o jego agencie nie świadczy to o Was za dobrze wg mnie. Chytry dwa razy traci. Z finansowego punktu widzenia Orlando przyjęcie tych 32,8mln$ przez Lowrego jest bez porównania lepszym rozwiązaniem, gdyż góra po jednym sezonie spodziewam się jednak sporego spadku niestety. zwalnia mnie to również z obietnicy solidnych kontraktów w jego ostatnich sezonach. Szkoda, że coś takiego jak klasa klubu i wzajemny szacunek klub - zawodnik jest u nas tak bagatelizowane. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.