Skocz do zawartości

beGM - Player Option 2021 - dyskusja


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, BMF napisał:

Jak słusznie wskazywałeś, Lowry uważa się za 50/2 gracza, więc w najgorszym wypadku będzie sam sobie winien, że nie uważa się za gracza 15 mln na sezon.

Wałkowaliśmy to wyżej, zatem nie ma się co tu powtarzać. 

Problem jest w tym, że Lowrego traktuje się tu przedmiotowo jak pierwszego lepszego grajka rzucanego z klubu do klubu i bagatelizuje się u nas kompletnie relacje klub - gracz. ja nie uważam, żeby gracz dla raptem kilku gruszek na wierzbie rezygnował w jego wieku z gwarantowanej przyszłości do końca koszykarskiej kariery. Jeżeli będzie tak długowieczny jak sądzicie - to przecież ma tu kontakty po 5mln. do końca kariery. Lowry widzi przecież jak traktowany jest u nas Haslem - ale u nas takie rzeczy się tylko wyśmiewa, a nie docenia :( 

A ten kontrakt który mu gwarantuję 48/2 + 10mln (lub 5mln) jak zakończy karierę jest dla mnie mniej korzystny niz teraz 32,8mln$ i zapewne max 15mln. za przyszły sezon, ale staram się robić to tak, jak zrobiłby dobrze zarządzany i stabilny  klub - szkoda, że tak dobrze analizujecie zaawansowane statsy, a takich oczywistości nie dostrzegacie.. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Alonzo napisał:

Z Rady wyszedłem właśnie dlatego, że zawsze miałeś w d.. moje zdanie co niniejszy przykład jak i ten z Pels pokazuje dobitnie :) Wybrałeś Jaśka nie licząc się kompletnie z tym co ja miałem do powiedzenia - zatem róbcie co uważacie, bo roboty jest sporo o czym wiem doskonale. Powodzenia Eld - bez złośliwości z mojej strony. 

Nie kłam i mnie nie oczerniaj, bo cytuje "jak Jasiek obejmie NOP to odchodzę z Rady". Oczernianie to brzmi jak to tylko ja bym w Radzie decyzje podejmował, a tak z pewnością nie jest. Przegrałeś głosowanoe 3:1 i po prostu bez słowa sobie odszedłeś.

Powiem tak. Bardzo mocno się na Tobie zawiodłem bo nie cierpię szantażystów.

Zresztą nie tylko ja.

I ja nic nie wybrałem, to Rada wybrała, więc raz jeszcze-nie kłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że teraz Lowry ma tą opcję - wynika z tego, że u nas dostał długi kontrakt i nie musiał o niego walczyć jak w rl gdzie jego sytuacja jak go podpisywał była ryzykowna ze względu na wiek. 

Teraz, Eld napisał:

Nie kłam i mnie nie oczerniaj, bo cytuje "jak Jasiek obejmie NOP to odchodzę z Rady". Oczernianie to brzmi jak to tylko ja bym w Radzie decyzje podejmował, a tak z pewnością nie jest. Przegrałeś głosowanoe 3:1 i po prostu bez słowa sobie odszedłeś.

Powiem tak. Bardzo mocno się na Tobie zawiodłem bo nie cierpię szantażystów.

Zresztą nie tylko ja.

I ja nic nie wybrałem, to Rada wybrała, więc raz jeszcze-nie kłam.

ja nie zamierzam prać brudów publicznie, ale bredzisz. 

eot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alonzo napisał:

Problem jest w tym, że Lowrego traktuje się tu przedmiotowo jak pierwszego lepszego grajka rzucanego z klubu do klubu i bagatelizuje się u nas kompletnie relacje klub - gracz. ja nie uważam, żeby gracz dla raptem kilku gruszek na wierzbie rezygnował w jego wieku z gwarantowanej przyszłości do końca koszykarskiej kariery.

Nieprawda, kilka osób Ci pisało, że gdybyś zaproponował rok dłuższą umowę, to Lowry dałby Ci taką zniżkę na następny sezon jaką chcesz. Ty powiedziałeś nam (czyli Lowry'emu), że Cię  na to nie stać, a do tego Lowry jest stary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Nieprawda, kilka osób Ci pisało, że gdybyś zaproponował rok dłuższą umowę, to Lowry dałby Ci taką zniżkę na następny sezon jaką chcesz. Ty powiedziałeś nam (czyli Lowry'emu), że Cię  na to nie stać, a do tego Lowry jest stary. 

58mln$ mu proponuję przecież + po 5mln$ za każdy kolejny sezon jak będzie grał

a Wy chcecie 65mln$

7mln$ różnicy przy takiej kwocie i ryzyku klubu przy równoczesnej zagwarantowanej emeryturze w Orlando do końca kariery .. Lowry odrzuca to dla 7mln$ co jest niepoważne, gdyż w takiej sytuacji by się dogadał z klubem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Alonzo napisał:

Problem jest w tym, że Lowrego traktuje się tu przedmiotowo jak pierwszego lepszego grajka rzucanego z klubu do klubu i bagatelizuje się u nas kompletnie relacje klub - gracz.

Ja głosując właśnie wziąłem to pod uwagę. Relacje klub-gracz polegają na pójściu na rękę obu stronom. Lowry jako 35-latek chce jak najdłuższego kontraktu, bo zależy mu na stabilności, a Tobie powinno zależeć, aby w przyszłym sezonie zejść nieco z wydatków (choć oczywiście twierdzisz inaczej). Kompromis to nowa umowa gwarantująca 2 dodatkowe sezony, dzięki której Ty oszczędzasz kasę teraz, a Lowry jest zabezpieczony finansowo. Ty dałeś mu jeden dodatkowy rok plus gruszki na wierzbie na przyszłość. Relacje klub-gracz nie polegają na tym, że gracz robi wszystko, żeby klubowi było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym to zejście z 25mln na 24mln - czyli 2mln różnicy wynikają z tego, że mu daję Trade Kicker 15% - ale to również ignorujecie 🙃

1 minutę temu, karpik napisał:

Ty dałeś mu jeden dodatkowy rok plus gruszki na wierzbie na przyszłość. Relacje klub-gracz nie polegają na tym, że gracz robi wszystko, żeby klubowi było dobrze.

No.. te gruszki na wierzbie to gwarantowane 5mln$ jak zakończy karierę lub 10mln jak w rl będzie grał + (co skrzętnie pomijacie) gwarancje po 5mln. co sezon do końca kariery. 

2 minuty temu, karpik napisał:

 Lowry jako 35-latek chce

Nawet w jednym z polskich podcastów ostatnio powiedzieli 36 latek :) W różnych źródłach jak o nim czytam jest wymiennie 35/36 latek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

No.. te gruszki na wierzbie to gwarantowane 5mln$ jak zakończy karierę lub 10mln jak w rl będzie grał + (co skrzętnie pomijacie) gwarancje po 5mln. co sezon do końca kariery.

To są pieniądze gwarantowane pod stołem, jest to nielegalne i naprawdę dziwisz się, że Lowry nie traktuje tego poważnie? 

5 minut temu, Alonzo napisał:

Nawet w jednym z polskich podcastów ostatnio powiedzieli 36 latek :) W różnych źródłach jak o nim czytam jest wymiennie 35/36 latek 

Nie, no jak w polskim podcaście, to znaczy, że ma 36. Bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Alonzo napisał:

A to, że teraz Lowry ma tą opcję - wynika z tego, że u nas dostał długi kontrakt i nie musiał o niego walczyć jak w rl gdzie jego sytuacja jak go podpisywał była ryzykowna ze względu na wiek. 

ja nie zamierzam prać brudów publicznie, ale bredzisz. 

eot

Tak? Bredzę? A czy nie wszystko odbywało się na zasadzie głosowań? To Ci się nie spodobało mimo, że zastrzegliśmy sobie prawo veta i po prostu sobie odszedłeś mając w dupie mnie, Ozziegi i Cvbe.

Bredzę z tym, że przegrałeś głosowanie? Przyznaj.

Ja nie odpuszczę uprzedzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

To są pieniądze gwarantowane pod stołem, jest to nielegalne i naprawdę dziwisz się, że Lowry nie traktuje tego poważnie? 

Ponieważ nie mogę tak skonstruować kontraktu.

Ale spoko - niech będzie 60mln za 3 sezony rozłożone na 3 lata, ale tylko 10mln$ w ostatnim sezonie jest gwarantowane, jak zakończy wcześniej karierę. 

2 minuty temu, karpik napisał:

Nie, no jak w polskim podcaście, to znaczy, że ma 36. Bez dwóch zdań.

A jak na polskim forum to jest ok? 🙃 Karpik zbyt inteligentny jesteś na taką piaskownicę :) 

1 minutę temu, Eld napisał:

Tak? Bredzę? A czy nie wszystko odbywało się na zasadzie głosowań? To Ci się nie spodobało mimo, że zastrzegliśmy sobie prawo veta i po prostu sobie odszedłeś mając w dupie mnie, Ozziegi i Cvbe.

Bredzę z tym, że przegrałeś głosowanie? Przyznaj.

Ja nie odpuszczę uprzedzam.

ja się w to nie będę babrał. Olałeś moje zdanie na Priv w temacie - Ty, Jasiek i ja, bezkrytycznie przyjąłeś wszystko co pisał Jasiek, więc róbcie swoje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Alonzo napisał:

ja nie zamierzam prać brudów publicznie, ale bredzisz. 

eot

No nie bredzi właśnie, przyszedłeś na forum Rady, powiedziałeś że tego nie zaakceptujesz, zostałeś przegłosowany to trzasnąłeś drzwiami. WSZYSTKO na forum Rady jest głosowane, a Ty z jakiegoś powodu uznałeś, że Twój głos przeciw czterem innym jest wystarczający i obraziłeś się jak małe dziecko :) I jeszcze tu na forum rzucałeś jakieś veta i deklaracje. Nikt nie miał w dupie Twojego zdania tylko po prostu 80% Rady miało inne, bo tylko Ty byś Bagleyem i Tyusem Jonesem atakował PO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, evitacre napisał:

1. Mial obietnice gry w RS, nie wydaje mi się żebym coś pisał o PO

2. btw jego czas gry był skorygowany in plus w trakcie serii

3. abstrahując od pkt 2, prawdziwy Drumm tez się poświecił dla druzyny w rl NBA w PO wiec imo kiepskie argumenty 

Ad.1. Nie, sprawdziłem to. Nie pisałeś o RS tylko ogólnie, że ma obietnice s5 i 30mpg, a przecież każdy wie, że on głównie pod kątem walki w PO do Ciebie trafił. Zresztą, będąc skrupulatnym to w RS też nie grał 30mpg. Pisałem kiedyś do CMa odnośnie jego obietnic dotyczących Bradleya, że prowadząc zespół walczący o jak najwyższy wynik, lepiej nie składać tego typu zawodnikom takich deklaracji, bo potem wychodzi klops i ludzie na FA mogą o tym pamiętać ;)

Ad.2. Ze względu na kontuzję Embiida u rywali. Fakt faktem, Dre miał tworzyć duo z Giannisem, ale został jego zmiennikiem, którego zadaniem w 10min było twardo faulować Embiida ;)

Ad.3. Mimo wszystko grał tam >20mpg, a nie 10mpg ;)

3 godziny temu, evitacre napisał:

btw, umknęło mi czy cały czas nie mamy listy drużyn które dają Hayowi 100 baniek za 3 lata ? 

Na rynku jest mało kasy w tym roku. Dlatego nie powinien odrzucać opcji gracza. To jest perspektywa Haywarda. On po zdecydowanie gorszym sezonie odrzucił PO w wysokości 34mln, bo dostał ofertę 120/4. Myślę, że w tym momencie nie odrzuciłby 40,5mln, żeby wziąć 100/4, ale gdyby 95-100/3 to już raczej tak. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Ad.1. Nie, sprawdziłem to. Nie pisałeś o RS tylko ogólnie, że ma obietnice s5 i 30mpg, a przecież każdy wie, że on głównie pod kątem walki w PO do Ciebie trafił. Zresztą, będąc skrupulatnym to w RS też nie grał 30mpg. Pisałem kiedyś do CMa odnośnie jego obietnic dotyczących Bradleya, że prowadząc zespół walczący o jak najwyższy wynik, lepiej nie składać tego typu zawodnikom takich deklaracji, bo potem wychodzi klops i ludzie na FA mogą o tym pamiętać ;)

Ad.2. Ze względu na kontuzję Embiida u rywali. Fakt faktem, Dre miał tworzyć duo z Giannisem, ale został jego zmiennikiem, którego zadaniem w 10min było twardo faulować Embiida ;)

Ad.3. Mimo wszystko grał tam >20mpg, a nie 10mpg ;)

Ad1. Nie twierdze że pisałem że ma grać 30 min w RS i PO, dla mnie jak sie robi obietnice to raczej pod kątem rs, to miałem na myśli. PO jest match up dependant więc tam trochę dziwnie składać obietnice imo

Ad2. Nie, w trakcie serii korygowałem czas gry Drumm'a z uwagi na komentarze że Giannis nie da rady robić wszystkiego (to co się nabijałem że Giannis nie da ale Embid i to z kontuzją już by dał :))

Ad3. Drumm nie grywał 10 min :) A w rl NBA został posadzony w ostatnim meczu, jak by tam zagrał jakieś ochłapy nie maiłbyś tych 20 minut. A mówiło się już wcześniej że przeciwko Suns powinien mniej grywać i Vogel był krytykowany za to że dopiero w ostatnim meczu go posadził.   

15 godzin temu, Braveheart22 napisał:

Na rynku jest mało kasy w tym roku. Dlatego nie powinien odrzucać opcji gracza. To jest perspektywa Haywarda. On po zdecydowanie gorszym sezonie odrzucił PO w wysokości 34mln, bo dostał ofertę 120/4. Myślę, że w tym momencie nie odrzuciłby 40,5mln, żeby wziąć 100/4, ale gdyby 95-100/3 to już raczej tak. 

Miał odrzucić PO żeby iść do Pacers za jeśli dobrze pamiętam 90-100 baniek/4, kiedy Charlotte wyskoczyło 120/4 to był najbardziej krytykowany kontrakt zeszłego lata. Więc masz gracza który 3 czy 4 lata z rzędu jest kontuzjowany i albo bierze 40 i liczy że będzie zdrowy albo bierze gwarantowane 100 baniek. Wg mnie bierze 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, nie, przepraszam, jeśli Bullock robi opt in to nie będą mieli. 

1 39,344 Giannis
2 10,75 Delon
3 7,23 Kleiber
4 25 Hayward
5 26,75 Hield
6 11 Curry
7 5 Bullock
8 0,9  
9 0,9  
10 0,9  
11 0,9  
12 0,9  
13 0,9  
14 0,9  
  131,374  
   

Chyba, że o czymś nie wiem, ale już pisałem, że kiepsko, że nie znamy dokładnie sytuacji Bucks podejmując takie decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.