Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - dyskusja


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, BMF napisał:

Jest jakikolwiek argument, poza All-NBA D Team*, że 33-letni McHale faktycznie bardzo dobrze bronił w tamtym sezonie? Ile oglądnąłeś meczów tamtych Celtics?

W tamtym sezonie nie wiedziałem jeszcze, że koszykówka istnieje, ale obejrzałem parę spotkań na YT z tego konkretnego okresu (jakość sztos, ale warto obejrzeć Knicks-Celtics), dużo o nim przeczytałem przed wyborem (od zajebania stron) i uważam, że 32-letni McHale (urodził się pod koniec grudnia 1957, sezon zaczynał jako 31-latek) sprawiłby sporo problemów Twojemu młodziutkiemu Griffinowi (i w obronie i w ataku). Oczywiście szkoda, że to nie McHale z okresu 84-87, ale nie róbmy z 32-letniego zawodnika dziada co to ledwo wyrabia na nogach.

@Qcin_69

Batistutę oglądałem we Florencji, ale to gdzieś tak w okolicach 98 (+ MŚ), później już w miarę regularnie, a sezon w Romie pamiętam dobrze 😘 

 

EDIT - jeśli myślicie, że ja sobie wybieram na chybił/trafił... to się grubo mylicie hehe

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na pytanie. McHale wprawdzie ma w latach 89-90 dwie nominacje do All-NBA D Team, ale:

88/89: Celtics mieli 20. defensywę (na 25 zespołów) w lidze (109.6 DRTG - średnia ligowa to 107.8 DRTG)

89/90: Celtics mieli 12. defensywę (na 27 zespołów) w lidze (107.8 DRTG - średnia ligowa to 108.0 DRTG)

W playoffach: Celtics wypuścili 2-0 z Knicks z HCA. Knicks w regularze wygrali 45 meczów i mieli 13. atak. W serii z Celtics zanotowali 118.7 ORTG. W następnej serii z Pistons - 101.9 ORTG. 

Celtics nie mieli złego rosteru w defensywie (trzech innych zawodników w przeszłości miało nominacje All-NBA D Team + jeden był faktycznie niezły), ale byli już starzy. Więc na jakiej podstawie można w ogóle uważać, że ten McHale był jeszcze dobry w obronie w tamtych latach?

To rzecz jasna tylko przykład, bo gdyby Bryant grał w latach 80. i rokrocznie dostawał All-NBA D Teamsy for no reason, to zgodnie byśmy tutaj przyjmowali, że gość był zajebisty w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie All-D nagrody pre 2010 są overrated bo biorą pod uwagę man2man defense w największym stopniu, ewentualnie cyferki bloków i przechwytów, a jak komuś rzekomo udało się kogos zatrzymać typu Payton MJ'a w pojedynczych akcjach, gdzie tak naprawdę MJ robił na Paytonie najlepsza skuteczność spośród broniących go zawodników w finałach z Seattle to potem takie highlightowe mity pokutują... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał:

Wszystkie All-D nagrody pre 2010 są overrated bo biorą pod uwagę man2man defense w największym stopniu, ewentualnie cyferki bloków i przechwytów, a jak komuś rzekomo udało się kogos zatrzymać typu Payton MJ'a w pojedynczych akcjach, gdzie tak naprawdę MJ robił na Paytonie najlepsza skuteczność spośród broniących go zawodników w finałach z Seattle to potem takie highlightowe mity pokutują... 

a ja dalej pójdę , te wszystkie all defensive team to były takie nagrody pocieszania dla nieźle broniących w dobrych ekipach . jak facet nie wylądował w 1st lub 2nd team to gdzieś tam go ładowano. dobrze defensorzy z ogórków tam nie lądowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BMF napisał:

Nie odpowiedziałeś na pytanie. McHale wprawdzie ma w latach 89-90 dwie nominacje do All-NBA D Team, ale:

88/89: Celtics mieli 20. defensywę (na 25 zespołów) w lidze (109.6 DRTG - średnia ligowa to 107.8 DRTG)

89/90: Celtics mieli 12. defensywę (na 27 zespołów) w lidze (107.8 DRTG - średnia ligowa to 108.0 DRTG)

W playoffach: Celtics wypuścili 2-0 z Knicks z HCA. Knicks w regularze wygrali 45 meczów i mieli 13. atak. W serii z Celtics zanotowali 118.7 ORTG. W następnej serii z Pistons - 101.9 ORTG. 

Celtics nie mieli złego rosteru w defensywie (trzech innych zawodników w przeszłości miało nominacje All-NBA D Team + jeden był faktycznie niezły), ale byli już starzy. Więc na jakiej podstawie można w ogóle uważać, że ten McHale był jeszcze dobry w obronie w tamtych latach?

To rzecz jasna tylko przykład, bo gdyby Bryant grał w latach 80. i rokrocznie dostawał All-NBA D Teamsy for no reason, to zgodnie byśmy tutaj przyjmowali, że gość był zajebisty w obronie.

McHale miał DWS na poziomie - 3.3 (mniej więcej tyle samo co w swoim prime), ortg na poziomie 120, drtg na poziomie 107. Nawet jeśli Celtics byli słabsi w obronie, to nie on jest głównym winowajcą tej sytuacji. Bird bez pleców już nie był tak mocny, a Parish to miał wtedy chyba ze 170 lat. Robotę tam robił Reggie Lewis i po części McHale, jeśli chodzi o s5. Choć Bird wygląda mocno w adv, choć nie tak  dobrze jak McHale, to w tych meczach, które mogłem obejrzeć widać było, ze to nie jest ten stary dobry Bird.

obejrzyj sobie serię z Knicks i powiedz mi z ręką na sercu, ze McHale to był zły obrońca... tam przegrała cała drużyna (nie wiem, może mental im siadł), ale McHale robił mega robotę w ofensywie, a i w obronie nie odpuszczał, niestety na Knicks to było za mało... on był ich najlepszym graczem w tamtej serii :) 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej zabawie pula graczy wynosi około 1.5 razy więcej graczy niż w poprzednim ATF.

Jeśli by wszystko się równomiernie rozkładało, to 6 graczy z każdej drużyny w tym by poszło po 1.5  * 6 * 16 (ilośc zespołów w poprzednim) = 144.

Czyli statystycznie dopiero po 144 wyborach w tym ATF, każdy user z poprzedniego ATF powinien mieć wybranych 6 graczy.

6 graczy, których ja wybrałem w poprzednim ATF poszło w top 77 wyborach tego ATF.

Natomiast nie było ani jednej opinii, które by jakkolwiek stawiały w tamtej zabawie mój zespół w gronie faworyt, a nawet były takie, które uważały go za zły.

Szkoda.

 

Z uwagi na komentarz, jakoby Kirilenko miał być wolny, to myślę, że w przypadku szybkości, atletyczności, czy gibkości można trochę wywnioskować po highlightach ( dodatkowo zrobił je nasz user tego forum longer, tzn tak obstawiam na podstawie nicka i informajci na końcu filmika ).

 

Oczywiście, dużo lepiej by było mieć dane z predraft measurement, niestety jest tylko opis słowny kogoś z draftexpress:

Possesses good size for either forward spot, but it is his huge wingspan that allows him to effectively player both. Doesnt carry a lot of weight, but is wiry-strong. Shows great footspeed and leaping ability for a player his size. Very fluid. Brings a lot to the table on the offensive end, but is more of a complementary player than a feature player offensively. Ones of the games most productive defensive players. -
Source:  http://www.draftexpress.com/profile/Andrei-Kirilenko-3171/

 

Wydaje mi się, że opis całkiem pasuje, a nawet pięknie widać te opisane elementy na powyższym filmiku.

Co do wspomnianego zaś wingspanu, to po wpisaniu w google hasła 'andrei kirilenko wingspan', pojawia się: (plus jakieś linki do russian ladies, ale to nie mogę wykminić jaki ma z nim związek poza tym, że jest z Rosji).

 

 

 

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, january napisał:

Wziąłbyś zamiast Kidda Butlera i byś z jokiciem wybranym w 2r mógł powalczyć o to 2 miejsce tu nawet, a tu ughh jeszcze o PFie bez akceptowalnej 3ki myślisz?

niecala trojka na mecz na niezlym % to akceptowalny poziom u PFa?

9 minut temu, mac napisał:

Z uwagi na komentarz, jakoby Kirilenko miał być wolny

zacytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

niecala trojka na mecz na niezlym % to akceptowalny poziom u PFa?

zacytuj

  

2 godziny temu, julekstep napisał:

luk AK47

w końcu poszedł jakiś PF z mojej shortlisty, którą zrobiłem sobie 2 rundy temu xDDD

 

ale w sumie to Qcin ma strasznie 'dziadowski team' (w sensie stylu gry -> wszystko - poza Jonesem - tam jakieś takie powolne :P ), przy kontrataku nawet Jokic zdąży wrócić do obrony!

Kirilenko imo należy do zbioru 'Wszystko poza Jones', który ty okreśłiłeś jako powolny.

Powolny zaś wedle wiktionary znaczy:

image.thumb.png.f3ed720a847b68a01909559bb37b24d9.png

 

Całkiem możliwe, że coś źle zinterpretowałem, nie znalazłem przecina, może jakieś emotki itp, jak tak to przepraszam.

Chciałem tylko podzielić się inną opinię na temat Andreia Kirilenko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

  

Kirilenko imo należy do zbioru 'Wszystko poza Jones', który ty okreśłiłeś jako powolny.

Powolny zaś wedle wiktionary znaczy:

image.thumb.png.f3ed720a847b68a01909559bb37b24d9.png

 

Całkiem możliwe, że coś źle zinterpretowałem, nie znalazłem przecina, może jakieś emotki itp, jak tak to przepraszam.

Chciałem tylko podzielić się inną opinię na temat Andreia Kirilenko

 

ok my bad

niech będzie, że Kirilenko nie jest takim biegaczem w transition (patrz Malone czy Kemp) żeby w skali all-time poprawił opinię teamu w którym już jest Stock, Timmy i Bird bez pleców jeśli chodzi o potencjał do szybkiej gry

choć ofc był b. ruchliwy (szcególnie w D - to się chyba lateral quickness nazywa) i sam przyznałem że rozważałem go do swojego teamu -> z tego właśnie powodu (jako trochę gorszy zamiennik Draya z poprzedniego draftu)

Teraz, Qcin_69 napisał:

No umówmy się Julek, ale żeby Jokic dogonił Kirilenke to Andriej musiałby biec z torba z McDonaldsa 

tzn mi będzie wszystko wpadać, więc kontr się i tak nie obawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

To tak nie działa, bo zależy od teamów. Jak dajesz piłkę Jokiciowi, masz obok Kidda i Wadea to i tak masz zje***y spacing, ale dokladajac Kirilenke miałbyś już w sumie tragiczny.

Kidd '03 miał przyzwoitą trójkę (+ gdzieś tam czai się Battier, który ma bdb trójkę)

a two-man game Wade-Jok to będzie sztos (fauli Wam nie starczy na bronienie tego :P)

aha - i wg wstępnych założeń (zobaczymy jak to się dalej potoczy) Kidd i Jok będą grać stosunkowo mało razem (jak na graczy s5) :P

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirilienka super pick. Sam go w tej rundzie chciałem wybrać. Bardzo dobry gracz zarówno w ataku jak i w obronie (ponad 3 bloki na mecz w dwóch sezonach) grający mniej więcej po równo jako SF i PF. Wolałbym jego niż np Mariona który poszedł dużo wcześniej. Na tyle dobry rzut że samego go nie można zostawić. Ma swoje wady jednak pasuje do prawie kazdego teamu w tej zabawie. Dla mnie steal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirilienko steal, McHale be, kocham te drafty (a wiecie, że wingspan pana McHale to 2,44? no, wiecie?) 

... w kopanej też bywało zabawnie, a więc lets' have some fun! :D 

BTW - co powiecie na Josha Smitha na SF w moim teamie? w Pistons tak grał i wyszło c***owo 🤣

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Peja ma ortg 120 i drtg 106 nie idź tą drogą ;)

ale McHale broni, a Peja nie bardzo (wiem, bo widziałem 😛)

ps. Eldo>Peja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gregorius napisał:

Kirilienka super pick. Sam go w tej rundzie chciałem wybrać. Bardzo dobry gracz zarówno w ataku jak i w obronie (ponad 3 bloki na mecz w dwóch sezonach) grający mniej więcej po równo jako SF i PF. Wolałbym jego niż np Mariona który poszedł dużo wcześniej. Na tyle dobry rzut że samego go nie można zostawić. Ma swoje wady jednak pasuje do prawie kazdego teamu w tej zabawie. Dla mnie steal

Nie mogło zabraknąć w mojej drużynie mojego ulubionego Jazzmana ever, trochę bałem się ze mi go EF podpieprzy (stad było blisko żebyś jednak Karpik miał tego Eddiego) ale na szczęście to był eF wiec wolał Korvera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Qcin_69 napisał:

Nie mogło zabraknąć w mojej drużynie mojego ulubionego Jazzmana ever, trochę bałem się ze mi go EF podpieprzy (stad było blisko żebyś jednak Karpik miał tego Eddiego) ale na szczęście to był eF wiec wolał Korvera 

widzisz ten spacing z Kirilenko na SF? :D (oczywiście overall Kirilenko>Korver, ale Korver potrafi to czego nie potrafi Andrzej)

nie uważam, że Korver to pick na tę rundę, Kirilenko i owszem, ale... no ni c***a, nie widzę tego Payton/Jordan/Kirilienko/McHale/Mutombo... bo o ile w defensywie mam prawdziwą rzeźnię, o tyle brak strzelca jest w tej grze samobójstwem, a Andrzej to żaden shooter, ot jest co najwyżej solidny pod tym względem... i tak Batistuta > Kane :D 

... bo dla was Payton nie umie rzucać, Jordan nie umie w trójki, więc musiałem zareagować, c'nie...

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, eF. napisał:

ale McHale broni, a Peja nie bardzo (wiem, bo widziałem 😛)

ps. Eldo>Peja

Pokazałem Ci po prostu ułomność twojego argumentu, z którego wychodzi, ze Peja byl lepszym defensorem niz twoj McHale,  przynajmniej w wybranych przez nas sezonach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Peja ma ortg 120 i drtg 106 nie idź tą drogą ;)

Uważam Peje za świetnego gracza i pick, zwłaszcza to takowej zabawy. Bo to jeden z najlepszych strzelców ever przy tym sizeu zwłaszcza
( mega zadziwiający jakiego walnął airball w słynnym meczu SACto z LAL będącym takim ppure shooterem, masakra). W wybranym roku chyba 4 w głosowaniu MVP, a przed nim tylko największa elita.

Tak czy siak chciałbym coś sprostować.

Pisząc 'Peja ma ortg 120 i drtg 106' nie wiem czy ludzie wiedzą co to oznacza. Wartości podane przez Ciebie zgadają się z wartościami ortg i drtg z BR dla gracza ze strony:
https://www.basketball-reference.com/players/s/stojape01.html
Tabela Per100poss rok 2004.

W glossary br:
https://www.basketball-reference.com/about/glossary.html
jest wyjasnione, że:
ORtg - Offensive Rating (available since the 1977-78 season in the NBA); for players it is points produced per 100 posessions, while for teams it is points scored per 100 possessions. This rating was developed by Dean Oliver, author of Basketball on Paper. Please see the article Calculating Individual Offensive and Defensive Ratings for more information.

Zatem wartość, która podałeś, jest jakimś oszacowaniem jakiegoś Deana Olivera.

Natomiast, ortg i drtg, jaki chociażby podaje chyba nba.com i jaki dla mnie wydaje się naturalny w przypadku gracza to to, co BR podaje tylko dla zespołów.
Żeby sprawdzić tę wartość w przypadku zawodników, należy na tym przykładzie wejść w link:
https://www.basketball-reference.com/players/d/stojape01/on-off/2004

Tam jest podana wartość, ile pktów zdobył zespół z nim na parkiecie jak i przeciwnik.
Daje to wartości:
ORTG: 111.2
DRTG: 104.7

Wydaje mi się, że to zdecydowanie dużo bardziej wartościowu stat, niż to coś Dana Olivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

Pokazałem Ci po prostu ułomność twojego argumentu, z którego wychodzi, ze Peja byl lepszym defensorem niz twoj McHale,  przynajmniej w wybranych przez nas sezonach 

no to w takim razie zostawmy statsy, oglądajmy mecze, a wtedy McHale >>>>>>>> Eldo >>>> Molesta >>>>>>>>>> Peja

ułomny to był argument BMF, który podpiął średnią obronę Celtics pod jednego gracza, bo mu pasował do 'krytyki' (jeśli już się czepiamy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.