Skocz do zawartości

Alltime fantasy last 30 - dyskusja


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się czy cokolwiek pisać na temat Rodmana. :)
Ale to tylko zabawa i zdecydowanie wole przeczyta ciekawą opinie niz zachwalanie każdego swojego wyboru.
Dla mnie Rodman to jest ciekawy przypadek zawodnika ktorego powszechne postrzeganie mocno rózni sie od tego co można wyczytwac w statysykach. Przy okazji jego zachowania i charakter bardzo mocno obniżyło ocenę chyba mojego ulubionego gracza all-time (D Robinsona)

Rodman postrzegany jest jako wybitny defensor i cancer (lub co najwyzej słaby) gracz w ataku.
Statystyki za to wskazują ze był dodatnim obrońca (max b dobrym) za to mocno poprawiał swój team w ataku.

Dlaczego? Rodman był wybitnym obronca 1 na 1 za to co najwyzej dobrym obronca w help defense co w obronie jest ważniejsze.
W ataku jego mobilność,podania i co najważniejsze zbiórki w ataku mocno poprawiały wyniki ataku całego zespołu. Wyjątkiem jest jego gra w SAS szczególnie po pierwszym roku kiedy pogarszał zarówno atak jak i obrone.

Kolejna kwestią jest jak odnalazł by sie w grze przy obecnych przepisach. Dla mnie jest przykładem gracza wysoko w all time
który nie odnalazł by sie w obecnej grze. W obronie brak hand cheking powoduje ze jego obrona silnych graczy (PF-C paru silnych SF) spadła by (o ile nie wiem).
W ataku obecnie jest trend nie atakowania ofensywnej tablicy żeby szybciej wracać do obrony. Do tego o ile w poprzednich przepisach jego obrońca zmuszony był wyjść do niego żeby nie popełnić błędu nielegalnej obrony. Teraz jego obecność wiązała by się z gra 4vs5 w ataku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

Dlaczego? Rodman był wybitnym obronca 1 na 1 za to co najwyzej dobrym obronca w help defense co w obronie jest ważniejsze.

obecnie

w jego czasach posiadanie dobrego m2m defence jako SF/PF to był zajebisty trait

ja tam bawiąc się w era-adjustment jestem w stanie uwierzyć w Rodmana (szczególnie tego mobilniejszego bez tatuaży jeszcze -> choć tu mamy wersję przejściową) w obecnych schematach obronnych

z kolei jego 'potencjał' w O dziś bolałby dużo bardziej :P 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

w jego czasach posiadanie dobrego m2m defence jako SF/PF to był zajebisty trait

w każdych czasach to zajebisty trait :) Tylko w różnych czasach inaczej poprawiało to obronę całego zespołu. Ja nawet po era adjustment mam problem żeby uwierzyć w jego wybitną obronę 1 na 1. Dla mnie stałby się ze świetnego (nie wybitnego) obrońcy  dobrym(bądź bardzo dobrym) za to w ataku totalnym cancerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.