Skocz do zawartości

Playoffs 2019 ECF: (1) Milwaukee Bucks vs (2) Toronto Raptors


Gość eF.

ECF Bucks vs Raptors  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto awansuje do finału NBA?

    • Bucks w 4
    • Bucks w 5
    • Bucks w 6
    • Bucks w 7
    • Raptors w 4
      0
    • Raptors w 5
      0
    • Raptors w 6
    • Raptors w 7

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

2-2

Dziś mniejsza nerwówa, Kawhi mógł nieco odpocząć, gdyż koledzy stawili sie na mecz. Cieszy zwłaszcza gra Lowrego oraz wreszcie większe wsparcie w ataku Marca Gasola. Do tego włączyła się ławka zwłaszcza z fantastycznie grającym Powellem, ale także Van Vleet dziś był prawie bezbłędny w ataku.

Bledsoe jak to on, w ważnych meczach playoffs znika w ataku, Bucks nie mieli wsparcia ławki, obronie Raptors nieźle udawało się znów powstrzymywać Antka i samo wsparcie dla niego Middletona, to było za mało. 

Raptors wytrzymali presję przy 0-2, no to teraz zaczyna się nerwówa dla Bucks, którzy muszą odpowiedzieć w g5. 

We the North! :) 

Go Raptors! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, memento1984 napisał:

Hill gra jakies naprawde kozackie PO (contract year), ale ktos sie w niego wpierdoli niemilosiernie w offseason i GHill zacznie byc tym przecietnym petem na napompowanym kontrakcie.

Hill zawsze wygląda dobrze w dobrze poukładanych zespołach gdzie może operować z piłką w dłoniach.

On nigdy nie był przeciętny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2019 o 23:26, lorak napisał:

patrzyłem na b-r, więc tam jakieś różnice będą, ale ogólnie to:

DRTG ON OFF NET
Giannis 104,5 108,3 -3,8
George 106,0 111,8 -5,8
Gobert 105,2 108,0 -2,8

czyli PG miał najgorszą drużynę pod tym względem (i to poniekąd potwierdzają inne dane), więc też siłą rzeczy nie wyciągnął thunder na sam szczyt. byli jednak w top 5, co przy Westbrooku oraz skupianiu się na ORB (top 2 lidze; co IMO pogarsza obronę) jest dla mnie bardziej imponujące niż to, czego dokonali grek oraz francuz w lepszych warunkach.

Do mnie ten argument średnio przemawia. Preferuję drtg in absolute terms a nie w comparative. Tak, dla drużyny George jest najważniejszy w porównaniu z ga i rg, ale dpoty nie jest za to.

Prosty przykład. Zmiennikiem Goberta przez duża cześć sezonu był Favors. A Derrick bez Goberta robi 105,63 drtg (ponad 1000 minut) czyli poziom topowy. On/off wtedy słabo działa.  

@Eryko shotblockerzy pod koszem maja o tyle słabo ze często ci co maja pod kosz wchodzić nie wchodzą, albo robią to zdecydowanie rzadziej. Koniec końców mamy odpowiednie drtg, ale dzięki temu jesteś w stanie zasadniczo powstrzymać rywali od oddawania przez niego najefektywniejszych rzutów. 

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

That's what I'm talking about. 

Wreszcie lider został wsparcie, nie musiał wykręcać super statystyk, mógł odetchnąć, a reszta w końcu zrobiła swoje. Być może to moment przełomowy, ławka zaczęła lepiej grać od czasu dobrej dyspozycji Powella w gamę 3, a dzisiaj resztą, Vleet, Ibaka. Gasol kolejny dobry mecz, Kyle również. Martwi jedynie słaba postawa Greena, ale nadrabia obroną. Kawhi i Pascal dzisiaj "mieli wolne". Jutro urywamy mecz na wyjeździe i na weekend kończymy serie u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, karl napisał:

Do mnie ten argument średnio przemawia. Preferuję drtg in absolute terms a nie w comparative. Tak, dla drużyny George jest najważniejszy w porównaniu z ga i rg, ale dpoty nie jest za to.

tylko że my możemy rozmawiać o tym, kto faktycznie był najlepszym defensorem, a nie o tym, kto dostanie enbijejowskie DPOTY.

 

41 minut temu, karl napisał:

Prosty przykład. Zmiennikiem Goberta przez duża cześć sezonu był Favors. A Derrick bez Goberta robi 105,63 drtg (ponad 1000 minut) czyli poziom topowy. On/off wtedy słabo działa.  

poniekąd to samo masz w drugą stronę, gdy PG dużo grał z tragicznym Westbrookiem. żeby zrobić względem tego adjustment można spojrzeć na DRAPM:

1. George 3,2
2. Giannis 2,6
17. Gobert 2,0

poza tym Gobert bez Favorsa (3815 poss) dawał 106.3 drtg; Geroge ogółem (6052) 106.1, a bez Weestbrooka (1787) 102.3 (! kombinacja Rudy+Favors (1518) to 103.4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do serii - Raptors w końcu wyglądają jak drużyna. Gasol po raz kolejny się stawił, Lowry również. Ibaka, VanVleet, Powell z ławki zrobili różnicę. Mam wrażenie, że poprzez to hero ball Leonarda w dużej części, w  tych PO, zapomnieliśmy, że Raptors to przecież nie tylko Leonard i oni mają całkiem sensowny roster. Odrobili 2:0, jest cholernie ciekawie. Kto wygra game5 ten najpewniej wygra serię, choć w tym przypadku nic nie jest pewne. Nadal stawiam na Bucks, ale jeśli to Raptors awansują do finałów też nic się nie stanie. Zatarli złe wrażenie i po tych czterech meczach szansę są równe. Ps. GSW zacierają ręce, bo tutaj seria się pewnie przedłuży do 7 meczów i będzie dosyć intensywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zareaguje Giannis. Od dwóch spotkań gra słabiej, ciekawe czy to kwestia wypalenia, braku doświadczenia, złego rozłożenia sił. Czy tylko u siebie potrafi zagrać mega mecz ? Nie przesądzam niczego, ale jeśli Raps wygrają trzeci mecz z rzędu mogą zakończyć serie u siebie. Jeszcze jedna sprawa, kondycja Leonarda. Czy kolano mu nie przeszkodzi w kontynuowaniu dobrej gry ? Dobrze, że dzisiaj nie musiał się tak ostro eksploatować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wróbel napisał:

Ciekawe jak zareaguje Giannis. Od dwóch spotkań gra słabiej, ciekawe czy to kwestia wypalenia, braku doświadczenia, złego rozłożenia sił. Czy tylko u siebie potrafi zagrać mega mecz ? Nie przesądzam niczego, ale jeśli Raps wygrają trzeci mecz z rzędu mogą zakończyć serie u siebie. Jeszcze jedna sprawa, kondycja Leonarda. Czy kolano mu nie przeszkodzi w kontynuowaniu dobrej gry ? Dobrze, że dzisiaj nie musiał się tak ostro eksploatować. 

Mimo słabej skuteczności Giannis zagrał dobry mecz w game 3 (23 zbiórki, 7 asyst, dobra obrona). Raptors wygrali dosyć szczęśliwie, mimo fatalnej skuteczności Bucks. Tym razem poszło gładko, pokazali klasę. Prawda jest taka, że o tym kto awansuję może zadecydować własny parkiet więc 4:3 dla Bucks jest jak najbardziej możliwe, bo jednak u siebie grają zdecydowanie lepiej. Bledsoe jak był fatalny, tak nadal jest fatalny. Ja to bym się zastanowił nad tym czy nie lepiej go posadzić na ławkę, a w jego miejsce puścić Hilla, ewentualnie Brogdona. Być może Bledsoe by odżył prowadząc grę z ławki. Tak się zapewne nie stanie, ale moim zdaniem warto spróbować takiego rozwiązania. Ewidentnie mu nie idzie. Co do Raptors to imponuje mi Gasol, a już myślałem, że nic z niego nie będzie. Brawo Marc! Game5 będzie epicki, czuję to. Aha, Norman Powell to jest kot (mimo słabej skuteczności był +29 w game 4), uwielbiam takie historie. Najlepszy zawodnik z ławki, ale kto przed tą serią by na niego postawił? Chyba nikt. Ps. Jeśli Raptors wygrają w Milwaukee, będą w finale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowskie okienka lubią się szybko kończyć (patrz OKC), Bucks mają w tym sezonie Brooka/Brogdona/Middletona za łącznie 18 milionów i byli o krok od prowadzenia 3-0, a teraz remisują 2-2, lepiej niech nie wypuszczą takiej okazji z rąk, bo może się prędko nie powtórzyć.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia, tym razem dotycząca niejakiego Giannisa Antetokounmpo (budzisz mnie w środku nocy i każesz przeliterować jego nazwisko? Nie ma problemu hehe).

Wiem, że wymaga się od niego wiele, ale Giannis notuje w tych PO - 26p/13r/5a/2b na 50% z gry. Przecież to liczby godne Duncana w prime, a Giannis w grudniu skończy 25 lat. ;)

 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledsoe wygląda jak George Hill po utrzymaniu nowego kontraktu, a George Hill wygląda jak Bledsoe w CY - śmieszna sprawa. 

Giannis gra słabą serię w ataku i niby Bucks są dalej faworytem, ale jak ta seria ma się rozstrzygać na zasadzie ''kogo rolesi mają swój dzień?", to wielkimi faworytami jednak nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BMF napisał:

Bledsoe wygląda jak George Hill po utrzymaniu nowego kontraktu, a George Hill wygląda jak Bledsoe w CY - śmieszna sprawa. 

Niby proste, ale jakże trafne i genialne w swojej prostocie. Przyznam szczerze, że zaśmiałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.