Skocz do zawartości

Playoffs 2019 ECF: (1) Milwaukee Bucks vs (2) Toronto Raptors


Gość eF.

ECF Bucks vs Raptors  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto awansuje do finału NBA?

    • Bucks w 4
    • Bucks w 5
    • Bucks w 6
    • Bucks w 7
    • Raptors w 4
      0
    • Raptors w 5
      0
    • Raptors w 6
    • Raptors w 7

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, lorak napisał:

George powinien dostać DPOTY. z nim thunder mieli defensywę zbliżoną do jazz z Gobertem, czy bucks z Giannisem, tyle że PG miał dużo gorszy defensywnie support. szczególnie Westbrook strasznie psuł obronę OKC. poza tym uwzględniając playoffs, to Rudyego należałoby zignorować.

okc w/ george: 106.11

jazz w/ gobert: 105.51

bucks w/ giannis: 104.84

różnica okc (w/ pg) vs bucks (w/ ga) to juz 1.27 pts, czyli mniej więcej z przeciętnej ligowej średniej robimy Nuggets (10. miejsce w lidze), albo Clippers (21. miejsce w lidze). To już jest całkiem, całkiem rozstrzał, więc poziom OKC może i był zbliżony do Jazz, ale do Bucks już średnio. 

Niemniej, gdyby George wygrał to nie byłoby w tym żadnej przesady. 

Cytat

poza tym uwzględniając playoffs, to Rudyego należałoby zignorować.

xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że łatwiej jest kręcić fajne adv stats i te boxscorowe będąc centrem z wingspanem mojego całego ciała i czwórką o wyjątkowych gabarytach i możliwościach fizycznych. Nie chodzi mi w żadnym wypadku by im tutaj umniejszać, ponieważ mają swoje świetne warunki (notabene PG również dysponuje świetnymi warunkami), ale tylko i wyłącznie o to, że być może te wszystkie statystyki często będą wyglądały na korzyść Goberta i Giannisa zważając na to na jakiej pozycji grają.

Każdy z nich jest niesamowitym defensorem. Cała trójka ma argumenty które przemawiają za nim, więc trudno stwierdzić (przynajmniej mi) kto powinien to wygrać. Ja oglądałem pewnie około 75 meczy Paul'a, więc co do niego mam wyrobione zdanie. Natomiast co do pozostałej dwójki - rzadko kiedy widziałem ich w akcji, więc nie chcę głupio pisać. Dlatego zastanawia mnie co ma do powiedzenia @eF. w tej sprawie, skoro napisał iż Grek jest DPOY. Bardzo prawdopodobne, że rzucamy takie stwierdzenia, bo innych graczy nie widzieliśmy zbyt wiele w akcji.

 

 

Edytowane przez Eryko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny mecz pod względem defensyw i przeciętny jeśli chodzi o atak. Chociaż ciężko grać wybitnie w ataku skoro na przeciwko masz tak świetnie dysponowaną obronę. Z perspektywy Bucks wyglądało to dosyć słabo. Całe Big3 zanotowało bardzo słaby występ ofensywny. Middleton 3/16, Bledsoe 3/16, Giannis 5/16. Cała trójka zawiodła choć akurat Giannis według mnie nie zagrał aż tak katastrofalnie. OK, od gracza tego kalibru trzeba wymagać wiele, ale ilość energii zostawionej na defensywie oraz na zbiórce może go w jakimś stopniu usprawiedliwiać. Zawiódł też dziś Bud. Nie wiem czemu w mecz gdzie mamy 2OT tak mało korzystał z Connaughtona i Ilyasove. Zamiast tego w ważnych momentach 4 kwarty i na początku obu dogrywek grał Bledsoe, który nie nadawał się do grania w tym spotkaniu już od niemal połowy meczu. Mirotic też nie wnosił wiele i można było pograć Ersanem.
 

Mówi się trudno. Raptors zasłużenie wygrało i wynik 2-1 jest na ten moment sprawiedliwy. Dobra wiadomość dla Bucks to kolejny bardzo długi pobyt Leonarda na parkiecie. Dziś grał 52 minuty. Seria z 76ers kosztowała go już wiele sił + widać było w tym spotkaniu gdzie Kawhi momentami oddychał już rękawkami. Ogólnie w tej serii gra średnio 44 minuty na mecz. Taki Giannis ma średnią poniżej 39 minut. Problemem może być jednak przebudzenie Gasola i Siakama. Cholernie dużo też dał Powell. Lowry też był (jak na siebie) całkiem solidny. Jeśli wszyscy ci gentlemani z Toronto zagrają na podobnym poziomie w nocy z wtorku na środę, to znów będzie cholernie ciężko o urwanie meczu w Kanadzie. Na szczęście pałeczka cały czas jest po stronie Bucks, a Raptors mimo tej wygranej nadal są pod ścianą, gdyż niezmiennie uważam że gdyby Bucks wygrali choć raz w Game 3-4 to emocje w tej serii się zakończą. Jeśli będzie 2-2 to pewnie będziemy mieć Game 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:
Godzinę temu, lorak napisał:

George powinien dostać DPOTY. z nim thunder mieli defensywę zbliżoną do jazz z Gobertem, czy bucks z Giannisem, tyle że PG miał dużo gorszy defensywnie support. szczególnie Westbrook strasznie psuł obronę OKC. poza tym uwzględniając playoffs, to Rudyego należałoby zignorować.

 

No nie wiem czy dużo gorszy. Grant (czyli wg. Mnie luźno top 13 obrońca w tym sezonie), niedoceniany i przez ciebie Russ który ma swoje mankamenty, ale overall to top 7 broniący startujący pg. Pełny hustle Ferguson, zawsze solidny i na pewnym poziomie Adams. Z ławki Noel (czyli na dziś dzień jeden z najlepszych broniących piątek na dzisiejszą koszykówkę). Wciąż bardzo solidna drużyna jeśli chodzi o defensywę, być może masz rację, że to nie poziom Bucks/Jazz jak mówimy o supporcie, ale było przynajmniej dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eryko napisał:

Dlatego zastanawia mnie co ma do powiedzenia @eF. w tej sprawie, skoro napisał iż Grek jest DPOY. Bardzo prawdopodobne, że rzucamy takie stwierdzenia, bo innych graczy nie widzieliśmy zbyt wiele w akcji.

Tu rozbijamy się o sedno całej zabawy w nagrody indywidualne za sezon regularny. Jak jesteśmy w stanie obiektywnie stwierdzić kto jest MVP, kto jest 6th manem, a kto tym DPoY jeśli sezon ma 82 mecze, a drużyn jest aż 30. Według mnie się nie da. Ja oglądam niemal tylko i wyłącznie Bucks. Od czasu do czasu postaram się obejrzeć jakieś inne ciekawe spotkanie lub mecz o jakiejś ludzkiej porze w weekend. Reszta mojej wiedzy to box scory i statystyki. Z tego powodu nie wiem, czy Harden jest na tyle lepszy od Giannisa w ataku, by zatuszować jego stratę po drugiej stronie parkietu w kontekście walki o MVP. Mówię to oczywiście w kontekście takich fanów jak my. No chyba, że ktoś z Was widział niemal każdego zawodnika co najmniej 20 razy w tym sezonie, by był w stanie choć trochę określić różnicę choćby między wspominanymi tu Georgem, Giannisem i Gobertem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ely3 napisał:

Bo jak wiadomo nagrody są za PO. Ze tez trzeba ci takie rzeczy wyjaśniać.  Poruta panie Lorak

dobrze że się o mnie troszczysz abym nie zbłądził. dziękuję.

 

2 godziny temu, karl napisał:

okc w/ george: 106.11

jazz w/ gobert: 105.51

bucks w/ giannis: 104.84

patrzyłem na b-r, więc tam jakieś różnice będą, ale ogólnie to:

DRTG ON OFF NET
Giannis 104,5 108,3 -3,8
George 106,0 111,8 -5,8
Gobert 105,2 108,0 -2,8

czyli PG miał najgorszą drużynę pod tym względem (i to poniekąd potwierdzają inne dane), więc też siłą rzeczy nie wyciągnął thunder na sam szczyt. byli jednak w top 5, co przy Westbrooku oraz skupianiu się na ORB (top 2 lidze; co IMO pogarsza obronę) jest dla mnie bardziej imponujące niż to, czego dokonali grek oraz francuz w lepszych warunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eryko napisał:

Wyborne kryteria, milordzie.

 

Chyba nawet nie będę wchodził w dyskusję, bo jak padają takie argumenty to trudno obronić własną tezę. Poznam szerszą wersję twojego rozumowania, czy muszę zadowolić się poprzednim wpisem?

ależ ja nie muszę Ci się w ogóle tłumaczyć, To Ty wiesz najlepiej kto jest DPOTY, i to Ty wskażesz tego gracza, który na to zasługuje. Nie chce mi się sprowadzać statystyk do takiej dyskusji, bo i tak według Ciebie PG13 będzie lepszy, ale eye test mi mówi, że Giannis to obrońca roku. Lepiej? ;)

?

ps. mogę być nieobiektywny, bo oprócz meczów Pistons, obejrzałem też trochę meczów Bucks, OKC o wiele mniej. DPOTY - PG13, teraz jest okej?

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi oreb RW to trochę hola hola. Dziesiatki razy widziałem jak po spudłowanym FT przeciwnika Adams dawał długą w przód a to właśnie RW zostawał pod koszem aby zebrać gałę i rozpocząć akcję. 

Nie mogę nigdzie z tel znaleźć takiej statystyki ( oreb after opponent ft ) ale wcale by mnie to nie zdziwiło jak by RW przodował a jeśli tak jest to nie wiem @lorak jaki to ma wpływ na D OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

Z tymi oreb RW to trochę hola hola. Dziesiatki razy widziałem jak po spudłowanym FT przeciwnika Adams dawał długą w przód a to właśnie RW zostawał pod koszem aby zebrać gałę i rozpocząć akcję. 

Nie mogę nigdzie z tel znaleźć takiej statystyki ( oreb after opponent ft ) ale wcale by mnie to nie zdziwiło jak by RW przodował a jeśli tak jest to nie wiem @lorak jaki to ma wpływ na D OKC.

thunder mają takie sobie (jak na drużynę z czołówki pod względem DRTG) staty w transition D. poza tym jak wytłumaczysz to, że z Westbrookiem było 108.7 drtg, a bez niego 105.5? jakiś super defensor go przecież nie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lorak napisał:

thunder mają takie sobie (jak na drużynę z czołówki pod względem DRTG) staty w transition D. poza tym jak wytłumaczysz to, że z Westbrookiem było 108.7 drtg, a bez niego 105.5? jakiś super defensor go przecież nie zmieniał.

Ja nie zamierzam bronić D OKC z Russellem, bo staty mówią swoje za cały okres, choć miewał momenty ( początek sezonu gdzieś do Grudnia chyba ) gdzie OKC z nim miało bodajże DRTG 101. Wiadomo, że to camper na zbiórki niemiłosierny i do dziś przed oczami mam jakiś tam mecz z Denver gdzie mu brakowało 1 reb do TD, prowadzili i odpuścił chyba Harriska na obwodzie stojąc w pomalowanym, a Harrisek przymierzył i buzzer beater siadł.

Chcę tylko choć trochę, troszeczkę wyprostować zarzut, że Russ to OREB padder ( lol trochę się kłóci z tym co wyżej napisałem ale nie o to chodzi ), gdzie chciał bym się podeprzeć statystyką zbiórek po rzutach wolnych drużyny przeciwnej ale ni jak nie umiem tego znaleźć. 

@lorak to zadanie dla Ciebie. Ty jesteś w tym dobry. Chętnie bym na coś takiego popatrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ tylko że nie mówiłem, ze RW jest ORB stat padderem. tzn. może i jest, ale to tu nieistotne. chodziło mi ogólnie o thunder, że są tak mocno nastawieni na atakowaną deskę, a to siłą rzeczy osłabia defensywę, więc tym bardziej jestem pod wrażeniem impactu Georga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lorak napisał:

^ tylko że nie mówiłem, ze RW jest ORB stat padderem. tzn. może i jest, ale to tu nieistotne. chodziło mi ogólnie o thunder, że są tak mocno nastawieni na atakowaną deskę, a to siłą rzeczy osłabia defensywę, więc tym bardziej jestem pod wrażeniem impactu Georga.

Tak czy siak. Idzie coś takiego wygrzebać? OREB po FT przeciwnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Eld napisał:

Tak czy siak. Idzie coś takiego wygrzebać? OREB po FT przeciwnika

https://www.addmorefunds.com/nba-wowy/

tylko trzeba się zarejestrować, a potem w zakładce team lub (bo nie wiem do końca o co ci chodzi, jako że po FT przeciwnika nie możesz mieć ORB ;]) opponent masz "prior event".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, eF. napisał:

ależ ja nie muszę Ci się w ogóle tłumaczyć, To Ty wiesz najlepiej kto jest DPOTY, i to Ty wskażesz tego gracza, który na to zasługuje. Nie chce mi się sprowadzać statystyk do takiej dyskusji, bo i tak według Ciebie PG13 będzie lepszy, ale eye test mi mówi, że Giannis to obrońca roku. Lepiej? ;)

?

ps. mogę być nieobiektywny, bo oprócz meczów Pistons, obejrzałem też trochę meczów Bucks, OKC o wiele mniej. DPOTY - PG13, teraz jest okej?

Pokaż mi moment w którym stwierdzam, że PG jest dpoty bądź to sugeruje. Jedyne co napisałem, to to, że mam co do niego wyrobione zdanie. Dlatego chciałbym usłyszeć twoje wytłumaczenie "Giannis to Dpoty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eryko napisał:

Pokaż mi moment w którym stwierdzam, że PG jest dpoty bądź to sugeruje. Jedyne co napisałem, to to, że mam co do niego wyrobione zdanie. Dlatego chciałbym usłyszeć twoje wytłumaczenie "Giannis to Dpoty".

Przecież napisałem. Jako, że oglądałem sporo meczów Bucks i widziałem Giannisa w akcji częściej jak PG13, uważam, że Giannis to DPOTY tego sezonu. Gobert odpada więc zostaje ich dwóch, a w moich oczach Giannis był gigantem po obu stronach parkietu. PG13 też był świetny, ale jeśli musisz kogoś wybrać, a musisz, to wybieram Giannisa. To jak on broni pozycje 1-5 jest nie do podjebania. Gość jest gigantem i być może zaraz wprowadzi swój team do finałów NBA. Dla mnie to on przejmuje koronę po LeBronie, ale oczywiście rozumiem, że ktoś się ze mną może nie zgadzać. To nie działa na zasadzie, że moja racja jest najważniejsza. Po prostu dla mnie Giannis to król w tym momencie. Jest naprawdę świetny w obronie, jak dostanie tę nagrodę to powiesz, że niezasłużenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.