Skocz do zawartości

Playoffs 2019 ECF: (1) Milwaukee Bucks vs (2) Toronto Raptors


Gość eF.

ECF Bucks vs Raptors  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto awansuje do finału NBA?

    • Bucks w 4
    • Bucks w 5
    • Bucks w 6
    • Bucks w 7
    • Raptors w 4
      0
    • Raptors w 5
      0
    • Raptors w 6
    • Raptors w 7

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Faworytem 6 spotkania chyba Raptors - skoro dzisiaj byli w stanie przetrwać ten napór ze strony Bucks na początku spotkania (w pierwszej kwarcie było już przecież naście punktów straty) i wygrać bez wielkiego meczu ze strony Gasola czy Ibaki, to uzasadnionym pozostaje chyba oczekiwanie, że także w kolejnej grze, gdy jeden z tej dwójki najprawdopodobniej będzie lepiej dysponowany niż dzisiaj, poradzą sobie z Giannisem i spółką.

Swoją drogą fajnie się patrzyło na Bledsoe w pierwszej kwarcie. Kompletnie nie przypominał tego bezużytecznego grajka z poprzednich potyczek - szalał w transition, nawet jumperki i trójki z rogu ładnie mu wpadały. Bud go jednak zdjął by chwilę odsapnął, a później gdy wrócił było już niestety po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giannis zagrał chyba najgorszy mecz w tych PO. Zresztą Bucks (jako team) od połowy 3q wyglądali jak inny zespół. Być może nie udźwignęli presji meczu numer 5. Z drugiej strony Raptors zagrali niesamowicie w obronie. Byli niczym Zdzisław Beksiński defensywy, piękny spektakl. Jeśli game 3 to był ich Redbull, to game 5 jest jak Mount Everest. Szacunek dla nich. No i Leonard, który jest absolutnie najlepszym graczem tych PO, ponownie zrobił różnicę. Humanoid gra swoją najlepszą koszykówkę w karierze (wymiana Leonard - DeRozan wygląda dziś okrutnie źle dla Spurs) więc jeśli Raptors awansują, to zasłużenie. Tutaj nie będzie przypadku. Jednakże to jeszcze nie koniec, Bucks nadal mogą wrócić do gry. I oby tak było, bo nie ma nic lepszego niż game7. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, człowiek...morza napisał:

 

 

przecież w RS takie posty miały rację bytu (a już dwa sezony temu to w ogóle, bo spurs bez niego radzili sobie całkiem nieźle), więc trochę to słabe z twojej strony Człowiekumorza.

natomiast teraz w playoffs Leonard gra jak Jordan i jest bez wątpienia top 2, w sumie nawet numer jeden, bo ciągnie raptors mocniej niż Curry warriors + przeciwko silniejszym przeciwnikom. w ogóle dobrze by było dla toronto, dla ich kibiców, gdyby do finału weszli. jak mało kto na to zasługują po tylu latach nijakości.

no i z perspektywy fana 76ers cieszy mnie taki obrót spraw, bo pokazuje jak dobrzy byli. także chyba jak lekko przeceniany ofensywnie jest Giannis (ciekawe jak wyglądałaby poprzednia seria, gdyby nie wewnętrzne problemy celtics). wiadomo, to już najwyższy poziom, on jeszcze młody i w ogóle,  ale tu widać pewne ograniczenia w jego skillsecie, bo trochę wali w mur wbijając się w obrońców i licząc na to, że wymusi FTs (a nawet jeśli się udaje, to potem pudłuje). on nie potrafi wziąć piłki i wykreować (czy to siebie czy partnerów) jak pełnoprawny GtG.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giannis pod względem siły, rozmiaru itp. jest świetnym atletą, ale wg mnie bardzo brakuje mu tej naturalnej gibkości, która czyniła czy też czyni nadal fenomenem Lebrona i którą widać zwłaszcza przy wjazdach w pomalowane. Wiem, że w regular on miał świetne cyfry jeśli chodzi o kończenie akcji ztej części parkietu, ale w PO przynajmniej póki co ciężko nie odnieść wrażenia, że on nie potrafi tak wjeżdżać pod kosz by nie wpakować się całym sobą  w obrońcę i nie wytracić tego impetu, który nadał wcześniej swemu ciału, co później sprawia, że dosyć łatwo go ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej pomogłoby by Grekowi  gdyby nauczył się po prostu rzucać, bo bez tego rzutu jest strasznie jednowymiarowy. Tutaj Toronto świetnie broni, jest też mniej gwizdków, i nagle już nie jest taki straszny jak go malowali. Inna sprawa, że jakby stawiali się gracze obwodowi w ilości więcej niż 1 na mecz, to Bucks by pewnie prowadzili w tej serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

przecież w RS takie posty miały rację bytu (a już dwa sezony temu to w ogóle, bo spurs bez niego radzili sobie całkiem nieźle), więc trochę to słabe z twojej strony Człowiekumorza.

Chyba pomijasz kontekst, gdzie 5 min wcześniej dapunk robił z siebie jasnowidza bo przewidział, że w tej serii wygrają...albo Bucks albo Raptors.

W tym kontekście wrzutka z poprzednich przewidywanek jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem trochę mniej czasu na oglądanie meczów w tej serii i sprawdzając dzisiejszy wynik byłem w lekkim szoku. Wydawało mi się, że Bucks otrząsną się z tych dwóch porażek w Toronto i seria rozstrzygnie się w Game 7, a tu z tego co czytam Kawhi z VanFleetem ustawili sobie Milwaukee w narożniku i czekają aż sędzia przerwie pojedynek. Po serii z Sixers w życiu nie pomyślałbym, że tak się to potoczy - fajne są te tegoroczne PO :)

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hoolifan napisał:

 Po serii z Sixers w życiu nie pomyślałbym, że tak się to potoczy - fajne są te tegoroczne PO :)

Seria z Sixers pokazała tyle, że Sixers to naprawdę dobry team i tak na dobrą sprawę, Wschód mógłby mieć trzech finalistów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria z Sixers spowodowała również, że Kawhi był mocno zajechany po tym jak w siedmiu spotkaniach musiał stawać na rzęsach by zaciągnąć zespół do ECF, gdzie czekał już na niego wypoczęty Giannis. Dla mnie przed tą serią Bucks byli zdecydowanym faworytem i stawiałbym ich ciut wyżej niż Toronto czy 76ers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.05.2019 o 05:40, KeepItDirty napisał:

Kto nie kibicuje GSW ten naprawdę powinien trzymać kciuki za Kozły, bo w nich jest siła

Niech to szybko kończą kozły i zbierają siły na finał.

Żaden inny team na tym poziomie nie ma podjazdu. Kto jak nie Bucks ma pokonać Curry&Co. No kto? 

Toronto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BMF napisał:

Nie no, Wschód w sezonach 08-11 był naprawdę mocny. 

W sumie racja. Celtics, Bulls i Heat z 2011 roku to były naprawdę mocne drużyny. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, może poza 2009, bo połamał się Garnett, to lata gdzie nie było na poziomie drugiej rundy sportowo różnicy między Wschodem i Zachodem, w '08 nawet Cavs czy Pistons bardziej się postawili Bostonowi niż Lakers, który przejechał się po Zachodzie. I teraz jest w sumie podobnie, bo nawet Boston miałby pewnie realne szanse z Blazers czy Nuggets. 

Ale poszczególne zespoły ciężko porównywać, bo obecnie jest więcej talentu w lidze, niby Bucks biją na głowę Cavs LeBrona pod względem talentu, ale są na dobrej drodze żeby za jakieś 8 lat być wspominani tak samo jak Cavaliers (gruby RS, w decydującym momencie lider mocno poniżej oczekiwań, a support daje dupy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o robienie z siebie Nostradamusa, po prostu ta seria pokazała że mamy dwie drużyny na tym samym poziomie a mimo tego blisko tu było żeby Raptors mieli 0-3 i jest kolejnym przykładem jak często sam wynik serii mógłby  być mylny.

 

btw jak wrzucanie posty o Leonardzie (gdzie faktycznie nadal byc może all def selekcja pokazuje że miałem trochę racji przynajmniej jeśli chodzi o RS) to możecie jeszcze wrzucic jak dzielnie walczyłem w obronie Raptors vs Celtics przed sezonem :D (albo to jak pisałem ze Bucks nie mają ławki :) )

 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.