Skocz do zawartości

Playoffs 2019 ECF: (1) Milwaukee Bucks vs (2) Toronto Raptors


Gość eF.

ECF Bucks vs Raptors  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto awansuje do finału NBA?

    • Bucks w 4
    • Bucks w 5
    • Bucks w 6
    • Bucks w 7
    • Raptors w 4
      0
    • Raptors w 5
      0
    • Raptors w 6
    • Raptors w 7

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, julekstep napisał:

Zerknij (chociazby box-score'owo) w bball ref jak Pippen wygladal w latach pierwszych mistrzostw i przemysl swoje zachowanie :P

3ci rok obu

Siakam
018-19    24    TOR    NBA    PF    80    79    31.9    6.5    11.8    .549    1.0    2.7    .369    5.5    9.1    .602    .591    3.0    3.8    .785    1.6    5.3    6.9    3.1    0.9    0.7    1.9    3.0    16.9

Pipen
989-90    24    CHI    NBA    SF    82    82    38.4    6.9    14.0    .489    0.3    1.4    .250    6.5    12.7    .514    .501    2.4    3.6    .675    1.8    4.8    6.7    5.4    2.6    1.2    3.4    3.6    16.5

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marceli73 napisał:

3ci rok obu

Siakam
018-19    24    TOR    NBA    PF    80    79    31.9    6.5    11.8    .549    1.0    2.7    .369    5.5    9.1    .602    .591    3.0    3.8    .785    1.6    5.3    6.9    3.1    0.9    0.7    1.9    3.0    16.9

Pipen
989-90    24    CHI    NBA    SF    82    82    38.4    6.9    14.0    .489    0.3    1.4    .250    6.5    12.7    .514    .501    2.4    3.6    .675    1.8    4.8    6.7    5.4    2.6    1.2    3.4    3.6    16.5

Błądzisz kolego, błądzisz niczym trener rzutowy Bena Simmonsa.

Ps. W 4 sezonie Pippen został mistrzem i kluczową postacią w układance Jaxa. Jak będzie z Siakamem? I żeby nie było, bardzo cenię Siakama, bo to jak się rozwinął w przeciągu roku jest niesamowite, ale porównywanie go do Pippena na ten czas to herezje. To tak jakby porównywać PJ Tuckera z Dennisem Rodmanem.

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście cyferki to wam dałem 1-2 rok się nie liczy. Rooki i Sophmore lata to czas rozwoju i zależy od tego jaka się ma konkurencje w rosterze i jakie zaufanie trenera. 

Leonarda się porównuje do Jordana to mogę sobie porównać Siakama do Pippena na tym samym etapie kariery. I Leonard i Siakam na pewno nie graja tak efektownie jak ci drudzy ale Leonard jest blisko Jordana a Siakam ma więcej talentu w ataku mimo że nie wkłada tak efektownie piłki do kosza. W obronie jest tez znakomity chociaz nie tak jak Pippen co już pisałem. 

35 minut temu, eF. napisał:

Błądzisz kolego, błądzisz niczym trener rzutowy Bena Simmonsa.

Ps. W 4 sezonie Pippen został mistrzem i kluczową postacią w układance Jaxa. Jak będzie z Siakamem? 

daj Siakamowi Jordana i takich przeciwników jak mieli, zabierz GS im z drogi i będzie podobna historia. W sumie ja też bym rade z Jordanem dał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dapunk20 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=RaHGNmDOiVE

 

porównania Siakama z Pippenem są jak najbardziej słuszne

 

Porownania na zasadzie Siakam to gracz podobny do Pippena i jak dalej sie bedzie rozwijal to 'sky is the limit' moze i sa sluszne.

Porownania na zasadzie Kawhi jak Jordan (z 1szego 3 peatu!) sam ciagnie team, ale ma jednak lepszy support niz MJ bo Siakam = Pippen (!), Ibaka = Grant (!!) a reszta to no nejmy nie sa sluszne. 

I nawet 3 filmiki z YT tego nie zmienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na pohybel wszystkim! No może sporej większości stawiam na Raptors. Parę argumentów dlaczego.

- pojedynek liderów powinien wygrać kawhi. Z racji większego doswiadczenia jak również faktu iż to on nie GA ma w swojej kartotece zapis ,, lider z jajami" którego Grek jeszcze nie udowodnił. To mega zawodnik Ale czy ktoś kto z zimna krwią rzuci Game Winnera A la Kawhi czy Lillard Myślę że jednak nie

- doświadczenie. Temat rzeka walkowany z każdej strony. Wielu deprecjonuje Ale myślę że tylu gosci z doświadczeniem w dalekich rundach play offs zachodu lepiej udzwignie finał konferencji

- głęboko wierzę że seria z Phila była dla Rapsow złotym runem mocy znalezionym po wielu latach który sprawi że na te serie stawia się wszyscy ważni gracze Raps.

- Mark Gasol będzie miał naprzeciw siebie Soft Brooka Lopeza. Myślę że w ataku na szansę w końcu coś pokazać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - Giannis będzie musiał bronić Kawhiego, a to znacznie osłabi jego atak bo na Middeltonie to Kawhi będzie robił po 40PPG na 65TS. Niemniej w drugą stronę Giannis ma ogromnie trudne matchupy i tu pytanie czy Bledsoe z Lopezem się odrodzą? Liczę na 7 meczy i.. wygrana Raptors dzięki doświadczeniu i ławce, która w końcu zacznie grać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony minimalnie bardziej wolałem 76ers, ale dzięki temu że awansowali Raptors to można bez zawahania powiedzieć, że w ECF spotykają się dwie najlepsze drużyny Wschodniej Konferencji tego sezonu.

Trochę denerwuje mnie ta narracja wokół tego spotkania, która sugeruje że to przede wszystkim pojedynek Kawhi vs Giannis, a to wcale nie jest prawda. Przy tych matchupach i przy tej głębi składu którą posiadają oba zespoły, niemal każdy będzie miał do odegrania ważną rolę. O matchupach pisał już eF w pierwszym poście, także ja nie mam zamiaru go kopiować jednak wspomnę o jednym matchupie, który według mnie może być kluczowy dla serii (i piszę to bez krzty ironii).

Bledsoe vs Lowry - Bledsoe musi zapomnieć o Celtics i wejść na ten poziom z RS. Boje się jego ofensywy, ale wierzę że w defie da radę. Lowry historycznie ma sporo za uszami w PO choć akurat w tych nie chokuje, aż tak bardzo jak w poprzednich latach (co nie zmienia faktu, że gra trochę poniżej swojej przeciętnej z RS), także tak jak Bledsoe ma coś do udowodnienia. Mam głęboką nadzieję, że w tych PO powtórzy się sytuacja z RS.  W tym sezonie Lowry osiągał przeciwko Bucks zawrotną średnią 6,5 pts na mecz na 23% skuteczności i 1/20 w 3ptFG (a to wszystko w 33min per game). Wszystkie te mecze Raptors przegrywali. Wiele w tych statystykach miał udział Bledsoe, który dominował Lowry'ego w bezpośrednich starciach. Jeśli Raptors chcą wygrać to Kyle musi wejść półeczkę wyżej.

Dla mnie jako dla fana Bucks, dużo sobie również obiecuję po Lopezie, który zniknął w tych PO. Zarówno z Detroit jak i przede wszystkim z Bostonem był kompletnym non-factorem. Miałem wręcz momentami wrażenie, że praktycznie go nie było na parkiecie w całej serii. Czas się przebudzić bo pojedyncze dobre zagrania w defensywie to za mało.

Nie pamiętam kiedy ostatnio byłem tak podekscytowany NBA. Już w tym momencie jestem wdzięczny Bucks za cały sezon jednak głęboko wierzę w to, że to nie koniec i ostatni mecz sezonu 2018/2019 zagramy na Golden State Warriors.

Bucks in 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, polishllama69 napisał:

przeglądałem match-upy i o ile dane NBA nie zawsze są wiarygodne, to 122 posiadania i 0pkt zdobyte przez Lowry'ego na Bledsoe robi wrażenie

te dane są gdzieś zbiorczo podane czy trzeba przeglądać boxy jak ten https://stats.nba.com/game/0041800311/matchups/?OFF_PLAYER_ID=&DEF_PLAYER_ID=

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

te dane są gdzieś zbiorczo podane czy trzeba przeglądać boxy jak ten https://stats.nba.com/game/0041800311/matchups/?OFF_PLAYER_ID=&DEF_PLAYER_ID=

?

 

https://public.tableau.com/profile/wojciech6497#!/vizhome/MILTOR/Sheet1?publish=yes

zebrałem to w jedno miejsce dla wygodniejszego przegladania, rORTG - oznaczenie robocze, czyli ORTG w match-upie - średnie w sezonie z graczem na placu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mikrofalowka napisał:

Dla mnie jako dla fana Bucks, dużo sobie również obiecuję po Lopezie, który zniknął w tych PO. Zarówno z Detroit jak i przede wszystkim z Bostonem był kompletnym non-factorem. Miałem wręcz momentami wrażenie, że praktycznie go nie było na parkiecie w całej serii. Czas się przebudzić bo pojedyncze dobre zagrania w defensywie to za mało.

I dostałem to co chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile na początku Kozły dały się zaskoczyć nadzwyczajną łatwością znajdywania pozycji przez Raptors i ich egzekucji, to im dalej w las tym było gorzej, źle to wróży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się bałem większej dominacji Bucks, ale nie było aż tak źle. Prawda, Raps mieli sporą przewagę i ją roztrwonili, ale jest nadzieja na urwanie jednego meczu na wyjeździe. Świetnie dzisiaj Lowry, Kawhi, Siakam .. gorzej oczywiście ławka. Ale widzę światełko w tej rywalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.