Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

 

@MarcusCamby

Dla mnie dalej ignorujesz impact superstarow, takim tokiem rozumowania to powinienem otoczyc Doncica 8-9 rolsami za okolice mid level zamiast all starem(Middletonem) czy borderline all starem(Vucem). To jest bardzo romatyczna wizja, ze 10 Satoranskych(10 solidnych graczy) pokona zespol z Lebronem, Wadem i 8 Mario Chalmersami, ale historia i praktyka mowi co innego. Od gwiazd zaczynasz budowe skladu, bo te gwiazdy to sa wlasnie konie pociagowe w RS i tym bardziej w PO.
To Harden robil bilans w Houston w czasach przed Paulem czy Brookiem, a nie gracze nr 9-10. To Westbrook robil bilans w OKC w MVP year, a nie bench warmerzy.

U mnie na bilans najwiekszy wplyw maja Luka(18 meczow, poziom znany),  Middleton(mega trymestr, bez absencji) i Vuc (solidny, bez absencji). Pozniej mozemy liczyc Satoransky, Brunson, Holmes, Ross, Markieff, Dudley, Diacon, Spellman, Diallo itd. 
 

10 meczow bez Markieffa nie powinno az tak rzutowac na calym bilansie. Holmesa duzo latwiej mi zastapic, a paradoksalnie Diallo, ktorego wysmiewales gral duze minuty z dobrym skutkiem(ta sama rola, awaryjny back up), nawet ten Muscala czy Spellman mieli dobry stretch.

Satoransky czy Brunson grali caly trymestr, wiec nie wiem gdzie mialbym tu niby grac Diaconem(stale minuty w Bulls), poza jakims garbage time. A Burke to grubszy WTF. 
 

Pewnie, ze chcialbym zastapic Dudleya Theisem, a Diallo Ilyasova. To lepsi gracze za duza wieksza kase. Jednakze, czy na miejscu GMa Pacers nie chcialbys zastapic Rose’a Doncicem, Turnera Middletonem, a Randla Vucevicem? Jesli nie, to faktycznie ciezko tu bedzie dyskutowac.
 

Rolsi jak Theis sa dobrzy jak graja wedle swoich umiejetnosci i roli. Theis w ograniczonej roli w Celtics wyglada swietnie(impact Kemby, Tatuma, Haywarda itd.), ale jakbys go dal np. do Charlotte czy Atlanty to automatycznie z racji braku talenty i impactu superstarow(opcji nr 1,2,3) traca na wartosci, bo musza robic wiecej rzeczy niz potrafia. To jest zla optymalizacja. Z dygresji w jednym klubie PLK byla kiedys taka dyskusja czy brac goscia co jest gwiazda w lidze rumunskiej w solidnym klubie czy brac dobrego 6th mana/startera z bodajze Crveny Zvezdy(w skali Euro swietny klub) za ta sama kase. Wybrano goscia z nazwiskiem z Crveny, ktoremu kazano grac jako gwiazda, gtg i kompletnie tej roli nie uniosl.

W Miami mam juz GTG(Luka), zajebistego sidekicka(Middleton) i 3 opcje(Vuca), ktorzy robia gre przez co rolsi moga blyszczec i grac wedle swoich umiejetnosci. Dojdzie jeszcze Oladipo. To jest głębia, a nie to co jest teraz w Mavs, gdzie po Porzingisie jest mega drop i 3 najlepszym graczem jest Hardaway jr, ktory u mnie bylby Terrencem Rossem w hierarchii. Juz nie wspominajac, ze  Łotysz opuscil jeszcze tylko w tym trymestrze 12 spotkan. Biorac to wszystkie pod uwage nie rozumiem jak mozesz zrownywac nasze bilanse. 
 

Jutro wrzuce konkretny opis, licze na zmiane wyniku, bo to przeciez nie jest zaden wstyd zeby zmienic zdanie. Mnie nawet ten Aaron Gordon na PF w naszej grze przekonal po namysle czy fit Butler Lebron

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tangiers

Jak już wielokrotnie wspominałem. LeBron - Wade czy LeBron - Irving wcale nie dominowali w RS, więc to nie jest żadna romantyczna historia, że gorsze konie pociągowe z dużo lepszym supportem niż te przysłowiowe Mario Chalmersy go przeganiały. Takie są uroki RS, dopiero potem PO to weryfikuje i Hawks czy Raptors dostawali srogie baty.

Vucevic wypadł Ci na 11 spotkań przy 28 granych, ale jego zastępowałeś bardzo dobrym Holmesem. Jego brak był prawie niezauważalny.

Doncic wypadł na 7 spotkań na 25 gier, to jest niewielka różnica procentowa, a znacząca na jakości. Te minuty przejmie pewnie Brunson.

Vucevic wcale nie jest dobrym fitem w tym zespole, bo najefektywniejszy jest z piłką. Tu byłby dużo większy zgrzyt niż Porzignis. Do tego nie masz na pozycjach 4-5 dobrych obrońców, więc z całym szacunkiem, ale twoje obrona to jest pewnie trzecia dziesiątka ligi.

Theis w Pacers jest rezerwowym, zmiennikiem Mylesa Turnera. Ale obaj są bardzo dobrymi obrońcami i bardzo dobrze fitują jako uzupełnienie Randle, kryjąc jego niedoskonałości. Tam GTG jest Rose czy Barton, więc twoje analogie są zupełnie nietrafione. Oczywiście żaden z Nich nie jest Doncicem, dlatego mimo posiadania długiej kariery, a ty krótkiej i sporej kontuzji jesteście na przestrzeni 25 spotkań w podobnym położeniu. Wiadomo, że twoja podłoga jest sufitem Pacers, ale mniej więcej tam się teraz spotkaliście.

Diallo oglądałem sporo dwa sezony temu w Pels. Ok, może się rozwinął, ale to jest za wcześnie by traktować go jako legit startera, a przecież ty cierpisz na brak starter PF i też zmiennika pod kosz. To nie są 8,9,10,11 nazwiska w rotacji, lecz przy najlepszym dla Ciebie rozwiązaniu gdy Doncic jest zdrowy 5 i 7. A to już ma znaczenie ;)

Lubię twoje opisy, więc chętnie przeczytam, ale nie przekonasz mnie, że Muscala, Diallo i Dudley można grać bez konsekwencji. A i te 7 spotkań absencji Doncica jest bolesne.

Rok temu za długą rotacje dostawałeś od mnie regularnie koło 20W, teraz oczekujesz zmiany narracji? Nie ma szans, ktoś musi ją doceniać, gdy 80% głosujących tego nie robi. Zresztą Karpik, który podziela twoje zdanie dał 16-9 Tobie i 14-11 Pacers. To jest różnica 1W, a mój system premiowy jest znany od dawna.

Lubię Cię @tangiers, wiesz o tym i cenię bardzo o czym nawet mówiłem głośno na zlocie, że jesteś najbardziej cenionym przez mnie GM gry za zdrowe połączenie wiedzy i czucia basketu, dlatego często sobie normalnie gadamy bez tych wszystkich adv stats, ale tutaj mnie raczej nie przekonasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Najsłabszy starter ligi Cię kazał pozdrowić

o kim mowa ?

co do G2G to nie żeby się czepiał, ale Dallas w clutch (jak już je rozgrywa) regularnie robi pod siebie, więc nietrafiony przykład

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Się nastawiałem na coś dużego, a tu typowe pi****lenie. W Thunder działa, w Blazers nie działa. Teoretycznie to można by rozbić lineupy na te Lillarda i McColluma i powinno przecież działać, a k**** nie działa.

A potem będziesz płakać, bo ktoś Ci napisał coś niemiłego. :) 

Nie powinno działać i nie działa. Po pierwsze, McCollum to tylko gość z ~top50 ligi, więc nie jest w stanie w pojedynkę ciągnąć lineupów, po drugie - Blazers mają superstara, dobrego gracza (CJ), średniego gracza (Whiteside) i leszczy, więc musi to robić, po trzecie - to fatalny team pod względem fitu w defensywie (duet Melo-Whiteside to pewnie bottom 5 defensywnych starting lineupów na pozycjach 4-5, a przecież McCollum i Dame też są słabi), po czwarte - mają w składzie tylko dwóch kreatorów, z czego jeden to CJ, wiec gdy nie ma Lillarda, to ich atak leży. 

Tzn. dla Ciebie Whiteside jest świetny, więc możesz być zszokowany, ale tak to wygląda w rzeczywistości.

OKC działa, bo mają trzech ~20ppg obwodowych ballhandlerów i dobrą rotację w defensywie pod koszem/niezłą na obwodzie, więc są w stanie grać nieźle po obu stronach parkietu, a jakieś problemy (aczkolwiek wciąż nie robią dramatu) mają tylko, gdy nie ma Paula na parkiecie. To, że poza tymi ballhandlerami, Gallo i Adamsem/Noelem biega jakiś Bazley, jest drugorzędne, bo core ekipy jest dobry, a że jest dobry po obu stronach parkietu, to mają okolice top10 defensywy i ofensywy.

Tak jak pisał karpik - kreatorzy/ballhandlerzy - spacing - rim protection/obrona, to się liczy w ocenie rotacji, Blazers nawet w primary lineupach tego nie mają, bo Whiteside to wciąż typowy statpadder, bez Lillarda nie mają bardzo często żadnej z tych trzech rzeczy. Można byłoby pewnie dyskutować, czy Heat to mają, ale to byłaby trochę poważniejsza rozmowa niż ,,czy Jared Dudley może zagrać 10 meczów po 20 minut?". Raczej tak, bo Vuc to niedoceniany obrońca, a Diallo czy Dudley w defensywie są akurat dobrzy, no a Muscala czy Spellman rzucają ponad 40% za 3 w tym drugim trymestrze, więc w ograniczonej roli wszystkich ich można dobrze wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^w zasadzie hardcore przykładem tego podejścia są rl Raptors, gdzie ten balans był zachowany, bo był spacing (maruda powie, że z RHJ na C to trochę gorzej, ale grą na dunker spot też można miejsce robić :)) rim protection i właśnie lead ball-handler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF Dla Ciebie Whiteside to statpadder i słaby obrońca, a Vucevic to niedoceniany obrońca.

Ja mam o obu odmienne zdanie i chyba mam do tego prawo. Nie uważam twoich analiz za prawdy objawione, zwłaszcza że masz skłonność do mędrkowania po fakcie, a przed sezonem proszony o predykcje mówisz, że jest za dużo zmiennych. Jakoś przed sezonem nie widziałem twoich wpisów głoszących to co teraz piszesz, że Blazers będą gorsi od Thunder i tym, że jest to takie oczywiste.

Zachwyty nad Diallo, Dudley i Muscala to dla mnie jest żart. Mówimy o roli dla jednego jako startującym power forwardzie i drugim jako pierwszy podkoszowy do rotacji, gdzie nawet w skróconej rotacji taki Muscala musi grać raz za Diallo, a raz za Vucevica. Jeśli więc w twojej ocenie obrona Melo - Hassan to bottom5 ligi, to dla mnie obrona Diallo - Vucevic nie wygląda lepiej.

I przy siedmiu absencjach Doncica, wcale Heat nie cierpią na nadmiar lead ball handlerów. Pierwszy Vucevic, a drugi Satoransky? Brunson?

Nie czuje się w żaden sposób przekonany, że bilans 15-10 krzywdzi Heat i szczerze to nie dostałem żadnego dobrego argumentu w tej sprawie, bym w ogóle rozważał zmianę zdania.

7 godzin temu, BMF napisał:

więc w ograniczonej roli wszystkich ich można dobrze wykorzystać.

Tylko, że to nie jest ograniczona rola, lecz regularne granie po 30 minut Nimi przez cały trymestr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trade watch czyli giełda statystyk

w nocy kilka fajnych występów.
swietni: Harden i Westi razem 72 punkty  na 54% / niedostępni ))) ABC plus Middle 56/26/10 razem 

Tak jak Leo 31/8/5 

fanie Luwawu 21/4 Osman 19/7/7 Bazę 23/6 Ayton  28/19 na NBA.com błąd  !!!!!

Nunn 24/8 Coby 33 oczka 7 3 Rubbio 18/11

spurs: 

Collins 35/17/2/2 bl 13/18 3/3 za trzy vs Dallas bez liderów +9

Hunter nie grał wiec znowu Cam niestety z musu S5

Reddish 20/6/3 /3st ale aż 16 rzutów i 0/6 za trzy - gość na startera się nie nadaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przyszła mi do głowy myśl, że Thunder to też dobry przykład, że często ilość > jakość w RS. CP3 jest świetny, ale nie tak dobry jak Paul George rok temu. Wtedy mieli Westbrooka ciągle gracza koło TOP30 ligi i Pau George w MVP mode do ciągnięcia unitów, a mimo to nie klikało. Za dużo było słabych punktów, mimo że liderzy byli lepsi.

Teraz jest jednak więcej klocków do gry jak Gallinari, SGA i dużo lepszy Schroder. Kolejny raz - rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polishllama69 napisał:

A moze to dzieki Westbrookowi ten Schroeder był tak slaby ? :D

Raczej nie, bo Schroder miał momenty bardzo dobrej gry ( pamiętam, chociażby jak rozjechał Pels ) - chyba pierwszy trymestr poprzedniego sezonu, a potem znowu zjechał na poziom cancera.

Ten sezon ma jednak wybitny.

Swoją drogą fajnie, że ball handling zaczyna być znowu w cenie :) Długo był to bardzo underrated skill w naszej zabawie, a teraz nawet "cenione" nicki zaczynają od Nich mocno uzależniać ocenę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcusCamby

Mi wlasnie chodzi o to, ze skupiasz sie tylko na minusach mojego zespolu, a te minusy to sa jednak detale, ktore nie powinny zawazyc na ogolnym wyniku. Robisz jednak z nich najwieksza wartosc, ktora ma o czyms decydowac. Poniekad, to moze schlebiac bo core zespolu, fit i forma liderow jest mocna. 
Ciagle slysze o Dudleyu czy Muscali, jak to oni mieliby o czyms decydowac. Dostales szereg argumentow, a to ze zaden nie trafil to mnie troche zastanawia.

Teraz juz skupiasz sie glownie na 7 meczach bez Doncica. Czekalem w sumie na to. Kryteria na ktore sie powolujesz stosujesz wybiorczo i na to chce ci zwrocic uwage. KAT opuscil 13 meczow(!), a jego zastepca jest Cody Zeller, ktorego wiem ze lubisz z jakis osobistych pobudek. Te 10-15 minut musza tam grac Peele czy Silva. Mi sie dostaje za doswiadczonego Dudleya czy Diallo, Spellmana czy Musciali, ktorzy grali jak na siebie swietny trymestr. Magic bez 13 meczow KATa dales 17-8, Pacers bez 15 Conleya 15-10. Tu nie ma logiki. 
 

Slowem nic nie napisales o formie Doncica, Middletona, Vuca itd. Zdrowy Sato, Ross, Brunson. Jakby to nie mialo dla Ciebie znaczenia. Kazdy zespol mozna skrytykowac na podstawie jakiegos kryterium. Wazna jest waga warunkow. 15 minut w meczu Dudleya, 15 minut Diallo, 10 minut Muscali/Spellmana w 10 meczach bez Markieffa to ma byc decydujacy czynnik na uwalenie bilansu? Mam wrazenie, ze jakby za Middletona biegał twoj ulubieniec Gallinari to bilans bylby duzo lepszy, a na takie rzeczy juz musze reagowac. Jest roznica miedzy 16-9, a 15-10. Ja w tej konferencji walcze o kazdy win
 

Wiem, ze w tamtym sezonie dawales mi kolo 20 zwyciestw za trymestr. Tak w tym chcesz mi dac kolo 7-8 winow mniej w skali sezonu pomimo tego, ze mam duzo lepszy zespol. 

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tangiers napisał:

 

Teraz juz skupiasz sie glownie na 7 meczach bez Doncica. Czekalem w sumie na to. Kryteria na ktore sie powolujesz stosujesz wybiorczo i na to chce ci zwrocic uwage. KAT opuscil 13 meczow(!), a jego zastepca jest Cody Zeller, ktorego wiem ze lubisz z jakis osobistych pobudek. Te 10-15 minut musza tam grac Peele czy Silva. Mi sie dostaje za doswiadczonego Dudleya czy Diallo, Spellmana czy Musciali, ktorzy grali jak na siebie swietny trymestr. Magic bez 13 meczow KATa dales 17-8, Pacers bez 15 Conleya 15-10. Tu nie ma logiki. 
 

 

Pelle :)

Norvel Pelle

Dzisiaj w 6min. 2pkt. 4zb. 2bl i +4 pomimo że jego 76ers przegrali 21pkt. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

Pelle :)

Norvel Pelle

Dzisiaj w 6min. 2pkt. 4zb. 2bl i +4 pomimo że jego 76ers przegrali 21pkt. :) 

No i spoko, Spellman/Dudley/Diallo/Muscala tez sa zdolni do takiej produkcji. U Ciebie taka rotacja przechodzi jako back up, a u mnie wedle Cambiego juz nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MarcusCamby napisał:

Swoją drogą fajnie, że ball handling zaczyna być znowu w cenie :) Długo był to bardzo underrated skill w naszej zabawie, a teraz nawet "cenione" nicki zaczynają od Nich mocno uzależniać ocenę :)

podejrzewam, że różne macie odbiory tego słowa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tangiers napisał:

Slowem nic nie napisales o formie Doncica, Middletona, Vuca itd. Zdrowy Sato, Ross, Brunson. Jakby to nie mialo dla Ciebie znaczenia. Kazdy zespol mozna skrytykowac na podstawie jakiegos kryterium. Wazna jest waga warunkow. 15 minut w meczu Dudleya, 15 minut Diallo, 10 minut Muscali/Spellmana w 10 meczach bez Markieffa to ma byc decydujacy czynnik na uwalenie bilansu? 

Bo ja tłumaczę czemu dostałeś wciąż bardzo dobry, ale nie satysfakcjonujący Ciebie bilans 15-10, dlatego nie skupiam się na plusach jak świetny Middleton, all-rounder na obwodzie Satoransky, dużo lepszej formie Rossa czy Doncicu ( oprócz kontuzji, moim zdaniem też nie miał już MVP impactu tak jak w pierwszym trymestrze )

15 minut Dudleya, 15 minut Diallo? To jak wygląda rotacja podkoszowych, gdy masz zdrowego tylko Vucevica? :)

10 minut temu, tangiers napisał:

Wiem, ze w tamtym sezonie dawales mi kolo 20 zwyciestw za trymestr. Tak w tym chcesz mi dac kolo 7-8 winow mniej w skali sezonu pomimo tego, ze mam duzo lepszy zespol. 

T. Young + Gallo > Middleton :)

Ogólnie i tak zmieniłem trochę system głosowań i głębia odgrywa mniejsze znaczenia, a zyskał star power. Stare zasady i mi nie odpowiadały wynikowo, teraz myślę jestem bliski optymalnego rozwiązania, mimo waszej krytyki.

14 minut temu, tangiers napisał:

Magic bez 13 meczow KATa dales 17-8, Pacers bez 15 Conleya 15-10. Tu nie ma logiki. 

Jest logika. KATa zastępuje Cody Zeller, tak jak u Ciebie Vucevica zastępował Holmes. Magic mają Lowry, który być może powinien dostać MVP tego trymestru. Magic bez Townsa są lepsi niż Heat bez Doncica moim zdaniem.

Pacers to inna historia, bo to zespół oparty na głębi i intensywności, robiący dobre wyniki w mieszanych lineupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tutaj problemem jest to co jest za Zellerem, bo to że Holmes może grać 30' to wiemy a czy te wszystkie Pelle i inne mogą to jednak ciężko ocenić i raczej traktuje się ich jako garbage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, polishllama69 napisał:

raczej tutaj problemem jest to co jest za Zellerem, bo to że Holmes może grać 30' to wiemy a czy te wszystkie Pelle i inne mogą to jednak ciężko ocenić i raczej traktuje się ich jako garbage

Czyli dokładnie to samo co u tangiersa. Też plaża za Vucevicem. Mimo że niektórzy chcą mnie przekonać, że zestaw garbage playerów - Diallo, Dudley, Muscala to dobra rotacja u contendera. Oba teamy mają słaby zestaw na pozycjach 4-5, ale Magic mają trochę lepszy i zdrowszy skład.

I dlatego dziwię się, że Magic dostają niskie bilanse, a Heat tak wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diallo zagrał naprawdę mocny trymestr jak na garbage w Suns (pomińmy dlaczego, bo to nieistotne), dawał dobre minuty na C i na PF w obronie a w sumie tego ten zespół potrzebuje (tak, oni grali ustawieniem Ayton - Diallo...) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.