Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

To pisanie "odszedłeś w trakcie sezonu, Kyrie i Kawhi się obrazili" albo "w prawdziwej lidze to nie do pomyślenia (sic! - przyp.), w playoffach to wezmę pod uwagę" jest cholernie niesprawiedliwe wobec Woodena i po prostu nieuczciwe. 

 

No i to jest klucz, bo to jest to samo co pisanie przez Qcina wobec mnie, że wymieniłem cały zespół w odniesieniu do zeszłego sezonu.

 

I żeby nie było - ja ten argument o Irvingu i Leonardzie podsunąłem, ale nie będę brał go pod uwagę przy głosowaniu. Dodam i piszę to publicznie, że wszystko w rękach Woodena.

 

Chcę wierzyć i nadal wierzę, że CM odszedł rzeczywiście z powodu braku czasu i nie można za to karać Woodena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza jednym wyjątkiem (fluber) nikomu nie udało się ordynarną propagandą przeforsować swojego stanowiska odkąd gram. Sorry, że tak brutalnie, ale jak taki problem budzą posty byłego gracza który nie może głosować to ktoś musiał Was uświadomić. :]

Dzięki za komplement chociaż szczerze to chyba przeceniasz efekty moich działań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem z postami człowieka morza, a nie z tym, że odszedł z gry. To pisanie "odszedłeś w trakcie sezonu, Kyrie i Kawhi się obrazili" albo "w prawdziwej lidze to nie do pomyślenia (sic! - przyp.), w playoffach to wezmę pod uwagę" jest cholernie niesprawiedliwe wobec Woodena i po prostu nieuczciwe. Marnujemy czas i dostajemy rozrywkę, jak komuś się to nie kalkuluje, to trudno, szukanie analogii do prawdziwej ligi gdzie ludzie za tą rozrywkę dostają miliony dolarów to jakiś żart.

 

Nikt Ci nie każe odpisywać, generalnie mocno przeceniacie znaczenie tych dyskusji dla świadomości GM-ów, pamiętam, że kiedyś poszedłem spać, po 3h wstałem, i napisaliście tutaj 7 stron w tym temacie. Guess what, nie czytałem tego, i inni też nie czytali, każdy z Was forsuje stanowisko korzystne dla siebie i nikt tego nie traktuje jako czegoś obiektywnego. ;] Poza jednym wyjątkiem (fluber) nikomu nie udało się ordynarną propagandą przeforsować swojego stanowiska odkąd gram. Sorry, że tak brutalnie, ale jak taki problem budzą posty byłego gracza który nie może głosować to ktoś musiał Was uświadomić. :] 

W sumie w tym co piszesz jest dużo racji.

Mi nie chodzi o to, żeby z powodu odejścia C_M z Knicks obrywało się teraz Woodenowi - bo tak jak pisałem wyżej to nie jego wina. 

Niemniej jednak oceniamy cały sezon - formę graczy, rotację, kontuzje, zmiany -  i zmiana GMa to zawsze zmiana i wydaje mi się, że przy wyrównanej batalii jest więcej GMów, którzy mając z jednej strony Knicks z nowym GMem, a inny team z czołówki mogą ten czynnik wziąć pod uwagę, ale nie napiszą tego na forum, ponieważ zostaną skrytykowani.  

 

Mam nadzieję, że Wooden da radę merytorycznie przekonać mnie, czy innych GMów o wyższości Knicks nad ewentualnym przeciwnikiem. 

 

W sumie są GMowie, którzy się nie udzielają prawie w ogóle, zatem może macie rację, że zmiana GMa podczas sezonu nie powinna mieć zbyt dużego wpływu na ocenę drużyny, jeżeli nie zmienia się taktyka. Mi się jednak wydawało, że zaangażowanie GMa też powinno się jakoś przekładać na działanie prowadzonego przez nas klubu. Taktyka, wizja drużyny, kontynuacja pewnej myśli - drużyna, która chce o coś walczyć powinna mieć poza suchym rosterem to coś - jak chce wygrać mistrzostwo, ale może za dużo od naszego beGM oczekuje.. 

W sumie mój głos to i tak tylko 1 z 30, więc jak nie mam racji, to zwyczajnie zostanę przegłosowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są dwie osobne kwestie:

 

1) za zaangażowanie i wkład w grę, aktywność i godziny spędzone przy klawiaturze na wciskaniu kitu o wyższości swojego teamu jak najbardziej powinny nalezeć się dodaktowe punkciki, trochę jak w papierkowym RPGu gdzie pod koniec sesji wieksza część XP to nagroda za ciekawe odgrywanie postaci, a nie za kulnięte krytyki na d20

 

2) stosując  RPGową analogię negatywne ocenianie drużyny, która miała zmianę na stanowisku GMa to trochę tak jakby na sesję D&D dołączył nowy gracz w trakcie kampanii i mistrz gry zmuszął go grania 1-levelową postacią, gdy reszta jest już dawno na piątym levelu - ani to  sprawiedliwe, ani zgodne z duchem zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są dwie osobne kwestie:

 

1) za zaangażowanie i wkład w grę, aktywność i godziny spędzone przy klawiaturze na wciskaniu kitu o wyższości swojego teamu jak najbardziej powinny nalezeć się dodaktowe punkciki, trochę jak w papierkowym RPGu gdzie pod koniec sesji wieksza część XP to nagroda za ciekawe odgrywanie postaci, a nie za kulnięte krytyki na d20

Jeżeli takie coś miałoby wejść w życie to ja dziękuję za wspólną zabawę. Zostałem zaproszony do gry i jednym z koronnych argumentów który przekonał mnie do przystąpienia do rozgrywki było to, iż ta gra miała na celu nie pochłaniać zbyt wielu czasu a jedynie być bardziej aktywnym w pewnych okresach. A widzę że co jakiś czas pojawia się ten temat. Bo część gmow jest mało aktywna. Bo nie sieją propagandy. Bo nie można z nimi wchodzić w pyskówki na pewne aspekty. A pojawiło się kilka takich komentarzy że ktoś bierze aktywność pod uwagę przy bilansach. Więc jeżeli tak do tego podchodzicie i macie wyjebane na jedną z podstawowych zasad to ja dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli takie coś miałoby wejść w życie to ja dziękuję za wspólną zabawę. Zostałem zaproszony do gry i jednym z koronnych argumentów który przekonał mnie do przystąpienia do rozgrywki było to, iż ta gra miała na celu nie pochłaniać zbyt wielu czasu a jedynie być bardziej aktywnym w pewnych okresach. A widzę że co jakiś czas pojawia się ten temat. Bo część gmow jest mało aktywna. Bo nie sieją propagandy. Bo nie można z nimi wchodzić w pyskówki na pewne aspekty. A pojawiło się kilka takich komentarzy że ktoś bierze aktywność pod uwagę przy bilansach. Więc jeżeli tak do tego podchodzicie i macie wyjebane na jedną z podstawowych zasad to ja dziękuję.

 

2 tygodnie wytrzymaliśmy bez groźby odejścia - rekord 2019 :)

 

Ja ogólnie aktywność GMa w zasadzie mam tam gdzie terminarz przy bilansach ;)

 

I każdemu z nas przedstawiano dokładnie taki sam opis gry ze nie pochłania wiele czasu no ale chyba wszyscy się zgodzą ze gra mocno ewoluowała od tamtego czasu, niemniej wciąż dla mnie ważniejsze jest to co GM zrobił z drużyna niż to co myśli , ze zrobił ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma czas, żeby pisać non stop posty, to może na tym zyskać (fluber) i może na tym stracić (january), jeżeli przekona/zniechęci do swojego zdania. Jak ktoś nie chce codziennie pisać o swojej drużynie, to ani nie zyskuje, ani nie traci. Z tego co zauważyłem przez prawie rok beGM obecności, poza okresem FA i playoffami można faktycznie nie być aktywnym, i nie ma to wpływu na wyniki zespołu.

 

Odchodzenie GM-ów z gry w trakcie sezonu się będzie zdarzać, bo robimy to for fun, i ciężko wyciągać konsekwencje z faktu, że ktoś tego funu nie ma. Raczej problemem były przyczyny dla których ludzie zaczęli odchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli takie coś miałoby wejść w życie to ja dziękuję za wspólną zabawę. Zostałem zaproszony do gry i jednym z koronnych argumentów który przekonał mnie do przystąpienia do rozgrywki było to, iż ta gra miała na celu nie pochłaniać zbyt wielu czasu a jedynie być bardziej aktywnym w pewnych okresach. A widzę że co jakiś czas pojawia się ten temat. Bo część gmow jest mało aktywna. Bo nie sieją propagandy. Bo nie można z nimi wchodzić w pyskówki na pewne aspekty. A pojawiło się kilka takich komentarzy że ktoś bierze aktywność pod uwagę przy bilansach. Więc jeżeli tak do tego podchodzicie i macie wyjebane na jedną z podstawowych zasad to ja dziękuję.

 

wiesz, to od Ciebie zależy jak będziesz oceniać inne drużyny - możesz to robić  na surowo przez pryzmat samych liczb (choć przy tym formacie zabawe i tak nie dojdziesz w ten sposób do wyników idealnie oddających rzeczywistość) ale możesz też trochę jak mistrz gry RPG doceniać zaamgażowanie i wkład w grę (sensowny i merytoryczny, nie mówię tu o totalnym bełkocie i forumowych mini-wojenkach) 

 

dobra, idę stąd, bo i tak już nie gram - chciałem pomóc rozwiązać problem, ale chyba nie wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolader,

 

Przecież się udzielasz w tematach. Tu nie chodzi o wdawanie się w pyskówki, czy przerzucanie na propagandę, ale o to, żebyśmy starali się jak najmerytoryczniej (w miarę możliwości) porozmawiać. Nie chodzi mi tez o to, czy ktoś napisze więcej postów, ale jak ktoś ma czas, to miło poczytać coś o jego drużynie - łatwiej wtedy coś więcej sie dowiedzieć o teamie zarówno w trakcie bronienia go, jak i krytyki. I nie czuj się urażony, bo nie masz czym,  zresztą i tak właśnie tankujesz ;)

 

BothTeamsPlayedHurd,

 

Mamy tu sporo indywidualności. Niestety cześć naszych GMów zbyt dosłownie odbiera chęć dyskusji jako krytykę i lepiej czasami chyba nic nie napisać i robić po swojemu, bo później chociaż nie trzeba się z tego tłumaczyć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba jest aktywna gdy:

 

- umieszcza opis w wyznaczonym do tego czasie

- umieszcza głosy w wyznaczonym do tego czasie

- wybiera w drafcie w wyznaczonym do tego czasie

- wysyła oferty dla FA w wyznaczonym do tego czasie

- oddaje głosy na FA w wyznaczonym do tego czasie

 

Wszystkie osoby spełniające w/w kryteria są osobami aktywnymi. Przypominam co poniektórym (nie zapraszam do cytowania i dyskutowania, bo zaraz znikam i tak jak na chwilę się pojawiłem), że format beGM nie przewiduje innego sposobu mierzenia aktywności niż powyższe wymagania, jak i nie przewiduje innych negatywnych konsekwencji dla nieaktywnych GMów jak kumulacja punktów karnych.

 

To przykre, że co jakiś czas trzeba dorosłym ludziom przypominać, że są na forum, dla zabawy i są wśród innych dorosłych ludzi, którzy mają swoje dorosłe obowiązki i bawią się w takim stopniu, w jakim jest to wymagane i w takim, w jakim sprawa im to frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie oceniać Lakers w naszej grze.

I przypominam bo tam było przekłamanie ze ostatecznie obok Brogdona w spurs wrócił Rudy Gay który w Real spurs gra rewelacyjny sezon

 

A gra nie jako trzeci bo mam jeszcze Millsapa Murraya i wspomnianego Brogdona wiec mam do Rudasa mniej zadań niż Pop który musi z niego robić plastra.

 

A lawke tez mam mocniejsza niż Pop wiec ta propozycja z 2 stron w tył o wątpliwym T2 dla mnie jest bardzo stronnicze i niesprawiedliwe.

 

Moim marzeniem jest abym taki zestaw widział co nic w spurs co zgromadziłem w zabawie.

Fajnie zgarnąć Lillarda i budować na nim ale mam zacny szeroki skład oparty na zdrowych podstawach graczy dobrze grających w PO

Wiec wypowiedz Q jest dla mnie niezrozumiała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie wytrzymaliśmy bez groźby odejścia - rekord 2019 :smile:

 

Ja ogólnie aktywność GMa w zasadzie mam tam gdzie terminarz przy bilansach ;)

 

I każdemu z nas przedstawiano dokładnie taki sam opis gry ze nie pochłania wiele czasu no ale chyba wszyscy się zgodzą ze gra mocno ewoluowała od tamtego czasu, niemniej wciąż dla mnie ważniejsze jest to co GM zrobił z drużyna niż to co myśli , ze zrobił ;)

 

Nie, mi się nie podoba takie podejście bo jest ono z dupy. Ludzie wymyślają sobie nowe standardy, na podstawie czego będą oceniać siłę zespołów. Równie dobrze ja mogę komuś dodawać +2 winy bo ma sporo białych koszykarzy w składzie. I nie pisałem że to ty, tylko że pamiętam że ktoś tak pisał, nie pamiętam kto i jak to brzmiało słowo w słowo. Nie zmienia to faktu że jest to krzywdzące. Jeżeli chcecie samych aktywnych gmów, którzy będą codziennie pisać to po prostu dajcie znać, szkoda mojego czasu.

 

 

 

Był ktoś kto pisał że oceni słabiej bo gm jest mniej aktywny.

 

 

wiesz, to od Ciebie zależy jak będziesz oceniać inne drużyny - możesz to robić  na surowo przez pryzmat samych liczb (choć przy tym formacie zabawe i tak nie dojdziesz w ten sposób do wyników idealnie oddających rzeczywistość) ale możesz też trochę jak mistrz gry RPG doceniać zaamgażowanie i wkład w grę (sensowny i merytoryczny, nie mówię tu o totalnym bełkocie i forumowych mini-wojenkach) 

 

dobra, idę stąd, bo i tak już nie gram - chciałem pomóc rozwiązać problem, ale chyba nie wyszło ;)

 

Nie. Oceniać powinniśmy w jak najuczciwszy sposób (przynajmniej w mojej opinii tak powinno być). Ale skoro było mówione że gra nie wymaga poświęcenia wielu czasu a później ktoś pisze że aktywność jest przez niego brana pod uwagę to chyba logika mi spierdala. Jasna, gra przez ten czas się rozwinęła ale dalej rzucane jest że w sumie nie potrzeba za dużo czasu poświęcać na nią.

 

 

Kolader,

 

Przecież się udzielasz w tematach. Tu nie chodzi o wdawanie się w pyskówki, czy przerzucanie na propagandę, ale o to, żebyśmy starali się jak najmerytoryczniej (w miarę możliwości) porozmawiać. Nie chodzi mi tez o to, czy ktoś napisze więcej postów, ale jak ktoś ma czas, to miło poczytać coś o jego drużynie - łatwiej wtedy coś więcej sie dowiedzieć o teamie zarówno w trakcie bronienia go, jak i krytyki. I nie czuj się urażony, bo nie masz czym,  zresztą i tak właśnie tankujesz ;)

 

Nie podoba mi się pewna narracja, którą wyjaśniłem powyżej. Jednemu czas pozwala na więcej, innemu na mniej. Wiadomo że im więcej dyskusji (przede wszystkim na poziomie) tym lepiej można przekazać swoją wizję. Ale to nie powinno wpływać na bilanse. A pamiętam takie posty.

 

Tankuje, bo akurat muszę. Gdy miałem zdrowszy i lepszy roster i nie tankowałem to dostawałem głosy w stylu 4-23 a teraz dziwnym trafem jest inaczej. Taki paradoks.

 

 

 

Najlepiej nie reaguj na prowokacje. Po wszystkich meczach będzie można ocenić w którym tierze jesteś, dla mnie póki co w 1,5. 3mam kciuki by na przekór większości twoi SAS mieli dobry trymest.  :victorious:

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.