Skocz do zawartości

Minnesota Timberwolves 2018/2019 Czy Tom wykorzysta potencjał i zrobi z KAT-a lidera?


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

wez przestan gadac jak homer [stronniczy kibic] a zacznij jak powazny czlowiek, bo pisanie ze ktos poleci w ch**a jak nie przedluzy z jego druzyna to homerstwo najwyzszych lotow

 

Imo bardziej chodziło o to, że Butler i 76ers już "nieoficjalnie" gadali o extension.

 

Za Lowe&Woj

 

 

 

The Sixers and Butler, a four-time All-Star, have every intention of formalizing a long-term agreement this summer, sources said, but nothing is allowed to be negotiated or agreed upon until Butler opts out of the final year of his contract after the season.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że dostali dobra paczkę, bo po pierwsze mają All-D RoCo który nie zabiera USG i rozciąga grę, mają Sarica jako stretch4, który u normalnego trenera powinien grać 26-28 min z ławki zarówno z Gibsonem jak i Diengiem.

 

W końcu rozgrywać będzie Teague, który jest w tym lepszy niż wielu uważa - pytanie tylko czy Wiggins i KAT naprawdę zaczną bronić... kurde jak ja bym chciał żeby tę paczkę Pop poprowadził!

 

pozwol ze przyczepie sie do 3 rzeczy

 

po 1 z tym rozciaganiem to tak troche tylko w teorii, bo w praktyce to roznica miedzy RoCo i Butlerem za 3 to 1% 

 

po 2 Teague nie jest lepszy niz wielu uwaza, zwlaszcza jesli mowimy o rozgrywaniu, gdzie jest gorzej niz przecietny (jesli bierzemy pod uwage startujacych PG)

 

po 3 Wiggins nie zacznie bronic, a KAT musi sie nauczyc i chciec (akurat checi moze miec zeby teraz cos udowodnic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet za JB nic nie urywa, gdy się oddało LaVine'a, Fina, Dunna za Brokuła, ale jesteśmy tu i teraz i na tu i teraz lepszego dealu dla Wolves po prostu nie było.

O ile Cov loguje się u Thibsa na 40 minut w meczu, to nie wiem jak i gdzie odnajdzie się Šarič, bo Gibson będzie grał choćby miał amputowaną nogę, a Dienga trzeba wystawiać na kilkanaście minut, licząc na to, że ktoś się nabierze i weźmie go za spadajacy kontrakt. Jeszcze jest ta parówa Tolliver, ale on na szczęście gra krótko, więc irytuje tylko po parę minut.

 

Na dziś warto dać kilkanaście meczów by zobaczyć czy ten roster jest w stanie coś zdziałać, a potem, zaleznie od perspektyw na PO zostawić albo trochę przemeblować.

 

Dienga nie da się nijak spakować, pewnie analogicznie jest z Gibsonem (który jest także nieślubnym synem Thibsa), a Wigginsa już by nawet Kings nie wzięli (jedyne nadzieje i to mgliste to Hawks i Nets). Suns szukali PG, więc w obliczu rezurekcji zwłok Rose'a i taniości Jonesa warto im podrzucić kukułcze jajo w osobie Teague'a.

Edytowane przez Lu-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet za JB nic nie urywa, gdy się oddało LaVine'a, Fina, Dunna za Brokuła, ale jesteśmy tu i teraz i na tu i teraz lepszego dealu dla Wolves po prostu nie było.

O ile Cov loguje się u Thibsa na 40 minut w meczu, to nie wiem jak i gdzie odnajdzie się Šarič, bo Gibson będzie grał choćby miał amputowaną nogę, a Dienga trzeba wystawiać na kilkanaście minut, licząc na to, że ktoś się nabierze i weźmie go za spadajacy kontrakt. Jeszcze jest ta parówa Tolliver, ale on na szczęście gra krótko, więc irytuje tylko po parę minut.

 

Na dziś warto dać kilkanaście meczów by zobaczyć czy ten roster jest w stanie coś zdziałać, a potem, zaleznie od perspektyw na PO zostawić albo trochę przemeblować.

 

Dienga nie da się nijak spakować, pewnie analogicznie jest z Gibsonem (który jest także nieślubnym synem Thibsa), a Wigginsa już by nawet Kings nie wzięli (jedyne nadzieje i to mgliste to Hawks i Nets). Suns szukali PG, więc w obliczu rezurekcji zwłok Rose'a i taniości Jonesa warto im podrzucić kukułcze jajo w osobie Teague'a.

A co się stało z tym Diengiem, który kiedys całkiem fajnie wyglądał w D i miewał dobre momenty w O ? Thibs go zjebał, kontrakt, czy obecność KAT na C? 

Ja żałuję, że somehow Taj nie poszedł w paczce z Butlerem, ale nie bardzo chyba było co dorzucić. 

Simmons-Butler-Taj-Biid w obronie i na deskach wyglądałoby mocno zacnie. 

Dario w Minny ma raczej przejebane, bo...

KAT nie zamaskuje jego niedostatków w D na takim poziomie jak Biid. 

Chyba że jakiś 2nd Unit z Diengiem/Tajem na C?

Także Dario jest smutny, bo w Sixers jakby wrócił do swojego grania to witałby się z ~15 bankami lekkim c***em, a w Minnesocie jak mu upierdolą minuty może być ciężko.

Z drugiej strony ten gość tyle razy mnie zaskakiwał, że może jeszcze raz zaskoczy w Minetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwol ze przyczepie sie do 3 rzeczy

 

po 1 z tym rozciaganiem to tak troche tylko w teorii, bo w praktyce to roznica miedzy RoCo i Butlerem za 3 to 1%

 

po 2 Teague nie jest lepszy niz wielu uwaza, zwlaszcza jesli mowimy o rozgrywaniu, gdzie jest gorzej niz przecietny (jesli bierzemy pod uwage startujacych PG)

 

po 3 Wiggins nie zacznie bronic, a KAT musi sie nauczyc i chciec (akurat checi moze miec zeby teraz cos udowodnic)

Ad. 1

Sam % rzutów nic nie znaczy, chodzi o styl gry, gdzie stosunkowo niewiele off ball gra Butler, za to lubi piłkę trzymać.

 

Ad.2

Właśnie o to mi chodziło, mnóstwo jest takich sceptyków jak Ty, a Teague jest niedocenianym rozgrywającym. Oczywiście to nie ten poziom co CP3, Rubio czy Wall, brakuje mu przeglądu pola (szczególnie w transition jak ma Ball czy Simmons, choć tu warunki fizyczne też grają rolę), ale jest bardzo skutecznym podającym. Wprawdzie TT to nie jest trener dla niego, ale mam nadzieję że pokaże mimo tego jak dobrze umie prowadzić grę.

 

Ad.3

KAT już w drugiej połowie zeszłego sezonu wykazywał poprawę defensywy, a w tym mimo niesprzyjających okoliczności wyglądał naprawdę nieźle. W tym nawet adv stats to potwierdzają (poniżej).

 

 

Ps. W Wigginsa sam nie wierzę, tu cud musiałby się zdarzyć. :)

e5a508791f3ae408657c3902323b77e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny, te staty są z zeszłego sezonu (przy czym DRAPM miał jeszcze gorszy niż podany: http://basketball-analytics.gitlab.io/rapm-data/season/2017-18/regular-season/), a w tym wygląda słabo w DPIPM i cały czas w bronieniu at rim.
Karol ja wiem że to z zeszłego roku i zwróć uwagę, że pisze o tym iż w drugiej połowie roku była poprawa. Dodawanie wskaźnika z innej strony (notabene doskonale mi znanej, którą sam tu wrzucałem - może nawet jako pierwszy) nic nie zmienia. Bo z czym się nie zgadzasz? Z tym, że się poprawił? To sprawdź poprzednie lata...

Poza tym nie wiem czego Ty się spodziewasz, że w pół roku będzie z niego Gobert? On nigdy nie będzie rim protectorem z prawdziwego zdarzenia. Mam wrażenie że szukasz dziury w całym zamiast skupić się na treści wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to niż oferty z Heat i Rox, choć szału nie ma patrząc na to, co Wolves oddali za Brokuła.

 

Ja tam bym wolał tego Josha Richardsona.

 

Wolves zrobili PR'owy ruch, trochę jak Spurs - patrzcie, patrzcie, dostaliśmy dwóch starterów za niezadowolonego gwiazdora, który za kilka miesięcy i tak by odszedł, opłacało się czekać, jesteśmy zwycięzcami!

 

Realia są jednak takie, że duet Towns-Saric to dramat w obronie, obstawa na 2/3 jest low iq i nie kreuje, a najlepszym playmakerem jest tam kto? Rzuć monetę między Rose'm i Teague, i miej nadzieję, że ona nigdy nie spadnie.

 

Wolves jakimś sposobem w parę lat z najbardziej perspektywicznej drużyny w lidze zmienili się w zespół, który ma marne szanse na play-off i niewielki upside.

 

Josh Richardson jest zarówno lepszym koszykarzem od Sarica i Covingtona, jak i lepszym fitem, dając przy tym przynajmniej jakieś nadzieje na to, że może rozwinie się z niego all-star, a przynajmniej mocny two-way starter, który rzuci 20 punktów i coś przy tym w ataku wykreuje - sobie lub partnerom. Do tego ma fajny kontrakt, pasuje wiekowo do Wigginsa i Townsa, można by myśleć o zbudowaniu play-off teamu wokół tej trójki.

 

Dla Sixers to świetny deal, worst case scenario Butler odchodzi latem, a klub ma kupę siana, żeby przynajmniej zastąpić graczy oddanych w wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sota bez progresu Townsa w obronie i tak nigdzie nie zajdzie, a jeżeli Richardson nie zostanie allstarem, to lepiej mieć Saricia i Covingtona jednak. Główny minus dla Sixers jest taki, że trzeba będzie dać 30-letniemu Butlerowi pełnego maxa. 

 

A Wolves nikogo nie przeczekali, z tego co mówiły Windhorsty to Thibs faktycznie myślał, że przeczeka Butlera i to może się udać, ale po meczu z Lakers się ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym lepiej? Saric i Covington to nie są gracze robiący różnicę. Richardson już teraz robi 20-4-4 i trafia 40% trójek.

 

Wolves mogli mieć fajny trzon składu do obudowania, zamiast tego ich drugą opcją jest Wiggins.

Miami miało łatwy terminarz na starcie sezonu, w meczach z dobrymi ekipami (Spurs, Blazers, Pacers) JR miał jakieś 30% z gry. Jak zakładasz, że JR ma realną szansę być allstarem, to pewnie jest lepszy, jak nie - to lepiej mieć bardzo dobrego i niezłego startera niż jednego świetnego. Czy ma, nie wiem, w ostatnich PO był kiepski w ataku, a potem sobie zrobił coś z barkiem pod koniec serii.

 

Dopóki Towns nie zacznie bronić to Wolves tak czy siak nie mają fajnego trzonu do obudowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak dobrze musiałby zacząć bronić Towns, żeby jeszcze ukryć Sarica? Wstaw na czwórkę porządnego defensora i poprzeczka względem Townsa obniża się przynajmniej do w miarę realnej do osiągnięcia.

 

I kogo masz na myśli, pisząc o bardzo dobrym starterze?

 

btw. trudno żeby Richardson utrzymywał taki poziom przeciwko silnym ekipom, biorąc pod uwagę, jakie ma wsparcie. Gdyby tak było, to pewnie nie mielibyśmy dyskusji na temat jego szans na zostanie all-starem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym lepiej? Saric i Covington to nie są gracze robiący różnicę. Richardson już teraz robi 20-4-4 i trafia 40% trójek.

 

Wolves mogli mieć fajny trzon składu do obudowania, zamiast tego ich drugą opcją jest Wiggins.

 

Tylko że Wiggins skorzysta pewnie na tym że Butler odszedł więc przynajmniej ja oczekuję od niego tendencji wzrostowej i czegoś bardziej na kształt jego 3 sezonu niż tego co było rok temu. A jeśli nastąpi zakładana przeze mnie poprawa to Wiggins może być sensowną 2 opcją w ataku.  

 

Wiggins poprawił też rzut z dystansu. Rzuca 2,1 trójki w meczu na skuteczność to 0,396 a to bardzo przyzwoity wynik. Zobaczymy czy będzie to w stanie utrzymać jednak na ten moment wygląda to obiecująco. 

 
W moim odczuciu ten trzon Minesoty (KAT i Wiggins) dalej mają duży potencjał, tylko żeby ci zawodnicy się rozwinęli potrzeba konkretnego trenera z wizją i umiejętnościami. Dopóki mają takiego trenera jakiego mają to ja nie jestem zdziwiony że wyniki są poniżej oczekiwań oraz ich potencjału. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie do ukrycia Saricia wystarczał Amir Johnson i dobrzy obwodowi obrońcy. 

 

Covington i Saric w RS byli częścią najlepszego S5 w NBA - jeżeli Wiggins nigdy nie zbliży się do poziomu Simmonsa z rookie season, Towns - do poziomu Embiida z ubiegłego roku, a kontrakty Thibsa do poziomu Redicka - to z tego i tak nic nie będzie. Saric to świetny fit w ataku, a Covington w obronie. Piłeczka po stronie T&W.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że Wiggins skorzysta pewnie na tym że Butler odszedł więc przynajmniej ja oczekuję od niego tendencji wzrostowej i czegoś bardziej na kształt jego 3 sezonu niż tego co było rok temu. A jeśli nastąpi zakładana przeze mnie poprawa to Wiggins może być sensowną 2 opcją w ataku.  

 

Wiggins poprawił też rzut z dystansu. Rzuca 2,1 trójki w meczu na skuteczność to 0,396 a to bardzo przyzwoity wynik. Zobaczymy czy będzie to w stanie utrzymać jednak na ten moment wygląda to obiecująco. 

 
W moim odczuciu ten trzon Minesoty (KAT i Wiggins) dalej mają duży potencjał, tylko żeby ci zawodnicy się rozwinęli potrzeba konkretnego trenera z wizją i umiejętnościami. Dopóki mają takiego trenera jakiego mają to ja nie jestem zdziwiony że wyniki są poniżej oczekiwań oraz ich potencjału. 

 

Imo jak dla mnie wiara w Wigginsa to jeszcze głębszy odjazd niż wiara w Melo. Gość jest bustem z okropnym kontraktem. On nawet nie jest sensowną 5 opcją w ataku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.