Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Eld napisał:

Właśnie, że z sensem. Cwaniackie zagranie by to było, że masz 15 graczy a Ty i dajmy na to Thunder startujecie po tego samego gracza. Obaj powinniśmy kogoś zwolnić wg. zasad, a nie, że zwolnimy jak gracza wygramy. Startujesz? Ryzykujesz. W RL NBA nie możesz mieć 16 graczy na normalnych umowach jeśli to nie jest offseason. Two-way się do tego nie wlicza. 

No tak, ale w RL dogaduję się z graczem, wtedy kogoś zwalniam i wtedy oficjalnie podpisuję, a nie najpierw zwalniam, a później szukam i może ktoś ze mną podpisze a może nie :) Nie mam pojęcia co by było cwaniackiego w warunkowaniu takim jak podczas FA ("podpisuję X, jeśli nie Y") - tu by było "zwalniam X, jeśli podpisuję Y", mamy chyba mocno inne pojęcie cwaniactwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cvbe napisał:

No tak, ale w RL dogaduję się z graczem, wtedy kogoś zwalniam i wtedy oficjalnie podpisuję, a nie najpierw zwalniam, a później szukam i może ktoś ze mną podpisze a może nie :) Nie mam pojęcia co by było cwaniackiego w warunkowaniu takim jak podczas FA ("podpisuję X, jeśli nie Y") - tu by było "zwalniam X, jeśli podpisuję Y", mamy chyba mocno inne pojęcie cwaniactwa :)

To nie jest moje pojęcie i nie ja to wymyśliłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

To nie jest moje pojęcie i nie ja to wymyśliłem. 

Wiem, że to mało paląca kwestia, ale może warto w takim razie pomyśleć nad zmianą - bez spiny i ja się dostosuję, ale po prostu tak jak mówię byłoby logiczniej :) Możecie sobie wpisać dyskusję na ten temat gdzieś na 785. miejsce na liście najważniejszych tematów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cvbe napisał:

Wiem, że to mało paląca kwestia, ale może warto w takim razie pomyśleć nad zmianą - bez spiny i ja się dostosuję, ale po prostu tak jak mówię byłoby logiczniej :) Możecie sobie wpisać dyskusję na ten temat gdzieś na 785. miejsce na liście najważniejszych tematów :)

ja jakby co jestem za zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cvbe napisał:

Wiem, że to mało paląca kwestia, ale może warto w takim razie pomyśleć nad zmianą - bez spiny i ja się dostosuję, ale po prostu tak jak mówię byłoby logiczniej :) Możecie sobie wpisać dyskusję na ten temat gdzieś na 785. miejsce na liście najważniejszych tematów :)

Nawet nie ma co tego wpisywać na żadną listę, bo jeśli dobrze kojarzę CBA tego zabrania ( posiadania w trakcie RS ponad 15 zawodników ), a co za tym idzie padnie veto Karpika.

I w sumie słusznie, bo też jestem przeciwny takiej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

Nawet nie ma co tego wpisywać na żadną listę, bo jeśli dobrze kojarzę CBA tego zabrania ( posiadania w trakcie RS ponad 15 zawodników ), a co za tym idzie padnie veto Karpika

Nie rób se jaj, jakie veto? Technicznie poroumiewasz się z graczem x ustnie, zwalniasz gracza y i podpisujesz gracza x. Gdzie jest tu problem?

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld @karpik @MarcusCamby @ozzy110

Wrzucam to pod dyskusję na forum ogólnym:

Wg mnie warto, żeby przy opisach GMowi dodawali dwa istotne elementy, które powiedzą nam więcej o naszych teamach i łatwiej będzie ocenić siłę drużyny:

1. Rozłożenie śr. 90 rzutów na poszczególnych graczy. Ogólnie wrzucanie stats nic nam nie mówi o tym jak to wygląda w naszych teamach. Skoro potrafimy rozłożyć minuty w meczu, to można również w przybliżeniu rozłożyć ilość odpowiadających naszym graczom rzutów - pisze o tym od 2 lat, ale zawsze to było zbywane, a te statsy u nas i tak każdy interpretuje po swojemu; Mamy śr. po 90 rzutów w 24 meczach na trymestr. Prosta matematyka (gdy dany gracz nie grał, to wiadomo, że ktoś inny przejmuje jego rzuty, co wyjdzie ze zwiększonej ilości przy innym graczu); 

2. Każda drużyna podawałaby swojego 6th mana - przeważnie jest to gracz ofensywny. Niby wynika to często z minut, ale jest to niejednoznaczne - czasami 2/3 graczy gra podobną ilość minut, albo gracz część meczy gra z ławki, a część w s5. 

Co o tym sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alonzo napisał:

@Eld @karpik @MarcusCamby @ozzy110

 

1. Rozłożenie śr. 90 rzutów na poszczególnych graczy.

Może być ciężkie w realizacji, bo absencji jest naprawdę dużo. Np. popatrz u siebie, jak wiele rzutów będziesz musiał dodać za Townsa ( tak naprawdę dochodzi pewnie +1 za każdy mecz nieobecności na średnich). Na ten moment opuścił 16 meczów, więc już za samego Townsa wychodzi dodatkowe 16 średnio na pozostałych graczy na każdy mecz, a przecież są też dalsze nieobecności. Strasznie dużo liczenia wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał:

@Eld @karpik @MarcusCamby @ozzy110

Wrzucam to pod dyskusję na forum ogólnym:

Wg mnie warto, żeby przy opisach GMowi dodawali dwa istotne elementy, które powiedzą nam więcej o naszych teamach i łatwiej będzie ocenić siłę drużyny:

1. Rozłożenie śr. 90 rzutów na poszczególnych graczy. Ogólnie wrzucanie stats nic nam nie mówi o tym jak to wygląda w naszych teamach. Skoro potrafimy rozłożyć minuty w meczu, to można również w przybliżeniu rozłożyć ilość odpowiadających naszym graczom rzutów - pisze o tym od 2 lat, ale zawsze to było zbywane, a te statsy u nas i tak każdy interpretuje po swojemu; Mamy śr. po 90 rzutów w 24 meczach na trymestr. Prosta matematyka (gdy dany gracz nie grał, to wiadomo, że ktoś inny przejmuje jego rzuty, co wyjdzie ze zwiększonej ilości przy innym graczu); 

2. Każda drużyna podawałaby swojego 6th mana - przeważnie jest to gracz ofensywny. Niby wynika to często z minut, ale jest to niejednoznaczne - czasami 2/3 graczy gra podobną ilość minut, albo gracz część meczy gra z ławki, a część w s5. 

Co o tym sądzicie? 

Bez sensu.

Na samą myśl mi się odechciewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, fluber napisał:

Może być ciężkie w realizacji, bo absencji jest naprawdę dużo. Np. popatrz u siebie, jak wiele rzutów będziesz musiał dodać za Townsa ( tak naprawdę dochodzi pewnie +1 za każdy mecz nieobecności na średnich). Na ten moment opuścił 16 meczów, więc już za samego Townsa wychodzi dodatkowe 16 średnio na pozostałych graczy na każdy mecz, a przecież są też dalsze nieobecności. Strasznie dużo liczenia wychodzi.

ja to robię dla swojego teamu praktycznie od początku jak jestem w BeGM. Oczy mi na to otworzył @MarcusCamby pisząc na forum przy moich Magic, że nie jestem w stanie pomieścić tych wszystkich graczy, których miałem na boisku w jednym teamie - niby oczywista oczywistość, ale u nas nikt prawie na to nie patrzy, tylko się wrzuca te statsy z d.. które co najwyżej mogą dać tylko jakis pogląd. Później pisałem o tym przy wyliczaniu tych słynnych 250pkt. (właśnie do 250pkt. to zostało spłycone, podobnie jak obrona Oubre/Williams/McKinnie do McKinnie - stoper na Kawhiego :) ); jeszcze w tamtym sezonie miałem z tym problem - wychodziło mi, że Nunn z ławki może mi zdobywać max 10-12pkt. przy około po 12-15 Gordona i Oubre. Co ciekawe - teraz bez większego kombinowania wychodzi mi około 90 rzutów na moich bez KATa, a jak wróci, to te około 16 rzutów będę zabierał dopiero innym - to tak a propos standardowych głupot C_M, że nie mam kim grać. :) 

Dlatego taki Malik Beasley w Knicks w tym trymestrze mógłby zdobywać pewnie 10.. mooooże 12pkt. - bo jednak Irving trochę imprezował :P 

2 minuty temu, Eld napisał:

Bez sensu.

Na samą myśl mi się odechciewa.

I dlatego u nas rządzi propaganda, a nie zdrowy rozsądek :) 

Policz sobie rzuty dla 3 przykładowych teamów:

1.  z głębokim składem

2. średniego

3. z wąskim składem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Alonzo napisał:

teraz bez większego kombinowania wychodzi mi około 90 rzutów na moich bez KATa, a jak wróci, to te około 16 rzutów będę zabierał dopiero innym - to tak a propos standardowych głupot C_M, że nie mam kim grać. :) 

Dlatego taki Malik Beasley w Knicks w tym trymestrze mógłby zdobywać pewnie 10.. mooooże 12pkt. - bo jednak Irving trochę imprezował :P 

I dlatego u nas rządzi propaganda, a nie zdrowy rozsądek :) 

 

Magic zagrali 22 mecze, jak pomnożysz przez 90, to jest około 2000 rzutów ( dokładnie 1980)

I na ten moment:

Lowry 241

Towns 63

Gordon 213

Oubre 245

Joseph 110

Mitchell 354

Temple 137

Grant Williams 66

Birch 114

Nunn 137

Okeke 19

Silva 9

To wychodzi łącznie 1708

Czyli w RL NBA Twoi gracze oddają 85% ilości rzutów, które powinni oddawać tutaj. Brakuje mniej więcej 300 rzutów, czyli dość sporo, bo pewnie tyle, ile by oddawał Towns, gdyby był zdrowy. Także myślę, że o to chodzi @człowiek...morza jak pisze o Twoich brakach ( konieczne jest, żeby u Ciebie niektórzy gracze wchodzili w większe role w ataku niż wchodzą w RL NBA)

I zajęło mi kilkanaście minut, żeby to sprawdzić i policzyć. A przecież jeszcze trzeba dodać do tego jakąś argumentację, odnośnie ról w RL NBA oraz u nas i kto i dlaczego musiałby oddawać więcej rzutów, a kto mniej i co by z tego wyszło itd. itp. Strasznie dużo roboty moim zdaniem i nikomu nie będzie się chciało w to wnikać po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

 

Czyli w RL NBA Twoi gracze oddają 85% ilości rzutów, które powinni oddawać tutaj. Brakuje mniej więcej 300 rzutów, c

spoko da sie oubre te dodatkowe rzuty, przzynajmniej alonzo dom wybuduje

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.