Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, january napisał:

Czyli nie ma to wpływu na Twój roster, bo już nie chcesz uczestniczyć w FA. 

No ma, bo skoro 29 teamów dostaje coś ekstra to OKC jako 30 też chce! Ale nie gracza, a np gotóweczkę w wysokości minimalnego kontraktu. Dlaczego mam być gorszy, że inni coś zyskają a ja nie? Też chce! 

4 minuty temu, january napisał:

No, ale nie porównuj tych sytuacji, bo w tamtym przypadku miałeś team bez picku własnego (Hawks), którego GM zniknął na 2 tury FA całkowicie z forum. Tutaj GMowie są obecni. Kompletnie różne sytuacje.

Był ciąg dalszy tej historii, że jak się eMeS w końcu pojawił to bardzo, ale to bardzo się starał aby to cofnąć i była o tym dyskusja na Radzie, ale powiedziałeś stanowcze NIE, bo decyzja już zapadła i tak jest w regulaminie.

6 minut temu, january napisał:

Ja jestem za wężykiem, w którym każdy jeśli chce to może wziąć udział po prostu. Nazwisk na FA wiele nie zostało, to naprawdę dałoby się błyskawicznie machnąć i problemu wielkiego nie widzę. Nawet listą w PMach.

A Rada jest za tym i jest to jej obowiązek, aby w jak najprostszy sposób doprowadzić do tego, aby teamy bez 14 graczy mogły ich sobie dobrać, a nie komplikować dodając "kto chce, niech bierze udział". Rada tego nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

No, ale nie porównuj tych sytuacji, bo w tamtym przypadku miałeś team bez picku własnego (Hawks), którego GM zniknął na 2 tury FA całkowicie z forum. Tutaj GMowie są obecni. Kompletnie różne sytuacje.

Może i są obecni, ale ekipa, która będzie najbardziej zainteresowana dobieraniem składu po IV turze złożyła 3 oferty z 9 dostępnych w III turze. Także sama jest sobie winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Jedyne czemu się ostro sprzeciwiłem to pomysł rzucania losowo graczy przez Radę do różnych klubów :) 

Ja bym tam nie miał nic przeciwko.

Oczyma wyobraźni widzę, jak przychodzi do Ciebie koperta z nazwiskiem, Ty drżącymi rękoma sięgasz po nożyk do otwierania kopert, liczysz na jakiegoś balhandera, bo jak to sam dziś pisałeś "ich nigdy za wiele", a i sam zgłaszałeś zapotrzebowanie po PG, a tam cyk - Jeremy Lin! 

Qcin z CMem lądują na OIOMie z powodu nagłej i ostrej Paragelii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

No i Lakers, którzy składali normalnie oferty mają względem niej teraz cierpieć przykładowo, bo przez warunkowania spadnie do niej fajny gracz na FA?

Przecież od początku FA było wiadomo, że ze względu na szczególną sytuację będą tylko IV tury, to Ty wpadłeś na pomysł, żeby po miszczowskim runie wymienić ławkę na bieda picki, a teraz płaczesz, że nie możesz dobrać 15. gracza po upływie IV tury. Biedni Ci Lakers i bardzo pokrzywdzeni (jak zwykle).

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Wymieniłem 3 graczy na 2, to faktycznie diametralna różnica przed FA.

A ja nie mam pretensji jak zostanę z tym co mam, ale niech tacy kurwiorze z knix podpisują Preldziciów czy Zdzisława Kręcinę obecnie przymusowo, a nie będą zbierać z bananem na ryju Kenta Bazemore'a i innych.

Tylko dlatego, że mają 12-13 graczy, a nie 14 po 4r FA.

To świadczy o jakości zarządzania drużyną, że nie potrafią domknąć roosteru, oraz pozostawia ślad w pamięci przyszłych FA, ż tam to różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

xd  bullshit.

Sprawiedliwszy to już był stary system z podpisywaniem FA jak komuś brak graczy w rosterze podczas two-way (jak Twój wybór jest, tylko zamiast na two-way to na normalny kontrakt, ofk gracz musi się kwalifikować do bycia two-way). A jak dalej będzie brakować to ze stashy.

W starym systemie to Rada dobierała graczy. Teraz mamy sytuację wyjątkową. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest zamknięty. Można było ukarać kluby wrzuceniem stashów do rosteru i mnie by nie obchodziło czy mają 50 lat czy 80, bo to i tak sportowo jest taka sama wartość jak ten Litwin z Bucks ( ktoś pamięta nazwisko, bo nawet szukałem i nie mogłem znaleźć :P ) czy Wang Zhelin w Grizzlies.

Ale sezon ze względu na covid był wyjątkowy i koniec końców ta druga rozważana opcja nie przeszła.

Ty @january prowadzisz mistrzowskie Lakers z ostatnimi latami LeBrona i zamiast użyć wyjątków polujesz na minimum steale. Kto Ci bronił składał ofertę Valentine, Moore czy Bazemore? Wybrałeś innych, mniej medialnych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluby mające po zamknięciu IV tury 14 zawodników w roosterze nie będą mogły brać udziału w wężyku poprzez zwolnienie, lub dokonania transferu celem zejścia do 13 lub mniej graczy aby wziąć w owym wężyku udział.

Nie weźmiesz udziału w wężyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się bardzo nie podoba ten system. Przecież po to zbierałem umowy za minimum przez transfery, żeby mieć szybko zamknięty skład i nie być skazanym na walkę o szrot. A tu się okazuje, że kluby które nie wykazały podobnego zaangażowania mają teraz z tego tytułu czerpać benefity.

Proponuję zrobić niejawny wężyk. Tzn każdy wysyła listę graczy do zbierającego oferty. Przykład:

Atlanta Hawks:

1.dirk nowitzki (zwalniam nowella jeśli trzeba)

2.kent bazemore (zwalniam nowella, bacona jeśli trzeba)

Ważne są priorytety i gracze których zwalnia się w zamian.

Po czym zbierający oferty przyporządkowuje graczy kolejno wedle ustalonej już bilansami kolejności wężyka.

Jeden termin dla wszystkich, powiedzmy za 2-3 dni, kazdy zobowiązany jest do wysłania listy 2x dłuższej niż brakująca liczba graczy do 14 w składzie. Wszystko szybko i sprawnie, ja mogę zbierać oferty jeżeli to miałby być problem.

Edytowane przez eMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koxhani ( jak słodko ), nawet Ty kochany Qcinku,

do godziny wszamania przez wszystkich karpia, ogłaszam zawieszenie broni w sprawię wężyka. Zajmujcie się przygotowaniami, Rodziną, ubieraniem choinki, czy pakowaniem prezentów. Powiem tylko tyle, że jeden Radny, ten który Qcinka kochanym nazwał przed chwilą wstał rano i zaczął zmieniać front z "dobijamy do 14 i ciul", na "każdy powinien być równy i nie będziemy fajtłap promować oraz należy się wsłuchać w głos ludu".

No, tyle. Więcej po karpiu ( nie mylić z Karpikiem! :D )!

Wesołych, zdrowych świąt i czego tam sobie zapragniecie pod choinką od Wujka Elda i całej Rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Koxhani ( jak słodko ), nawet Ty kochany Qcinku,

do godziny wszamania przez wszystkich karpia, ogłaszam zawieszenie broni w sprawię wężyka. Zajmujcie się przygotowaniami, Rodziną, ubieraniem choinki, czy pakowaniem prezentów. Powiem tylko tyle, że jeden Radny, ten który Qcinka kochanym nazwał przed chwilą wstał rano i zaczął zmieniać front z "dobijamy do 14 i ciul", na "każdy powinien być równy i nie będziemy fajtłap promować oraz należy się wsłuchać w głos ludu".

No, tyle. Więcej po karpiu ( nie mylić z Karpikiem! :D )!

Wesołych, zdrowych świąt i czego tam sobie zapragniecie pod choinką od Wujka Elda i całej Rady!

Dobra nie pierdol, tylko dawaj tego Shaia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ale ja mam jakieś 3 kg. ekstra. Ciekawe czy pisząc na klawiaturze coś się spala i uda się coś zrzucać.

Never mind. Do rzeczy.

Widziałem, że ktoś zaczął wprowadzać rozstrzygniętych graczy z IV tury, ale nie zrobił tego do końca. Dokończyłem to ja i od razu jedna uwaga aby nie było płaczu: jeśli ktoś złożył ofertę na przykład 8/2, 1+1PO bez podziału ile w danym roku chcecie dać graczowi i go wygrał, lub inną tego typu bez rozpisania, to wpisałem to do arkusza po połówce. Bez paniki, bez płaczu. Jeśli chcecie zmienić - albo krótkie PM, albo oznaczyć mnie w tym temacie i napisać jak chcecie kontrakt rozpisać. Nie ruszam się dalej niż do lodówki w ciągu najbliższych dwóch dni więc zmienię to w zasadzie od ręki.

-------------------------------------------------------------------------

Dalej - kolejna sprawa - @fluber

Do jutra masz czas na zdecydowanie w sprawie UNG których wygrałeś. Nie chce mi się ich wpisywać w arkusz ( przesuwać komórki, dodawać wiersze, wpisywać kwoty jak za 24h pewnie trzeba będzie to wywalić ) póty, póki nie podejmiesz ostatecznej decyzji co chcesz z nimi zrobić. Nie dopisywałem ich również dlatego, że masz pełen rooster 15 graczy i jakoś nie chce mi się wierzyć, abyś zostawił kogoś na stałe z trójki Konchar, Pinson i Thomas, musząc zwalniać któregoś ze swoich aktualnych graczy co automatycznie zwiększy Ci payrol liczony z dead money do poziomu gdzieś około 157M. No chyba, że zrobisz ósme stretch provision to wtedy będzie 156M.. Proszę Cię również o decyzję albo tutaj, albo krótkie PM do mnie. W obu mnie oznacz. Albo najlepiej w Waivers Wire.

-------------------------------------------------------------------------

No i teraz najważniejsza rzecz. Podsumowanie roosterów, które jest nam niezbędne do wężyka ( jakikolwiek by on nie był ).

  • Na 30 teamów - 27 drużyn ma zamknięty rooster. Oznacza to, że mają wymaganych przynajmniej 14 graczy.
  • Wśród Tych 27 drużyn, dwie drużyny mają nawet 16 graczy więc do jutra jeden do zwolnienia, lub oddania. Są to Wolves @Qcin_69 / @mac, oraz Jazz @elwariato
  • Z pozostałych 25 drużyn mających 14 lub 15 graczy, maksymalną liczbę piętnastu graczy osiągnęło 17 teamów, w tym uwaga - za co wielkie brawa - @Sylvinho.. Da się? Da się. Nie sądzę aby teamy z 15 graczami nagle chciały brać udział w wężyku poprzez zwolnienie kogoś, a tym samym zwiększenie sobie dead money i ograniczenia zarobku/wydatków.
  • 8 drużyn ma wymaganych 14 graczy - jeśli jakiś team z drużyn posiadających wcześniej wymienioną liczbę graczy pragnie wziąć udział w potencjalnym rozszerzonym wężyku nic nie obiecuję, bo na Radzie nie zostało jeszcze podjęte w takim kształcie !!! ) - proszę o krótkie PM do mnie. Chcę wybadać zainteresowanie, bo ktoś przede wszystkim ze względów finansowych woli pozostać przy roosterze 14-osobowym, ale może jednak ktoś chce sobie dobrać 15 gracza.

A teraz pozostałe trzy teamy. W największej dupie ( i nie sorry za słownictwo ) są Bucks i @SlaKB. Potrzebują do domknięcia aż 5 graczy. Pozostała dwójka to Denver i @LeweBiodroSmoka któremu brakuje dwóch zawodników do domknięcia roosteru oraz Knicks i @człowiek...morza któremu również brakuje 2 zawodników do domknięcia roosteru.

Moje rozwiązanie, przed ostateczną formą wężyka. Póki możecie jeszcze robić transfery ( do jutra, do 20:00 ), Bucks, Denver i Knicks łapać za telefony i dzwonić do Wolves i Jazz po zawodników. Tu będziecie mieli typowy win-win. Oddający nie będą zmuszeni ładować gracza w dead money, a zyskujący pozyskają gracza do rotacji. Drugie wyjście - podpisujcie 2nd roundowców z 2020 ( Ronnie! ), lub jakiś sensowne stashe. Trzecie - ewentulanie dzwonić do drużyn z 15 graczami i montować wymiany dwóch za jednego.

Znamy szczegóły - Rada jak się pobudzi - wyciągnie wnioski i poda ostateczne rozwiązanie. 

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMM2121 napisał:

@Eld

do kiedy mam czas, aby wybrać gracza na 2 way? Bo nie ukrywam, ze przez święta nie myślałem o tym za dużo. 

Cały czas możesz, nawet jak ktoś pod tobą już wybierze to możesz w każdej chwili. 
 

w zeszłym roku jakos lepiej to było zorganizowane, 6 wyborów na dzień czy coś, a teraz to moja kolejka wypada za tydzień ponad... a mam w tym roku jednego kaszta... znaczy kota na oku.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.