Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Z grubsza się zgadza, ale przykładowo Nunn stracił tylko 2 mecze przez protokół covidowy, czyli u mnie grał w 5 więcej. Pewnie Mitchellowi policze 20 rzutów śr. + Lowryemu możliwe, że 15; dochodzą tzw. rzuty graczy podczas garbage time - pewnie 2-3 trzeba liczyć śr. no i oczywiście żaden z graczy nie skończył jeszcze trymestru - zatem o te śr. 90 naprawdę nie muszę się martwić. :) 

O co tam C_M chodziło to nie mam pojęcia - wiem tylko, ze on czegoś takiego będzie unikał jak diabeł święconej wody, bo wtedy sie okaże, ze ma problem, bo nawet taki nierzucający PJ Tucker te śr. 6 rzutów musi oddać w meczu. 

Liczenie rzutów, to taka sama robota, jak liczenie tych minut  - nie dorabiałbym tutaj żadnej filozofii. Nazwijmy rzecz po imieniu - części GMów jest to po prostu nie na rękę - lepiej pisać takie debilizmy jak Człowiek_Morza, że nie mam kim grać, niż samemu pokazać, że ktoś z trójki Irving/Davis/Leonard miałby problemy ze zdobywaniem 20pkt. a taki Beasley 10pkt. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alonzo napisał:

Liczenie rzutów, to taka sama robota, jak liczenie tych minut  - nie dorabiałbym tutaj żadnej filozofii. Nazwijmy rzecz po imieniu - części GMów jest to po prostu nie na rękę - lepiej pisać takie debilizmy jak Człowiek_Morza, że nie mam kim grać, niż samemu pokazać, że ktoś z trójki Irving/Davis/Leonard miałby problemy ze zdobywaniem 20pkt. a taki Beasley 10pkt. :) 

masz racje, jestes w lepszej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alonzo napisał:

Z grubsza się zgadza, ale przykładowo Nunn stracił tylko 2 mecze przez protokół covidowy, czyli u mnie grał w 5 więcej. Pewnie Mitchellowi policze 20 rzutów śr. + Lowryemu możliwe, że 15; dochodzą tzw. rzuty graczy podczas garbage time - pewnie 2-3 trzeba liczyć śr. no i oczywiście żaden z graczy nie skończył jeszcze trymestru - zatem o te śr. 90 naprawdę nie muszę się martwić. :) 

No właśnie ja nie liczyłem średnich, tylko totale, bo przy tylu absencjach to jedyna sensowna zmienna. Nie wiem o co Ci chodzi z tym garbage, albo tym, ze semestr się nie skończył, bo przecież liczyłem wszystkie rzuty wszystkich zawodników, te w garbage siłą rzeczy też i te 1980 rzutów, które podałem to też nie jest wartość docelowa w trymestrze ( policzyłem dla tylu meczów ile dotąd zagrałeś, a nie cały trymestr)

20 minut temu, Alonzo napisał:

 

Liczenie rzutów, to taka sama robota, jak liczenie tych minut  - nie dorabiałbym tutaj żadnej filozofii. Nazwijmy rzecz po imieniu - części GMów jest to po prostu nie na rękę - lepiej pisać takie debilizmy jak Człowiek_Morza, że nie mam kim grać, niż samemu pokazać, że ktoś z trójki Irving/Davis/Leonard miałby problemy ze zdobywaniem 20pkt. a taki Beasley 10pkt. :) 

Irving, Davis i Leonard trochę meczów jednak opuścili, więc w sumie oddali w tym trymestrze łącznie około 900 rzutów, jak dotąd. Na całą resztę drużyny @człowiek...morza zostaje jeszcze 1100 rzutów. Sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

No właśnie ja nie liczyłem średnich, tylko totale, bo przy tylu absencjach to jedyna sensowna zmienna. Nie wiem o co Ci chodzi z tym garbage, albo tym, ze semestr się nie skończył, bo przecież liczyłem wszystkie rzuty wszystkich zawodników, te w garbage siłą rzeczy też i te 1980 rzutów, które podałem to też nie jest wartość docelowa w trymestrze ( policzyłem dla tylu meczów ile dotąd zagrałeś, a nie cały trymestr)

ja liczyłem średnie i zaokrąglałem. Liczenie 1:1 jest bez sensu w naszym przypadku. 

W garbage time gracze przecież również rzucają i te rzuty liczą sie normalnie do statystyk :) Niektóre teamy z którymi grają mają problem wystawić s5 a co dopiero rezerwy i zapewne głównie z nimi mogli by sobie pograć rezerwowi mojego, czy innych teamów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Irving, Davis i Leonard trochę meczów jednak opuścili, więc w sumie oddali w tym trymestrze łącznie około 900 rzutów, jak dotąd. Na całą resztę drużyny @człowiek...morza zostaje jeszcze 1100 rzutów. Sporo.

955 :) 

Mi policzyłeś skrupulatnie, a C_M zaokrągliłeś.. 

Knicks już teraz mają 300 rzutów ponad normę - a trymestr nadal trwa. W uśrednieniu - zakładając, że cała trójka Gwiazd gra, ostaje się reszcie około 35 rzutów na mecz (chyba że Davis zacznie grać lepiej i dobije do swojej średniej), a sam Beasley oddaje 16, a Anthony 11. Robinson i Plumlee po 6 i już mamy nadwyżkę, a trzeba liczyć jeszcze Tuckera w rotacji i Bradleya, Dotsona i Cartera. 

Luwawu, Burke i Jackson to już tylko garbage time - ale im też te 2 rzuty trza liczyć. Już widzę Melo Anthonego zadawalającego się 3-5 rzutami i prowadzeniem unitu w garbage time z Dotsonem, Plumlee i Luwawu :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Alonzo napisał:

955 :) 

Mi policzyłeś skrupulatnie, a C_M zaokrągliłeś.. 

Knicks już teraz mają 300 rzutów ponad normę - a trymestr nadal trwa. W uśrednieniu - zakładając, że cała trójka Gwiazd gra, ostaje się reszcie około 35 rzutów na mecz (chyba że Davis zacznie grać lepiej i dobije do swojej średniej), a sam Beasley oddaje 16

 

Zarzucasz manipulację wszystkim dookoła, a sam manipulujesz, żeby dowieść swojej tezy. Liczysz na średnich przy założeniu, że wszystkie 3 gwiazdy grają ( co przecież nie ma miejsca),a  przecież to BIG 3 CM-a opuściło już 15 meczów, więc założenie, że wszyscy 3 grali jest błędne. Średnio wychodzi jakieś BIG 2,2 na mecz w przypadku Knicks:) Co przy założeniu 34 minut na mecz daje może jakąś połowę minut na parkiecie, gdzie jest więcej niż jeden z BIG 3 na parkiecie jednocześnie.

12 minut temu, Alonzo napisał:

a trzeba liczyć jeszcze Tuckera w rotacji i Bradleya, Dotsona i Cartera. 

Ale liczyć do czego? Przecież to jasne, ze Malik Beasley nie będzie robił u CM-a 20 punktów na mecz, więc nie za bardzo rozumiem z czym jest problem w tej sytuacji. Beasley poddawał sporo rzutów pod nieobecność Townsa, Dotson sporo porzucał jak Garland i Sexton byli poza grą, ale jak to się ma do tego co jest w Knicks, to szczerze nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Zarzucasz manipulację wszystkim dookoła, a sam manipulujesz, żeby dowieść swojej tezy.

Piszesz, że manipuluje, a na samym początku tego wątku napisałem, że przez nieobecność Irvinga w tym trymestrze Beasley będzie miał kilka rzutów więcej zapewne. 

Dziękuję :) 

Zresztą na chwile obecna dla przykładu - kto oddaje ile rzutów w rl:

Orlando - 91

Brooklyn - 88

Lakers - 87

Clippers - 86

Miami - 82

Liczba 90 to tylko ogólne uśrednienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fluber napisał:

Ale liczyć do czego? Przecież to jasne, ze Malik Beasley nie będzie robił u CM-a 20 punktów na mecz, więc nie za bardzo rozumiem z czym jest problem w tej sytuacji. Beasley poddawał sporo rzutów pod nieobecność Townsa, Dotson sporo porzucał jak Garland i Sexton byli poza grą, ale jak to się ma do tego co jest w Knicks, to szczerze nie mam pojęcia.

jakąś wytyczną jest aktualnie joe harris, choc nie mam watpliosci co do tego, ze beasley to lepszy i bardziej wszechstronny (ofensywnie) zawodnik

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, człowiek...morza napisał:

jakąś wytyczną jest aktualnie joe harris, choc nie mam watpliosci co do tego, ze beasley to lepszy i bardziej wszechstronny (ofensywnie) zawodnik

Tylko Tobie akurat ta wszechstronność niewiele daje, bo zarówno Harris jak i Beasley pełniliby u Ciebie tę samą rolę, a Harris jest po prostu świetny w jednej rzeczy + nie próbuje wychodzić poza swą rolę. W związku z tym ta wszechstronność Beasleya w Twoim przypadku działa na niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Tylko Tobie akurat ta wszechstronność niewiele daje, bo zarówno Harris jak i Beasley pełniliby u Ciebie tę samą rolę, a Harris jest po prostu świetny w jednej rzeczy + nie próbuje wychodzić poza swą rolę. W związku z tym ta wszechstronność Beasleya w Twoim przypadku działa na niekorzyść.

nie zgodze sie. 

w sensie produktywnsc harrisow reddickow korverow w po spada.

a beasleya z uwagi na wszechstronnosc nie

w upproszczeniu ofc

beasley wedlug mnie to spoko fit bardzo. korver/harris itd. to totalna elita w poruszaniu sie bez pilki/rzucie za 3, ale beasley jest polka nizej (czyli dalej bardzo wysoko) + ma inne atuty.

byc moze na rs bialasow byloby miec lepiej, nie przecze. z drugiej strony jak ktorys z big3 wypada, to lepiej miec beasleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. 
 

jeżeli masz talent i uniwersalność / wszechstronność/ o której wspominasz to twoje ego podpowie Tobie ze adaptacje do nowej sytuacji na parkiecie zrobisz szybko.i wszędzie.  W nowym zespole czy nowym systemie tez. Stad szukasz takiego miejsca gdzie wiesz ze i tak sobie dasz radę i zależy tobie na zwiększeniu udziału gry. Taki Korver gra to samo. Wąska specjalizacja. I wie karnie ze wyżej dupy nie podskoczy. Szuka miejsca gdzie robiąc to samo wygra misia. Za dużo nie kombinuje tylko po 1 zasłonie ma trafić trójkę. I unikać afer w obronie. Miejsce mu obojętne tylko w kontekście ze wszędzie go ustawia tak samo. Liczy się efekt końcowy. 
 

w twoim przypadku bardziej klei się do 3 gwiazd osobowość tych wyrobników niż krnąbrnego dosyć wszechstronnego grajka z aspiracjami. 
 

mylisz się i starasz się przekonać nas do dosyć karkołomnego wniosku końcowego. 
żyjesz z tych wyrobników co maja coś elitarnego bo resztę załatwiają liderzy. Zbyt dużo wirtuozerii bardzo szkodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, człowiek...morza napisał:

byc moze na rs bialasow byloby miec lepiej, nie przecze. z drugiej strony jak ktorys z big3 wypada, to lepiej miec beasleya.

To prawda, ale nie w PO, bo po prostu nie chcesz wtedy, żeby Beasley z piłką podejmował decyzje. Nie jest elitarny w niczym plus nie broni. To raczej materiał na 6th mana w typie Clarksona niż uzupełnienie starting 5. Natomiast te wszystkie Harrisy i Redicki jednak są z jakiegoś powodu starterami w contenderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, karpik napisał:

To prawda, ale nie w PO, bo po prostu nie chcesz wtedy, żeby Beasley z piłką podejmował decyzje. Nie jest elitarny w niczym plus nie broni. To raczej materiał na 6th mana w typie Clarksona niż uzupełnienie starting 5.

różnimy się w postrzeganiu najwyraźniej. clarkson to gosc ktory zyje z gry 1 na 1. a beasley ma swietne poruszanie sie bez pilki, pilki żeby zyć nie potrzebuje. i jest w stanie wypracować poziom 40 % za 3 na duzym volumie (w socie prawdopodobnei tego nie uczyni) nie wiem czy to mozna nazwac poziomem elitarnym, natomiast z pewnoscia takim ktory pretenduje CIe do pelnienia powaznej funkcji w powaznej druzynie

a harrisy i reddicki odgrywaja role jedynie w papierowych contanderach bez szans faktycznych na msitrzostwo

dlatego tez m.in oddalem robinsona

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, człowiek...morza napisał:

różnimy się w postrzeganiu najwyraźniej. clarkson to gosc ktory zyje z gry 1 na 1. a beasley ma swietne poruszanie sie bez pilki, pilki żeby zyć nie potrzebuje. i jest w stanie wypracować poziom 40 % za 3 (w socie prawdopodobnei tego nie uczyni)

a harrisy i reddicki odgrywaja role jedynie w papierowych contanderach bez szans faktycznych na msitrzostwo

dlatego tez m.in oddalem robinsona

Ty chyba dawno nie oglądałeś Clarksona :D obudź się, bo to już nie 2017;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kontynuując porównanie do clarksona i dlaczego beasley jest lepszym fitem i że Ci jednak stylem gry różnią się mocno:

pullupy: beasley 24 % rzutow, clarkson 32 %

rzuty z maks 1 dryblingiem - beasley 68 %, clarkson 46 %

rzuty z piłką w rękach poniżej 2 sekund - beasley 62 %, clarkson 44 %

Także primo @Qcin_69 nie wiem czy clarkson w jakikolwiek sposób się zmienił, poza tym, że stał się efektywniejszy. Secundo Beasley to typowy off-ball player. Zupełnie inni gracze. i tak jak mówiłem cechy Beasley'a są pożądane.

Jeśli już miałbym szukać jakiś porównań to prędzej do JR Smitha z Cavs, choć i ten mniej poruszał się off-ball (raczej czekanie na pozycji) + dużo mniej penetracji (a zatem i efektywność niższa).

w gruncie rzeczy najbliżej mu wlasnei do tych harrisow+penetracje, czyli idealny fit w ofensywie

9 godzin temu, karpik napisał:

 To raczej materiał na 6th mana w typie Clarksona niż uzupełnienie starting 5. 

reasumując nie zgadzam się

to co rozni harrisa to np. to,  że wskaźnik rzutów z otwartych pozycji jest u niego wyższy o 21 % niz u beasleya (kolosalna rozncia, wiadomo z czego wynika). sila rzeczy wplywa to na efektywność

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, człowiek...morza napisał:

nie wiem czy to mozna nazwac poziomem elitarnym, natomiast z pewnoscia takim ktory pretenduje CIe do pelnienia powaznej funkcji w powaznej druzynie

Ja wiem ,że tu się liczy bajopisarstwo ale tak się składa ,że Beasley grał w poważnej drużynie i nie pełnił tam żadnej poważnej roli. Ba wręcz był tam 8-9 graczem w rotacji i to tylko dlatego ,że MPJ był kontuzjowany . Jak tylko Porter doszedł do zdrowia to poważna organizacja momentalnie się pozbyła Malika bo taki gracz ,który gra pod siebie. Nie gra drużynowo nie jest potrzebny w żadnym poważnym zespole. Malik nie ma żadnej cechy pożadanej przez contendera. Nie da sie z niego zrobić 6th mana bo widzieliśmy to w Denver ,że się nie da. To jest mało efektywny gracz powiedzmy 8 w rotacji. Co tu porównywać do Clarksona , który obecnie jest mega efektywnym graczem , który oddaje rzuty tylko z istotnych stref tzn pod koszem albo za 3. Wyciął kompletnie rzuty long 2 i mid range. Clarkson potrafi sobie w sposób ciągły kreować pozycje do rzutu. Malik tego praktycznie nie potrafi. Poza tym on w c&s ma niską efektywność więc jak nie wiem jak Ty chcesz z niego zrobić off ballowego gracza. Clarkson jest efektywniejszy od Malika . Nie mówiąc juz o tym ,że w tym sezonei bije go na głowe jeśli chodzi o obronę. 

Ze tak powiem NBA zweryfikowała już Twoją teorię i już wiadomo ,ze Mailk w poważnym contenderze nie jest nikim więcej niż graczem z dalekiej rotacji - na pewno nie starterem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ely3 napisał:

Ja wiem ,że tu się liczy bajopisarstwo ale tak się składa ,że Beasley grał w poważnej drużynie i nie pełnił tam żadnej poważnej roli. Ba wręcz był tam 8-9 graczem w rotacji i to tylko dlatego ,że MPJ był kontuzjowany . Jak tylko Porter doszedł do zdrowia to poważna organizacja momentalnie się pozbyła Malika bo taki gracz ,który gra pod siebie. Nie gra drużynowo nie jest potrzebny w żadnym poważnym zespole. Malik nie ma żadnej cechy pożadanej przez contendera. Nie da sie z niego zrobić 6th mana bo widzieliśmy to w Denver ,że się nie da. To jest mało efektywny gracz powiedzmy 8 w rotacji. Co tu porównywać do Clarksona , który obecnie jest mega efektywnym graczem , który oddaje rzuty tylko z istotnych stref tzn pod koszem albo za 3. Wyciął kompletnie rzuty long 2 i mid range. Clarkson potrafi sobie w sposób ciągły kreować pozycje do rzutu. Malik tego praktycznie nie potrafi. Poza tym on w c&s ma niską efektywność więc jak nie wiem jak Ty chcesz z niego zrobić off ballowego gracza. Clarkson jest efektywniejszy od Malika . Nie mówiąc juz o tym ,że w tym sezonei bije go na głowe jeśli chodzi o obronę. 

Ze tak powiem NBA zweryfikowała już Twoją teorię i już wiadomo ,ze Mailk w poważnym contenderze nie jest nikim więcej niż graczem z dalekiej rotacji - na pewno nie starterem 

ze tak powiem brednie piszesz, ale spadam do roboty, wiec nie mam czasu sie odniesc.

konkurencja w denver byla ogromna, często potrzebne jest nowe rozadanie by pokazać swój potencjał.

i przypomnę, że mówimy o graczu, który aktualnie ma 24 lata.

ale takie aspekty Ci umykają, bo jestes na maksa ograniczony w swoim spojrzeniu na koszykówkę. wiec nie estem zdziwiony

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.