Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, karpik napisał:

Może z kimś podpisać 3-letnie MLE lub chociaż dostać od Sixers PO w ostatnim roku.

Nie trzeba.

Jedyne oferty, które realnie zostaną Lopezowi na stole to Thunder i Mavs. Mógłbym próbować pojechać z żenującą narracją i przypomnieć, że załatwiłem Brookowi rok temu 26 mln/sezon, więc teraz on mi pójdzie na rękę i da zniżkę, ale chyba sobie daruję ;)

A widzisz a ja widzę taką opcję, że Brook do ciebie wraca bo rok temu rzuciłeś mu ładną kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karpik napisał:

 

Jedyne oferty, które realnie zostaną Lopezowi na stole to Thunder i Mavs. Mógłbym próbować pojechać z żenującą narracją i przypomnieć, że załatwiłem Brookowi rok temu 26 mln/sezon, więc teraz on mi pójdzie na rękę i da zniżkę, ale chyba sobie daruję ;)

Jestem za, bo pasuje mi do narracji w sprawie Warrena:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, january napisał:

Lepiej spokojniej z takimi opiniami, bo za jakieś 4 dni publikacja dealu Kury do Lakers xd

Przecież ten deal zostanie uznany za moja wielka porażkę, ale są jakieś tam argumenty, które trafia i do sceptyków. 
 

A działania Tunder są irracjonalne w to FA, wiec to trochę inna para kaloszy 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, karpik napisał:

Jedyne oferty, które realnie zostaną Lopezowi na stole to Thunder i Mavs. Mógłbym próbować pojechać z żenującą narracją i przypomnieć, że załatwiłem Brookowi rok temu 26 mln/sezon, więc teraz on mi pójdzie na rękę i da zniżkę, ale chyba sobie daruję ;)

To zależy - oba kontakty są na 1+1 PO, Brook będzie wybierać pomiędzy graniem z ławki za 7mln więcej, lub dużymi minutami w S5 mavs za mniejsze pieniądze wprawdzie, ale zdecydowanie korzystniej w kontekście pokazania się na kolejną wolną agenturę za rok - gdzie kasy na rynku będzie więcej niż w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szulim napisał:

To zależy - oba kontakty są na 1+1 PO, Brook będzie wybierać pomiędzy graniem z ławki za 7mln więcej, lub dużymi minutami w S5 mavs za mniejsze pieniądze wprawdzie, ale zdecydowanie korzystniej w kontekście pokazania się na kolejną wolną agenturę za rok - gdzie kasy na rynku będzie więcej niż w tym roku?

No to mogę powalczyć o Lopeza, bo nie ukrywam, że bardzo chciałabym go zatrzymać, ale jednak 7 mln różnicy, to dość spora różnica, a minut znowu aż tak dużo więcej u mnie nie będzie miał. Obstawiam ok. 26 min w Mavs vs 18-20 w Thunder.

3 minuty temu, fluber napisał:

@karpik nie ma jakiegoś Kruczka typu byc z ta oferta dla capeli? :)

Niestety wszystko gra i buczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ignazz napisał:

tylko że u nas nie ma tyle pieniędzy aby Robinson miał bogatszą alternatywę

Co sądzisz o kontraktach Derricka White w tym roku w kontekscie tego co pisales rok temu przy lepszych ofeetrtach Minnesoty?

Mysle, ze przepraszam byłoby dobrą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mac napisał:

Co sądzisz o kontraktach Derricka White w tym roku w kontekscie tego co pisales rok temu przy lepszych ofeetrtach Minnesoty?

Mysle, ze przepraszam byłoby dobrą opcją.

przykład mocno wybiórczy bo DW miał fatalny i kontuzjowany w bonusie sezon w coraz słabszym i mało oglądanym klubie

bardzo długo myślałem na wrzucenie mu oferty pod 20.000.000  bo tyle mogłem zmieścić ale ostatecznie odpuściłem w imię rozwoju jeszcze młodszych nazwisk

nie zmienia to faktu że wasza hojna oferta była nieprawidłowa a ta późniejsza mimo wszystko chudsza 

po sezonie pełnym urazów gdzi

gdzie fani spurs już tracą nadzieję czy potrafi dograć zdrowy sezon obecnie rynek go u nas zweryfikował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

No to mogę powalczyć o Lopeza, bo nie ukrywam, że bardzo chciałabym go zatrzymać, ale jednak 7 mln różnicy, to dość spora różnica, a minut znowu aż tak dużo więcej u mnie nie będzie miał. Obstawiam ok. 26 min w Mavs vs 18-20 w Thunder.

No to ważymy 2 rzeczy

1. hajs: tutaj zdecydowanie na korzyść OKC

2. minuty: mavs więcej + S5 obok ziona

3. lojalność: brook dostał szanse w poprzednim sezonie i poza tym że załatwiłeś mu wysoki kontrakt to jeszcze dotarł z tobą do finału konfy

Generalnie póki co mam lekkie wskazanie w głosowaniu, aby brook został w mavs 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ja uważałem @january za mocno przeciętnego GM-a, któremu spadł LeBron jak ślepej kurze ziarno, ale wygląda na to że w ten offseason rozwalił ligę i nawet jemu ciężko będzie to zepsuć:) 

Inna sprawa, że po takich wymianach obaj jego biznesowi partnerzy już by zostali wyrzuceni - @Eld przez właściciela za działanie na szkodę organizacji, a @MMM2121 kibice wywieźliby na taczkach za oddanie Currego (i to jeszcze za Ingrama). Dziwne to, wydawać by się mogło że im dłużej gramy tym mniej będzie takich abstrakcyjnych zachowań, a jest zupełnie odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

W sumie to nie wiem czy capela nie wolałby 50/2 niż 100/4 i zaoranie klubu w którym będzie grał. 

Chociaż to 50/2 chyba też ora klub? 

Nikt nie ora klubu. Nie znacie końcowego kształtu więc wstrzymajcie się z takimi opiniami. Mam dogadane dwa inne deale w których to ja dostaje 2x 1st roundery. Zresztą nie od dziś wiadomo, że niecierpie draftów, nie lubię oglądać NCAA, wyszukiwać prospektów. Traktuje picki jak walutę. 2nd roundery również wyjdą na zero, bo też dostaję 4.

A Ty @RonnieArtestics nie wiem co pierdzielisz o karmie. Ja w dwa lata z prawie bankruta zrobiłem playoffs. A powiedz mi jak tam Tobie grało się w playoffs? I zacznij używać poprawnego mojego nicka bo widzę, że moje ostrzeżenia, iż nadal mnie drażnisz nie docierają do Ciebie, a ja wciąż jestem moderatorem ale nie skurwielem, ale zaczyna mnie już to na tyle denerwować, że będę musiał dostosować się do wytycznych regulaminu forum i Borysa. 

Dla zainteresowanych, że oram klub:

  1. W tym momencie mam pod kontraktami 7 graczy na kwotę 85M.
  2. Jeśli Lopez zgodzi się na granie z ławki rezerwowych wtedy Zubac już ma nowy dom. Dokładam za dobrego rezerwowego tak naprawdę 8,5M ( Lopez 17M vs. Zubac 8,5M ). Robi się 93,5M.
  3. W jednym z dealów przyjmuję gracza w empty slot za 1,7M ( to jest kontrakt minimalny więc mogę nikogo w w drugą stronę nikogo nie odsyłać ). Robi się 95,2M i 8 graczy w rotacji, ale ten deal zrobię po III turze aby nie blokować sobie 1,7M cap space.
  4. Oddaję Okoro za gracza o wartości kontraktu 2,9M. Zyskuję na tym 1,6M, czyli robi się 93,6M.
  5. Podpisuję Powella na rosnącym kontrakcie raise 8% gdzie w pierwszym roku jest to 14,5M. Robi mi się 108,1M i 9 graczy w rotacji. 
  6. Aby podpisać Lopeza będę zrzucam cap holdy: Nurkića ( 15M ), Rose ( 12M ), McDremmott ( 9,6M ) itd. 
  7.  Zrobi mi się skład s5: SGA - Powell - OG - Randle - Capela, z ławki: Lopez, Reid i dwóch graczy którzy przyjdą w transferach. Razem 9.

Pozostaje mi wypełnić rooster 5 graczami, z czego jeden za room MLE i 4x minimum. Room MLE w tym roku to 4,9M. Minima zaczynają się to 1,67, czyli w moim przypadku 1,67x 4=6,68, a może i mniej bo może podpiszę kogoś niewybranego w drafcie za 925k. Ale zakładam te 6,7M na okrągło. 

Więc 9 graczy 108,1M + 1 gracz z room MLE 4,9M + 4 graczy za minimum czyli 6,7M = 119,7M i 14 graczy. Zostaje mi do podatku luka aż 16,3M. Więc @RonnieArtestics jak widzisz - Thunder nie będzie w podatku bo nawet nie bardzo ma jak. @fluber czy to jest zaoranie teamu, czy dość fajny skład na wejście do playoffs? Przypomnę jeszcze, że mam 40M nadwyżki finansowej.

Sytuacja z pickami:

Tak. Oddaję 2x 1st rounder, ale o niewiadomej wartości. W momencie kiedy będą one nadchodzić, SGA będzie miał dopiero 28 lat, pozostali gracze do starych również nie należą. Oddaję również 3x 2nd rounder. Natomiast w zamian dostaje również 2x 1st o słabej wartości, ale jednak 1st i 4x 2nd rounder.

I co najważniejsze. OG zostanie u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Wiedziałem ze Elf bedzie się chciał wykręcić z tego lopeza pisząc ze nie dostanie minut - jak dla mnie może wziąć ten kontrakt i zażądać trade request przed trade deadline, bo Elf go tak mocno przepłacił ze Brook powinien to spokojnie wziąć. Jakby różnica była rocznie 2mln to jeszcze, ale do drugiej najlepszej oferty of pacers dzieli 3,6mln, gdzie my raczej bierzemy nurkica a jedynie w Mavs dostanie więcej minut a Mavs dali mu zdecydowanie mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eld z tym brookiem to się nie zapędzaj ;) 

na razie to lepiej wygląda jego przyszłość w mavs niż u ciebie - przynajmniej ja jako 1/29 agenta gracza tak będę mu rekomendował

@karpik zdecydowanie lepiej ma ułożony zespół pod grę brooka, sprawdził go już w PO i rozumiem podejście finansowe - ale za rok Brook może wejść w rynek i dostać oferty o podobnej kwocie, ale dłuższy kontakt niż 1+1 

OKC fajnie wygląda na papierze, ale nie widzę miejsca na Brooka w tym teamie. Ale możesz mnie przekonywać ;) jeszcze nie głosowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MMM2121 napisał:

A działania Tunder są irracjonalne w to FA, wiec to trochę inna para kaloszy 

Podpisanie Randle za mniej o 2,7M/rok mniej niż dostał w RL też było irracjonalne?

22 minuty temu, fluber napisał:

@Eld weź coś obiecaj capeli i użyjemy punktu 5.33c regulaminu;) 

Wtedy została by wykreślona tylko moja oferta 50/2, ale nie oferta Lakers bo to nie ja ją skladam. Choć przy okazji znalazłeś ładną lukę w regulaminie. Ktoś może w banalny sposób wycofać się z oferty której później żałuje.

21 minut temu, karpik napisał:

No to mogę powalczyć o Lopeza, bo nie ukrywam, że bardzo chciałabym go zatrzymać, ale jednak 7 mln różnicy, to dość spora różnica, a minut znowu aż tak dużo więcej u mnie nie będzie miał. Obstawiam ok. 26 min w Mavs vs 18-20 w Thunder.

W Thunder nie dostanie 18-20 minut, a mniej bo Capela mi bardzo zbiórkę poprawi więc po prostu będzie musiał więcej grać i przede wszystkim interior def czyli coś, czego mi cholernie brakowało w zeszłym roku. 

6 minut temu, fluber napisał:

Twoje ruchy wyglądają tak, jakbyś sam go nie znał;)

Spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.