Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, karpik napisał:

W sumie masz rację, ale sprawa nie jest zero-jedynkowa, więc najlepiej , żeby @ozzy110 i reszta rady podjęli decyzję. W sumie kolejny raz mogą tym Eldowi uratować dupę.

Jeśli tak i mają dwie kwestie do rozstrzygnięcia w mojej sprawie czyli 1. Czy oferta legalna. 2. Czy Lakers mogą zrobić snt w reofertach, to niech lepiej też wtedy zobaczą jak to ma się do mojej oferty dla Lopeza.

Nie myślę logicznie ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Braveheart22 napisał:

Czy oferta flubera dla Warrena jest legalna przy wcześniejszym zrzuceniu jego cap holdów? Czy to z jakiegoś wyjątku chce go podpisać, ale chyba wtedy trzeba o tym wspomnieć, prawda? :)

No wspomniałem i nie wiem czemu longer tego nie uzupełnił, mogę wrzucić screen jsk coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, january napisał:

Chciałem pokomentować te wszystkie oferty, ale prawda jest taka, że cała akcja tu to się zacznie od decyzji Rady czy oferta OKC dla Capeli jest w ogóle legalna;)

Alw czemu miałaby nie być legalna? Przecież cap hołdy mozna bylo zrzucać później zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

A widziałeś może mój skład zanim to napisałeś ? Mam samych guardow, Keldona, kenyona i olynyka, harrella który jest na wylocie. Chyba logiczne ze jak już wziąłem na ostatnią chwile przed II turą vanVleeta, nie chce już brać po prostu kolejnego guarda. Wiec Żeby była jasność Ja nie uważam nadal żeby Boucher był lepszym zawodnikiem niż THJ, ale chce mieć po prostu zbilansowany skład… podobnie nie atakowalem Conleya, derozana czy Grahama, bo ich po prostu nie potrzebuje … :o

 

gdyby wypalił mój deal z OKC i spuściłbym  gdzieś Campazzo za ciut niższy kontrakt miałbym nurkica, Okoro i miejsce na thj. Niestety nie wypalił wiec plany musiałem szybko zmienić. Szkoda mi tego thj ale teraz to już go nie chcę. 

Ronnie, trochę się chyba nie rozumiemy.

ja doskonale wiem jaki masz skład oraz rozumiem potrzebę podpisywania graczy pod odpowiedni fit. Nawet nie ma to znaczenia (dla tej dyskusji), czy Van Vleet jest lepszy, czy tez Hardaway. Chodzi o to, że w rl Hardaway właśnie podpisał ze swoim dotychczasowym klubem - czyli z Dallas nowy 4-letni kontrakt za około 72mln$ - ma kontrakt malejący - w tym sezonie zarobi 21,3mln. a w sez. 23/24 "tylko" 16,2mln$. U Ciebie nawet kupowałem tego lepszego Hardawaya w pewnym stopniu, bo w rl kreuje go Doncic, a u Ciebie Paul. Problem jest w tym, że przedstawiałeś go jako świetnego gracza cały sezon.. po czym nie złożyłeś mu nawet oferty.. - czyli chyba nie był tak dobry, bo inaczej byś go podpisał, a nie ściągał Van Vleeta. :) Zostawiłeś tak chwalonego przez Ciebie gracza w opisach na lodzie - a więc nie było to prawdą co o nim pisałeś podczas sezonu. Brak dla niego ofert w II turze pokazuje też, że inni GMowie również wcale go tak nie cenią jak mogłoby się wydawać. Nie jest to dla mnie żadnym zaskoczeniem (uroki ściem w opisach), ale liczę na to, że już nie będę musiał czytać że gracze pokroju Tima Hardawaya, czy Evana Furniera to gracze lepsi, czy na poziomie Mitchella. 

W rozmowie z Boucherem mogę spokojnie użyć argumentu odnośnie Twojej oferty - czy Chris chce idąc do Indiany skończyć jak Hardaway :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cvbe napisał:

 

To jest wiadoma sprawa, ale Ronnie całkiem słusznie zauważył, że część cap space jest tu ewidentnie użyte na podpisanie Powella, stąd mamy tu pole do interpretacji.

53 minuty temu, Eld napisał:

niech lepiej też wtedy zobaczą jak to ma się do mojej oferty dla Lopeza.

Lopez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

To jest wiadoma sprawa, ale Ronnie całkiem słusznie zauważył, że część cap space jest tu ewidentnie użyte na podpisanie Powella, stąd mamy tu pole do interpretacji.

Przy raise 8% 1 rok Normana wychodzi mniej niż jego cap hold.

Powell 65/4 8%
$14 508 929 $1 160 714
$15 669 643  
$16 830 358  
$17 991 070  
$65 000 000  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Muszę przyznać, że GM Thunder rozbił bank jak chodzi o interpretacje przepisów w tej turze jak coś :P 

Jest kolejna kwestia jeszcze

-załóżmy że robię reofertę SnT Capeli z OKC 
- ta reoferta wygrywa
- więc OKC dostają Capelę
-ale w swych kontrofertach mają warunki, że jesli nie wygra (własna) oferta dla Capeli to dostaną Lopeza

 

I teraz pytanie - jak dostaną Capelę przez SnT to czy dalej Lopez idzie do nich z tym warunkowaniem :D 

Powinieneś to chyba w innym temacie zadać ale już nieistotne. 

Zaraz się okaże, że skończę z Capelą i Lopezem.

k**** jest w pytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fluber napisał:

No nie mamy bo kasa z innych ofert z tury nie zabiera cap space. 

Trzeba poprawić ten zapis, bo moim zdaniem mamy :) Sprawa jest prosta, gdy podpisujesz tylko jednego gracza, wtedy ten zapis jest łatwy do zastosowania. Jednak gdy masz przypadek, że podpisujesz dwóch, to naturalne jest, że część cap space potrzebujesz na jednego, a część na drugiego. Chyba tu trzeba zastosować rozwiązanie, że w teorii trzeba 50% na Powella i 50% na Capelę i wtedy by wynikało, że oferty są legalne tak czy siak.

Anyway, nie wiem czy @Eld nie zrobiłby lepiej, gdyby olał ogarnianie cap space na Capelę i Powella, zostawił Anunoby i przyjął karę z banem na III turę, ale postarał się przekonać nas, żeby Powell odrzucił wszystkie oferty w III turze, spadł do IV i wtedy podpisał to 64/4 z Thunder :)

No, ale nie mój cyrk, jak mówiłem, jest bardzo śmiesznie dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

@karpik no nawet cap holdow tam nie wliczamy a mamy wliczac kasę z pensji zawodnika którego moze w przyszłości gm wygra a moze nie? Nie przyszłoby mi to do głowy:) 

No, ale na przykładzie jednego gracza jest to zrozumiałe - podpisujesz Kobego za 30/1, to potrzebujesz 15 mln, a w przypadku dwóch - podpisujesz Kobego za 30/1 oraz Shaqa za 20/1, to potrzebujesz 15 mln na Kobe i 10 na Shaqa, razem 25 mln.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

Anyway, nie wiem czy @Eld nie zrobiłby lepiej, gdyby olał ogarnianie cap space na Capelę i Powella, zostawił Anunoby i przyjął karę z banem na III turę, ale postarał się przekonać nas, żeby Powell odrzucił wszystkie oferty w III turze, spadł do IV i wtedy podpisał to 64/4 z Thunder :)

Przecież oferta na Powella jest prawidłowa, jest ofertą II tury ( a prawo nie działa wstecz ) i jest z praw birda. Jak będzie kara na III turę to nikogo do niczego nie będę przekonywał bo nie można karać dwukrotnie za jedno przestępstwo, czy przewinienie. A Ty chcesz odchudzić mnie o Powella nie wiadomo dlaczego, gdzie oferta jest, nic nie wspominając o Lopezie i karę na III turę. 

To co. Mam dostać karę na dwie tury wg. Twojego rozumowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

No, ale na przykładzie jednego gracza jest to zrozumiałe - podpisujesz Kobego za 30/1, to potrzebujesz 15 mln, a w przypadku dwóch - podpisujesz Kobego za 30/1 oraz Shaqa za 20/1, to potrzebujesz 15 mln na Kobe i 10 na Shaqa, razem 25 mln.

Ale w momencie składania ofert nie wiesz ilu graczy podpiszesz więc każda oferte należy traktować osobno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

5.35 Faza V. Po ogłoszeniu wyników głosowania drużyna ma 48h na dopięcie ewentualnych wymian w celu wyczyszczenia cap space i stworzenia sobie możliwości podpisania gracza. Jeśli ktoś wygra głosowanie, a potem nie zdąży w 48h zrobić niezbędnego cap space, to dostaje ban na następną rundę FA oraz nie podpisuje żadnego gracza w bieżącej. Gracz podpisuje wtedy umowę z następnym na liście zespołem, który posiada odpowiedni cap space.

Nie nadaje się do tej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Ale w momencie składania ofert nie wiesz ilu graczy podpiszesz więc każda oferte należy traktować osobno. 

Przecież piszesz w ofertach np "podpisuję max 2 graczy", no to powinieneś mieć 50% cap space zakładając dwóch z najwyższymi kontraktami. Trzeba to sprecyzować, żeby wiadomo było o co chodzi i nie było wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Alonzo …. :)

 

szczerze nie wiem po co wrzuciłeś ten elaborat, raz że jesli składasz taka ofertę jak mówisz to jest mocniejsza od mojej, dwa że ja na 99,99999@% zgarniam Nurkica, bo nikt już nic mu nie zaoferuje, a karpik zgarnie na pewno kogoś ze swojej listy nad Nurkicem. 


naprawde, nie musisz się pucować trzy strony i pisać tych banałów, znowu słyszę że Twój klub jest stabilny a mój nie. I po co takie teksty ? Oprócz trójki KAT, Mitchell, Lowry żonglujesz składem tak samo jak wszyscy inni. Ja nie uważam żeby nasi Pacers robili więcej ruchów i roszad niż przeciętny klub w begm. Od początku tej gry co roku mam conajmniej 7-9 zawodników z poprzedniego sezonu w składzie. W tym roku może mi to nie wyjdzie, ale głównie przez to że najpierw LMA i później Elf pomieszali mi strasznie szyki i plany. Plan miałem taki żeby wszystkich rolesów: Niang, Green, Holiday, Boban zachować. Teraz dalej będę o nich walczył ale przez pomieszanie mi planów straciłem full-MLE i pewnie tylko jednego z nich zgarnę za room-MLE oraz Bobana za minimum. Serio nie potrzebne są te teksty w moja stronę ze Pacers są niestabilni. Przeanalizuj sobie jak masz aż tak dużo czasu moje ruchy od początku begm, zanim cie jeszcze nie było. Długo długo trzymałem np paula George i przegapiłem najlepszy moment na jego sprzedaz, choć wszyscy mnie straszyli trade requestem i wymuszali narracje ze muszę go sprzedać bo w realu go sprzedali, ja mimo tego go trzymalem (pewnie tez dlatego ze to jeden z moich ulubionych graczy) Jak biore kogos na FA to zazwyczaj trzymam tego kogos długo w składzie, Randle był 2 z 3 lat kontraktu, Barton był 2 pełne sezony, Holiday skończył u mnie  swoj kontrakt który dostał ode mnie dwa lata temu.  Turner zagrał u mnie 3 z 4 lat kontraktu który był nawet extension a nie na FA zdobyty. I wszyscy próbowali go przez te 3 lata kupić, dosłownie wszyscy. A ja go trzymałem. Nie zycze sobie po prostu takich tekstów i insynuacji ze Boucher zostanie szybko sprzedany jak weźmie ofertę pacers a nie pójdzie mu sezon. Każdy z nas robi ruchy jak są potrzebne bo coś idzie nie tak, bo. jak twój Prince dawał ciała regularnie tez go sprzedales bez mrugnięcia okiem. To insynuowanie mi się bardzo nie podoba bo poczułem się jak jakiś Qcin, który dzień po zdobyciu mistrzostwa probuje sprzedawać  aytona i Bookera za Hardena. Czepiaj się takich akcji a nie mnie tylko dlatego, ze nie mam od czasu paula George’a szczęścia żeby pozyskać takiego franchise playera jak twój Mitchell czy Towns. Ja cały czas szukam swojego big3 na lata, bo Paul już trochę za stary żeby na nim przyszłość opierac, ale nie znaczy to ze mam mniej kultury organizacji od ciebie. nie robie raczej ruchów żeby sprzedać drożej w następnym okienku, czy coś. A ty naprawdę przesadzasz jesli twierdzisz o sobie ze jesteś jakiś wyjątkowy w tym co robisz. Dużo osób tutaj ma trzon zachowany przez lata i nie przypomina o tym na każdym kroku. Ucz się skromności od Tecu, on nikomu nie wypomina każdego dnia przy każdej okazji ze ma najstabilniejszy skład w begm. A chyba ma. 

 

Ogolnie znowu się rozpisałem ale miało być tak: my point is : po co znowu ten populizm na trzy strony a4 jak i tak wygrasz bouchera? Nie szkoda ci niedzielnego poranku na to? ;) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.